Şimdi Ara

**** KODAK yeni seri fotoğraf makinleri ile kendini aşmış !!! ****

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha çok bas-çek ve kompakt dijital makinalarıyla bilinen ve sevilen KODAK alışılmış çizgisini bozarak görünüş, özellik ve kategori olarak kendisinden hiç tahmin edilmeyecek 2 model piyasaya sürmüş. Hakikaten de üzerindeki Kodak amblemi olmasa kameralara baktığımda bunu kim yapmıştır diye sorsalar, en son diyeceğim marka olurdu herhalde. Bu Kodak'ın kötülüğünden değil, giriş seviyesi ve kompakt ürünlerini görmeye alışmış olduğumuzdan. Anlaşılan artık dSLR üretmeyeceğini açıklayan KODAK bundan sonra Canon Pro1, Nikon 8800, Olympus 8080 gibi modellerin başı çektiği "prosumer" ve Canon S2, Sony H1, Konica-Minolta Z5, Panasonic FZ-5 gibi dişli rakiplerin çekiştiği "ultra-zoom" segmentlerinde boy göstermek istiyor.

Modellerden birincisi prosumer sınıfa hitap eden geniş açı lensli, manuel focus ve zoom halkalı dSLR-like Kodak EasyShare P880

- 8.0 Megapixel CCD
    - F2.8-4.1, 5.8X optical zoom (24 - 140 mm) geniş açı Schneider-Kreuznach lens
    - Manual zoom and focus halkası
    - 2.5" LCD display + yüksek çöz. EVF (237k pixels)
    - 25-point hybrid AF system + AF-assist lamp
    - Full manual controls
    - 640 x 480 (30fps) sınırsız video çekimi + video esnasında zoom yapabilme
    - Harici FlashHot shoe + PC sync port; :ok:
    - RAW desteği veren ilk EasyShare camera
    - ~599$
    - Piyasada: Eylül başı

Diğeri ise 12 X Image-Stabilizer'li ultra-zoom Kodak EasyShare P850

- 5.1 Megapixel CCD
    - F2.8-3.7, 12X optical zoom + Image stabilization 36 - 432 mm Schneider-Kreuznach lens
    - 2.5" LCD display + yüksek çöz. EVF
    - 25-point hybrid AF system
    - Full manual controls
    - 640 x 480 (30fps) sınırsız video çekimi
    - RAW desteği
    - Harici Flash için Hot shoe for external flash
    - ~499$
    - Piyasada: Ağustos içinde

Detaylı haber için:http://www.dpreview.com/news/0508/05080202kodak_p880p850.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adnan Ak -- 5 Ağustos 2005, 0:49:56 >

• Vallahi deli makinalara benziyor.Acaba ne kadar fiyatla gelir bunlar.Gerçi ne zaman geleceğide belli değil ama...
    Bu arada yanlış okumadıysan kodak d/*slr üretmiyor yazmışsın.sanırım yanlış olmuş bu.
  • Bahsettiğim makinalardan P850 bu ay içinde, P880 ise Eylül başında satışa sunulacakmış ABD'de.

Bu arada dSLR olayı yanlış değil, Kodak 31 Mayıs'ta dSLR pazarından çekildiğini duyurdu, malum bir 14mp'lik DCS Pro SLR modeli vardı en son. Sadece bunlar için CCD ve CMOS sensör üretimine devam edecekler. Ama kendilerine ait dSLR body yapmayacaklar.

quote:

Kodak has today confirmed that the DCS Pro SLR/n and DCS Pro SLR/c digital SLRs have been discontinued and will no longer be manufacturered. In our conversation with Kodak Pro we were assured that existing owners will continue to be supported through 2008 and that this will include firmware and Photodesk updates if required. Kodak will continue to develop CCD and CMOS image sensors and this announcement does not affect their consumer digital cameras. Kodak was keen to stress that this does not mark the end of Kodak digital SLR's but that they wished to concentrate on market segments which are more profitable

• Selam
    Kodak ürünleri yurtdışında da Türkiyede de genelde aynı fiyat aralığında satılıyor.O yüzden fiyatı uygun olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfuni -- 5 Ağustos 2005, 8:53:30 >
  • ilk makinem 5mp dx4530 du. hala auto modda o kadar güzel çekim yapan bi alet görmedim özlüyorum arada bir kodak istedimi iyi işler çıkartıyor hiçte yabana atılacak bir marka değil...
  • Kodak ı bende beğeniyorum. Zaten film satışları durduğundan mecburen iyi aletler yapacaklar.
  • Umarım 7490 ve 7590'da kullandıkları gürültü giderme prosesini bu makinelerde kullanmazlar da fotoğraflarda detayları görebiliriz. P880 lens özellikleri açısından etkilyici görünüyor. Sınıfının en geniş açı lensi bu sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @immortal

Umarım 7490 ve 7590'da kullandıkları gürültü giderme prosesini bu makinelerde kullanmazlar da fotoğraflarda detayları görebiliriz. P880 lens özellikleri açısından etkilyici görünüyor. Sınıfının en geniş açı lensi bu sanırım.

+1

Fazla post-processing resimlerin gereğinden çok yumuşak olmasına ve detay kaybına yol açıyor, bu konuda hassas olmaları lazım.

