Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (297. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.260
Cevap
313
Favori
1.446.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evimizde alarko serena kombi kullanmaktayiz. Gecen hafta diyaftam ve contasi degismisti bugun ise kombi petekleri isitamaya basladi. Musluklarda sicak su gayet iyi geliyor fakat peteklet isinmiyor. Kombi kisa bir sure yaniyor altindaki sicaksu borusu isiniyor sonra atesleme kesiliyor ama kombiden hala ateslemedeki gibi ses geliyor bu neden olabilir. Diyaframla bir ilgisi olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CEHENNEMTR1 kullanıcısına yanıt
    Birkac msj geride vardi cevabi. Ateslemeyi kesmiyor. Kart arizali.

• trabzonluökkeş T kullanıcısına yanıt
    Batarya nin ucundaki pislik tutucuyu (perlatör) temizleyip tekrar kontrol etmeni tavsiye ederim. Sonuc degismezse bataryanin kartuşu arizali.
    Kombi bi bataryaya verip digerine vermiyor veya az veriyorsa ariza bataryada veya tesisattadir.kombide degil.

• SedatUsta S kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayin ustam. Tskler. Servis cagirip sonucu paylasirim.

• Merhaba,

Kombimde 10 su giriş vanasını (harici vana) açık iken su basıncı kısa sürede 3 bar a çıkıyor ve su akıtıyor. Vana kapalı iken sıkıntı yok. Hatta basıç bir müddet sonra 1 bara düşüyor. Ben eşenjörden şüpeleniyorum. Eşenjör kaçırdığı için vana kapalı iken sıcak su tesisatında basınç düşüyor ve yüksek basınç sıcak sıya doğru akıyor. Böylelikle tesisat basıncıda düşüyor.
    Doğru mu düşünmüyorum?
    Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • okanaydemir O kullanıcısına yanıt
    Ddokum veya ariston ise yuksek ihtimal doldurma muslugu tam kapanmiyor. Ilk ihtimal bu.
    Diger durum (masraflidir)
    Cift esanjor ise plakali esanjor.
    Tek esanjor ise dogal olarak ana esanjor delinmis.

Plakalinin degisimi ortalama 150-200 sifir parca

Ana esanjorler
    Cikmasi 250-400

Sifirlari ise 370-650 arasinda markaya modele gore masraf cikarir.

Vanayi kapattiginda basincin dusmesi de emniyet ventilinden akan sudan kaynaklanir.

• değerli üstadlar benim buderus gb072 model kombim var.baca eğiminde bi sıkıntı yok yani yukarı doğru %3 civarında eğimi var.buna rağmen son 1 haftadır hermetik bacadan su damlatmaya başladı.geçtiğimiz hafta evde bazı tadilatlar yapıldığı için ev kullanılmıyordu ,kapı pencere açık olduğu içinde boşuna kombi yanmaması için kombiyi şalterden kapatmıştım.sorun bundan mı acaba çünkü daha önceleri su damlatmasını görmemiştim.yada forumda araştırdığım kadarıyla sirkülasyon pompası ayarının yüksek olmasının da buna neden olabileceği söylenmiş.eğer sorun sirkülasyon pompası ayarından kaynaklanıyorsa bu ayar nasıl düşürülebilir.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
  • Faydalı konu takip

• Alarko serena kombim icin servis geldi ve devirdaim pompasinin arizali old. Yenisinin takilmasi gerektigini soylediler. 190tl tutuyormus masrafida

• quote:

Orijinalden alıntı: panopti

değerli üstadlar benim buderus gb072 model kombim var.baca eğiminde bi sıkıntı yok yani yukarı doğru %3 civarında eğimi var.buna rağmen son 1 haftadır hermetik bacadan su damlatmaya başladı.geçtiğimiz hafta evde bazı tadilatlar yapıldığı için ev kullanılmıyordu ,kapı pencere açık olduğu içinde boşuna kombi yanmaması için kombiyi şalterden kapatmıştım.sorun bundan mı acaba çünkü daha önceleri su damlatmasını görmemiştim.yada forumda araştırdığım kadarıyla sirkülasyon pompası ayarının yüksek olmasının da buna neden olabileceği söylenmiş.eğer sorun sirkülasyon pompası ayarından kaynaklanıyorsa bu ayar nasıl düşürülebilir.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

pompa ile alakası yok baca veya eğim sorunu var ara sıra su damlatır bu sorun olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

