Şimdi Ara

Kocaeli bilgisayar vs sakarya bilgisayar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki üniversite için uçurum fark yoktur ama şehir olarak ben olsam kocaeli derdim hem istanbula yakın çok sıkılırsanız çıkar gidersiniz.

• LELEB kullanıcısına yanıt

30 dakika fark var arada :D trenle giderken birinden 65 diğerinden 90 dakika sürüyor . ikiside çok yakın değil. gebze içinden bile marmaraya binice kadıköy 1 saat sürüyor hafta sonu için diyorsanız ikisi de aynı trene bincek 20 daika önce sonra fark etmez

• richardfeymanınsaçı kullanıcısına yanıt

Hocam listemde muğla sitki kocmanda var sizce kocaeli mi muğla mi bu arada kocaelinin 1. Öğretimi gelmeyebilir 50K da ben 47k muhtemelen iö gelecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gebzenin sıralaması vs yüksek neden sakarya yerine daha üst bir yer yazmadınız örneğin gazi vs

• tercih meselesi sakaryayı daha uygun buldum. Ankarada okumak istememekle de alakalı. istanbul kocaeli sakarya uzak olsalarda birbirleriyle entegre şehirler . pendik = gebze = izmit = adapazarı bunların hepsi aynı şehir gibi

• Peki neden kocaeline geçmediniz de sakaryaya geçtiniz ne gibi bir fark gördünüz de sakarya yazdınız ben kadrosuna vs baktım ve sanırım kocaelinin kadrosu ve konumu daha iyi olur

• YKSSEL HAYAT Y kullanıcısına yanıt

sürü psikolojisi gibi düşünebilirsin.Kuşlar neden göç ederken hep aynı yer durur mesela alışkanlık kendilerinden önceki nesil öyle yaptığı için. Bizimki de bu daha çok bizden öncekiler bu şekilde yapmış .Bi de sakaryanın akademik kadrosu diğerlerine göre daha fazla hoca var . kocaelinden de çok estüden de çok ne bilem çoğu üniden çok. tabi ben bunlara mı baktım hayır.

Kocaelinin ders planı çıkardım sakaryanınkini çıkardım. Kocaelinin yönetmeliğini çıkardım sakaryanınkini çıkardım. Baktım. inceledim. Sakaryaya gidersem eğer hiçbir dersten kalmazsam daha erken biter dedim. çünkü kocaeli dönemde 8 derse izin verecek gibi bir yönetmeliği yoktu. sakaryada bu vardı ama dönemde 8 ders alabilecek olmak güzeldi.

Böyle hesaplayınca bana daha makul geldi. Tabi iyi hocaları da var . dersime girenlerden 1 tanesi dışında hepsi iyiydi. O adamın dersini de diğer hocanın videolarından izledim :D

ek bilgi: kocaelinde 12 hoca var saüde 22

ek2: iki üniversite arasında da dağlar kadar fark olduğunu düşünmüyorum.

ek3: koüden izmit 15 dakka saüden izmit 30 dakka puahahha :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite3480 -- 14 Ağustos 2021; 13:16:25 >

• Hocam şimdi yine kararsız kaldım çünkü kocaeli yazarsam muhtemelen iö sü gelecek şuan şu 3ü arasında kaldım kocaeli iö vs sakarya vs muğla

o kadar fark olmayan 2 üni için iö yazıp dönemlik harç ödemek saçma ben yazmazdım

• Hocam sakaryanın kadrosu biraz zayıf geldi bana kocaelinin kadrosu daha iyi gibi siz ne dersiniz ?

kocaelindeki her 1 hocaya karşılık 2 hoca denk geliyor aslında . akademik olarak daha geniş. bunların içinden kocaelindeki gibi eee çıkışlı yok mu var . kocaelinde fazla haberleşmeci var . Eğer telekomünikasyon alanında gitmek istersen kocaeli daha faydalı olur senin için. ama kadronun yetkinliğini görmek istersen yök akademikten karşılaştır. kim daha çok proje yapmış bak

• kocaeli yazacaksan da eğer 2.öğretime asistanlar mı yoksa normal hocalar mı giriyor bunu öğren . bazı yerlerde 2.öğretimlerde normal hocalar asistanları gönderiyor

• Hocam muğla hakkında bilginiz var mı

• İki şehir de çoğu öğrencinin beklediği " üniversite hayatı " tadını vermede sönük kalacaktır.İki şehrin de insanlarının çoğunun dar görüşlü olduğunu biliyorum. İki şehrin de "unique" serserileri var ve bela olabiliyorlar.

