Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: bgra25

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bgra25

Arkadaşlar Benim 15 Mayısda Ferroli Domitech kombi aldım dün elektrik gitti geldi Elektronigi çalışmıyor ya Su sıcaklık derecesini felan gösteren yanına yaklaşanca bir yanık konusu oluyor acaba neden oldu ??

anlatımına göre kart şok yemiş tamiri mümkün yenisi 322 tl tamiri 150

Hocam servis geldi dediginiz gibi şok yemiş yanmış oda garanti dışına girmiyormuş 350 lirayı ödeyin dediler bende fırçayı attım gittileer 2 ay önce aldım hocam 2.000 milyara .. Elektrik allah belanı VERsiN

kombinin elektrik girişine bir UPS tak bir daha aynı sorunu yaşama

UPs Genel Elektrigi bağlatıcam öbür elektrikli aletlerde bozulmasın hocam.

• senin kadar ileri görüşlü olamadığım için kusura bakma ben her türlü ihitmali göz önünde bulundururum... sen şanslısın benim şansla işim olmaz her türlü arızayıda çözerim. sadece kombi de değil kaskad sistemler klima sistemleri soğuk hava odaları vb. her türlü HVAC sistem benden sorulur o kadar da iddialıyım boşuna hava yapma millet birşeyden anlamıyor diye NTC arızalı olabilir dedim ek arıza ihtimallerini saydım artistik yapıp durma senin gezdiğin kadar bizim okumuşluğumuz var

• Selamlar ustalarım.

2 yıldır kullandığım Vaillant kombi, garantisinin bitmesinden 2 ay sonra, dün akşam arıza yaptı. Su basıncı sıfıra düşmüş. Yaz olduğu için unuttuk arada su basmayı.
    Sorun artık su basılmıyor, F.22 kodu yanıp sönüyor. (Basınç yokmuş kodun anlamı)

Alttaki minik beyaz vanayı açınca normalde su gelir basınç artardı artık yok öyle bişey. Aşşağıdaki kalorifer atık su vanasınıda açtım artık dışarı siyah su da atmıyor, o da kesildi.

Fikri olan var mı? 150tl verip illa servis mi çağırmalıyım, onlar basıncı nasıl yükseltiyor, pompa filan mı basıyolar?

Teşekkürler, acildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: expander_

Selamlar ustalarım.

2 yıldır kullandığım Vaillant kombi, garantisinin bitmesinden 2 ay sonra, dün akşam arıza yaptı. Su basıncı sıfıra düşmüş. Yaz olduğu için unuttuk arada su basmayı.
    Sorun artık su basılmıyor, F.22 kodu yanıp sönüyor. (Basınç yokmuş kodun anlamı)

Alttaki minik beyaz vanayı açınca normalde su gelir basınç artardı artık yok öyle bişey. Aşşağıdaki kalorifer atık su vanasınıda açtım artık dışarı siyah su da atmıyor, o da kesildi.

Fikri olan var mı? 150tl verip illa servis mi çağırmalıyım, onlar basıncı nasıl yükseltiyor, pompa filan mı basıyolar?

Teşekkürler, acildir

doldurma vanası içindeki lastik çok aşırı sıkmaktan yapışmış sökülüp yapılması lazım

• quote:

quote:

Selamlar ustalarım.

Teşekkürler, acildir

doldurma vanası içindeki lastik çok aşırı sıkmaktan yapışmış sökülüp yapılması lazım

Yoksa su gelir diyosunuz, tamam eve gidince uğraşayım, nasıl sökülür ki o vana, boru anahtarı şart mı, olmadı alayım ucuz bi anahtar.

• quote:

quote:

quote:

Selamlar ustalarım.

Teşekkürler, acildir

Yoksa su gelir diyosunuz, tamam eve gidince uğraşayım, nasıl sökülür ki o vana, boru anahtarı şart mı, olmadı alayım ucuz bi anahtar.

servisi çağırın

• 2005 ylında aldığım viesmann kombi kendi kendine bar doluyor bende su giriş vanasını kapattım duşa girerken açıyorum çıkınca kapıyorum açık kalırsa hemen doluyor kırmızıya yaklaşınca su damlatıyor nerden damladıgını çözemedim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: duty39

2005 ylında aldığım viesmann kombi kendi kendine bar doluyor bende su giriş vanasını kapattım duşa girerken açıyorum çıkınca kapıyorum açık kalırsa hemen doluyor kırmızıya yaklaşınca su damlatıyor nerden damladıgını çözemedim ...

