Şimdi Ara

Koku makineleri için parfüm kartuşu hazırlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iş yerimde carpex marka koku mekinesi kuklanıyorum. Daha önce de rulopack koku makinesi kullandım. Koku makinelerinin hepsi aynı mantık ile çalışıyor ve kartuşları son derece pahalı ürünler. Bu yüzden kendi kokumu kendim yapmaya karar verdim fakat aylardır denediğim hiçbir formülde iyi sonuçlar elde edemedim.

İnternette okumadığım kaynak izlemediğim video kalmadı.

Öncelikle normal parfüm gibi yaptığımızda makinede çok uçucu olduğu için çok çabuk bitiyor koku. Bu yüzden gliserini fazla kullanıyorum bu seferde kokmuyor. Yok mu bana yardımcı olacak arkadaşlar.

Hangi ürünü ne kadar koyarsam bu makinelerde verim alabilirim?
    Bazıları su kullanıyor bazıları kullanmıyor su kullanmalımıyım?

Elimdeki malzemeler
    - Esans Çeşitleri
    - Alkol (İPA)
    - Gliserin
    - Esans Sabitleyici
    - Su

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam makineler hakkında bilgim yok maalesef. Bazen kendim esans alıp araştırıp yapıyorum bir şeyler. Ama hiç ipa kullanan görmedim. Etil alkol yerine neden izopropil alkol kullanıyorsunuz anlamadım. İzopropil genelde board temizliğinde vs kullanılıyor.

Basenotes forumunda parfümör birisi gliserin ve su kullanmadığını söylemişti. Esans sabitleyici hakkında fikrim yok açıkçası.

Bu arada gliserini şöyle söyleyeyim, 100ml e max 3-4 damla katılıyordu.

Umarım yardımcı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freezeboi

Hocam makineler hakkında bilgim yok maalesef. Bazen kendim esans alıp araştırıp yapıyorum bir şeyler. Ama hiç ipa kullanan görmedim. Etil alkol yerine neden izopropil alkol kullanıyorsunuz anlamadım. İzopropil genelde board temizliğinde vs kullanılıyor.

Basenotes forumunda parfümör birisi gliserin ve su kullanmadığını söylemişti. Esans sabitleyici hakkında fikrim yok açıkçası.

Bu arada gliserini şöyle söyleyeyim, 100ml e max 3-4 damla katılıyordu.

Umarım yardımcı olur.
    yabancı kaynakları incelediğimde ipa kullandıklarını gördüm o yüzden ipa denedim. gliserini bende az katıyorum. ama bir türlü istedğim şeyi elde edemiyorum.
  • Aromatik yağlarla denediniz mi acaba. Bende bu konuyu araştırıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.