Şimdi Ara

Knightonline FPS (frame) sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
14.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar imzamdaki sistemle butun oyunları ultra ayarlarda oynuyorum kasma yok ama knightonline olunca iş 30 fps yı bıle goremıyorum. Neden acaba?

• Bende de durum biraz öyle Crysis 2 Full Ultra oynuyoruz KO 50-60FPS zorla veriyor Video çekince zaten dibe vuruyor fps 30-35 arası
    30-35 yeterli demeyin Assassin oynuyorsanız minorde kendini hissettiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6e

Bende de durum biraz öyle Crysis 2 Full Ultra oynuyoruz KO 50-60FPS zorla veriyor Video çekince zaten dibe vuruyor fps 30-35 arası
    30-35 yeterli demeyin Assassin oynuyorsanız minorde kendini hissettiriyor.

Aynen vallahı haklısın kardesim. Ama mutlaka bır cozumu olmalıdır. En eskı kartlarımdan bırı palit 9600 gt 1 gb 256 bit idi. O kart ıle oyle bır oynuyordum ki anlatamam. Cz de 100 kişi olsa bıle bır gram takılma olmuyordu. Ama sımdı maalesef bu kadar gelısmıs bır ekran kartı ıle oyunu oynayamıyoruz :)

• CCC catalyt ayarları ıle oynadım yıne olmuyor :( 20mb net var onunda faydası yok
  • Yokmu hıc 50 fps ustu alan hd6950 tarzı ekran kartları ıle?
  • Sanırım sorun yasayan cok cozum yok, yada sorun yasayan yok cozumude yok :(
  • HD5970 kullanıyorum PK'da 50-70 arası, Moradon'da düşüyor tabii ki.
  • Abi nedır bu knightonline'dan cektıgımız.. Ama nvidia kullanırken bır zamanlar sorun oluyordu. Bence bu amd kartlara has bır durum
  • x2 gtx560 2gb 256-bit kullanıyorum battlefield 3 ultra ayarlarda 65-70 civarında fps alıyorken aynı fps yi ko da almak düşündürücü sanırım oyunun grafik motoru bizim ekran kartlarını adam yerine koymuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: osedon

Abi nedır bu knightonline'dan cektıgımız.. Ama nvidia kullanırken bır zamanlar sorun oluyordu. Bence bu amd kartlara has bır durum

Yok hocam genel bir şey bu, Nvidia'da kullandım fark yok aralarında, 10 yıllık oyun olur o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S

quote:

Orijinalden alıntı: osedon

Abi nedır bu knightonline'dan cektıgımız.. Ama nvidia kullanırken bır zamanlar sorun oluyordu. Bence bu amd kartlara has bır durum

Yok hocam genel bir şey bu, Nvidia'da kullandım fark yok aralarında, 10 yıllık oyun olur o kadar.

Kurban oldugum sen dıyorsun işte 10 yıllık dıye :P bu kadar kasma olurmu yaw. Harbı cok zoruma gıdıyor max payne 3, GR future soldier gıbı oyunları ultra ayarlarda oyna bunu oynayama :))
  • Oluyor işte hocam, 10 yıldan kastım o günden bu güne oyun motorunda herhangi bir sağlamlaştırma, değişiklik olmadığı. Ben çok ta şikâyetçi değilim durumdan Morandon'da ki takılmalar hariç, rahatça PK'mı atıyorum.
  • kasmanın problemi oyunun tek cekirdekte calısması kardesım ben vin8 yaptım sorunu aştım ama vin 7 den şaşmam diyorsan işlemci ve anakart güncellemesi yapmanı tavsiye ederim....

bunlarlada olmazsa kousbot diye bi kosp var onda cpu kısıtını kaldırma seceneği var ultra ayarlarda sıkıntısız oynarsın sorun işlemcinin amd olması..
  • quote:

Orijinalden alıntı: semiherdogan

kasmanın problemi oyunun tek cekirdekte calısması kardesım ben vin8 yaptım sorunu aştım ama vin 7 den şaşmam diyorsan işlemci ve anakart güncellemesi yapmanı tavsiye ederim....

bunlarlada olmazsa kousbot diye bi kosp var onda cpu kısıtını kaldırma seceneği var ultra ayarlarda sıkıntısız oynarsın sorun işlemcinin amd olması..

windows 8 olunca ne değiştiki ? Sorunlarımız farklı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

quote:

kasmanın problemi oyunun tek cekirdekte calısması kardesım ben vin8 yaptım sorunu aştım ama vin 7 den şaşmam diyorsan işlemci ve anakart güncellemesi yapmanı tavsiye ederim....

çekirdek kısıtlaması kalktı oda fps yi etkiledi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezu90

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Bu windowstan değil oyundan kaynaklanan birşeydi ama nasıl olur.

• quote:

quote:

fps sorunu windows alakalı everst 64 gibi programlarla cekirdek kullanım sayısına bakabilirsin eğer ki fps sorunu yaşıyorsan sadece ilk cekirdekte işlem görüyo oyun ilk çekirdek %100 de calısıyo diğer cekirdekler hiç çalışmıyodu ben sorunu win 8 le aştım bide win7 ye uyarlanmıs şekilde programı var onu kurup reset attıgınızda fps sorunu ortadan kalkıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezu90

quote:

quote:

fps sorunu windows alakalı everst 64 gibi programlarla cekirdek kullanım sayısına bakabilirsin eğer ki fps sorunu yaşıyorsan sadece ilk cekirdekte işlem görüyo oyun ilk çekirdek %100 de calısıyo diğer cekirdekler hiç çalışmıyodu ben sorunu win 8 le aştım bide win7 ye uyarlanmıs şekilde programı var onu kurup reset attıgınızda fps sorunu ortadan kalkıyo

Alıntıları Göster
    quote:

Mesela maradonda pazarda kaç fps alıyordunuz ? şuan kaç oldu ?

• quote:

quote:

Mesela maradonda pazarda kaç fps alıyordunuz ? şuan kaç oldu ?

fps olarak ölçmedim ama maradon merdivenleri geri geri 20saniyede cıkıyodum şimdi düz bi şekilde hiç takılmadan cıkıyom ve bunlar böyleyken sistem sabitti
  • quote:

quote:

quote:

kardeşim bu çekirdek kullanım sayısını nasıl arttırabiliriz ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.