Şimdi Ara

KLİMA VAKUMU A DAN Z YE HERŞEY. (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
22
Favori
76.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

merhabalar 9köy arkadaşım...

bu gördüğümüz kabın içerisinde farzı misal 50 adet misket olduğunu varsayalım .. sistemden ancak 50 tane misketi ne kadar zamanda vakumlayabilirsen ancak o kadar fazlası olmaz..

yani sistemden en fazla 50 pascal vakumlarsın daha fazlasını değil...

işimiz bu marka vakum pompasının reklamını yapmak değil .. mecburen çünkü Türkçe olduğu için herkes anlar..
    aynı videoyu yabancılar çekmiş almanca olanı ve ingilizce olanı da var .. bu Türkçe olduğu için tercihimi böyle kullandım..

şimdi artık vakum pompaları çok güçlü eskisi gibi değil çabucak vakum yapıyor eskiden yarım saatte bitiriyordu havayı şimdi sadece 10 yada 15 dakkada işi bitiriyor..

tabi bu durum pompaya görede değişir bu iş kuyudan su çekmeye benzer kovayla çekersen 1 metre küp fıçıyı 1 saatte doldurursun sürahi ile çekersen 2 saatte gibi umarım kötü örnek olmamıştır..

merhaba tekirdağlı-klimacı, üstadım.

hocam bu soruyu sorma sebebim aslında servislerin ve servis elamndalrının bu güzel cihazı nekadar verimli kullanabileceklerine dair. dünyanın parasıdrı bu cihaz şimdi.

neden diyecek olursanız gene marka belirtmeyelim ve hatta kendi isimlerimizle bile hitap etmeyelim birbirimize:)

hocam videonun önemi büyük tam kaynak video. ona diyeceğimiz yok tabiki ve bir çok yazımdada bu videoya yer veririm yeri geldikçe çünkü çok güzel anlatıyor vakumun önemini. dedikten sor a2 resim ekleyeyim.

KLİMA VAKUMU A DAN Z YE HERŞEY.

hocam vakum başlangıç saatinden en fazla 2-4 dk sonra çekilmiştir. elemanlar vakumu taktılar. ve yarım saatliğine dükkana gitmek için çıktılar ben hemen resim çektim. elemanlar geldiğindede bir kez daha aşağıdaki fotoyu aladım.

şimdi hocam dikkat ederseniz hiç değişme yok saatte. diyorumki acaba elamanlar vakumu taktıktan sonra kısa sürede cihaz emiş yapıp vakumu bitirdimi. sizin şuan demiş olduğunuz gibi yeni nesil makineler çok kuvvetli.

bu işlemler zamanında sizlede birol ustaylada emre sağanak34 ustaylada eina ustaylada heberleşmeye çalıştım bilyorsunuz. bayada zor olmuştu durumlar. (hani burda bazıo arkadaşlar kızarlar ya neden cevap vermiyrosunuz diyerek hatta banada usta derler merakımdan dolayı. ama insan kısmet neyse onu yaşıyor.)

birol usta ozamanlar demişti esasında ilk 1. dk da ne varsa hepsini hüüüüüp yapıp bitiriyor. geri kalansa emniyette kalmak açısından iyi. sizde zamanımdna demiştiniz ne kadar vakum edilirse okadar iyi. çünkü hava nekadar emdirlsede bir miktar kalır o açıdan uzun yapılmasında fayda var. gerçektende video herşeyi gösteriyor.

ama servislerinde bu konuları çok iyi bilip oto yıkamacının kömürcünün ucuza çalıştırdığı romen çırakları gibi cevap vermemesi lazım.. affedinde öküz çok.. adama diyorum neden durum böyle. adam kır yılanı gibi yüzüme bakıyor oldu abi siz merek etmeyin.

merak edilmezmi bu durum. tek tesellim kendi araalrında konuştukları bir birlerine dokunma gözükmese bile havayı atıyor oldu. aynı durumuda işin devamında takılan diğer klimada gördüm makine hava atıyordu dışarı ama gösterge çalışmıyordu yine:))

diycem emiş yapmasa motor çok bağrır ve duman çıkarır. doğrumudur? usta sisziniz.

