Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.250
Cevap
313
Favori
1.446.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maytere

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Bende eski bir kendinden bacalı olmayan,yani apartmanın bacasını kullanan bir kombi var. Sı ısısını yanyana dizilmiş ledlerle gösteriyor.
    Arıza iki kademe halinde seyretti. Daha önce sıcak su modundayken(yaz modu), kombiyi açar açmaz yanmaya başlıyordu ve motor sürekli çalışıyordu. Su açık kapalı farketmiyordu, sürekli yanıyordu ve motor çalışıyordu. Bugün ise kombiyi açar açmaz ledler 50 dereceyi gösteriyor ve kombi suyu açsamda açmasamda öalışmıyor. Ancak sıcak su ayarını en sona getirdiğimde, önceden yaptığı gibi durmadan çalışıyor. Hangi parçalar arızalıdır acaba?

marka model nedir

Hocam modelini bilmiyorum fakat markası süsler. Eski bir kombi.

bakılması lazım ntc vs aRIZALI OLABİLİR

• Merhaba,

arkadaşlar buraya yönlendirdi.

EVİMDE 15 YILLIK KOMBİ VAR. BORU DONATIMDAN BİRAZ ANLARIM. ÇEŞMELERİMDE, SOĞUK SU DEBİSİ SICAK SU DEBİSİNDEN %30 FAZLA. YANİ KOMBİ DEVRESİNDEN ÇIKAN SICAK SU DEVRESİNİN DEBİSİ AZ. KOMBİM ESKİ OLDUĞUNDAN KOMBİNİN SICAK SU VERMESİ BASINC İLE ALAKALIYMIŞ, GELEN SERVİS ARKADAŞ SÖYLEDİ. ESKİ ŞOFBEN GİBİYMİŞ. ADAM SIKINTININ "3 YOLLU VENTİL" DEN KAYNAKLI OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. FİLİTRELERE BAKTIM TERTEMİZ.

BABAMIN EVİNDE SICAK SU İLE SOĞUK SU ÇEŞMELERİNİN DEBİLERİ AYNI MESELA, BENDE SICAK SUYUNKİ %30 DÜŞÜK.

A. SONUÇ OLARAK 3 YOLLU VENTİL BOZULDUYSA SU BASINCINI DÜŞÜRÜR MÜ?
    B. SERVİS GELSE DEĞİŞTİRSE (300 TL TUTARMIŞ) DÜZELME İHTİMALİ ÇOK MU YÜKSEK? YANİ SU BASINCI NORMALE DÖNER Mİ?
    C. BU 3 YOLLU ELEMANI DEĞİŞTİRECEĞİME YENİ KOMBİ ALSAM DAHA MANTIKLI OLUR MU? NITROMIX

TŞK
  • ÜSTADLAR SELAMLAR....

Benim Demirdöküm HE623 kombinin sorunu yaz konumunda sıcak su acıldığında kombi çalışmıyor.kalorifer ısı ayarını açınca kombi çalışıyor.
    Su ısınıyor fakat az ısınıyor.kış konumunda ise kalorifer ısı ayarı açık değilse suyu açmama rağmen kombi çalışmıyor ve su ısınmıyor.
    Kış konumunda kalorifer ayarını acarsam petekler ısınıyor.şimdiden yardımın için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

Merhaba,

EVİMDE 15 YILLIK KOMBİ VAR. BORU DONATIMDAN BİRAZ ANLARIM. ÇEŞMELERİMDE, SOĞUK SU DEBİSİ SICAK SU DEBİSİNDEN %30 FAZLA. YANİ KOMBİ DEVRESİNDEN ÇIKAN SICAK SU DEVRESİNİN DEBİSİ AZ. KOMBİM ESKİ OLDUĞUNDAN KOMBİNİN SICAK SU VERMESİ BASINC İLE ALAKALIYMIŞ, GELEN SERVİS ARKADAŞ SÖYLEDİ. ESKİ ŞOFBEN GİBİYMİŞ. ADAM SIKINTININ "3 YOLLU VENTİL" DEN KAYNAKLI OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. FİLİTRELERE BAKTIM TERTEMİZ.

