Şimdi Ara

KOLAY DOLUM PROBLEMİ-patinaj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
5.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • brother mfc255cw yazıcımı cescesor kolay dolum seti ile kullanıyorum. şimdiye kadar 2-3 defa dolum yaptım.

fakat siyah kartuşu son dolduruşumdan sonra yazılar silik ve çizgili çıkmaya başladı hiçbirşey okunmuyor. sürücü ve firmware yenileyerek çözüm bulamadım.

acaba problem nereden kaynaklanıyor olabilir?

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynahit -- 27 Eylül 2011; 23:09:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fliptor

brother mfc255cw yazıcımı cescesor kolay dolum seti ile kullanıyorum. şimdiye kadar 2-3 defa dolum yaptım.

fakat siyah kartuşu son dolduruşumdan sonra yazılar silik ve çizgili çıkmaya başladı hiçbirşey okunmuyor. sürücü ve firmware yenileyerek çözüm bulamadım.

acaba problem nereden kaynaklanıyor olabilir?

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım bende almak istiyorum bu cescesor kolay dolum kartuşlarından fakat sen bi yerde yazmışsın galiba kartuşun mu tıkanmıştı öyle bişe.bu sorunu nasl yaşadın detaylı anlatırsan ve kullandığın sorun onlardan mı senden mi kaynaklı bu seti önerirmisin ?
  • yazıcının orijinal kartuşları bittikten sonra bu seti kullandım.

yazıcı fişten çekilmedi yani aralıklarla kendisi kafa temizliği yaptı.

doğal olarak problemin mürekkepten olduğunu düşünüyorum, kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ama neyazıkki bu durumda bu seti tavsiye edemiyorum.

problemi çözemezsem 300 tl lik yazıcıyı tarayıcı ve siyahsız renkli yazıcı olarak kullanabileceğim.
  • Arkadaşım aynı yazıcıdan bendede vardı,ilk kartuşlarım yarım olmadan kolay dolan kartuş ve cescesor mürekkep aldım,ilk 2 gün problem yoktu ama cihazı kapatıp 2 gün sonra açtığımda benimde siyah yazmıyordu,2 gün boyunca uğraştım,kafa temizleme solüsyonlarıyla temizlemeye çalıştım olmadı,cihaz ayını doldurmadan çöp oldu,cescesor'u aradım,kesinlikle kendilerine leke kondurmadılar,yok kartuş bozuk,yok siz yanlış yaptınız gibi laflar söylediler.
  • ben de de epson serisinde aynı sorun oldu. yüksek kalitede print yapınca düzgün basıyor.
  • Merhaba

Nozzle man tavsiye ederim.Ben bu ürünle tıkalı bir mfc 250 açtım.
    Ürün içeriğinde nasıl kullanılması gerektiğinin videosuda mevcut.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/100-ml-NOZZLE-MAN-TIKALI-KARTUS-ve-KAFA-ACICI-SOLUSYON,PR-1077.html

Ama kafa açıldıktan sonra kesinlikle OCO MÜREKKEP tavsiye ederim.Böyle bir problem yaşamazsınız.
  • pardon yalnış yazmışım

OCP ALMAN Mürekkep demek istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: deli_poyraz

Arkadaşım aynı yazıcıdan bendede vardı,ilk kartuşlarım yarım olmadan kolay dolan kartuş ve cescesor mürekkep aldım,ilk 2 gün problem yoktu ama cihazı kapatıp 2 gün sonra açtığımda benimde siyah yazmıyordu,2 gün boyunca uğraştım,kafa temizleme solüsyonlarıyla temizlemeye çalıştım olmadı,cihaz ayını doldurmadan çöp oldu,cescesor'u aradım,kesinlikle kendilerine leke kondurmadılar,yok kartuş bozuk,yok siz yanlış yaptınız gibi laflar söylediler.

yazıcını kaybetmene üzüldüm çünkü 100 tl lik yazıcı değil, dolum sistemi için yapılan masraflar cabası.