daha sonra biraz patronlarının canını okudum ayrı mesele:) Allahtan anlayışlı bir arkadaştı. şimdi diyorlar neden ille her markayı önermiyorsun. e kardeşim sizler ustaysanız bırakın son kullnıcınında bir değelendirme hakkı olsun. selam ustam br yorum yaprsınız artık. diğer ustalarda dahil tabiki.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    şöyle bir açıklama yapayım hemen : şimdi diyelimki biz bir klimayı 48 saat yada 96 saat vakum yaptık ne anlamı var yada varmı bilemiyorum bence fazla vakum zararlı neden çünkü vakum esnasında sistemdeki buharı suyu rutubeti emdiği kadar bir miktarda sistemin yağını emer buda sistemin yağsız kalmasına ve kompresörün kırılmasına sebebe olur.. bu yüzden vakum yarım saati geçmemeli ufak klimalardan bahsediyorum.. daha büyük sistemlerde biz 24 saat vakum yaptığımız oluyor.. ve hatta sistemi vakumladıktan sonra sisteme kuru azot verip bazan 2 gün bazan en az 24 saat içinde azotlu şekilde bıraktığımız oluyor.. varsa olası gaz kaçaklarını tespit etmek için ideal süre en az 24 saat sistemde azotlu ve basınç saati üzerinde bırakılarak test ederiz varsa tamir edilir tekrar basılır.. ta ki test başarılı olana kadar kaçak kalmayıncaya kadar..

sistemde en son vakum yapar basınç düşmesi olursa pascal saati ile tekrar tekrar kontrol edilip gazı öyle basarız..
    9köy arkadaşım senin soruna gelince vakum yapılıp yapılmadığını bu durumda saatlerden anlayamayız videoya çekseydin anlardık duman çıkartır havayı bulamazsa yağı emer yağda duman yapar..

• Daikin Emura model klima aldım.

Kurulumu yapan servis bir şekilde bizi " Daikin markalarda vakumlama yapmıyoruz " diye ikna edince bizde iyi niyetlerine binaen servise tamam öyleyse dedik, kurulumu yaptılar, 15 dk. soğutma modunda çalıştırdıktan sonra gittiler. Daikin a özel bir durum diye düşündüm, herhalde vakumlama gerekmiyor dedim. Bende servis gittikten sonra odanın kapısını kapatıp 1 saat kadar soğutma modunda çalıştırdım, odayı yeteri kadar soğutmadığı bariz bir şekilde hissediliyordu. Bundan sonra zaten bende film koptu. 2 mühendis arkadışıma konuyu anlattım " servis seni düpedüz kandırmış " dediler. Kısaca iyi niyetten maraz doğuyor, bunuda belirteyim.

Daikin Genel Müdürlüğü ile bağlantıya geçtim, şikayetimi oluşturdum. Sağolsunlar hassasiyetle ilgilendiler. Benim talebim doğrultusunda iç ve dış ünite yenisiyle birkaç güne kadar başka bir servis tarafından değişecek.

Kıssadan hisse ; hayatta en büyük kazığı öz babamdan yemiş birisi olarak, babamın oğluna dahi güvenmemeyi bir kez daha perçinlemiş oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Daikin Emura model klima aldım.

Kurulumu yapan servis bir şekilde bizi " Daikin markalarda vakumlama yapmıyoruz " diye ikna edince bizde iyi niyetlerine binaen servise tamam öyleyse dedik, kurulumu yaptılar, 15 dk. soğutma modunda çalıştırdıktan sonra gittiler. Daikin a özel bir durum diye düşündüm, herhalde vakumlama gerekmiyor dedim. Bende servis gittikten sonra odanın kapısını kapatıp 1 saat kadar soğutma modunda çalıştırdım, odayı yeteri kadar soğutmadığı bariz bir şekilde hissediliyordu. Bundan sonra zaten bende film koptu. 2 mühendis arkadışıma konuyu anlattım " servis seni düpedüz kandırmış " dediler. Kısaca iyi niyetten maraz doğuyor, bunuda belirteyim.

Daikin Genel Müdürlüğü ile bağlantıya geçtim, şikayetimi oluşturdum. Sağolsunlar hassasiyetle ilgilendiler. Benim talebim doğrultusunda iç ve dış ünite yenisiyle birkaç güne kadar başka bir servis tarafından değişecek.

Kıssadan hisse ; hayatta en büyük kazığı öz babamdan yemiş birisi olarak, babamın oğluna dahi güvenmemeyi bir kez daha perçinlemiş oldum.

işi her zaman uzmanı yapsın hatta uzmanının bile başka servislere çapraz sorguya aldırıp sorgulatın derim..
    herkes işinin hakkını verecek ki aldığı parayı haketsin..

