Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

quote:

Orijinalden alıntı: OziiX

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar son 2 petekte az ısınma sorunu var. Geçenlerde kombiye bakım yaptırdık ancak sorun geçmedi hala devam ediyor. Gerçi bakımı ne kadar iyi yaptılar onuda bilemiyorum zira kombinin içini açıp elektrik süpürgesiyle temizleyip bezle sildiler. Herneyse, bende kalorifer bakımı yaptırayım dedim zira 3-4 seneden beri oturuyoruz ancak şu ana kadar kalorifer bakımı falan yaptırmadık. Şimdi sorum şu 7 tane petek var bazıları eski bazıları yeni tipte. Bunlar sorun yaratır mı? Ve de İstanbul Anadolu/ Ataşehir içerenköy tarafında önerebileceğiniz bir yer var mı? Netten aradım bir kaç yeri 125-180-200 lira arasında fiyat verenler oldu. İşlerini iyi yapsınlar ama ücrette biraz düşük olsun istiyorum.

tesisat şekliniz son iki peteğin ısınmasını engelleyebilir eğer duvar yüzünden giden bir tesisatınız varsa son iki peteğin ısınmasını engeller. bunun yanında peteklerde oluşan tortu da bu tür sorunlar doğurabilir. tesisat temizliği için istenen para normalde 180/200 tl civarında dır ve yapılacak temizlik özel cihazla ve ilaç destekli olmalıdır. bu sorununuzu kısmen giderecektir fakat bunun yanında son iki peteğinde diğer petekler gibi ısınmasını düşünmeyin aslında olması gereken bütün peteklerin aynı miktarda eşit şekilde ısınmasıdır bu temizlik işleminden sonra yapacağınız bir reglaj ayarı sizin sorununuzu tamamiyle giderecektir.

Reglaj ayarı ne oluyor acaba hocam? Affınıza sığınarak soruyorum.

Ayrıca tesisat şeklini vs. tam bilmiyorum açıkçası. Kiradayız ve doğalgazın ilk geldiği zamanlarda yapılmış bir tesisattır büyük ihtimalle.

tesisat şekliniz derken kombiden peteklere giden boru duvardamı yoksa şap altındamı onu sormuştum. reglaj ayarı da şu oluyor kombiye yakın olan peteklerin dönüş vanalarının yani alttaki vanalarının sonuna kadar kapatılıp çeyrek tur açılarak kombiye yakın olan peteklerin içinden geçen su miktarını azaltarak kombiye uzak olan peteklere giden suyun daha fazla gitmesini daha doğru ifadeyle bütün peteklerden dönen suyun eş zamanlı olarak kombiye giriş yapmalarını sağlamaktır.....

borular duvarlarda hocam yani acikta. reglaji tam olarak anladimmi bilmiyorum ama kombiye yakin olan petekleri kapatiyoruz, digerlerini aciyor muyuz?

reglaj ayarını bir kez daha tarif ediyorum tüm peteklerin alt ve üst vanalarını sonuna kadar açın.
    daha sonra kombiye yakın olan iki yada üç peteğin alt vanalarını sonuna kadar kapatın.
    daha sonra bu kapattığınız vanaları sadece çeyrek tur açın.
    bu yaptığınız işlem kombiye yakın olan iki yada üç peteğin içerisindeki sirkülasyonu yavaşlatacak ve diğer peteklerle beraber eşit ısınmasını sağlayacaktır.
    bu işlemi yapmadan önce petek temizliği yaptırmayı unutmayın...

saygılar kolay gelsin....

Çok teşekkürler yanlız bizim evde 2 tür petek var biri üstü ızgaralı olan diğeri de eski tip peteklerden. Ve ızgaralı olan peteklerin altında vana yok üst tarafında vana var. Yani hepsi tek vanalı hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar son 2 petekte az ısınma sorunu var. Geçenlerde kombiye bakım yaptırdık ancak sorun geçmedi hala devam ediyor. Gerçi bakımı ne kadar iyi yaptılar onuda bilemiyorum zira kombinin içini açıp elektrik süpürgesiyle temizleyip bezle sildiler. Herneyse, bende kalorifer bakımı yaptırayım dedim zira 3-4 seneden beri oturuyoruz ancak şu ana kadar kalorifer bakımı falan yaptırmadık. Şimdi sorum şu 7 tane petek var bazıları eski bazıları yeni tipte. Bunlar sorun yaratır mı? Ve de İstanbul Anadolu/ Ataşehir içerenköy tarafında önerebileceğiniz bir yer var mı? Netten aradım bir kaç yeri 125-180-200 lira arasında fiyat verenler oldu. İşlerini iyi yapsınlar ama ücrette biraz düşük olsun istiyorum.

