Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (946. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ardakls1 , ardakls1 , oracal , oracal Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 17 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.231
Cevap
703
Favori
4.431.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xanu

Arkadaşlar

14M2 Yatak odası 2.6 Tavan yüksekliği, Güney batı , çiftcam Adana

Mitsubishi SRK25 ZJ-S , DAIKIN FTX20JV yada FTX25JV arasında kaldım

Bayi DAIKIN FTX20JV yeterli olur dedi, fiyat olarak Mitsubishi 1700TL , DAIKIN FTX20JV 1850TL DAIKIN FTX25JV 2000TL sizce hangisini seçmeliyim.

ben şimdi daikin 20 jv diycem kızcekler:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanu

Arkadaşlar

14M2 Yatak odası 2.6 Tavan yüksekliği, Güney batı , çiftcam Adana

Mitsubishi SRK25 ZJ-S , DAIKIN FTX20JV yada FTX25JV arasında kaldım

Bayi DAIKIN FTX20JV yeterli olur dedi, fiyat olarak Mitsubishi 1700TL , DAIKIN FTX20JV 1850TL DAIKIN FTX25JV 2000TL sizce hangisini seçmeliyim.

Mitsubishi SRK25 ZJ-S
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrekaraboga

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: Kemtuz

quote:

En iyİLERİ BUNLAR:
    1-DAIKIN
    2-MITSUBISHI
    3-FUJİTSU
    4-RUBENİS

rubenis oraya nasıl girdi?
    toshiba ve panasonicten daha mı iyi

Demekki arkadaş sadece bunları satabiliyo

Çok zekisiniz. Panasonic toshiba vs. arada kalmış markalar o yüzden almaya değmez.Adam gibi bir şey istiyorsan daıkın mitsubishi..Ucuz bir şey istiyorsan rubenis alacaksın.diğerleri fıs

yapmayın kardeşim yahu. anti, adam yanlış yazmış dalga geçme hemen izah et.

birader sende nerden biliyorsun tosh ve panasonicin ara markalar olduğunu. toshibanın inverterin mucidi olduğunu bilmemek olurmu diycem ama araştırn lütfen. panasonic inde klima alanında bir dolu buluşu var. bunları yazmdan önce araştırma mantığına girelim lütfen.

rubenis tosh kompresörü kullanıyor sınıfı bilinmez. midea gene üst seri inverterlerinde tosh kullandığını duydum. e şimdi toshiba kötü olabilirmi. panasonicide araştırn tam bir dünya devidir. ve yakın zamanda sanyoyu da bünyesine kattı.

Haklısınız fakat ben ara markaları söylemedim.En iyi ve ucuz markaları söyledim...Ayrıca Panasonic ve toshiba da çok iyi sayılır.Fakat ben sadece kaliteye bakmıyorum.Bunların içindeki malzeme bozulunca, yedek parçalar filan.fiyatlarına göre konuşuyorum...yoksa alın toshibayı ya da panasonic i.

orasını çok bilemem paraç parası konusunda diycem. ama bildiğim şu daikin olsun bu saydığınız markalar olsun bozulduğunda kolay kolay yapılmayacak markalar değil. mesela panasonic fax ın bakkaldan parçasını bulursun der tüm telefoncular. brother çok dah özelliklidir ama bozuldumu at derler parçası yok değil vete var ve pahalı sizn dediğiniz gibi. ama bozuldumu randıman tutmaz diyorlardı.

siz bakmayın panasonic yerleşti artık kendisi bir kaç sene içinde oturur iyice. aksi durumda zaten tüketici canını okur. toshiba içinse neden parçası pahalı dediğinizi anlamıyorum siteleri açtınızmı bir dolu parçanın toshiba üretimi olduğu görülüyor. ama klimacı iseniz sizin kadar bilemem orası ayrı.

ama yazdığınızı kontrol ederseniz bir kötüleme mevcut neyse önemli olan sükünetle anlaşmak foruma fayda sunmak.

