Şimdi Ara

Klimaya fazla gaz basma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
7.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Eğerki gereğinden fazla bastıysa araba çekişten çok düşer ve arabayı gereğinden fazla zorlar . Klima kompresörünü zorlayacağı için arızada verebilir tabiki aracınızın ne kadar klima gazı alındığını araştırsanız iyi olur
  • Josepth kullanıcısına yanıt
    Fazla gazdan dolayı araçta rolanti sorumu meydana gelebilir daha önce başıma geldi bu olay.
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Evdeki buzdolabının gazını boşaltıp 10 gram fazla bastırın bakalım bir şey oluyor mu olmuyor mu görün.
  • Aslında en sağlıklısı kullandığınız aracın servis manuelini bulmak. Orada klima gazı kaç gram basılıyor ve kaç gram daha fazla yada eksik koyulabilir hepsi yazıyor. Aynı şekilde kompresör yağı da öyle.
  • Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    Tamam
  • On taraftan gazi cok az saldim. İsin garibi cok daha fazla soguk uflemeye basladi elimi tutuyorum donuyor resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Josepth

Arkadaşım bak soğutmanda bir problem yoksa kompresör çak çuk ses çıkarıp ikide bir devreye girip çıkmıyor, basınçlar normal seyrindeyse (bunu ustanın dikkat etmesi lazım) ise herhangi bir sorun yok korkma.Gaz fazla gelse soğutma alamazsın basınçlar artar bir yeri patlatır vs...Ama yok için hala rahat değilse git bir yere çektir 45gramını.Adam senden para almaz.Bazı otomobil üreticileri konulması gereken gaz miktarının yanına +-20g gibi değerler yazar.Yani 20g eksiğini 20g fazlasını basabilirsin sıkıntı olmaz diyor.

C gaz Çin malı gazdır uzak durun.
    En iyi gaz Dupont'tur.Şuan freon-chermous oldu.

@ataince Sistemde gaz yoksa klima devreye girmez.Gaz konulunca sistem devreye girince rölantinin bir miktar yükselmesi gerekiyor.Sonuçta klima kompresörü gücünü V kayıştan alıyor yük bindiriyor.Eğer lpg falan takılıysa aracınızda bu yüzden rölanti düşük kalıyor da olabilir.
    Merhaba benim araçta rölantide böyle çat çat devreden çıkıp girdiği oluyor özellikle yük bindirirsem mesela direksiyonu çevirirsem neden hocam?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.