orijinal olmayan sarf malzemesi kullanırken bunları göze alıyoruz tabii.

başka bir yazıcı alırsam yine de kolay dolum sistemi kullanırım fakat yazıcı kafası kolayca ele gelen bir model seçerim

• quote:

Orijinalden alıntı: comely35

Merhaba

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/100-ml-NOZZLE-MAN-TIKALI-KARTUS-ve-KAFA-ACICI-SOLUSYON,PR-1077.html

Ama kafa açıldıktan sonra kesinlikle OCO MÜREKKEP tavsiye ederim.Böyle bir problem yaşamazsınız.

alkol kullanarak problemi çözemezsem tavsiyeni dikkate alacağım.

ama şimdi daha değişik bir problemim var, mürekkep kanalından enjektörle alkol gönderirken sanıyorum hortum yerinden çıktı.

alkol boşa giderek makinenin altından sızıyor, makineyi sökmek çok karmaşık ve tehlikeli, oraya ulaşmanın kolay bir yolu yok.

hortum bağlantı yerinin tam üzerinden mika kısmı keserek oraya ulaşmayı deneyeceğim, battı balık yan gider.

• inkjet yazıcılarla uğraşmak gerçekten bela adamı çıldırtır,geçmiş olsun.
  • quote:

quote:

Merhaba

ama şimdi daha değişik bir problemim var, mürekkep kanalından enjektörle alkol gönderirken sanıyorum hortum yerinden çıktı.

alkol boşa giderek makinenin altından sızıyor, makineyi sökmek çok karmaşık ve tehlikeli, oraya ulaşmanın kolay bir yolu yok.

hortum bağlantı yerinin tam üzerinden mika kısmı keserek oraya ulaşmayı deneyeceğim, battı balık yan gider.

Kesinlikle yazıcının bir yerini keserek çözüm üretmeye çalışmayın!Bu şekilde bir şey yapmanız sorununuzu çözmeyeceği gibi yazıcınızada zarar verecektir! Brother yazıcıların kafa sökme işlemi çok zor bir işlem değil; zor olan kısmı yazıcının kapaklarını sökme işlemi ;)
    Youtube dan faydalanabilirsinizhttp://www.youtube.com/watch?v=CNYnGtxqjgM

Nozzle man' ede fazla güvenmeyin!Şurdakihttp://www.bitmeyenkartus.com.tr/100-ml-NOZZLE-MAN-TIKALI-KARTUS-ve-KAFA-ACICI-SOLUSYON,PR-1077.html videoyu seyretmeyene kadar şüphlerim vardı. Videoyu izledikten sonra artık şüphem kalmadı.Adam daha kafa temizleme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyor ,birde videoya almış rezilliğini! Kafaya basılan solisyon nereye gitti farkettiniz mi?!Cihaz çalışır durumda yapılmış bu işlem!Hele hele bu yanlışlıkları ürünün 1 numaralı olduğunu iddia eden ve bunu satan firma yapıyorsa düşünün siz rezilliğin ne olduğunu!Bu durum; O firmanın güvenirliğini kaybettirir yada zayıflatır benim gözümde!O videoyu izleyip kafa temizleme işlemi yapmaya çalışan sıradan kullanıcıların çoğu yazıcısını bozma durumuyla karşı karşıya, kesinlikle ve kesinlikle...Mevcut şu durumda da O solisyonun ödenilen paranın hakkını verdiğine de inanmıyorum!Yine mevcut bu durum göz önünde bulundurulduğunda; bu işi en iyi yaptığını iddia eden her firmayada güvenmemek gerekiyor...