BABAMIN EVİNDE SICAK SU İLE SOĞUK SU ÇEŞMELERİNİN DEBİLERİ AYNI MESELA, BENDE SICAK SUYUNKİ %30 DÜŞÜK.

B. SERVİS GELSE DEĞİŞTİRSE (300 TL TUTARMIŞ) DÜZELME İHTİMALİ ÇOK MU YÜKSEK? YANİ SU BASINCI NORMALE DÖNER Mİ?
    C. BU 3 YOLLU ELEMANI DEĞİŞTİRECEĞİME YENİ KOMBİ ALSAM DAHA MANTIKLI OLUR MU? NITROMIX

TŞK

A. SONUÇ OLARAK 3 YOLLU VENTİL BOZULDUYSA SU BASINCINI DÜŞÜRÜR MÜ? CEVAP HAYIR
    C. BU 3 YOLLU ELEMANI DEĞİŞTİRECEĞİME YENİ KOMBİ ALSAM DAHA MANTIKLI OLUR MU? NITROMIX CEVAP 3 YOLLU İLE ALAKASI YOK
    SONUÇ SENİN CİHAZIN PLAKALI EŞANJÖRÜ VE SU GRUBU SÖKÜLÜP PORÇÖZLENECEK %100 ÇÖZÜM
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 27 Ağustos 2012; 20:58:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: parmente

ÜSTADLAR SELAMLAR....

Benim Demirdöküm HE623 kombinin sorunu yaz konumunda sıcak su acıldığında kombi çalışmıyor.kalorifer ısı ayarını açınca kombi çalışıyor.
    Su ısınıyor fakat az ısınıyor.kış konumunda ise kalorifer ısı ayarı açık değilse suyu açmama rağmen kombi çalışmıyor ve su ısınmıyor.
    Kış konumunda kalorifer ayarını acarsam petekler ısınıyor.şimdiden yardımın için teşekkür ederim.

hk serisinin klasik sorunu çözüm ise diyafram takımı yenilenecek
  • quote:

quote:

ÜSTADLAR SELAMLAR....

ÜSTAD kombiustası .

YANİ DİYAFRAM DEDİĞİNİZ NEDİR. BUNUN BANA MALİYETİ NE KADARDIR..

• diyafram yani (conta) 1 lirada oda bu
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    fakat işi yapacak meslekdaşımızın insiyatifine bağlı fiyat
  • quote:

quote:

Merhaba,

TŞK

A. SONUÇ OLARAK 3 YOLLU VENTİL BOZULDUYSA SU BASINCINI DÜŞÜRÜR MÜ? CEVAP HAYIR
    C. BU 3 YOLLU ELEMANI DEĞİŞTİRECEĞİME YENİ KOMBİ ALSAM DAHA MANTIKLI OLUR MU? NITROMIX CEVAP 3 YOLLU İLE ALAKASI YOK
    SONUÇ SENİN CİHAZIN PLAKALI EŞANJÖRÜ VE SU GRUBU SÖKÜLÜP PORÇÖZLENECEK %100 ÇÖZÜM
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Çok teşekkür ederim aynı şeyi ben de düşünmedim değil bir ara.

Saygılar

• quote:

diyafram yani (conta) 1 lirada oda bu
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    fakat işi yapacak meslekdaşımızın insiyatifine bağlı fiyat

TEŞEKKÜRLER YAKIN ALAKANA
  • quote:

quote:

ÜSTADLAR SELAMLAR....

üstad kombiustası....

yardımların için teşekkürler ilhan bey sorunumuzu giderdi.teşekkür ederim.

• eyw
  • Merhaba arkadaşlar,

Baymak Baxi 240fi model kombimiz var. Suyu ısıtmama problemi mevcut, daha doğrusu bazen ısıtıyor ama çoğunlukla ısıtmıyor. Servis bir parçasında kireçlenme olduğunu söylemiş ve 500 TL yedek parça masrafı çıkarmış.

Biraz kabataslak anlattım sorunu ama çok bilgi sahibi değilim bu konularda. Bu problemi yaşamış ya da bilen tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLuEmavi

Merhaba arkadaşlar,

Baymak Baxi 240fi model kombimiz var. Suyu ısıtmama problemi mevcut, daha doğrusu bazen ısıtıyor ama çoğunlukla ısıtmıyor. Servis bir parçasında kireçlenme olduğunu söylemiş ve 500 TL yedek parça masrafı çıkarmış.