• quote:

quote:

işi her zaman uzmanı yapsın hatta uzmanının bile başka servislere çapraz sorguya aldırıp sorgulatın derim..

Çok haklısınız.

Birincisi ; aldığımız parayı hakedelim ki kursağımızdan haram lokma geçmesin.

İkincisi ; Her işin bir tekniği vardır, yapılması gerekeni vardır, püf noktası vardır vs. vs. Eksik yaptıktan sonra, milleti kandırdıktan sonra evde boş otur daha iyi.

Genel Müdürlüğe şikayetimden sonra kurulumu yapan servis beni aradı. " müsaitseniz yarın gelip gazı boşaltıp yenisini dolduracağız ve vakumlamayı yapacağız " dedi. " ben gerekli açıklamayı genel müdürlüğünüze yaptım, sizin gelmenize gerek yok, başka bir servis talebinde bulundum " dedim. Özellikle de telefonda " personeliniz neden vakumlama yapmadı " diye sordum. " arkadaşlar üşenmiş olabilir " dedi Yorumsuz bırakıyorum artık.

Daikin den bugün aradılar, yeni cihazın birkaç güne takılacak bilgisini verdiler ve özellikle de kurulumu yapan servise ceza işlemi uylulayacaklarını belirttiler.

Çok kısaca ; klimanın kurulumunu yapan personel kendilerini benim yerime koysalardı - yani bir başkası tarafından kandırılsalardı - ne yaparlardı ? Ben her zaman " İnsan empati kurduğu müddetçe sorun yaşamaz ve bugün bana yapılan yarın sana misliyle geri döner. " derim, bunlar benim sloganımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 30 Eylül 2013; 15:50:59 >

• quote:

quote:

quote:

Çok haklısınız.

Birincisi ; aldığımız parayı hakedelim ki kursağımızdan haram lokma geçmesin.

İkincisi ; Her işin bir tekniği vardır, yapılması gerekeni vardır, püf noktası vardır vs. vs. Eksik yaptıktan sonra, milleti kandırdıktan sonra evde boş otur daha iyi.

Genel Müdürlüğe şikayetimden sonra kurulumu yapan servis beni aradı. " müsaitseniz yarın gelip gazı boşaltıp yenisini dolduracağız ve vakumlamayı yapacağız " dedi. " ben gerekli açıklamayı genel müdürlüğünüze yaptım, sizin gelmenize gerek yok, başka bir servis talebinde bulundum " dedim. Özellikle de telefonda " personeliniz neden vakumlama yapmadı " diye sordum. " arkadaşlar üşenmiş olabilir " dedi Yorumsuz bırakıyorum artık.

Daikin den bugün aradılar, yeni cihazın birkaç güne takılacak bilgisini verdiler ve özellikle de kurulumu yapan servise ceza işlemi uylulayacaklarını belirttiler.

Çok kısaca ; klimanın kurulumunu yapan personel kendilerini benim yerime koysalardı - yani bir başkası tarafından kandırılsalardı - ne yaparlardı ? Ben her zaman " İnsan empati kurduğu müddetçe sorun yaşamaz ve bugün bana yapılan yarın sana misliyle geri döner. " derim, bunlar benim sloganımdır.

ben adım gibi eminim ki o servis bundan sonraki taktığı klimalara yine vakum yapmayacak :)

biz yıllardır uğraşıyoruz şu vakum işi artık gündemden çıksın diye ama takılan klimaların % 60 ından fazlası yine vakum yapılmıyor

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    mümkündür ama bunun için 5-6 hp gücünde vakum pompası ihtiyacı var böyle bir pompayıda ancak endüstriyel sistemlerde kullanabilirsin bayağı bi ağır olur çünkü yaklaşık 50 kilo felandır....

bu durum şuna benzer bir ekmeği pişirmek için 40 dakika zamana ihtiyaç varsa biz ekmeği 40 dakikada pişirelim.
    30 dakikada pişerse çiğ kalır.. 50 dakkada ekmek yanar..

mikrodalgada da pişirebiliriz ekmek pişer sorun olmaz fakat lezzeti olmaz kuru bi şey olur..

dediğim gibi bazı klimacıların yaptığı süpürme yönteminden se 5-6 dakika vakum yapılmış bir klimayı yeğlerim..
    yani önce küçük vanayı açıp siboba basarak havayı attırmaktan bahsediyorum .. bu yöntemden iyidir 5-6 dakka vakum..

ama ideali 15 -20 dakika standart.. en garantili olanı ise 30 dakika fazlası 35 dakika değil ..