Brother konusunda yaşamış olduğunuz sıkıntı; kullanmış olduğunuz mürekkepden kaynaklı olma ihtimali çook yüksek!Yüksek diyorum çünkü; bu sorunla(özellikle siyah renkteki tıkanma) karşılaştığını söyleyen tek kişi siz değilsiniz.Bu durumun tesadüfle açıklanabilir bir durumu olmadığıda aşikar.Cescesor yetkililerinin de; Brother mürekkeplerinde yaşanıldığı iddia edilen kafa tıkanıklığı problemi ile ilgili bir açıklama yapması gerekiyor bu forumda. Yoksa; bu forumda varlığının bir inandırıcılığı kalmaz...

Sizin yerinizde olsam; bir kere daha firmayı ararım, mail atarım, bu forumdaki ilgili şikayetleri-mesajları linkleyerek firmaya maille bildiririm.Konuya duyarsız kalacaklarını zannetmiyorum.Sorununuza çözüm üretmezler ise; ilgili yazışmaları burada yayınlarsınız, brother kullanıcılarıda bilgilenmiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 13 Eylül 2011; 6:42:21 >

• Falcon arkadaş

Siz hiç tıkalı kafa açtınızmı?

Bu işle bir bilginiz varmı?

Kafa tıkanklığı yaşanan cihazı bitmeyenkartrus.com.tr ye gönderin kafa açılmış bir şekilde yine geri gönderirler..

Ben açtım süper bi ürün..

Gel o zaman iddaya girelim ne sine istiyorsan ?

ev,araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

quote:

Merhaba

Kesinlikle yazıcının bir yerini keserek çözüm üretmeye çalışmayın!Bu şekilde bir şey yapmanız sorununuzu çözmeyeceği gibi yazıcınızada zarar verecektir! Brother yazıcıların kafa sökme işlemi çok zor bir işlem değil; zor olan kısmı yazıcının kapaklarını sökme işlemi ;)

Nozzle man' ede fazla güvenmeyin!Şurdakihttp://www.bitmeyenkartus.com.tr/100-ml-NOZZLE-MAN-TIKALI-KARTUS-ve-KAFA-ACICI-SOLUSYON,PR-1077.html videoyu seyretmeyene kadar şüphlerim vardı. Videoyu izledikten sonra artık şüphem kalmadı.Adam daha kafa temizleme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyor ,birde videoya almış rezilliğini! Kafaya basılan solisyon nereye gitti farkettiniz mi?!Cihaz çalışır durumda yapılmış bu işlem!Hele hele bu yanlışlıkları ürünün 1 numaralı olduğunu iddia eden ve bunu satan firma yapıyorsa düşünün siz rezilliğin ne olduğunu!Bu durum; O firmanın güvenirliğini kaybettirir yada zayıflatır benim gözümde!O videoyu izleyip kafa temizleme işlemi yapmaya çalışan sıradan kullanıcıların çoğu yazıcısını bozma durumuyla karşı karşıya, kesinlikle ve kesinlikle...Mevcut şu durumda da O solisyonun ödenilen paranın hakkını verdiğine de inanmıyorum!Yine mevcut bu durum göz önünde bulundurulduğunda; bu işi en iyi yaptığını iddia eden her firmayada güvenmemek gerekiyor...

Brother konusunda yaşamış olduğunuz sıkıntı; kullanmış olduğunuz mürekkepden kaynaklı olma ihtimali çook yüksek!Yüksek diyorum çünkü; bu sorunla(özellikle siyah renkteki tıkanma) karşılaştığını söyleyen tek kişi siz değilsiniz.Bu durumun tesadüfle açıklanabilir bir durumu olmadığıda aşikar.Cescesor yetkililerinin de; Brother mürekkeplerinde yaşanıldığı iddia edilen kafa tıkanıklığı problemi ile ilgili bir açıklama yapması gerekiyor bu forumda. Yoksa; bu forumda varlığının bir inandırıcılığı kalmaz...

Sizin yerinizde olsam; bir kere daha firmayı ararım, mail atarım, bu forumdaki ilgili şikayetleri-mesajları linkleyerek firmaya maille bildiririm.Konuya duyarsız kalacaklarını zannetmiyorum.Sorununuza çözüm üretmezler ise; ilgili yazışmaları burada yayınlarsınız, brother kullanıcılarıda bilgilenmiş olur.

