Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.953
Cevap
270
Favori
386.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla dostum ben de çok bilmiyorum aslında. Sadece bildiğim kadarını anlatmaya çalıştım.

Ben genel olarak altyazı olayını bsplayer ile çözüyorum. Filmi indirdikten sonra bsplayer ile açıp altyazısını otomatik olarak bulduruyorum. Daha sonra xbmc'ye tanıttığım klasöre taşıyorum. Çünkü xbmc'ye harici player olarak mpc'yi atayınca altyazıları kendisi bulamıyor.

Ama divxplanet'ın olmaması çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Çünkü bsplayer'da altyazıları başka sitelerden buluyor ve şu ana kadar bulamadığı altyazı sayısı en fazla 10'dur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu altyazı olayi bence de sıkıntı biraz ben de mpc atadim ama altyazı problemi var baska daha iyi bir cozumu yok mu bu isn divxplanet kapsayacak sekilde..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

xbmc son surumunde yani 13.0 versiyonunda opensubtitles kurdum yapılandırda divxplanet yok... ne yapmak gerekiyor..

Tam hatırlamıyorum ama galiba ben onuda depodan yüklemiştim oldukça uzun süre geçti yükleyeli o günden benide hiç kaldırmadan kullanıyorum

• Depo

• Sistem/eklentiler/etkin eklentiler/xbmc subtitles e uzun basın (tablet için söylüyorum PC de sağ tık olabilir) açılan menüden yapılandırı seçin sonra hizmetler sekmesine geçiş yapıp divxplanet i seçin tabii diğer ülke ayarları vs de yapın diğer sekmelerden

• Xbmc 12.0 da dediğiniz gibiydi 13.0 da bu dediğiniz yapılandırda yok

• quote:

Xbmc 12.0 da dediğiniz gibiydi 13.0 da bu dediğiniz yapılandırda yok

O zaman yarını beklemelisiniz şu an nöbetteyim evde PC de Kurulu olana bakmam gerekecek

• tmmdır.
  • bir de biri xbmc icin tv izleme olayini anlatabilir mi? Ne yüklemek gerekiyor nasıl kanallar ekleniyor?

• iptv olayini yaptim ama guncel calisan bir kanal listesi m3u bulamıyorum :(

• quote:

Xbmc 12.0 da dediğiniz gibiydi 13.0 da bu dediğiniz yapılandırda yok

Kardeş kusura bakma biraz geç oldu iş yoğunluğumdan dolayı
    Sistem/video/alt yazılar bölümünden alt yazı dillerini ayarlıyorsun gerisini otomatik kendi hallediyor.

• Divxplaneti ekliyormu yani

• ender E kullanıcısına yanıt
    İsim olarak divx planet görünmüyor ama Türkçe Alt yazılar çıkıyor

• Bu konuyu kaçırmışım. Bir inceleyelim.
  • Arkadaşlar xbmc üzerinde malumunuz upnp paylaşım yapılıyor ancak upnp dışında bildiğiniz farklı bir paylaşım olanağımız varmı?

• Openelec üzerinde samba paylaşım varmış az önce openelec kurulu olan pc yi kurcalarken buldum ama malesef xbmc üzerinde varsayılan olarak yok bu durumda arşivi diğer PC ye taşımak en mantıklısı. Ayrıca nasıl oldu bilmiyorum tabletime xbmc kodi kurmuştum samba üzerinden openelec e bağladım ve tablette 3D İSO çalıştı tabii 2D olarak malum tablet 3D değil

• alicavush kullanıcısına yanıt
    bu konuya biraz açıklama getirmeye çalışacağım umarım faydalı olur.
    şöyleki;
    paylaşımlar işletim sistemi üzerinden yapılır. openelec te xbmc barındıran bir linux işletim sitemidir. o yüzden paylaşım samba ile görsel olarak xbmc üzerinden yapılıyor. openelec üzerinden yaptığınız paylaşımlar müzik, video vs. diğer pc lerden, telefonlardan, tabletlerden ulaşılabilir konuma gelirler. bu paylaşıma sadece xbmc ile değil diğer programlarla da ulaşabilirsiniz.

xbmc de niçin samba yok diye sorunuza cevaben yukarıda anlattığım gibi, openelec ve xmbcbuntu gibi iştetim sistemi tabanlı olmayan bir pc de kurulu olan xbmc nin bu paylaşıma müdahale etmesi zaten güvenlik açısından da sakıncalı olur. xbmc diğer programlar gibi bir programdır. ve pc üzerinde hangi işletim sistemi varsa onun üzerine kurulmuştur. örneğin xbmc kurulu win7 işletim siteminde paylaşım ancak win7 üzerinde yapılabilir. aynı şekilde linux dağıtımlarında da bu geçerlidir ve bu paylaşımlara da openelec te yapılan paylaşım gibi ağınızda bulunan tüm cihazlardan ulaşılabilir.

arşivinizin bulunduğu pc deki filmleri de klasör olarak paylaşıma açarsanız. openelecten ve başka cihazlardan bu paylaşıma ulaşabilirsiniz. taşımanıza gerek kalmayabilir yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirgen -- 24 Eylül 2014; 5:47:06 >

• dirgen kullanıcısına yanıt
    Hocam açıklamalarını için çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler çok işime yarayacak

• alicavush kullanıcısına yanıt
  • Openelec çok rahat. Bilgisayarı tam bir medya player'a çeviriyor. Kumandayı da ayarladım mı tamamdır. Net isteniyorsa (Ki htpc de genelde istenir ama ben ilgilenmiyorum bununla benim amacım menü geçişleri çok hızlı olan Dahili HDD li bir medya player ucuz cihazlar HDD de ki arşive girince yavaş çalışıyor tad vermiyor) birde kablosuz ağ kartı yada eth kablosu tamam. Öbür türlü Windows açılacak da, XBMC ye tıklayacaksın da, arkada bir sürü lüzumsuz servis çalışıyor bilmemne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 26 Eylül 2014; 12:34:48 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.