tesisat şekliniz son iki peteğin ısınmasını engelleyebilir eğer duvar yüzünden giden bir tesisatınız varsa son iki peteğin ısınmasını engeller. bunun yanında peteklerde oluşan tortu da bu tür sorunlar doğurabilir. tesisat temizliği için istenen para normalde 180/200 tl civarında dır ve yapılacak temizlik özel cihazla ve ilaç destekli olmalıdır. bu sorununuzu kısmen giderecektir fakat bunun yanında son iki peteğinde diğer petekler gibi ısınmasını düşünmeyin aslında olması gereken bütün peteklerin aynı miktarda eşit şekilde ısınmasıdır bu temizlik işleminden sonra yapacağınız bir reglaj ayarı sizin sorununuzu tamamiyle giderecektir.

Ayrıca tesisat şeklini vs. tam bilmiyorum açıkçası. Kiradayız ve doğalgazın ilk geldiği zamanlarda yapılmış bir tesisattır büyük ihtimalle.

tesisat şekliniz derken kombiden peteklere giden boru duvardamı yoksa şap altındamı onu sormuştum. reglaj ayarı da şu oluyor kombiye yakın olan peteklerin dönüş vanalarının yani alttaki vanalarının sonuna kadar kapatılıp çeyrek tur açılarak kombiye yakın olan peteklerin içinden geçen su miktarını azaltarak kombiye uzak olan peteklere giden suyun daha fazla gitmesini daha doğru ifadeyle bütün peteklerden dönen suyun eş zamanlı olarak kombiye giriş yapmalarını sağlamaktır.....

borular duvarlarda hocam yani acikta. reglaji tam olarak anladimmi bilmiyorum ama kombiye yakin olan petekleri kapatiyoruz, digerlerini aciyor muyuz?

reglaj ayarını bir kez daha tarif ediyorum tüm peteklerin alt ve üst vanalarını sonuna kadar açın.
    daha sonra kombiye yakın olan iki yada üç peteğin alt vanalarını sonuna kadar kapatın.
    bu yaptığınız işlem kombiye yakın olan iki yada üç peteğin içerisindeki sirkülasyonu yavaşlatacak ve diğer peteklerle beraber eşit ısınmasını sağlayacaktır.

Çok teşekkürler yanlız bizim evde 2 tür petek var biri üstü ızgaralı olan diğeri de eski tip peteklerden. Ve ızgaralı olan peteklerin altında vana yok üst tarafında vana var. Yani hepsi tek vanalı hocam.

o zaman yapmanız gereken şu kombiye yakın olan iki yada üç peteğin üst vanalarını termostatik vana koydurun ve bunları 1yada 2 konumunda ayarlayın aynı işi yapacaktır.....

saygılar kolay gelsin ......

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman yapmanız gereken şu kombiye yakın olan iki yada üç peteğin üst vanalarını termostatik vana koydurun ve bunları 1yada 2 konumunda ayarlayın aynı işi yapacaktır.....

saygılar kolay gelsin ......

Allah razı olsun çok sağolun ilgilendiğiniz için. Önerdiğiniz bir yer var mı acaba petek bakımı için? İlk önce onu yaptırayım diyorum, sizinde dediğiniz gibi. Ayrıca termostatik vanalara baktımda farklı farklı modelleri var. Hangisini önerirsiniz?