Daha önce yazdığım konularda da belirttiim gibi burda mürekkep olayı çok önemllidir. ilk önce mürekkebi iyi seçmeniz gerekiyor.(OCP yada kartuşWEBtr tavsiyemdir) Sonrasında ise zatn kafa tıkanma olayınız olmaz. Epson kullanığım kısa bir sürede; kurumayan bir mürekkep kullandım çünkü sitelerinde öyle diyordu kuramaz abi ballaşır diyorlardı evet mürekkepler kuramadı ama japon yapıştırıcı gibi yapıştırdı, makinemde px650, makineyide kutuladım duruyordu sonra bu (Nozzleman) deneyim dedim bu arada mavi siyah kırmızıdan hiç gelmiyor kafa işlemini yaptıktan sonra artık epson makinem çizikli şekilde yazmaya başladı, kısacası bu kadar yazıyı niye yazdım derseniz ilk önce kullanın sonra eleştiriyi doğru yapın... Fakat hala makine stabil çalışmıyor. Bunun nedeni ise mürekkep mürekkep... Mürekkep seçimi çok önemlidir.

• Kesinlikle yazıcının bir yerini keserek çözüm üretmeye çalışmayın!Bu şekilde bir şey yapmanız sorununuzu çözmeyeceği gibi yazıcınızada zarar verecektir! Brother yazıcıların kafa sökme işlemi çok zor bir işlem değil; zor olan kısmı yazıcının kapaklarını sökme işlemi ;)

yazıcı göreceği zararı gördü zaten, üstelik garanti dışı kaldı.

eli tornavida tutan biri olarak videodaki teknisyenin yaptıklarına çok mecbur kalmadıkça cesaret edemem.

http://forum.donanimhaber.com/m_52410149/tm.htm

yukarıdaki adreste konuyu ceccesor'a belirttim fakat telefonla veya canlı destek hattından görüşmedim. maduriyetimi giderecekleri konusunda pek iyimser değildim.

ama sizi dinleyip onlara bu linki işaret ederek nasıl yardımcı olabileceklerini soracağım.

• quote:

Falcon arkadaş

Siz hiç tıkalı kafa açtınızmı?

Bu işle bir bilginiz varmı?

Kafa tıkanklığı yaşanan cihazı bitmeyenkartrus.com.tr ye gönderin kafa açılmış bir şekilde yine geri gönderirler..

Ben açtım süper bi ürün..

Gel o zaman iddaya girelim ne sine istiyorsan ?

ev,araba

Merak etmeyin çok tıkalı kafa açtım.Açamadığım kafayı açaçak adam da tanımam!Çünkü açamayıpta servise kafa tıkanıklığı açılsın diye gönderdiğim yazıcının kafası açılmadan yenisi ile(yeni kafa takıldı) değiştirildi!!!Epsonun kafası tam anlamıyla tıkandımı; hiç bir kimyasal madde o tıkanıklığı açamaz!Tıkanıklığı açmak için solisyonla uygulanacak çok yüksek basınçda; yazıcı kafasının elektonik-micro motoruna zarar verir.Kafa çöP!
    Nozılmen in kullanıldığı kafa açma videosu tamamen yanlışlıklarla dolu!O videodaki uygulamayı yapan kişi bu işi kesinlikle bilmiyor, bildiğini zannediyor...
    +Videoya konu olan kafa temizleme işlemi için Nozılmene ihtiyaç(nozılmenin dünyanın en iyisi olduğunu varsyarakdan söylüyorum) yok.Kolonya kullanılarak da aynı sonucu alınabilir.Öyle yetersiz-eksik video olmaz kardeşim! O videoda önce su ile, çözüm üretilmez-kafa atıkanıklığı açılmaz ise sonra kolonya ile, kafa tıkanıklığı halen açılmadı ise saf alkol ile denem yapılsın.Halen kafa açılmadıysa O zaman nozılmen le mutlu sona ulaştığımızı görelim!!!Haaa O zaman derimki hiç bir solisyon-sıvının açamadığı bir kafa tıkanıklığında Nozılmen bizi kurtardı.Çok yaşa nozılmen diyelim...
    Nozılmenin başarısı bir yana; O videodaki kafa temizleme işlemi uyguluması kesinlikle yanlış bir şekilde yapılan uygulamadır.Ordaki uygulamayı aynı şekilde yapmaya çalışan kullanıcıların; Yazıcının elektronik aksamının zarar görmesi ihtimali çook yüksektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 13 Eylül 2011; 19:59:35 >

