Şimdi Ara

Km Düşürülme (Beyin) Araç'ta Kayıt Edilir Mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
29.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

Yetkili servislerin %95'i ekspertiz yapmıyor. Yapsa da km orijinal mi diye bakmıyorlar. Sadece arıza kayıt geçmişine bakıyorlar

Km'nin orijinal olup olmadığını söyleyen yetkili servis varsa öğrenmek isterim
    Anlatamadım hocam galiba.

Yetkili servis'in yapması gereken aracın kayıt sistemine bağlanıp kilometrenin düşürüldüğüne bakılması kayıt edildiyse tabi...Lakin edilse bile tarih yazmayacağı için satan kişi aldığı kişiyide suçlayabiliyor sattığı kişiyide biz napcaz o meçhul.
  • A ister TÜV TÜRK ister yetkili servis kayıtları olsun, muayene aralıkları içerisinde km oynandıysa anlaşılamaz

Yetkili servise kayıtlı değil, kısmen kayıtlı ise de anlaşılamaz.

Riski en aza indirmek için önerilerim:
    A Mutlaka TÜV TÜRK sorgusu yapılmalı
    B Mutlaka servis kayıtları sorgulatılmalı (varsa, olduğu kadar)
    C Şase no ve plaka ile sigorta brokerına srogulatılmalı (son sahiplik süresi, kaçıncı sahibi, hasar kaydı vs.)
    D Computest motor performans durumu değerlendirilmeli
    E Mümkün olduğunda 1-2 yaşında ve 100.000 km'yi geçmemiş araçlar tercih edilmeli (bu araçlarda risk azdır, km düşürülme ihtimali azdır, anlaşılması daha kolaydır.)
    F Direksiyon, vites topuzu, kapı kollaarı aşınma / deformasyon / parlama durumu incelenmelidir.
    G Bütün bu veriler çapraz karşılaştırımalı ve şüpheli durumlar dikkatli değerlendirilmelidir

Ama hiç kimse (yetkili servis dahil) kilometresinin %100 orijinal olduğunu söyleyemez. {Varsa ben de oraya gitmek isterim. 20-30 araba aldım sattım daha öyle bir Computest görmedim.}

• quote:

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

A ister TÜV TÜRK ister yetkili servis kayıtları olsun, muayene aralıkları içerisinde km oynandıysa anlaşılamaz

Yetkili servise kayıtlı değil, kısmen kayıtlı ise de anlaşılamaz.

Riski en aza indirmek için önerilerim:
    A Mutlaka TÜV TÜRK sorgusu yapılmalı
    B Mutlaka servis kayıtları sorgulatılmalı (varsa, olduğu kadar)
    C Şase no ve plaka ile sigorta brokerına srogulatılmalı (son sahiplik süresi, kaçıncı sahibi, hasar kaydı vs.)
    D Computest motor performans durumu değerlendirilmeli
    E Mümkün olduğunda 1-2 yaşında ve 100.000 km'yi geçmemiş araçlar tercih edilmeli (bu araçlarda risk azdır, km düşürülme ihtimali azdır, anlaşılması daha kolaydır.)
    F Direksiyon, vites topuzu, kapı kollaarı aşınma / deformasyon / parlama durumu incelenmelidir.
    G Bütün bu veriler çapraz karşılaştırımalı ve şüpheli durumlar dikkatli değerlendirilmelidir

Ama hiç kimse (yetkili servis dahil) kilometresinin %100 orijinal olduğunu söyleyemez. {Varsa ben de oraya gitmek isterim. 20-30 araba aldım sattım daha öyle bir Computest görmedim.}
    Biz bu halde nasıl satacaz allah bilir.Hayırlısı.

• İlk önce araçta beyin nedir onu bilmek gerek ecu dediğimiz şey bir micro bilgisayardır. Yani her şeyi kontrol eder arıza kodları km kayıtlarını vs kaydeder. Ecu EPROM belleğe sahiptir üstüne kendiniz bilgisayara flash takar gibi birşey yazamazsınız. EPROM Programmer gibibir cihaz aracılığı ile müdahale edebilirsiniz.

Km düşürme dashboard dediğimiz ekrandaki bilgiyi kayıt altında tutan çipi hedef alarak değiştirmiş ise beyine müdahale olmaz. Ecu kayıt alıyorsa orda orjinal km kaydı ayrıca kalır...

Km düşürme dijital araçlar için obd ile ecuye ilk paragrafta bahsettiğim özel yazılımlı donanımlar ile yapılmışsa bu detaylar siliniyor. Orjinalmiş gibi gözüküyor. Bunu anlamak çok zordur yapan adamlar muayene ve servis kaydınıda dikkate alır genelde anlaşılmaz...

Siz satın aldığınız tarihteki km yi ispat edebiliyorsanız sıkıntı yok noterde alırken km ibaresi veya satın alırken sahibinden mesajı ilanın km resmi vs bulmaya bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 18 Temmuz 2018; 12:31:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.