• merhaba arkadaşlar;
    Ferroli domicompact marka kombiye termostat taktırdım. ama şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. Mesela termostat 19 derecede ortam 22 derece! normalde kombinin çalışmaması lazım. ama bizim kombi çalışmaya devam ediyor. ben mi yanlış yapıyorum? şöyle bir deneme de yaptım. ortam 22 derecedeyken termostatı 25 yaptım. kombi 10 saniye sonra çalışmaya başladı, 30 saniye sonra 20 ye geri çektim. ama kombi 30 saniye kadar çalışmaya devam etti... sizce bu sorun nereden kaynaklanıyor??*
  • Merhaba forumdaş arkadaşlar evdeki kombi arızalandı bir tülü tamir edemedik.
    Buderus marka logamax plus GB022-24K modelinde kombim var HATA KODU: 3Y (kombi normal calışırken oda ısısı belirlediğimiz seviyeye geldiğinde kombi kapanıyor ve tekrar calışırken hata veriyor.Musluk suyu ısıtmasındada aynı hata ) servis fandan kaynaklandığını söyledi. Bende iyi kötü tamirden anlarım Fanı kontrol eden kartın üzerindeki sürücü entegresini tüm kondastorleri değiştirdim ama hata devam ediyor.NTC yi değiştirdim Fanı kontrol eden kartın üzerinde değişmedik fazla parca kalmadı. İlk başlangıcta fanın üzerine vura vura calıştırıyoruz soketlerde sıkıntı yok problemin cözümünü bilen arkadaş varmı teşekkürler
  • hocam merhaba ferroli econcept tech 25c var bende 1 yıl oldu alalı ,birgün sabah baktığımda f15 arızası verdi servisi aradım servis geldi ve fanının arızalı olduğunu söyledi fanı değiştirdiler ,fakat ne hikmetse kombi gürültülü çalışmaya başladı. dikkatimi çeken olay arızalı fan alman malı idi.. takılan fanın üzerinde başka bir marka yazıyordu.. aynı gün servisi tekrar çağırdım gelip baktılar ve bu sesin normal olduğunu söylediler.. ben elemanlara böyle bir ses hiç gelmiyordu bu taktığınız fan söktüğünüzle aynı değil. dediğimde ise biz yetkili servisiz orjinal mal haricinde ürün kullanmayız dediler fakat çok eminim takılanla sökülen aynı marka değildi. şimdi ustalar size sorum 1 yıllık kombiye orjinalinden başka bir marka fan takabilirlermi? bir diğer dikkatimi çeken olay ise fanın içinde olduğu kutunun üzerinde hiçbirşey yazmıyordu ne yapmamı önerirsiniz.? fanın çakma olabilme imkanı varmı bunu nereden öğrenebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: tuğberk23

hocam merhaba ferroli econcept tech 25c var bende 1 yıl oldu alalı ,birgün sabah baktığımda f15 arızası verdi servisi aradım servis geldi ve fanının arızalı olduğunu söyledi fanı değiştirdiler ,fakat ne hikmetse kombi gürültülü çalışmaya başladı. dikkatimi çeken olay arızalı fan alman malı idi.. takılan fanın üzerinde başka bir marka yazıyordu.. aynı gün servisi tekrar çağırdım gelip baktılar ve bu sesin normal olduğunu söylediler.. ben elemanlara böyle bir ses hiç gelmiyordu bu taktığınız fan söktüğünüzle aynı değil. dediğimde ise biz yetkili servisiz orjinal mal haricinde ürün kullanmayız dediler fakat çok eminim takılanla sökülen aynı marka değildi. şimdi ustalar size sorum 1 yıllık kombiye orjinalinden başka bir marka fan takabilirlermi? bir diğer dikkatimi çeken olay ise fanın içinde olduğu kutunun üzerinde hiçbirşey yazmıyordu ne yapmamı önerirsiniz.? fanın çakma olabilme imkanı varmı bunu nereden öğrenebilirim?

üstadım çok emin olmamakla birlikte başka marka fan diye bir şey yok tur yani bir kombi üreticisi kombinin bütün parcalarını kendi üretmez örnek grundfos marka pompayı bir çok kombi markası kullanıyor aynı şekilde ve aynı işlevi gören başka pompalarda yedek parça olarak kullanılabilir yalnız şu bir gerçektirki servis taktığı parçanın garantisini vermek zorundadır ve bahsettiğiniz gürültü mutlak fandan geliyor ve bu gürültü normal deme hakları yok gerekirse gelecekler o fanıda değiştirecekler tekrar tekrar arayacak ve gerekirse onları şikayet edeceğinizi söyleyeceksiniz. onlar gelip yapmakla yükümlüler tamir istemeyeceksiniz takılan parçanın yenisini isteyeceksiniz ve sizin yanınızda parçanın kutusu değil kutunun içerisindeki koruma poşetinin sizin yanınızda açılmasını isteyeceksiniz. bu sizin en doğal hakkınız ve takılan parçanın markasını ve özelliklerini öğrenmekte en doğal hakkınızdır çünkü bu bilgiler onları şikayet ederken size lazım olacak anladığım kadarıyla takıntılı birisiniz madem bunlarla uğraşacak boş zamanınız var işte size yol.....

saygılar kolay gelsin.....

