Şimdi Ara

Kolay Dolum Kartuş - Siyah Rengin Mavileşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • epson R1400 makinam için, cescesor'dan sürekli besleme sistemi ve mürekkepleri aldım... ancak siyah renkte bir sorun var. bir süre sonra maviye çalıyor renkler soluyor gibi... Kağıt olarak HP everyday photo paper, glossy A4 kullandım. sorun mürekkepten mi yoksa kağıttan mı anlayamadım.
    3 günde 1300 kart A4 baskı yaptım... Yine baskı esnasında siyah kafada sorunlar yaşadım. her 10 kartta bir 3-4 kafa temizlemesi yapmak zorunda kaldım.

Konuyla ilgili tecrübeleri olan, paylaşırsa sevinirim...

• kulladıgınız kagıdın tam kodunu yazabilir misiniz?
    sorununuz hem mürekkep hem de kagıt kaynaklı gibi gözüküyor.
    kafa da sorun yaşadıysanız bu direkt mürekkeple alakalı. R1400 in nozülleri 1pl oldugu için mürekkep çok önemli.

6 renk kartuş kullanan px660, px720, px820 de kullandıgım ve sorun yaşamadıgım goprint mürekkebi önerebilirim. bir de bunu deneyin. neticede hangi mürekkepten memnun kalırsanız onunla devam edersiniz. Q2510A kagıda goprint claria mürekkeplerle aldıgım baskılarda bir anormallik yok. özellikle siyahda da sorun yaşamadım. Q2510A dan 6000 Adet kullandım.

http://www.goprint.com.tr/kategori/yazici-murekkebi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civalı sokak lambası -- 29 Kasım 2011; 1:20:50 >

• Q5451A ve Q2510A kağıtlarını kullandım... bitmesine az kaldı yeni siparişi muhtemelen goprintten vereceğim. kendilerinden durumu anlatarak demo istedim ama oralı olmadılar... bakalım, deneyince sonuç ne olacak...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.