P880 'de lensin wide-tele menzilinin geniş oluşu, ayrıca hem zoom hem de focus'un lens üzerinde manuel olması gerçekten iştah kabartıcı
  • ya kodak'a sinir olmaya başladım
    tam hah bu model tamam alayım diyorum yeni modelleri ile kalbimi fetediyo
    şimdiye kadar sırasıyla 6340 7440 6490 z740 modellerine aşık oldum şimdi sıra bunlarda
  • bunlar gerçekten harika makineler ve önceki modelleri gibi yurtdışı ile aynı fiyata satılırsa üst düzey makinelerde de fiyat/performans kralı kodak olur ve piyasayı siler süpürür. saygılar.
  • Kodak son verilere göre Amerika'daki dijital foto. makinesi satışlarında 23.8% ile 1. sıraya yükselmiş. 2. Canon (20.6%), 3. Sony (18.3%), ve 4. de Olympus (11.7%).

Geçen sene, tüm dünya sıralamasında ise Canon ve Sony'den sonra 3. sıradaydı.

Öyle ya da böyle, Eastman Kodak'ın torunları iyi çalışıyorlar desenize...
  • nikon nerde peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adnan Ak

Kodak son verilere göre Amerika'daki dijital foto. makinesi satışlarında 23.8% ile 1. sıraya yükselmiş. 2. Canon (20.6%), 3. Sony (18.3%), ve 4. de Olympus (11.7%).

Geçen sene, tüm dünya sıralamasında ise Canon ve Sony'den sonra 3. sıradaydı.

Öyle ya da böyle, Eastman Kodak'ın torunları iyi çalışıyorlar desenize...

ben de kodak makinemi tesadüfen aldım ama önceki kullandığım canondan sonra gerçekten ilaç gibi geldi. özellikle son çıkardığı makineler çok güzel.
  • bir de şunu hatırlatıyım amerika daki canon un fiyatlarının burdaki kadar şişkin olmamasına rağmen kodak 'ın bu başarıyı elde etmesi daha da ilginç değil mi? burda ise sanırım canon birincidir. çok mu zenginiz yoksa kandırılıyor muyuz kararı siz verin
  • Canon'a laf yok , onun yeri apayrı.

Sonuçta biz burada hep böyle görece kalbur üstü kameraları, yeni çıkmış modelleri, yenilikleri tartışıyoruz. Ama aslında özellikle yurtdışında (misal ABD) sadece basit anlamda kullanım için çoluğa, çocuğa, aileye o kadar çok bas-çek/kompakt/giriş seviyesi foto makinesi satılıyor ki, hayal bile edemezsiniz. İşte asıl bu noktada Kodak işi kotarıyor ve bu nedenle satışları başarılı. Elbet diğer markaların çok daha kaliteli, kapsamlı, üst modelleri vs var, ama birçok kişi de "benim karmaşık manuel..vs alete ihtiyacım yok, basayım direkt fotomu çekeyim güzel çıksın, bilgisayara da aktarayım, olsun bitsin" diyor, bu mantıkla hareket ediyor. Kodak da o müşteri kitlesine iyi hitap ediyor. Eee fiyatlarıyla da en rekabetçi olunca...

• Edit: Sorumun yanıtını başka bir yerde buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZORZORRO -- 9 Ağustos 2005, 3:37:30 >
  • Kodak yurt dışında çıkan ürünleri Türkiyeye ne kadar sürede getiririyor bilginiz vamı, bu modeller için çok beklermiyiz yoksa yurt dışından mı getirtmek daha mantıklı.
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdem

Kodak yurt dışında çıkan ürünleri Türkiyeye ne kadar sürede getiririyor bilginiz vamı, bu modeller için çok beklermiyiz yoksa yurt dışından mı getirtmek daha mantıklı.
    Teşekkürler

bence yurt dışından getirtme sonuçta fiyat aşağı yukarı aynı olcak. önemli olan garantisi. biraz beklemekte fayda görüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adnan Ak

Canon'a laf yok , onun yeri apayrı.

Sonuçta biz burada hep böyle görece kalbur üstü kameraları, yeni çıkmış modelleri, yenilikleri tartışıyoruz. Ama aslında özellikle yurtdışında (misal ABD) sadece basit anlamda kullanım için çoluğa, çocuğa, aileye o kadar çok bas-çek/kompakt/giriş seviyesi foto makinesi satılıyor ki, hayal bile edemezsiniz. İşte asıl bu noktada Kodak işi kotarıyor ve bu nedenle satışları başarılı. Elbet diğer markaların çok daha kaliteli, kapsamlı, üst modelleri vs var, ama birçok kişi de "benim karmaşık manuel..vs alete ihtiyacım yok, basayım direkt fotomu çekeyim güzel çıksın, bilgisayara da aktarayım, olsun bitsin" diyor, bu mantıkla hareket ediyor. Kodak da o müşteri kitlesine iyi hitap ediyor. Eee fiyatlarıyla da en rekabetçi olunca...

arkadaşım kodak bu makineleri sanki bu sene mi çıkardı da bu sene birinci oldu. yıllardır satılıyor bu makineler. geçen sene çoluk çocuğa makinayı canon mu satıyodu yani. sanki amerikada yıllardır yaşamış gibi hayali olarak konuşma lütfen.

• quote:

Orijinalinden alıntı: ersoy1905

arkadaşım kodak bu makineleri sanki bu sene mi çıkardı da bu sene birinci oldu. yıllardır satılıyor bu makineler. geçen sene çoluk çocuğa makinayı canon mu satıyodu yani. sanki amerikada yıllardır yaşamış gibi hayali olarak konuşma lütfen.

Arkadaşım, yanlış anlamışsın yazdığımı , ben zaten kompakt segmentte o kadar satış yapan Kodak demeye çalışmıştım. Canon kısmı espriydi...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.