Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar,

Buderus Logmax doğal gaz kombisi kullanıyorum, havalar ısındı ve sıcak suya fazla ihtiyaç kalmadı en azından ılık verse kafi.
    Ancak ön panelindeki sıcak su ayarı en düşükte olmasına rağmen suyu yine çok ısıtıyor. Komiye giden duvar tesisatındaki 2.doğal gaz vanasını neredeyse sonuna kadar kısıp alev boyunu düşürerek istenilen sıcaklığı elde ettim ancak pek güvenemedim ve sormak istedim. Doğal gaz vanasını tam açık/kapalı konumlar dışında kullanmak tehlikeli midir?
    Ya da tavsiyeniz var mı?

Sayfa 55'te ön panelde üç tane ayar bölümü var bunlar sıcak su için alev boyunu ayarlamaya yarar mı?
    Logamax U012-24/24 K/28 K
    Logamax U014-24/24 K
    Montaj, Bakım ve Kullanma
    Kılavuzu
    http://www.ayterm.com/yeni/kullanma/servis/Isitma/Kullanma/Kombiler/U012_24K.pdf

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bypass ,diyafram veya siviç arızalı

selamlar demirdöküm kalisto kullanıyorum

1-aylardır devam eden bir sorun var, duşta sıcak su açınca çok sıcak akıyor soğukla beraber açınca ılık vermiyor bir sıcak bir soğuk su veriyor aynı anda lavabo musluğunda sıcak açarsam ancak o zaman ılık veriyor, yani duş ile lavabo musluğu aynı anda açılmadan ılık su yapamıyorum

2-dün akşam aniden kombi bozulmuş, gösterge bile çalışmıyor sanki elektrik gelmiyor gibi.

bunlar neden olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

quote:

bypass ,diyafram veya siviç arızalı

selamlar demirdöküm kalisto kullanıyorum

1-aylardır devam eden bir sorun var, duşta sıcak su açınca çok sıcak akıyor soğukla beraber açınca ılık vermiyor bir sıcak bir soğuk su veriyor aynı anda lavabo musluğunda sıcak açarsam ancak o zaman ılık veriyor, yani duş ile lavabo musluğu aynı anda açılmadan ılık su yapamıyorum

2-dün akşam aniden kombi bozulmuş, gösterge bile çalışmıyor sanki elektrik gelmiyor gibi.

bunlar neden olabilir?

kronik kart arızası
  • ustam bende demirdöküm hk623e kombi var geçenlerde ntc sensörünü değiştirdim ama sıcak suyu kaynar bir şekilde elde edemedim su sıcaklığında herhengi bir dalgalanma yok suyu ılıştırmadan rahatlıkla banyo yapılabiliyor ama kışın su biraz geç ısınıyor. ayar düğmesinin sanki bir işlevi yokmuş gibi geliyor bana. düğmeyi maksimumla minimum arasında oynattığımda alev boyunda artma veya azalma göremiyorum. sence ayar düğmesinde mi problem var
  • quote:

Orijinalden alıntı: akula06

ustam bende demirdöküm hk623e kombi var geçenlerde ntc sensörünü değiştirdim ama sıcak suyu kaynar bir şekilde elde edemedim su sıcaklığında herhengi bir dalgalanma yok suyu ılıştırmadan rahatlıkla banyo yapılabiliyor ama kışın su biraz geç ısınıyor. ayar düğmesinin sanki bir işlevi yokmuş gibi geliyor bana. düğmeyi maksimumla minimum arasında oynattığımda alev boyunda artma veya azalma göremiyorum. sence ayar düğmesinde mi problem var