Alarko serena kombim icin servis geldi ve devirdaim pompasinin arizali old. Yenisinin takilmasi gerektigini soylediler. 190tl tutuyormus masrafida

fiyat makul hatta ucuz
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 3 Şubat 2015; 19:32:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanaydemir

Merhaba,

Kombimde 10 su giriş vanasını (harici vana) açık iken su basıncı kısa sürede 3 bar a çıkıyor ve su akıtıyor. Vana kapalı iken sıkıntı yok. Hatta basıç bir müddet sonra 1 bara düşüyor. Ben eşenjörden şüpeleniyorum. Eşenjör kaçırdığı için vana kapalı iken sıcak su tesisatında basınç düşüyor ve yüksek basınç sıcak sıya doğru akıyor. Böylelikle tesisat basıncıda düşüyor.
    Doğru mu düşünmüyorum?
    Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

cihazın doldurma musluğ genleşme tankı ve plakalı eşanjörü kontrol edilecek bunlardan biri arızalı
  • S.a bosch marka kombi kullanmaktayım ve kombi garip şekilde her hatayı veriyor c1 ea f7 ne varsa servis baktı ve kart değişmesi gerekiyor dedi bundan 1,5 2 sene önce yine kart değişmişti bu kart bu kadar narin bişi mi her 2 senede bir değişsin bir bilgisi olan varsa bana bilgi verebilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: onur-35

S.a bosch marka kombi kullanmaktayım ve kombi garip şekilde her hatayı veriyor c1 ea f7 ne varsa servis baktı ve kart değişmesi gerekiyor dedi bundan 1,5 2 sene önce yine kart değişmişti bu kart bu kadar narin bişi mi her 2 senede bir değişsin bir bilgisi olan varsa bana bilgi verebilir mi

a.s kartınızı tamir garantili ediyoruz arızanıza gelince baca fanınız fazla akım çekip kartınızın parçalarını bozuyor fana ufak bir düzeltme ile arızanız küllüm giderilir
  • https://store.donanimhaber.com/b8/28/bc/b828bcfe94e9c85a787b6af10972d6e6.jpg Bu sensör sadece on/off mu yapar yoksa suyun debisini de ölçer mi. Ustalarımdan yardım bekliyorum.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzonluökkeş

https://store.donanimhaber.com/b8/28/bc/b828bcfe94e9c85a787b6af10972d6e6.jpg Bu sensör sadece on/off mu yapar yoksa suyun debisini de ölçer mi. Ustalarımdan yardım bekliyorum.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

on of da yapmaz suyun debisinide ölçmez sıcak su açıldığında türbin mıknatısından Z sinyali alır sıcak suyu çalıştırır

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: trabzonluökkeş

https://store.donanimhaber.com/b8/28/bc/b828bcfe94e9c85a787b6af10972d6e6.jpg Bu sensör sadece on/off mu yapar yoksa suyun debisini de ölçer mi. Ustalarımdan yardım bekliyorum.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

on of da yapmaz suyun debisinide ölçmez sıcak su açıldığında türbin mıknatısından Z sinyali alır sıcak suyu çalıştırır

on off' tan kastım sıcak suyu çalıştırır cevabınız dı. Peki musluğu fazla açtığımız bilgisini ana karta bu sensörmü yolluyor. Yoksa az da açsak çok ta açsak sadece su açıldı bilgisi mi yolluyor. Teşekkürler.

• Hocam immergas eolo maior 24kw sag blok catlamış elinde immergas eolo maior için sağ blok olan arkadaşlsr iletişime geçebilirmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günaydın sabah uyandığımda kombiye bir baktım kırmızı ünlem işareti var ne kombi ne sıcak su çalışıyor Airfel Ecofel kombi var mı bir bilgisi olan teşekkürler?
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.