• Arkadaşlar 2 klima alacam,yardımcı olurmusunuz
    1.oda 19 m2
    2.oda 31 m2

inverterli olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: azsx70

Arkadaşlar 2 klima alacam,yardımcı olurmusunuz
    1.oda 19 m2
    2.oda 31 m2

inverterli olacak

Aradığınız ek özellikler nedir, bütçe ne kadardır?

Mekan hakkında ayrıntı verirseniz daha iyi olur.
  • xanu, bak kocausta kızmış aman abi tamam 25lik alsın arkadaş. şimdi dycen gene inadına yazıyor bu adam.

ama bence yeter oraya 7000 btu daikindende garanti alırsanız praoblem kalmaz gerçi gerek yokta.
  • quote:

xanu, bak kocausta kızmış aman abi tamam 25lik alsın arkadaş. şimdi dycen gene inadına yazıyor bu adam.

ama bence yeter oraya 7000 btu daikindende garanti alırsanız praoblem kalmaz gerçi gerek yokta.

Yok canım, 7 binlik te olur da; Daikin olmaz.

Nedense kazıkçılara fena gıcığım var

xanu kim yahu köylü??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 15 Ekim 2012; 0:41:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım gerçek ,yalan hikayesi aslında tam örtüşmüyor.Asıl olan artık teknoloji 5 sene önceki invertereleri aştı gidiyor.Şunu söylesek daha dogru olur standart sıradan invterler,süper gelişmiş inverterler. Marka bilindik demek en iyisini yapar demek değil.

inat ettim ayrı konuya yazmıcam.

ulen birol ortalığı karıştır sona köşeye kaç sonada bana dersin
    dinex sen zibro al veya onda ne varsa onu al iidir

edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 15 Ekim 2012; 0:44:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: stunc63

aklıma şu soru takıldı. servislerin hatalı montajdan dolayı değişen sökülen klimaları ne yapıyorlar acaba. paketleyip birilerine satıyorlardır diye düşünüyorum. bilgisi olan varmı acaba. atılacak değil ya .. hal böyle ise ne acı bir durum değilmi. sen ben kurtuluyoruz amma birileri yakalanıyordur.

Hadi bakalım, 30 puanlık uzman sorusu

Çöpe atmadıkları kesin

of of of karışmış eyice.

vakum konusunda vardı bu cevap. ulen birol sen varya.

çöpe atmzlar tabide aslında kılcal mılcal neyse zarar gören birlikte kompresörün sökülüp kuduz gibi imha edilmesi kanununu olması lazım. ama bu çok zor iş devlet takip etmez. sanki yasamı çıkacak bunun için. aslında çıkabilir devlet diycek vakum yapılmayan klimanın kompresörü ve zarar görecek parçaları şunlardır sökülen yerde kullanıcıda kalacak. kasa tekrar değerlendirlmek üzere hata yapan firma tarafından alıncak. kullanıcı bu parçayı devlete teslim edecek.

diğer taraflarda yazan klima ayaklarından felan anlaşılması vs hepsi masal. ancak klimacıler anlar.

firma isterse buraları çok usturuklu boyar. kasımpaşa piyasasında mesela çakma yeni buzdolabı kompresörü yapanlar var hemde yeni ticari buzdolaplarına bağlanıyor. yeni olsa can kurban adamlar yanık motorları toplayıp sargı yapıyorlar sonra yeni gibi dışını orta mat boya ile boyayıp sonrada ayen istediğin markanın çakma etiketlerini takıyorlardı. normal vatandaş anlamaz kayank tırnaklarına bakmak lazım.

yani yol çok.

• quote:

quote:

xanu, bak kocausta kızmış aman abi tamam 25lik alsın arkadaş. şimdi dycen gene inadına yazıyor bu adam.

xanu kim yahu köylü??

xanu kim yahu köylü??

evet bende fena kızıyorum. aslında ama 7000 lik yok kolay kolay piyasada. şu generalr baksa arkadaş diycem asha 07lgc ucuz bulabilse.

