Şimdi Ara

Klonlamak ve Bad Sector üzerine yardımlarınıza ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Şuan elimde özel bir harddisk var yapısı ve fiziksel özelliklerinden dolayı değil kullanıldığı atari makinasından dolayı.
    Seagate Barrucada 7200 PRM 80 GB
    Birebir aynı özelliklere sahip 2 harddiskimiz var. Ama ikiside sorunlu. Oyunun belirli bölgelerinde takılıyor ,okuma hataları veriyor. HD Tune Pro ile tarattığımda tahmin ettiğim gibi bad sectorler mevcut.
    Şimdi ise yapmak istediğim olaya gelelim. İçindeki dosyalar çok yer kaplamıyor . Sağlam sectorleri kullanarak içindeki boot sistemini bozmadan bad sectorlerden kurtararak yeni bir klon almak.
    Atari makinaları farklı IO kartlarla çalıştığından dolayı boot sistemleri oyun yapıları biraz farklı hiç bir düzeni bozmamak adına düzgün bir klon almak zorundayım.
    Önerebileceğiniz işimi görecek bir program yada yöntem tavsilerinizi bekliyorum. Herkese iyi forumlar.

HD Tune programına ait ekran görüntüsü uzun süre tarama yapmasına rağmen takılı kaldığı noktaya ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkn2 -- 6 Temmuz 2017; 21:8:22 >

• Bad sectorleri temizleme için low level format gerekiyor bad sectorler yerinde durmaya devam ediyor ancak okunmuyor.Klonlama olayını denemedim ancak veriler çok önemliyse yeni bir hdd alıp uzun sürede ona klonlamayı deneyebilirsin çünkü benim seagate hdd bozulduğunda okuma hızı 4mb/s civarındaydı low level format atınca düzeldi
  • Benim aklımdaki ilk yöntemde bu zaten. Öncelikler hddleri testen geçirip en sorunlu olanı low level yapıp diğerinden klon almak . Klon hdd düzgün çalışırsa diğerine aynı işlemi uygulamak. Klon ve low level format için program tavsiyeniz nedir ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.