%25 doldurma musluğu kaçırıyor
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    %75 plakalı eşanjör delinmiş
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    tahmini tutar 200 tl civarı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: duty39

2005 ylında aldığım viesmann kombi kendi kendine bar doluyor bende su giriş vanasını kapattım duşa girerken açıyorum çıkınca kapıyorum açık kalırsa hemen doluyor kırmızıya yaklaşınca su damlatıyor nerden damladıgını çözemedim ...

%25 doldurma musluğu kaçırıyor
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    %75 plakalı eşanjör delinmiş
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    tahmini tutar 200 tl civarı

aynen kombiustası arkadaşın dediği gibi ya eşanjör ya doldurma vanası yüksek bir ihtimal eşanşör... elin anahtar tutuyorsa eşanjörü yerinden sök bir tarafından elinle kapat öteki tarafından üfle hava kaçıyorsa eşanjör delik. (tabi delik çok küçükse üfleyerek kontrol edemezsin)

• ustam benim sorum olacak bende baymak ocean luna 20Fİ kombi var ve ben bu kombinin içinde baca çıkışında kelepçe var ve o kelepçe kırıldı kelepçenin sıktığı iki boru şu anda aralık acaba bu yüzdenmi kombi ateşlemeyi yapmıyor elektirik geliyor kombinin ışıklarıda yanıyor ama gaz gelmiyor ve ateşleme yapmıyor hata reset ışıklarıda hatavar diye yanmıyor sorun nedir acaba ustam şimdiden teşekkür ederim
  • ustam hayırlı işler. benim sorum şu. kombimi yaz boyunca kapattım sadece duş alırken açtım.sonuç elektrik faturasında klima çalıştırmama rağmen 110 tl gelen faturam 52 tl geldi. kombinin bu kadar yazın elektrik harcaması normalmi.ferroli f 24 normal kombi.
    saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıldırımx

ustam benim sorum olacak bende baymak ocean luna 20Fİ kombi var ve ben bu kombinin içinde baca çıkışında kelepçe var ve o kelepçe kırıldı kelepçenin sıktığı iki boru şu anda aralık acaba bu yüzdenmi kombi ateşlemeyi yapmıyor elektirik geliyor kombinin ışıklarıda yanıyor ama gaz gelmiyor ve ateşleme yapmıyor hata reset ışıklarıda hatavar diye yanmıyor sorun nedir acaba ustam şimdiden teşekkür ederim

kelepçe ile alakası yok pompa ve başka bir sorun var bakılması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

ustam hayırlı işler. benim sorum şu. kombimi yaz boyunca kapattım sadece duş alırken açtım.sonuç elektrik faturasında klima çalıştırmama rağmen 110 tl gelen faturam 52 tl geldi. kombinin bu kadar yazın elektrik harcaması normalmi.ferroli f 24 normal kombi.
    saygılarımla.

senin kombi faalken 120w çeker yani kombi ile alakası yok kombi bir tv kadar çekmez
  • akadaşım biran önce üketici hakem heyetine gidin yok sa o kombi elinde kalır burada sana yardım cı olmayaçalışan arkadaşlarda özürdilerim ama demirdökümün kob bileri kesinlikle garanti süresi doldurmak için ne arızadan anlıyo nede tamiret mekden sen etemesguttan yazmışsın bede sincanda oturuyorum sana gellen servisde dahil bana gelmeyen ser viskamadı hepside yalançı gelip gidip servis parası almakla meşgullar sen önce faprikayı ara sorununu onlara anlat ankaradaki servislerin hangisi gelirse gelsin hepsinin diyecegi aynı çünkü banada aynısını yaptılar bensana sayayım kilerle muhattap olduğumu sincan üçsene geldi etemesgut ikikere batıkent dörtkere bölge bayisi ikikere biri kombi sağlam ikincisi üçyollu vana bozuk üçüncüsü ekrankartı bunu söleyen etemesgut yani anlayacağın senin kombi ankarada özel servislerde dahil yapacak usta yok sen benimdediğimi yap