15-20 dakika yeterli iken ben iki katına çıkarıyorum emniyet açısından bunu abartıp 1 saat yapmak sorun çıkartabilir...

• quote:

o sizden sökülen klimayı o servise fatura edecekler .. ayrıca cezası kesilecek.. uyarı alacak kırmızı kart görecek..bu durum o arkadaşın sicilinede işlenecek.. hiç hoş olmamış

sonuna hak etmiş cezayı..

Servisin bunu bile bile lades yapması hayret verici! Bundan sonra cesaret edebileceklerini pek sanmıyorum. Sonuçta hepimiz işimizi gerektiği şekilde layıkıyla yerine getirmeliyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

şöyle bir açıklama yapayım hemen : şimdi diyelimki biz bir klimayı 48 saat yada 96 saat vakum yaptık ne anlamı var yada varmı bilemiyorum bence fazla vakum zararlı neden çünkü vakum esnasında sistemdeki buharı suyu rutubeti emdiği kadar bir miktarda sistemin yağını emer buda sistemin yağsız kalmasına ve kompresörün kırılmasına sebebe olur.. bu yüzden vakum yarım saati geçmemeli ufak klimalardan bahsediyorum.. daha büyük sistemlerde biz 24 saat vakum yaptığımız oluyor.. ve hatta sistemi vakumladıktan sonra sisteme kuru azot verip bazan 2 gün bazan en az 24 saat içinde azotlu şekilde bıraktığımız oluyor.. varsa olası gaz kaçaklarını tespit etmek için ideal süre en az 24 saat sistemde azotlu ve basınç saati üzerinde bırakılarak test ederiz varsa tamir edilir tekrar basılır.. ta ki test başarılı olana kadar kaçak kalmayıncaya kadar..

sistemde en son vakum yapar basınç düşmesi olursa pascal saati ile tekrar tekrar kontrol edilip gazı öyle basarız..
    9köy arkadaşım senin soruna gelince vakum yapılıp yapılmadığını bu durumda saatlerden anlayamayız videoya çekseydin anlardık duman çıkartır havayı bulamazsa yağı emer yağda duman yapar..

teşekkürler sevgili ustam. ama aklıma takılan bir şeyi dile getireyim. bu uzun süreli vakum sanırım kompresör temziliğinde yapılırsa zararlı olabilir sanırım sizde bunu söylemek istediniz.

çünkü yeni kurulumda sadece borulara vakum yapıyoruz. ve benim me klimamaın kurulum cuma nazaına denk geldi ustalar namaza gidelim abi dediler tabi dedim ama vakum çalışıyopr dedim. onlrda isterse akşam akadar çalışsının nekadar uzuan olursa okadar iyi dediler. bende dedim ozaman yemeğe gitmeyin nazma sonu burda yemek yiyelim. bu arkadaşlar abi zahmet etmeyin bakarız duruma vb çıktılar. bu arkadaşalr nazma sonrası birde yemek yemişler 1,5 saati geçti vakum. klima canavar hala 7 yaşıan girdi.

özellikle anlattım hocam tekrar sormak için borulara uzun süreli vakumun zararı olmaz herhalde.

• quote:

daikin başındaki Hasan Önder bey çok iyi birisi tam halktan birisi. ama işte oluyor bu durumlar önemli olan çözmek. sorununuzun düzeldiğine sevindim.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    evet doğrudur.. eğer dış ünitenin vanaları kapalı ise sadece iç ünite vakum edilecekse işte o zaman iş değişir ..
    o zaman istenirse 1 ay boyunca yada 365 gün boyunca 7/24 vakum bağlı kalsın sorun olmaz..

benim dediğim olay 2. el montajda gazı komple boşalmış klimalar için geçerli...
    yada gaz kaçağı olup tamiri yapıldıktan sonra veya azot basılıp temizlendikten sonra kompresörle
    birlikte yapılan vakum için geçerlidir...
  • quote:

evet doğrudur.. eğer dış ünitenin vanaları kapalı ise sadece iç ünite vakum edilecekse işte o zaman iş değişir ..
    o zaman istenirse 1 ay boyunca yada 365 gün boyunca 7/24 vakum bağlı kalsın sorun olmaz..