Bana göre Sakaryanın akredite olması, bölüm içerisinde Toyota staj bölümünün bulunması, sadece bilgisayar bilimlerin özel fakülte olması, kampüsünün ferahlığı vb sebepler fark yaratıyor. Ayrıca kocaelinin kampüsü dağ başında kalıyor biraz.
    Ama bunlar da çok ahım şahım sebepler değil. Okuldan çok, ailenize yakınlığınızı, şehirdeki yaşama masraflarını vs inceleyip ona göre karar vermeniz daha mantıklı olacaktır.

• thegreatestfriend kullanıcısına yanıt

Hocam muğlayı seçme ihtimalimde var aile konusu sıkıntı değil benim için önemli olan eğitim kalitesi siz olsanız hangisini seçerdiniz kocaeli sakarya ve mugladan ve sizce hangisinin eğitimi daha iyi

üstteki mesaja ek olarak muğlalı arkadaşım üniversiteye hep çok söverdi :D onlar yüzünden dolmuşlar bile çok pahalı derdi :D

Onun dışında genç dinamik bir kadrosu var. Ne denli projeler veriyorlar neler yaptırıyorlar bilmiyorum. Derslerini de dinlemedim. Orda okuyan tanıdığım da yok. Çukurova sorsan biliyorum ama muğlayı bilmiyorum.

buna ek olarak çalışacağın yerler genelde zaten istanbul ve çevresi (kocaeli sakarya ) ankara ve artık izmirde olacak. Hani iş yapacağın alana yakında okumak daha iyi olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite3480 -- 14 Ağustos 2021; 17:46:11 >

Muğladansa Kocaeli ve Sakaryanın eğitimi daha iyidir.

Dediğim gibi top üniler dışında hepsini aynı gibi düşün, şehri iyi olan + alınca eğitimi eksiye düşüyor gibi (:

Kocaeli ve sakarya şehir olarak çok farklı değiller. Eğitimleri de benzer. Staj seçeneklerini, gerekirse linkedin den mezunlarını falan araştır. Daha 6 gün var kendini strese sokma güzelce araştıranilirsin.

Ayrıca ikinci öğretim dezavantajını da unutma hesap yaparken. Sırf bu yüzden bile sakarya +1 puan alabilir.

• thegreatestfriend kullanıcısına yanıt

Hocam bu mezunlara nereden bakıyoruz linkedinde bir türlü bulamadım bir de evet hocam 2. Öğretim biraz zora sokabilir beni ailemin durumu pek iyi değil bir de kyk çıkmazsa sıkıntı olabilir yillik 1000 tl birde saatleri sıkıntı 4-9 arası falanmış saatleri

• Çukurova nasıl hocam sizce kocaeli veya sakarya yerine yazılır mi ?

çukurovayı yazabilirsin adana çok pahalı bir şehir değil . yurtta herkese çıkıyor. şehir yobaz bir şehir değil. klasik akdeniz kenti diyeceğim ama 90larda doğu göçü almış. 2-3 sıkıntılı mahallesi ki oralarda hiç işin olmaz yazılabilir.

çukurova mezunu arkadaşım bana keşke sakarya yazsaymışım demişti ben o zaman gebzede okuyordum. yazsum etkinliğindeydik o zamanlar sakaryada 2018 falandı yanlış hatırlamıyorsam. lab imkanları falan daha iyi dedi. hocalarıyla da tanışmıştı beğenmişti.

ha tabi çukurova kötü değildir. çukurovadan da benim bi sürü arkadaşım var çünkü adanalıyım :D bu yüzden ordaki mezunlardan da haberim var. Sonuç olarak ordan mezun olanda iş için buralara geliyor. genelde nerden mezun olduğun değil nasıl kendine değer kattığın daha önemli.. evet yukarda biri daha yazmış bu ünilerin hepsi belki segmentte üst seviye ünileri ilk 5 dersek orta üniversitelerin sonları da burası. buraların daha altı kötüdür.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.