Biraz kabataslak anlattım sorunu ama çok bilgi sahibi değilim bu konularda. Bu problemi yaşamış ya da bilen tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

bakmak lazım cihaza 500 tl masraf imkANSIZ üç yollu tamiri 200 tl onun kireçlenmiş dediği parça ana eşanjör kireçlenmişse asitle çözülür düzelir
  • Tesekkurler kombiustasi, istanbul avrupa yakasinda yaptirabilecegim bir yer biliyor musunuz. Baymak'in servisi bu fiyati verdi, tam soyguncu bunlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLuEmavi

Tesekkurler kombiustasi, istanbul avrupa yakasinda yaptirabilecegim bir yer biliyor musunuz. Baymak'in servisi bu fiyati verdi, tam soyguncu bunlar...

pm atıldı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erty06

arkadaşlar bede vinto marka bikombi var şuan f1 hatası veriyor sebebi ne olabilir ve arızası nerdedir

vinto f1 f4 gaz yok veya kart arızalı gazı kontrol edip resetleyin düzelebilir DEMİRDÖKÜM Vinto kombi hata kodları:
    Hata Kodu Hata Tipi Gösterge
    01ve 04 Ateşleme başarısızlığı ( Gaz yok veya alev oluşmadı )
    02 Hava başarısızlığı (Prosestat ) otomatik reset 15 dakika sonra ............F2
    03 2 saat içinde prosestat arızası 3 kez tekrar ederse...............F3
    05 Aşırı ısınma emniyeti ...............................................F5
    06 Isıtma sensörü CTN2 arızası..........................................F6
    09 Kalorifer devresi su basınç sersörü arızası (Cp sensörü).............F9
    11 Ana kart sinyal almıyor .............................................F11
    12 Kullanıcı arayüz arızası sinyal almıyor ............................ F12
    13 Ana Kart arızası ....................................................F13
    14 Kalorifer su sıcaklığı 95 C nin üstünde F14
    15 Gaz mekanizması step motor arızası ..................................F15
    16 kombi kapatıldıktan 5 sn den fazla bir süre sonra alev hala mevcut ..F16
    17 Voltaj düşük < 170 V ................................................F17
    18 Kullanıcı arayüz arızası ........................................... F18
    19 CTN2 kullanım suyu talebinde boru üzerinde irtibatlı değil...........F19
    20 Kullanıcı arayüzü kombi ile uyumlu değil.............................F20
    21 Su eksik ( 0.5 barı altınada)
    22 Kalorifer tesisat su basıncı fazla ( 2,7 barın üzerinde ) kombi ustası

faydalı bilgiler için teşekkürler...

• Merhaba,

ECA confeo plus kombim yeni. Kalorifer kısmı sıfırda. Sıcak su kısmı 45 derece civarında.

1. Kombiyi açtım. Sessiz.
    2. Sıcak suyu açtım, yandı ve sıcak su sağladı.
    3. Çeşmeyi kapattım, kombi söndü.
    4. Ama kombiden çalışma sesi geliyor anlamsız bir şekilde.

bu alet böyle mi çalışıyor? Anlamadım.

Teşekkürler.
  • kombi yanmayı durdurduktan sonra belli bir süre fan çalışmaya devam eder atık gazı atar yanma odası ve eşanjörü soğutur bu normaldir
  • Nasıl soğutuyor?

Bilmiyorum da yeni sistemde bukadar ses bana çok aptalca geldi.

Koskoca ECA bunu mu yapamamış. Valla yazık ya keşke almasaydım ECA.

Sanki mutfakta kamyon var
  • quote:

Nasıl soğutuyor?

Bilmiyorum da yeni sistemde bukadar ses bana çok aptalca geldi.

Koskoca ECA bunu mu yapamamış. Valla yazık ya keşke almasaydım ECA.

Sanki mutfakta kamyon var

bu kadar abartılacak bir şey yok sonuçta fan sesi
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.