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.cetiner

Merhaba,
    2 aydır Baymak luna 5 kombi kullanıyorum ancak sürekli E82 hatası veriyor. Resetlendiğinde kombi çalışmaya devam ediyor. bu hatanın sebebi hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edermisiniz?

Teşekkr ederim,

baymak luna 5 kombinin arıza kodu listesidir.

ARIZA KODU ARIZA TANIM
    E01 başarısız ateşleme
    E02 hatalı alev oluşumu
    E03 aşırı ısınma hatası
    E04 / 05 / 06 Presostat arızası
    E08 iyonizasyon/ elektronik kart arızası
    E09 Gaz valfi geri besleme arızası
    E12 / 21 elektronik kart arızası
    F02 hatalı alev oluşumu
    F13 Reset kilitlenmesi (cihaz elektrik beslemesini açıp kapatınız)
    F22 düşük voltaj arızası
    F23 Presostat arızası
    F25 Elektronik kart arızası
    F31 Merkezi ısıtma NTC sensör arızası
    F32 dış hava sensörü arızası
    F33 kullanım suyu NTC sensör arızası
    F37 düşük su basınç arızası
    F59 Gaz valfi arızası

bence kombinize gelen elektrik kablosundaki faz ve nötr ün yerini değiştirtin arıza düzelecektir.

saygılar kolay gelsin.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ısıtma sorunları -- 20 Aralık 2012; 23:31:26 >

• quote:

hocam merhaba ferroli econcept tech 25c var bende 1 yıl oldu alalı ,birgün sabah baktığımda f15 arızası verdi servisi aradım servis geldi ve fanının arızalı olduğunu söyledi fanı değiştirdiler ,fakat ne hikmetse kombi gürültülü çalışmaya başladı. dikkatimi çeken olay arızalı fan alman malı idi.. takılan fanın üzerinde başka bir marka yazıyordu.. aynı gün servisi tekrar çağırdım gelip baktılar ve bu sesin normal olduğunu söylediler.. ben elemanlara böyle bir ses hiç gelmiyordu bu taktığınız fan söktüğünüzle aynı değil. dediğimde ise biz yetkili servisiz orjinal mal haricinde ürün kullanmayız dediler fakat çok eminim takılanla sökülen aynı marka değildi. şimdi ustalar size sorum 1 yıllık kombiye orjinalinden başka bir marka fan takabilirlermi? bir diğer dikkatimi çeken olay ise fanın içinde olduğu kutunun üzerinde hiçbirşey yazmıyordu ne yapmamı önerirsiniz.? fanın çakma olabilme imkanı varmı bunu nereden öğrenebilirim?

takılan fanın üstünde zitex veya sohon yazıyorsa çin malı ebm ,fime ,vilo yazıyorsa kalitedir orj

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

takılan fanın üstünde zitex veya sohon yazıyorsa çin malı ebm ,fime ,vilo yazıyorsa kalitedir orj

hocam şükürler olsun aramıza döndün göbeeem çatladı senin yokluğunda yeminle :))))))))))

nöbet devridir arkadaşlar allaha emanet :)))))))))

• quote:

