Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.243
Cevap
313
Favori
1.444.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • modelini yaz vcw ,vck ,vuw hangisi birde ateşleme devam edip sönüyorsa iyon hissetmiyor veya prosestat ,iyon cubuğu ve kart arızalı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: byfigen

Merhaba,
    Bir konuda ben de yardımınızı rica edebilir miyim lütfen.
    Baymak marka kombim var. Kullanım suyu giriş ve kullanım suyu çıkış hortumları bu örme kauçuk su hortumlarından. Biri damlama yapmaya başlamış maalesef. Patladıklarında çok büyük sorun yarattıklarını bildiğimden (daha önce şofbeniminki patlamıştı-evi su basmıştı da:))ben de değiştirim diyorum ama doğru şekli nedir? Bu bölümleri kurcalarken sistemi bozar mıyım diye de düşünüyorum. Yani hortumu değiştirirken kombinin zarar görmemesi için birşeyleri kapamak-ya da adım adım ne yapmak gerekir acaba? Yardımlarınıza şimdiden çok teşekkür ederim. selamlar...

yardım ederizde burdan zor tesisatçı çağır malzeme dahil 50 tl yapar 1/2 1/2 50 cm sipral ile 2 adet ufak giriş vanasını kapat sök tak
  • İlginize çok teşekkür ederim.Selamlar...
  • a.s
  • merhaba.bosch euro smile kombi var.6 ay kadar önce çalışıp durma ateşlememe gibi giderek sıklaşan arıza sonunda 45 ve 90 derece ışıkları kırmızı yanma şeklinde arızaya geçti.resetledim çalıştı ama bir kaç gün sonra sonra hiç ateşlememeye başladı.Kartı tamir ettirdim (sıfırına servis 400 lira çekti) sorun kalmadı.Ama bir kaç haftadır aynı sorun ( arada ateşlemeyi kesip boş boş motoru döndürme kendi kendine açılıp kapanma) nüksetti.
    Neden yapar bu arızayı ,kartı tamir yada değiştirsem gene aynı sorun olacak gibi.

Birde biraz konu dışı gibi ama,kiracıyım 3.senem.Bu arızayı ev sahibimi yoksa benmi karşılamalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qklavye -- 2 Şubat 2012; 22:08:27 >
  • kime tamir etdirdiysen garanti vermedimi 1 sene yolla yeniden yapsın ben 150 tamir ücreti diyince havaya zıplayanlar oldu 60 tlye yapan var diye biz yaptığımız her işin arkasındayız referans ile çalışıyoruz
  • ECA CONFEO PREMİX yoğuşmalı kombimiz 4 numaralı hatayı verdi (kullanma klavuzunda ateşleme hatası yazıyor). çalıştığımızdan gündüzleri kısıkta yakıp evden çıkıyorduk. Dün eve geldiğmizde ev buz gibiydi. kombi balkonda kabinde duruyor. geldiğimizde tahliye borusu da donmuş vaziyetteydi. reset düğmesine bir kaç kez basıp çalıştırmayı denedim ancak çalışıp her seferinde 1 dakika içerisinde aynı hatayı verdi. yardımlarınızı bkliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

modelini yaz vcw ,vck ,vuw hangisi birde ateşleme devam edip sönüyorsa iyon hissetmiyor veya prosestat ,iyon cubuğu ve kart arızalı olabilir

2003 model 24000 lik bacalı kombi modelini bulamadım.Cihaz ateşleme yapıyor.ateşliyor.sonra hiç ateşleme yapmamış gibi 5,6defa yine ateşleme yapıyor.kombi normal çalışıyor.Ben yandıktan sonraki ateşlemeden bahsediyorum.Neden devam ediyor.sorun olur mu.nasıl giderebilirim.
  • posestat bırakırsa ataşleme devam eder
  • quote:

kime tamir etdirdiysen garanti vermedimi 1 sene yolla yeniden yapsın ben 150 tamir ücreti diyince havaya zıplayanlar oldu 60 tlye yapan var diye biz yaptığımız her işin arkasındayız referans ile çalışıyoruz

peki öyle yaparım.
  • Merhaba arkadaşlar FERROLİ F24 DOMITECH SERISI kullanıcısyım 20.000kw serisi yogusmasız...ankara Etimesgut ta oturuyorum sorunum bazı günler A01 hatası sorunu oluyor kombı kendı kendıne kapanıyor reset yapmadan da duzelmıyor tabı bu sırada bunu bız ev sogudunda anlıyoruz servıse konuyu anlattım servıs geldı ayar fılan yaptı durum aynı degısmıyor 21-01-2012 tarıhınde de aynı durumu yapmıstı servıs ankara genelı sorun var demıstı gaz basıncı anlamında .. ama hemen alt komsum yan komsum hatta onun altındakı komsu cayır cayır kombıyı kullanıyor demırdokum serısı kullanıyorlar.. onlarda bır sıkıntı yok ..yaklasık 6 aydır bu sıkıntı devam edıyor servıse soyluyorum gaz problemı var dıyıp duruyor gelıyor bakıyor bısılere basıyor olursa soyleyın dıyor gıder.. Kombının degısmesını talep ettım fakat adamlar sorun kombıden degıl gazdan oldugunu soyledıler ee cozum dıyorum bır ıcraat yok.. ne yapmayalım nasıl bır yol ızlemelıyım bana yardımcı olurmusunuzFERROLI MUSTERI hızmetlerını aradım servıs geldı ama sorun devam edıyor DUN aksam da aynısı oldu 2 saat calısmadı kombı sonra calıstı sorun nedır acaba bana yardımcı olun lutfen..
  • Arkadaşlar kiracı oldugum evde ferroli Domina F24E marka kombi var ve ateşleme yapmıyor?
    Sorun ne olabilir? Yarın usta çağıracağım, masrafı ne olabilir, bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: platin1111

