Şimdi Ara

Kokuyorum Yardim? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
3
Favori
45.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eğer geçiren varsa Allah aşkına yazsın nolur bir türlü geçmedi
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Biraz hort olucak ama arkadaş baya haklı kimse bişi demez sana
  • Merhaba bende de aynı sorun var.Henüz bir çözüm bulamadım ama bromhidroz olabilir araştırmalarıma göre.İnstagramdan ulaşın bizi bizden başkaları anlamaz 😔0yumuklusucurta
  • Kartalkanadı K kullanıcısına yanıt
    geçti mi aynı sorunları yaşıyorum bende
  • ayak havasız kalınca da kokuyor. ayakkabıyı ve çorabı hava geçiren bir model almak gerekli.

pastırma tarzı çiğ et yenildiğinde insanın teri kokar. antibiyotik alındığında idrarda koku olur.

bir de havuz sularında ve havuza girmeden önce sadece ayaklarla girilen ufak az yüksek suyun içine ayağınızla girmelisiniz. artık orda ne varsa anında geçiriyor ayak kokusunu.

bildiklerim bu kadar. bende de çok eskiden vardı. havuz suyunun özelliğini buldum. koku oluşunca gidip bir havuza giriyorum. 6 ay kokmuyor.

bunun dışında da günlük temizlik ve ayakları ıslak bırakmamak da önemli tabi ki.
  • Geçti mi Lanka veya geçirebilen var mı lütfen ulaşın bana okulu bırakmayı düşünüyorum bu yüzden lütfen yardım edin
  • Birincisi konu sahibi kokunun ayaklarından geldiğini ayakkabı değiştirerek çözmüş. İçim rahat etmiyor demiş, bence bundan sonrası vesvese yapıyor. Sınıf havasız kalınca kötü kokuyor diyorlar, demiş. Kokunun kaynağını kendiniz zannetmeyi bırakın. Havasız her ortam kokar. Bir kişi istediği kadar kötü koksun bütün sınıfı, odayı kötü kokutamaz.

Konuya yorum yazan diğer kişilerde, önce koklayarak kokunun kaynağını bulun, ondan sonra onunla ilgili çözümlere bakın.

Ayrıca koku(güzel veya kötü) ıslanınca ve sıcakta daha çok yayılır. Misal kolunuza bir koku(kolonya/parfüm) sıktığınızda koku azaldığında hafif ıslatın, su serpiştirin, yada kolunuzu hohlayarak ısıtın, kokunun arttığını göreceksiniz. Terlediğinizde de aynı şekilde kötü kokunun kaynağı neresi ise koku artıyor muhtemelen.

En çok ayak kokar diye düşünüyorum. Ayakkabı ve tabanı deri olması, çorapların %100 pamuk olması daha iyi diye biliyorum, bu konuda uzman değilim araştırın. En azından kokunun kaynağı ayağınız ise, tamamen çözüm bulana kadar eskisi kadar kokmasının önüne geçersiniz. Terlemenin azalması ve terlese bile hava alıp kuruması için önerdim. Yukarıdaki örnek gibi ısınıp/ıslanınca yani terleyince daha çok koku yayılır.

Ayrıca ne diye işinizi, okulunuzu bırakacaksınız. Sırf bu konuyu düşünmek, stres ve terlemeye, dahada kokmasına neden bile oluyordur muhtemelen. İşiniz veya dersinize odaklanın, sallayın kokuyu falan. Hatta o kokuyu almanızın önüne geçin, giysinizin göğüs bölgesine arada güzel/hafif bir koku sıkın. Hafif bir koku olsun, çünkü buharlaşmayla o koku direk burnunuza gelecek. Ya da ufak esanslar var hac malzemeleri, tesbih falan satan yerlerde olur, nette de vardır. Onlardan alıp burun deliklerinin çevresine sürün. 5ml oluyorlar galiba, cepte falanda taşınır, aralarında da İğde kokusu hafif ve güzel oluyor genelde. Parfüm kolonya, oda kokusunu giysiye sıkacaksanız, ufak kalem gibi şişeler var veya ufak parfüm şişeleri onlara doldurun yanınızda taşıyın, arada yenilersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nco -- 13 Ekim 2019; 1:28:45 >

• leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Havuzlarda öyle bir su birikintisi hatırlamıyorum hocam.Hijyen açısından konulan bi su mu
  • Firenzeli Ezio kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sorunuza cevap vereyim
    Havuzlardaki o bahsettiğiniz su havuzun kenarında ayak bileğimizi geçmiyecek seviyede olan kimyasal içerik bulunduran(klor ve bir madde daha vardı) su birikintisi.
    Benim tüm ayak kokusu sorunu olan kullanıcılara önerim
    https://urun.n11.com/askeri-giyim-ve-aksesuar/hd-pluss-ayak-tozu-P309647915
    Bu ürünü kullanın ayak kokusu sorununuzu aşın ;)
  • Sen kuruntu yapmışsın biraz. Koku psikolojik takıntı olmuş.
    Ayakkabı kokusu için de ayakkabı deodorantı kullan, eve gelince havalandır ve aynı ayakkabıyı üst üste iki gün giyme.
  • merhabalar .bu durum hayatımı gerçekten çok kötü etkiledi , okulu bırakmayı düşündüm çok ağladım ama artık geçiyor gibi . dikkat ettim iyileşen falan varsa kimse çözümünü yazmamış . ben bugün size kesin çözümünü olmasa da beni nasıl daha rahatlattığını anlatacağım . 1 sene önce falan başladı bu . nasıl başladığı hakkında hatırladığım net bir olay yok . sadece kafamı sert bir yere çarpmıştım belki ondandır diye düşünüyorum. her neyse bu yaz borik asit çay tuz ne var ne yok denedim ve yazın neredeyse hiç hissetmedim . ta ki okul başladı yine bu koku geri geldi . artık okula gitmeyi istemiyordumki şuan ocak ve devamsızlığım 20 gün . ilk önce psikoloğa gittim ve bir işe yaramadı . psikiyatr ise bana o gün ilaç vermeyi tavsiye etti ama riskli olacağını söyledi ve reddettim (tarih 3 ekim ) sonra okulun rehberlik servisiyle konuşmaya başladım . bana yardımı dokunuyordu ve koku sanki biraz hafifledi . bu kokunun arkasında yatan temel sebebi bulmamı sağladı . hepimizin korkusu millet ya bana birşey derse rezil olursam korkusu arkadaşlar. kokunun bir çok sebebi olabilir unutmayalım . hissettiğimizde bir destek almamız lazım. Neyse psikologtan sonra ben tüm ayakkabılarımı ve çoraplarımı değiştirip kalitelisini aldım pamuk ve hava alan ayakkabı .. fakat bu da işe yaramadı . sonra bir abla bu çocuğu okutun demiş anneme . okudular falan beni 2 hafta biraz daha hafifledim ama geçmedi yine . sonra köye gittim 1 hafta okula ara verip ve köyde çok rahattım kokuyu yine hissetmedim . bu sırada bir hoca beni okudu ve muska yazdı ama hala tam olarak kurtulamadım . köyden dönüşümde köyde hissetmediğim için korkusuzca okula gittim ama okulda yine hissetim ve okulu bırakmak için rehberliğe haber vermeye gittim . bu arada güvendiğim arkadaşlarıma kokuyu sordum ve almadığını söylediler . ne kadar zor bir durum olsa da bunu bir kız arkadaşıma sordum ve benden koku almadığını belirtti . aynı şekilde öğretmenlerm de benden koku almadığını söyledi . yani kokunun psikolojik olduğunu biliyordum ama beynimi yenemiyordum . rehberliğe gittiğimde bana ilaç kullanmamı ve devam ederse bırakmayı tekrar düşünmek için yanna gitmemi söyledi . kabul ettim ve evvelsi gün psikiyatra gittim ve bana “lustral” adlı bir ilaç verdi . bir hafta falan yarım tablet içtim ve etki etmedi . bu beni daha da sinirlendirdi ama doktor düzenli kullanmamı söylemişti . kullanmaya devam ettim ve dozu yarım artırarak 1 tablete çıkardım . sonra bir pazartesi günü okula gittim ve koku o kadar azaldı ki .. inanamadım . salı yine geldi ama herzamankinden azdı . çarşamba perşembe ve cuma da çok az hissettim . inanılmaz güzel bir histi . dersi rahat dinleyebilmek , içinde kuşku olmaması . işte bu zamanın üstünden 2 hafta geçti ve iyiyim şuan minibüsün içinde rahat bir şekilde yazıyorum . arkadaşlar bu çok zor bir durum ama mücadele etmeyi bırakmamamız lazım . sizde psikoloğa gidin belki sorununuz ondandır . belki herkese şifa olmayacak ama şifa olanlar bir dua ederse çok mutlu olurum . ALLAH bu durumda olan herkese şifa versin . sizleri seviyorum .