• panasonic ethera serisi tavsiyemdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavan yüksekliği 2.7 m, pencereler çift camlı
    2 klima için toplam 5000 tl bütçem var

• quote:

quote:

quote:

xanu kim yahu köylü??

xanu kim yahu köylü??

evet bende fena kızıyorum. aslında ama 7000 lik yok kolay kolay piyasada. şu generalr baksa arkadaş diycem asha 07lgc ucuz bulabilse.

Mitsubishi ZJX serisini tek gecerim aslinda verimlilik ve konforu mukemmel salonumda var 18binlik ,ben aldigimda 2700 lu rakamlaraydi ve sankodaydi ozaman MHI su an iklimsada ve internet site;erinde 5000 lerde rakam, iklimsa bayine giderseniz eski serileri oneriyorlar neymis efendim daha yeniymis yani iklimsa ile irtibatim azalsin diyerek daikina yoneldim 9000 lik ZJX lere 3000 lu rakamlar cekiyorlar ki bu fark iklimsa farki olsa gerek, 1700 e mitsubishiyi internetten alsam ve en ufak bir sorun ciksa muhattap gene iklimsa aradaki farki ilk firsatta cikaracaklar benden diye korkuyorum :), benim muhattabim olan bayi su an sankodan dolayi daikin oldugundan daikina yoneldim hem servisten hem iscilikten cok memnundum sonucta, iklimsa gozumun icine baka baka yalan soyleyince acaip sogudum MHI dan , daikin icin FTX20JV (1850TL),FTX25JV(2000TL) fiyatlar fazla diyorsaniz onu gider hallederim ama sanki piyasaya gore iyi gibi fiyarlar , en azindan daha ucuza ben bulamadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xanu -- 15 Ekim 2012; 10:39:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım sizin standartlarda okuduklarınız İnverterelerin max değerleri değil.Klimaların nominal kapasiteleridir.Yani nominal kapasitede max ürettiği güçlerdir.Birde yaş termometre ile kuru termometre olayını karıştırmayın.Avrupa normlarında (bizde buna dahiliz) Klimalarkuru termometre şartlarında ısıtmada dış ortam +7 derece iken,iç ortamı 21 derece olma,soğutmada ise dış ortam +35 derece iken iç ortam +27 derece olma şartlarına göre testlerin sonucudur.Geri kalan veriler firmaların kendi verileridir.

Neymiş ne değilmiş açın iso yuda bir okuyun. Zor geliyorsa aşağıdaki yazı size yeter.
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Tablolarda göreceğimiz;

T1: Ilıman İklim
    T2:Soğuk İklim
    T3:Sıcak İklim şartlarını ifade eder.

Klima hangi iklim şartları için imal edilmişse testleride o sütuna uygun yapılır. Bizi ilgilendiren T1 sütünudur.

Klimaların öncelikle ısı üretici olduğunu bilmemiz ve kapasitesininde dış , iç ısı şartlarına bağımlı olduğunu anlamamız gerekir. Her dış ve iç sıcaklık değerlerinde farklı ısı gücü oluşur ve sizin ortam isteklerinize ve ortamın ısı kaybı/kazancına görede kapasitelerini ayarlarlar.

Satıcıların yada art niyetli kişilerin oyununa gelerek min-max arasındaki değerlerde kapasitesini ayarlayabiliyor yanılgısına kapılmayın.

Nominal olarak ifade edilen soğutma gücü aşağıdaki tablonun T1 sütununda verilen ısı şartlarında verebileceği MAXİMUM güçtür. Isı şartları bu olduğu sürece 1 btu dahi ilave edemezsiniz.

Nominal olarak ifade edilen ısıtma gücü aşağıdaki tablonun H1 satırında verilen ısı şartlarında verebileceği MAXİMUM güçtür.

Maksimum olarak ifade edilen ısıtma gücü aşağıdaki tabloda verilen ısı şartlarında verebileceği MAXİMUM güçtür.

Maksimum olarak ifade edilen soğutma gücü aşağıdaki tablonun T1 sütununda verilen ısı şartlarında verebileceği MAXİMUM güçtür.