üç yollu ve kart kontrol edilecek
  • quote:

yukarıda nedenlerini yazdım

kombi sıcak su vermıyor uzerınde anahtar ısaretı yanıp sonuyor markası "AİRFEL" nasıl etkin hale getirebilirim ? Acil cevaplarınızı bekliyorum
  • kombi sıcak su vermıyor anahtar yanıp sonuyor markası AİRFEL ACİL YARDIM EDİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: @gülbeyaz

kombi sıcak su vermıyor anahtar yanıp sonuyor markası AİRFEL ACİL YARDIM EDİN

resetle düzelmezse ya su bitmiş yada ntc veya kart arızalı
  • Merhaba,
    Baymak baxi eco 240 fi model kombim sıcak suyu kullanırken bir anda kırmızı led ışığı yanarak çalışmayı bıraktı. Kış konumunda da sıcak su konumunda da çalışıp ateşleme yaptıktan 10-15 saniye sonra klavuzunda anlatılan blokaj göstergesi olan kırmızı uyarı led ışığı yanmakta (gaz blokajı, ateşleme problemi) alevi kesip oylece kalmakta. Reset yapıtığımda normal hale geliyor ancak çalıştırdığımda tekrar aynı problemi yaşıyorum. Forumda bir arkadaşın bahsettiği üzerinde grundfos yazan pompaya bahsettiği işlemi uyguladım pompa çalışır halde herhangi bir kitlenme yok gibi duruyor başka bir üye aynı sorunla karşılaşarak bacada bulunan "air pressure swich" aparatının bir vidasını sıkarakmaktan bahsetmiş ancak o parçaya dışarıdan baca borusu girişinden mi yoksa içerinden mi ulaşacağımı çözemedim. @kombiustası ustam arızanın sebepleri ve olası çözümleri neler olabilir? Saygılarımla...

• Ustam iyi günler,
    Ferroli Domitop F24 E Hermetik kombim var.Bu sabahtan beri arızalı.Arızası ise: Bar sabit değişmezken sıcak suyu açtığımda ateşleme yapıyor ateşleme ışığı yanıyor 5-6 sn sonra Dann! diye bir sesle ateşleme kesiliyor ve kırmızı ikaz ışığı yanıyor.Reset konumuna getirip yeniden çalıştırdığımda yine aynı şeyler oluyor.Bar ise ateşleme yaparken yükselirdi bir değişmede görülmüyor.İlgilenirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goktug7991 -- 10 Haziran 2013; 8:17:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyhonor

Merhaba,
    Baymak baxi eco 240 fi model kombim sıcak suyu kullanırken bir anda kırmızı led ışığı yanarak çalışmayı bıraktı. Kış konumunda da sıcak su konumunda da çalışıp ateşleme yaptıktan 10-15 saniye sonra klavuzunda anlatılan blokaj göstergesi olan kırmızı uyarı led ışığı yanmakta (gaz blokajı, ateşleme problemi) alevi kesip oylece kalmakta. Reset yapıtığımda normal hale geliyor ancak çalıştırdığımda tekrar aynı problemi yaşıyorum. Forumda bir arkadaşın bahsettiği üzerinde grundfos yazan pompaya bahsettiği işlemi uyguladım pompa çalışır halde herhangi bir kitlenme yok gibi duruyor başka bir üye aynı sorunla karşılaşarak bacada bulunan "air pressure swich" aparatının bir vidasını sıkarakmaktan bahsetmiş ancak o parçaya dışarıdan baca borusu girişinden mi yoksa içerinden mi ulaşacağımı çözemedim. @kombiustası ustam arızanın sebepleri ve olası çözümleri neler olabilir? Saygılarımla...

kapsamlı bir arıza cihaza detaylı bakmak lazım prosestat ile alakası yok

• quote:

Orijinalden alıntı: goktug7991

Ustam iyi günler,
    Ferroli Domitop F24 E Hermetik kombim var.Bu sabahtan beri arızalı.Arızası ise: Bar sabit değişmezken sıcak suyu açtığımda ateşleme yapıyor ateşleme ışığı yanıyor 5-6 sn sonra Dann! diye bir sesle ateşleme kesiliyor ve kırmızı ikaz ışığı yanıyor.Reset konumuna getirip yeniden çalıştırdığımda yine aynı şeyler oluyor.Bar ise ateşleme yaparken yükselirdi bir değişmede görülmüyor.İlgilenirseniz memnun olurum.

pompa sıkışmış veya ntc ve kart arızalı olabilir
  • quote:

quote:

ustam bende demirdöküm hk623e kombi var geçenlerde ntc sensörünü değiştirdim ama sıcak suyu kaynar bir şekilde elde edemedim su sıcaklığında herhengi bir dalgalanma yok suyu ılıştırmadan rahatlıkla banyo yapılabiliyor ama kışın su biraz geç ısınıyor. ayar düğmesinin sanki bir işlevi yokmuş gibi geliyor bana. düğmeyi maksimumla minimum arasında oynattığımda alev boyunda artma veya azalma göremiyorum. sence ayar düğmesinde mi problem var

ustam peki bu kombiye oda termostatı bağlanabiliyor mu? bağlanırsa tasarruf sağlanabilir mi?