Arkadaşlar kiracı oldugum evde ferroli Domina F24E marka kombi var ve ateşleme yapmıyor?
    Sorun ne olabilir? Yarın usta çağıracağım, masrafı ne olabilir, bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler..

Domina F24 bu kombinin bir çift kartlısı birde tek kartlısı vardır çift kartlısı püsküllü beladır ateşleme yapmıyorsa ntc termik fan prosestat dan aolabilir bakmadan bu salak diye tabir edilen kombiye bir teşhis koymak zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: makovad

Merhaba arkadaşlar FERROLİ F24 DOMITECH SERISI kullanıcısyım 20.000kw serisi yogusmasız...ankara Etimesgut ta oturuyorum sorunum bazı günler A01 hatası sorunu oluyor kombı kendı kendıne kapanıyor reset yapmadan da duzelmıyor tabı bu sırada bunu bız ev sogudunda anlıyoruz servıse konuyu anlattım servıs geldı ayar fılan yaptı durum aynı degısmıyor 21-01-2012 tarıhınde de aynı durumu yapmıstı servıs ankara genelı sorun var demıstı gaz basıncı anlamında .. ama hemen alt komsum yan komsum hatta onun altındakı komsu cayır cayır kombıyı kullanıyor demırdokum serısı kullanıyorlar.. onlarda bır sıkıntı yok ..yaklasık 6 aydır bu sıkıntı devam edıyor servıse soyluyorum gaz problemı var dıyıp duruyor gelıyor bakıyor bısılere basıyor olursa soyleyın dıyor gıder.. Kombının degısmesını talep ettım fakat adamlar sorun kombıden degıl gazdan oldugunu soyledıler ee cozum dıyorum bır ıcraat yok.. ne yapmayalım nasıl bır yol ızlemelıyım bana yardımcı olurmusunuzFERROLI MUSTERI hızmetlerını aradım servıs geldı ama sorun devam edıyor DUN aksam da aynısı oldu 2 saat calısmadı kombı sonra calıstı sorun nedır acaba bana yardımcı olun lutfen..

bu arıza ya bakmadan teşhis koymak zor voltaj dengesizliği fan prosestat iyon çubuğu her şey sebep olabilir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: platin1111

Arkadaşlar kiracı oldugum evde ferroli Domina F24E marka kombi var ve ateşleme yapmıyor?

Şimdiden teşekkürler..

Domina F24 bu kombinin bir çift kartlısı birde tek kartlısı vardır çift kartlısı püsküllü beladır ateşleme yapmıyorsa ntc termik fan prosestat dan aolabilir bakmadan bu salak diye tabir edilen kombiye bir teşhis koymak zor

Bu sabah işe gelmeden önce yeniden kombiyi açtım, fakat bu seferde 5-10 sn aralıklarla ateşleme yapıyor. ısıtmaya ısıtıyor ama sık aralıklarla ateşleme yapmasını anlayamadım..
  • yukarıda nedenlerini yazdım
  • mrb benım vaillant marka bır kombım var kombıye gıden su soguk nedenıyle donmustu sımdı cozuldu fakat nasıl acabılırım yardımcı olursanız cok sevınırım
  • quote:

posestat bırakırsa ataşleme devam eder

Beyefendi,bu söylediğiniz nedir sorunu nasıl çözerim.bu söylediğinizi bilsem size danışmazdım.Hiç bilmeyen birinin anlayacağı gibi cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tırıt

quote:

posestat bırakırsa ataşleme devam eder

Beyefendi,bu söylediğiniz nedir sorunu nasıl çözerim.bu söylediğinizi bilsem size danışmazdım.Hiç bilmeyen birinin anlayacağı gibi cevaplarsanız sevinirim.

bir arıza tanımı
  • Evimde vailant marka kombi var.
    Peteklerden dönen su girişindeki filtreyi söküp temizledim.
    Peteklerde dolaşan suyu boşaltıp temiz su doldurdum.
    O günden beri kombi sürekli gece-gündüz çalışıyor. sebebi ne olabilir acaba?
    söylediklerim dışında hiçbirşey yapmadım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.