• arkadaşlar bede vinto marka bikombi var şuan f1 hatası veriyor sebebi ne olabilir ve arızası nerdedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: erty06

arkadaşlar bede vinto marka bikombi var şuan f1 hatası veriyor sebebi ne olabilir ve arızası nerdedir

vinto f1 f4 gaz yok veya kart arızalı gazı kontrol edip resetleyin düzelebilir DEMİRDÖKÜM Vinto kombi hata kodları:
    Hata Kodu Hata Tipi Gösterge
    01ve 04 Ateşleme başarısızlığı ( Gaz yok veya alev oluşmadı )
    02 Hava başarısızlığı (Prosestat ) otomatik reset 15 dakika sonra ............F2
    03 2 saat içinde prosestat arızası 3 kez tekrar ederse...............F3
    05 Aşırı ısınma emniyeti ...............................................F5
    06 Isıtma sensörü CTN2 arızası..........................................F6
    09 Kalorifer devresi su basınç sersörü arızası (Cp sensörü).............F9
    11 Ana kart sinyal almıyor .............................................F11
    12 Kullanıcı arayüz arızası sinyal almıyor ............................ F12
    13 Ana Kart arızası ....................................................F13
    14 Kalorifer su sıcaklığı 95 C nin üstünde F14
    15 Gaz mekanizması step motor arızası ..................................F15
    16 kombi kapatıldıktan 5 sn den fazla bir süre sonra alev hala mevcut ..F16
    17 Voltaj düşük < 170 V ................................................F17
    18 Kullanıcı arayüz arızası ........................................... F18
    19 CTN2 kullanım suyu talebinde boru üzerinde irtibatlı değil...........F19
    20 Kullanıcı arayüzü kombi ile uyumlu değil.............................F20
    21 Su eksik ( 0.5 barı altınada)
    22 Kalorifer tesisat su basıncı fazla ( 2,7 barın üzerinde ) kombi ustası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 15 Ağustos 2012; 18:11:32 >

• Bende eski bir kendinden bacalı olmayan,yani apartmanın bacasını kullanan bir kombi var. Sı ısısını yanyana dizilmiş ledlerle gösteriyor.
    Arıza iki kademe halinde seyretti. Daha önce sıcak su modundayken(yaz modu), kombiyi açar açmaz yanmaya başlıyordu ve motor sürekli çalışıyordu. Su açık kapalı farketmiyordu, sürekli yanıyordu ve motor çalışıyordu. Bugün ise kombiyi açar açmaz ledler 50 dereceyi gösteriyor ve kombi suyu açsamda açmasamda öalışmıyor. Ancak sıcak su ayarını en sona getirdiğimde, önceden yaptığı gibi durmadan çalışıyor. Hangi parçalar arızalıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Bende eski bir kendinden bacalı olmayan,yani apartmanın bacasını kullanan bir kombi var. Sı ısısını yanyana dizilmiş ledlerle gösteriyor.
    Arıza iki kademe halinde seyretti. Daha önce sıcak su modundayken(yaz modu), kombiyi açar açmaz yanmaya başlıyordu ve motor sürekli çalışıyordu. Su açık kapalı farketmiyordu, sürekli yanıyordu ve motor çalışıyordu. Bugün ise kombiyi açar açmaz ledler 50 dereceyi gösteriyor ve kombi suyu açsamda açmasamda öalışmıyor. Ancak sıcak su ayarını en sona getirdiğimde, önceden yaptığı gibi durmadan çalışıyor. Hangi parçalar arızalıdır acaba?

marka model nedir
  • Slm demirdöküm solaris markalı kombinde sıcaksuyu açınca kombi çalışmıyor.
    Ntc sensörünü değiştirdim sorun yine devam ediyor.Sebebi ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Bende eski bir kendinden bacalı olmayan,yani apartmanın bacasını kullanan bir kombi var. Sı ısısını yanyana dizilmiş ledlerle gösteriyor.

marka model nedir

Hocam modelini bilmiyorum fakat markası süsler. Eski bir kombi.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.