benim dediğim olay 2. el montajda gazı komple boşalmış klimalar için geçerli...
    yada gaz kaçağı olup tamiri yapıldıktan sonra veya azot basılıp temizlendikten sonra kompresörle
    birlikte yapılan vakum için geçerlidir...

eyvallah sn ustam faydalı bir bilgilendirme oldu
  • http://www.termalpazarlama.com/value_vakum_pompa.htm

vakum pompaları ile alakalı bir link bulunsun burada bakarsın bu pompadan edinmek isteyen yada fikir edinmek isteyen olabilir...
  • quote:

http://www.termalpazarlama.com/value_vakum_pompa.htm

vakum pompaları ile alakalı bir link bulunsun burada bakarsın bu pompadan edinmek isteyen yada fikir edinmek isteyen olabilir...

güzel olmuş hocam bende fotoya çevirdim artık klima55 dene arkadaş bir cihaz alır heralde. şuan için beldiyeden vidanjör çağırıyormuş

yegenim klima55 nehaber len.

• quote:

Orijinalden alıntı: keltoş11

LG Prestige serisi AS-W096MMFO 9000 Btu modelini 29.07.2013 tarihinde aldım. Montajını BOSCH Termoteknik (ISISAN)'in Manisa Servisi EKOL 05.08.2013 tarihinde yaptı. Montaj için en büyüğü 19-20 yaşlarında 3 kişi geldi. Vakumlama yapıp yapmayacaklarını sorduğumda yapacağım Montajda 4m boru kullanıyoruz 4m.den sonrası metresi 40 TL ücrete tabi deyip iç ünitenin montajını yaptı. Dış üniteyi çatıya monte edileceğini söyledim. Dış üniteyi çatıya çıkarıp kendilerince uygun bir yere vidalama veya sabitleme yapmadan öylece koydular boruları takıp test için elektrik bağlantılarını yaptı çalıştırmaya kalktı vakumlama yapmadıklarını söylediğimde yaptık dedi ve çalıştırdı. Sonrasında gittiler giderken dış ünite duvar askı ayaklarını da yanlarında götürmüşler. Gelip montajı yapıp gitmelerinin arası 1 saat 10 dakika sürdü. Müşteri Hizmetlerini arayıp yaşananları anlattım. Cihazın yenisiyle değiştirilmesini istedim. Birkaç telefon görüşmesinden sonra birkaç hafta sonra servis Patronu gelip inceledi. Bir hata yapılmış gazı boşaltıp yeni gaz dolduracağım dedi .Ben değişim yapılmasını istedim tabi o bildiğini okudu ve gaz değişimi yaptı. Tekrar Müşteri Hizmetlerini arayıp bu yapılanı istemediğimi değişim istediğimi söyledim birkaç kez daha aradıktan sonra nihayet İzmir bölgeden geri dönüş yaptılar. Yapılan işlemin normal olduğunu ve değişim yapmayacaklarını söyledi bende aynı şey sizin başınıza gelse yine böylemi düşünürdünüz dediğimde değişimi aklınızdan çıkarın kesinlikle değişim yapılmayacak dedi ve telefonu kapattı. Ben klima olmasına rağmen tasarruflu ve verimli olacağı düşüncesiyle bu klimayı almıştım ama iş bilmez servis yüzünden ikinci el klimalara yapılan gaz değişimi işlemi yapıldı. İş bilmeyen servislerin ve servis elemanlarının cezasını biz müşteriler çekiyoruz.

Şimdi Klimayı 2,5 aydır kullanan birisi olarak cihaz hakkındaki izlenimlerim.

ARTILARI :
    1. Cihaz çok şık göze hitap ediyor.
    2. İnverter (Değişken devirli ) olması
    3. Dış ünite ses seviyesi makul düzeyde

EKSİLERİ :
    1. Yukarı aşağı hareket eden kanat (Flap) yukarı doğru ters yönde açıldığından özellikle soğutmada soğuk havanın üzerinize doğru gelmesine neden oluyor.
    2. İç ünitenin fan sesi en düşük hızda bile rahatsız edici düzeyde. (Reklamlarında en düşük ses seviyesi diye belirtiyorlar ama alakası yok)
    3. Soğutma ve Isıtma Performansı beklentimin biraz altında kaldı. (Bunda 8600 BTU luk oluşu etkili olabilir. Belki daha yüksek kapasitelerdekiler istenilen performansı verebilir.)
    4. BOSCH Termoteknik sattığı ürünün arkasında durmuyor. Servis hizmeti çok kötü. Müşteri Hizmetleri sorun çözme konusunda berbat.