• nkoudu10 N kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyi 2 sene önce bende yaşadım olay tamamen psikolojik sen temizliğini yaptığından emin ol gerisi sorun değil insan kendini sürekli kokuyormuş gibi hissediyor çok saçma bi durum
  • nkoudu10 N kullanıcısına yanıt
    Sen işin psikolojik tarafındaymışsın sorunu çözdüğüne sevindim.ben yakın birkaç arkadaşıma sorduğumda koku aldıklarını soylemişlerdi.kaç doktor kaç ilaç denedim bir işe yaramadi malesef.alternatif çözümü olan arkadaş varsa iletişime geçebilir
  • Merhaba

Eğer herşeyi denediniz ve hala kurtulamadıysanız lütfen bana ulaşın. Sanırım yardımcı olabilirim. 05352518143

• Sorununuza çözüm bulabildiniz mi acaba? Sırf bu koku yüzünden iş değiştirdim, ne yaptıysam fayda etmedi,etraf havasız kötü kokuyor diyorlar koku benden geliyor ve çok kötü bir koku ayak kokusu gibi değil acayip keskin iğrenç bir koku o kadar bakimliyim ki dişimi fırçalarım çoraplarını günde üç kere değiştiriyorum ama yok ayaklarımı karbonat tuzlu suda bekletiyorum yok sizin sorununuzun aynısı ayakkabıyı çıkarayım koku yok ayakkabıda kokmuyor ayağıma ayakkabı girsin koku başlıyor utanıyorum beni ik ya bile şikayet etmişler kötü kokuyor diye her gün banyo yapıyorum parfüm sürerim vücut spreyi sürerim önceden yani bu isde yeniyim ama sekiz dokuz ay kokmuyordu şimdi koku olayı demoralize ediyor evet psikolojik bir durum bende farkındayım ama karşındaki insan olaya psikolojik yönden bakmaz pissin kişisel temizliğine önem vermiyorsun diye vakar gerçekten ne yapacağımı şaşırdım böyle iğrenç bir kokuyu 50 kilo 1.64 boyundaki bir kadın nasıl üretir bir odayı kötü korkutacak kadar kötü koku ayaklarımdan geliyor ve o koku yayıldığında ne roll on ne parfüm ne sprey üzerimde ki kokuda yok oluyor Allah rızası için bu durumu atlatan yada böyle bir koku sorunu olanlar yardımcı olabilir mi? Benim lise dönemimde başlamıştı ve sonrasında hep devam etti bu durum psikaytr ye gittim klasik antidepresan vermişti cildiye ayak spreyli ve şampuan verdi ama işe yaramadı ne yapayim ben ?

• adonmez234 A kullanıcısına yanıt

İnsanlar bazen hijyen ve temizliğine önem gösterse de istenmeyen kokular psikolojik olarak oluşabilir, kötü koku almak nasıl bir durumsa kötü koku yaymak da çok kötü , bende sizin çalışma arkadaşınız gibi kötü kokuyorum o koku ayagundan geliyor vücudun kokmaz ama ayaklarım nasıl olduysa aynı arkadaşın bahsettiği ayağıma girince iğrenç mide bulandırıcı bir koku oluşturuyor, önceki işimi bu yüzden değiştirdim ve borcum da var şuan ve ben bir kadınım çalışma arkadaşlarım beni ik ya bile şikayet etmişler o kadar uyandım o kadar kötü hissettim ki hayatımda yaşadığım kötü günlerden biriydi bende dediklerinizi yapacağım o koku gitsin benden psikolojim düzelsin başka da bir şey istemiyorum

• Firenzeli Ezio kullanıcısına yanıt

Sorununuz çözüldü mü ?

• Big Booble kullanıcısına yanıt

Merhaba muhtemelen ayaklarınızda geçmek bilmeyen bir mantar var. Size tavsiyem önce bir aktardan kına almanız sonrada bir kaç günde bir üst üste ayağınızı iyice kurutana kadar yakmanız. ama iyice bol bol sürün ve sonra buzdolabı poşeti filan geçirip ayağınıza üstüne de 2-3 kat çortap geçirin yatın.. sabaha kadar iyice pişirsin ayakları..

bunu 3-4 günde bir tekrar edin ç.ok kısa zamanda o iğrenç kokunun yerini miss gibi kına kokusuna bıraktığına şahit olacaksınız. ve mutlaka ayakkabıları da ya güzelce dezenfekte edin yada değiştirin. spor ayakkabılar özellikle önemli. bez olanlarını tercih edin ferah ferah gezin.

Ben gençken bir kaç kez başıma geldi, çok ağır bir koku oluyordu.. anneciğim geceleri yakıyordu. Evlendikten sonrada bir kez başıma geldi evde kendim yaktım yine koku geçti gitti. geçmiş olsun 

• quote:

Orijinalden alıntı: Big Booble

Sorununuz çözüldü mü ?

Hayır aynı şekilde devam ediyor malesef
  • Merhaba sorunun geç ti mi benimde böyle bi sorunum var bana ınstagram üzerinden ulaşmamı istiyorum fatmaam12 fatma çevik lütfen bul beni

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.