• quote:

quote:

quote:

ustam peki bu kombiye oda termostatı bağlanabiliyor mu? bağlanırsa tasarruf sağlanabilir mi?

takılır ama etkisi olmaz

• merhaba arkadaşlar e.c.a confeo premix kombim var honeywell modülasyonlu oda termostatı ile kullanıyorum fakat son günlerde yazlık konumda iken kombiye en yakın peteği ısıtmaya başladı sorun ne olabilir acaba bilgi verebilirmisiniz
  • Arkadaşlar iyi akşamlar. Foruma yeni üye olduğum için bazı konuları atlamış olabilirim.

Sizlere bir sorum olacaktı;

Ferroli marka bir kombim var.Kısa süre önce tesisat tahliye kör tapasında su sızmaya başadı bende tapayı söküp teflon bant ile bantlayıp tekrardan sıktım sızıntı kesildi fakat benden kaynaklanan sebepten dolayı tesisata tekrardan su alırken kombi üzerinde basınç saati 2.5 seviyesine gelince tahliye borusundan fazla suyu atmaya başladı hemen su alımını durdurdum.Ancak fazla suyu aktıktan sonra kesme yapması gereken tahliye tertibatı 2 gündür damla damla tahliye etmeye devam ediyor ama su basıncı 1' in altına düşüyor.Bu sorunumu nasıl çözümleyebilirim.
    Yaklaşık maliyeti ne kadardır?
    Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Ümraniye deyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bazilika

merhaba arkadaşlar e.c.a confeo premix kombim var honeywell modülasyonlu oda termostatı ile kullanıyorum fakat son günlerde yazlık konumda iken kombiye en yakın peteği ısıtmaya başladı sorun ne olabilir acaba bilgi verebilirmisiniz

konum düğmesini aç kapat düzelmezse cihaza bakılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa sahin

Arkadaşlar iyi akşamlar. Foruma yeni üye olduğum için bazı konuları atlamış olabilirim.

Sizlere bir sorum olacaktı;

Ferroli marka bir kombim var.Kısa süre önce tesisat tahliye kör tapasında su sızmaya başadı bende tapayı söküp teflon bant ile bantlayıp tekrardan sıktım sızıntı kesildi fakat benden kaynaklanan sebepten dolayı tesisata tekrardan su alırken kombi üzerinde basınç saati 2.5 seviyesine gelince tahliye borusundan fazla suyu atmaya başladı hemen su alımını durdurdum.Ancak fazla suyu aktıktan sonra kesme yapması gereken tahliye tertibatı 2 gündür damla damla tahliye etmeye devam ediyor ama su basıncı 1' in altına düşüyor.Bu sorunumu nasıl çözümleyebilirim.
    Yaklaşık maliyeti ne kadardır?
    Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Ümraniye deyim

3 bar emniyet ventili deyişecek t-genleşme tankına hava ayarı yapılacak 90 tl fiyatı var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spyhonor

Merhaba,

kapsamlı bir arıza cihaza detaylı bakmak lazım prosestat ile alakası yok

@kombiustası Ustam önceki mesajıma verdiğiniz yanıt için öncelikle teşekkürler.
    Kombinin arıza halini tekrar inceledim ve önemli bir ayrıntıyı gördüm kombi ateşleme yapmıyor ustam. Gaz vanaları açık ancak suyu açtığımızda yanmanın gerçekleştiği yerde ateşleme yapmak için ard arda manyetonun kıvılcımına benzer kıvılcımlar yapıyor, fakat alev oluşmuyor sonra kırmızı ışığa geçerek kendini durduruyor, problemin tam hali aslında buymuş ustam, sebebi ne olabilir?

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.