• Falcon Arkadaş

http://www.youtube.com/results?search_query=head+cleaning+epson&aq=f

Bu linke bi bakarmısın dünyada ki tüm ülkelerde BitmeyenKartus.com daki gibi kafa açıyorlar

Nozzle Man tavisye ederim.
    Elindeki bozuk makinaları sağlama çıkarabilirsin böylelikle..

Bak 'Uxexes' yapmış..
  • quote:

Falcon Arkadaş

http://www.youtube.com/results?search_query=head+cleaning+epson&aq=f

Bu linke bi bakarmısın dünyada ki tüm ülkelerde BitmeyenKartus.com daki gibi kafa açıyorlar

Nozzle Man tavisye ederim.
    Elindeki bozuk makinaları sağlama çıkarabilirsin böylelikle..

Bak 'Uxexes' yapmış..

evet Dünyada ki ülkeler BitmeyenKartuş u örnek almış, ondan birşeyler öğrenmiş
    Allahtan herkes örnek almamış! Ama bak bazıları nedense kendi bildiğini okuyor http://www.youtube.com/watch?v=i78Tu3RVO3s&feature=related bak Bu adam enayi; cihazın fişini çekmiş, yazıcı kafasının altına kağıtpeçete den ped yapıp koymuş...Bitmeyen Kartuş dan öğreneceği çok şey var.link atın da adam öğrensin bitmeyenkartuşun videosundan...

Yaşasın nozılmen.Bizim de artık süper çözücümüz var...

+Son olarak; nozılmen videosundaki px660 yazıcı kafası tıkalı bir yazıcı değildir!Kafası gerçek anlamda tıkanmış yazıcıya; şırınganın o haliyle(sarıplastikuclu) müdahale ederseniz geri tepme yapar yada sıvı sıçrar sağına soluna! O videodaki yazıcıya su bilene bassam kafası açılır!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 13 Eylül 2011; 23:45:22 >

• Sana Nozzle Man gönderteyimmi Falcon Arkadaşım?

Herkes böyle yapıyor dedim Bitmeyen Kartuş tan öğrenmiş demedimki.

Belki Bitmeyen Kartuş onlardan öğrenmiştir.

Şaka Bi yana Falcon Arkadaş ürün gerçekten baya etkili

Benim sana demek istediğim denemeden yorum yapmaman için..
  • Ben ürüne etkisizdir demiyorum ki; anlatıldığı kadar etkili olamaz diyorum.Anlatıldığı kadar etkili ise; kafası tamamen tıkalı bir epson sx110 u açsın da göreyim.px660 ın nozzle sayısı yüksek.içinden sıvı rahat geçiyor.Sx110 un nozzle sayısı düşük.Kafası tıkalı bir sx110 da o sıvı zor geçer o şırıngalı sistemle!
    Video benim için inandırıcı-yeterli değil!O videodaki yazıcının kafasına, su ile basınç uygulayarak da açarım ben diyorum.kısaca bundan ibaret olay...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 14 Eylül 2011; 0:01:41 >
  • brother mfc açtım ben onunla

daha önce başka solusyonlarla denemiştim olmamıştı bu inan 1 kerede açtı.

o yüzden savunuyorum bende.

isimde güzel ama NOZZLE MAN

Sanırım itfaiyeci demek bu ingilizcede..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.