Orijinalden alıntı: mkuzgun

Merhaba forumdaş arkadaşlar evdeki kombi arızalandı bir tülü tamir edemedik.
    Buderus marka logamax plus GB022-24K modelinde kombim var HATA KODU: 3Y (kombi normal calışırken oda ısısı belirlediğimiz seviyeye geldiğinde kombi kapanıyor ve tekrar calışırken hata veriyor.Musluk suyu ısıtmasındada aynı hata ) servis fandan kaynaklandığını söyledi. Bende iyi kötü tamirden anlarım Fanı kontrol eden kartın üzerindeki sürücü entegresini tüm kondastorleri değiştirdim ama hata devam ediyor.NTC yi değiştirdim Fanı kontrol eden kartın üzerinde değişmedik fazla parca kalmadı. İlk başlangıcta fanın üzerine vura vura calıştırıyoruz soketlerde sıkıntı yok problemin cözümünü bilen arkadaş varmı teşekkürler

detaylı konrtolü lazım cihazın ama gözüken sorun elk kart arızası bu kadar uğraşacağına yaptırsaydın iyi olurdu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

hocam şükürler olsun aramıza döndün göbeeem çatladı senin yokluğunda yeminle :))))))))))

nöbet devridir arkadaşlar allaha emanet :)))))))))

eyw

• quote:

Orijinalden alıntı: uludon

merhaba arkadaşlar;
    Ferroli domicompact marka kombiye termostat taktırdım. ama şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. Mesela termostat 19 derecede ortam 22 derece! normalde kombinin çalışmaması lazım. ama bizim kombi çalışmaya devam ediyor. ben mi yanlış yapıyorum? şöyle bir deneme de yaptım. ortam 22 derecedeyken termostatı 25 yaptım. kombi 10 saniye sonra çalışmaya başladı, 30 saniye sonra 20 ye geri çektim. ama kombi 30 saniye kadar çalışmaya devam etti... sizce bu sorun nereden kaynaklanıyor??*

oda termostatı sapmalar yapar 5 6 derece bu normaldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: abzehtiv

Merhabalar
    Demir döküm Kalisto kombi ekranı gidip gelmeye başladı ve o anda çalışmıyor(ekranda yazı yok ve ekran ışığı yanıp sönüyor). Kobiyi 0 konumuna alsam da durum böyle. Enerjisini komple kesip tekrar verdikten sonra yine normal çalışıyor. Ana kartı kendi çabamla tamir etim. Besleme entegresi olan FSD210 arızalıydı.Ayrıca kurumuş olma ihtimaline karşılık beslemede göze çarpan 4.7uF 400V kondastörü de değiştirmiştim. Fakat bu sefer 15 dk çalıştıktan sonra FSD210, 10ohm 1w direnç yandı ayrıca devre üzerindeki beyaz renkli bobin uçlarında ki direnç 10ohm ken şimdi 5 ohm direnç görünüyor sanırım yandı başka sağlam bir kart ile çalıştırdıö bu sefer 5 dk sonra aynı arızayı verdi aynı elemanlar burdada yandı ekran ve kombi tamamen kapandı. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Nasıl çözebilirim yardımlarınızı rica ediyorum...
    Saygılarımla

piyasadaki sorun da bu zaten herkes her işi kendi yapmaya çalışıyor halbuki kart arızalı kombiye yeni kart takmadan voltaj ölçülür pompa fan vs konrtol edilir ondan sonra yeni kart takılır birde fsd entegresini lehimlerken bir yanlış yapsan cihaza taksan gaz valfi fandan önce açar kombi gümmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

• demirdöküm hk 24 marka kombi 2 sene sorunsuz çalıştı ve şimdi petekleri ısıtmıyor 60 derecede petekler kendilerinin zor ısıtıyor tesisat suyunu boşaltıp tekrar doldurduk peteklerin havasını aldık bütün petekler aynı ısınmıyor ve kombinin çalışma süresi kısaldı dinlenme süresi arttı bunun nedeni ne olabilir değerleri yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar ev ısınmıyo 3 kere servis geldi sorunu bulamadı
  • böyle şeymi olur demekki bir sorun var cihaz neva değilmi yapılamayacak neyi var ki
  • BİRDE ARKADAŞLAR KONUYA TECAVÜZ EDEN ARKADAŞLAR OLMUŞ BOŞ BOŞ MEŞAJLAR YAZMAYIN 3 DERECE ISITTI 5 DERECE SAPTI DİYE MESAJ KALABALIĞI YAPMAYALIM LÜTFEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 20 Aralık 2012; 23:52:19 >
  • geri dönüş filtresi tıkalıdır dedi bi arkadaş onu da bulamadım bizimkinde yok galiba

• evet yok cihazın milenium plus modeli
  • peki nasıl halledebiliriz bu problemi ?
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.