buyrun cenaze namazına şimdide ısısan gibi bir firma azmış samsunglaşmış. gerçi bosch ahlakıda aynıdırda samsungla. ısısanıda satın aldıklarından demek değişiyorlar. ısısanıda pis edecekler

• Merhaba arkadaşlar vakumla hakkında birşey soracaktım umarım cevaplayan olacaktır.. Arçelik 24030 modeli 25 btu klimayı sıfır alıp iş yerinde 6 ay kullanıldı şimdi söktük evime montaj yaptırcam ama bu vakumlama işi kafamı karıştırdı ilk alındığında da vakumlama falan yapılmadı şimdi eve monte ettirirken özel bir servise söyledim gelip takıcak ama vakumlama işini konuşmadım sizce mecburen yaptırmalımıyız...ayrıca klima montajı için 60 tl ödeyeceğim vakumlama işin içine girince fiyat değişiyor mu _? cevaplarınız için şimdiden tşk ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_01

Merhaba arkadaşlar vakumla hakkında birşey soracaktım umarım cevaplayan olacaktır.. Arçelik 24030 modeli 25 btu klimayı sıfır alıp iş yerinde 6 ay kullanıldı şimdi söktük evime montaj yaptırcam ama bu vakumlama işi kafamı karıştırdı ilk alındığında da vakumlama falan yapılmadı şimdi eve monte ettirirken özel bir servise söyledim gelip takıcak ama vakumlama işini konuşmadım sizce mecburen yaptırmalımıyız...ayrıca klima montajı için 60 tl ödeyeceğim vakumlama işin içine girince fiyat değişiyor mu _? cevaplarınız için şimdiden tşk ederim...

kardeş ilk kurulumda vakum yapılmaması tabi dezavantaj. ama yapabilecek bir şey yok artık.

kesinlikle evinize montajda vakum yaptırmalısınız yinede. yok ilk kurulumda olmadı şimdide olmasın demek yanlış olur. klimacıya söyleyin vakum yapılacağını her hangi bir ek ücret gerekmez. tabi klimacı affedin sülüklük edipte mecbur olan bir işlemden para çıkarttırmaya çalışmazsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Merhaba arkadaşlar vakumla hakkında birşey soracaktım umarım cevaplayan olacaktır.. Arçelik 24030 modeli 25 btu klimayı sıfır alıp iş yerinde 6 ay kullanıldı şimdi söktük evime montaj yaptırcam ama bu vakumlama işi kafamı karıştırdı ilk alındığında da vakumlama falan yapılmadı şimdi eve monte ettirirken özel bir servise söyledim gelip takıcak ama vakumlama işini konuşmadım sizce mecburen yaptırmalımıyız...ayrıca klima montajı için 60 tl ödeyeceğim vakumlama işin içine girince fiyat değişiyor mu _? cevaplarınız için şimdiden tşk ederim...

kardeş ilk kurulumda vakum yapılmaması tabi dezavantaj. ama yapabilecek bir şey yok artık.

kesinlikle evinize montajda vakum yaptırmalısınız yinede. yok ilk kurulumda olmadı şimdide olmasın demek yanlış olur. klimacıya söyleyin vakum yapılacağını her hangi bir ek ücret gerekmez. tabi klimacı affedin sülüklük edipte mecbur olan bir işlemden para çıkarttırmaya çalışmazsa.

Anladım o zaman servisle tekrar görüşüp vakum işini konuşmak şart oldu tşk ederim yardımın için...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Anladım o zaman servisle tekrar görüşüp vakum işini konuşmak şart oldu tşk ederim yardımın için...

• benim cihaz 12 lik vakumlama 1 dk sürdü saatte -1 hemen göründü dedim çok kısa oldu abi dedi ben bu cihazı büyük vrf mi dedi onun gibi bişey cihazlarda kullanıyorum dedi bak dedi biraz hava verdi vakumlarken cihaz sesi değişik gürültülü idi sonra makina sesi kesildi sadece motor sesi geldi cihaz sesi değişti dedi.zaten eleman küçük cihaz getirmişti önce sonra o na büyüğü getir demişti.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.