Şimdi Ara

koblosuz net yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bizim kuzenin net bina konumları nedeniyle sadece mutfaktan çekiyor doğal olarak mutfakta biraz zor oluyor bu mutfaktaki neti alıp evin içine dağıtacak bir sağlam bi alet tavsiye edermisiniz

saygılar

• wireless antenler var ama biraz pahalıdır yada usb uzatmayla harici usb wirelessler var onlarda olabilir.4-4.5 metreye kadar uzayabiliyor usb kablosu öyle bi kabloylada çözebilirsin olayı ama en iyisi anten almak güçlendirici anten
  • Merhaba anten konusunda ben pek katılmıyorum, çünkü 24db lik outdoor anten den tutun da 7db ve 14 db indoor anten alıp denedim inanın hiç bir fark olmuyor. Açık alanda işe yarıyorlar sadece. Şimdi mutfakta wireless modem mi var? Bina konumları nedeniyle derken ne kastettiğinizi anlamadım. Konuyu açarsanız yardımcı olabilirim.
  • yani onun netini sadece mutfaktan alabiliyorum diğer binalara engel teşlik ediyor mutfaktaki nette bir sorun yok ama mutfaktada çok oturulmuyor bana wireless access point gibi birşey mi lazım mutfağa kuracam orada neti alarak evin içine yayın yapacak
  • hmm şimdi anladım, senin evinde wireless modem yok yani, kuzeninden alıyorsun, oda ancak mutfağa kadar yetiyor diyorsun. şimdi bu durumda herhangi bir access point senin işini görecektir, tüm evde interneti dağıtır yani tabi yüzde yüz demiyorum ancak benim evimde var ve bu şekilde her odada çekiyor. Airties ın ap-300 adında bir access point i var. Fiyatı da 50-60 civarında idi sanırım. Yanlız burda önemli olan nokta ayarların nasıl yapılacağı. Yani ap yi mutfağa koyduğun zaman, köprü modunda çalıştırman gerekir, ve kuzenin modemine bağlanması gerekir.Bu konuda yüzde yüz emin olmadığımı belirtmek isterim, iyi bir araştırma yapmanı tavsiye ederim almadan önce. Birde şöyle bir durum var, mutfakta da internet az çekiyor ise access point evine dağıtır tamam ancak kuzenin modemi ile senin access point arası veri aktarımı düşeceği için sana gelen internet te bayağı bir yavaşlar bu konuda uyarayım. Bu tip durumlarda en rahatı imkanın var ise kuzenin evinden senin mutfağa kadar kablo çekmen ve alacağın access point i de mutfağa koyman ve kabloyu ona takmandır. en garanti çözüm bu olur ve internet hızında da bir değişme olmaz. yani veri kaybı yaşamazsın.

• kablo olayı pek olacağını zannetmiyorum ziran kuracalayanı cok olur mutfakta onun kadar yani 110 kb civarı indirme yapabiliyorum yani hızda bir problem yok dediğim airties i bende gördüm fakat onların sadece airties ile uyumlu olduğu gibi birşey duydum doğru yanlış bilmiyorum kuzenimin modemi zyxel
  • yanlış yönlendirmek istemem ama sonuçta bu access pointlerin modları var, köprü modu, erişim noktası modu vs. gibi. Dolayısıyla hepsi aynı. Yanlız airties mesh diye bir teknoloji geliştirmiş. Bu teknolojiyi kullanabilmek için diğer aletlerin de airties olması lazım diye biliyorum. Bu teknoloji de kablosuz alanını arttırmak için yapılmış. Aslında en güzeli sen airties ın destek bölümünü ara. Airties access point alıcam yanlız böyle böyle bir durum var diye. En iyi bilgiyi ordan alırsın. Yardımcı alırlar. Kolay gelsin
  • ilgin için sağol dostum olmazsa öyle yapayım olsa çok ii olacak bende boşalt şu masayı laflarından kurtulacam
  • Yani bana sorarsan mantık olarak ve bilgilerime dayanarak olacağını düşünüyorum. Ama bilgilerime çok güvenmiyorum. :) Umarım yardımcı olabilmişimdir kolay gelsin...
  • Cips kutularindan (Pringles) yapilan bir anten yapabilirsiniz ve makinaniza baglayabilirsiniz.
    Hatta bu forumda nasil yapilacagi da yaziyor.
  • cantenna yöntemini biliyorum yanlız içeriki odaya kadar 10-15 mt kadar uzatma kablosu sağlıksız olur benim için yine en iyi yöntem access point gibi duruyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.