Minimum ısıtma ve soğutma içinde aşağıdaki ısı şartlarında geçerli minimum değerlerdir.

Kaynak:http://www.iso.org/iso/home/store/catalogue_tc/catalogue_detail.htm?csnumber=54063

• Mersin Anamurda 25metrekare ve 13 metrekare 2 oda için klima lmayı planlıyorum.Daha çok ısınma için kullanacağım Ustalardan tavsiye bekliyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: Kemtuz

quote:

En iyİLERİ BUNLAR:
    1-DAIKIN
    2-MITSUBISHI
    3-FUJİTSU
    4-RUBENİS

rubenis oraya nasıl girdi?
    toshiba ve panasonicten daha mı iyi

Demekki arkadaş sadece bunları satabiliyo

Çok zekisiniz. Panasonic toshiba vs. arada kalmış markalar o yüzden almaya değmez.Adam gibi bir şey istiyorsan daıkın mitsubishi..Ucuz bir şey istiyorsan rubenis alacaksın.diğerleri fıs

senin kadar zeki değiliz. maşallah

• Slm arkadaşlar benimde bir kılıma tavsiyenize ihtiycım olacak. Kullanacağım
    oda 16 metrekare tavan 2,60 m çift cam doğu cephe ev fethiyede şöyle evladiyelik başımı
    ağrıtmayacak bir kılıma bakıyorum.Az yakmalı hem yaz kullanılacak hem kış ,bütcem
    1500 tl hadi zorlasak 1800 gibi.. Tesisatı döşemiştim evi yaparken umarım sıkıntı olmaz
    doğru yapmışıktır..

Ampül kadar elektrik tüketme işinin aslı varmı ? Kılima almanın zamanımıdır bilmiyorum
    am 2 ay içinde almam lazım yoksa ufo batıracak beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deger06

Slm arkadaşlar benimde bir kılıma tavsiyenize ihtiycım olacak. Kullanacağım
    oda 16 metrekare tavan 2,60 m çift cam doğu cephe ev fethiyede şöyle evladiyelik başımı
    ağrıtmayacak bir kılıma bakıyorum.Az yakmalı hem yaz kullanılacak hem kış ,bütcem
    1500 tl hadi zorlasak 1800 gibi.. Tesisatı döşemiştim evi yaparken umarım sıkıntı olmaz
    doğru yapmışıktır..

Ampül kadar elektrik tüketme işinin aslı varmı ? Kılima almanın zamanımıdır bilmiyorum

Şu klimayı alıp kurdurun, kışın 23C, yazın 26C ayarlayıp devamlı çalıştırabilirsiniz.

İçeriyi istenen dereceye getirdikten sonra 200w civarı ceryan çeker.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

* O ampul kadar tüketme hikayesi doğru, ama etrafı çok iyi yalıtılmış 6-7 m2 Japon odalarında geçerli

Yukardaki alet tahminen Ufo'nın tüketiminin dörtte biri kadar yakar sizin mekanda.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deger06

Slm arkadaşlar benimde bir kılıma tavsiyenize ihtiycım olacak. Kullanacağım
    doğru yapmışıktır..

Şu klimayı alıp kurdurun, kışın 23C, yazın 26C ayarlayıp devamlı çalıştırabilirsiniz.

İçeriyi istenen dereceye getirdikten sonra 200w civarı ceryan çeker.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

* O ampul kadar tüketme hikayesi doğru, ama etrafı çok iyi yalıtılmış 6-7 m2 Japon odalarında geçerli

Yukardaki alet tahminen Ufo'nın tüketiminin dörtte biri kadar yakar sizin mekanda.

hocam karışmıyim diyorum ama büyük o klima oraya. 2dk çlaışr 2dk durur orda fethiye sıcak yer. doğu cepheliymiş zaten 9luk yeterde artar oraya. ben şahsen 7000 btu bile alırım oraya. küçük klima en azından devamlı çalışır çalıştıkçada kısar kendisini. çalıştığı içinde konfor sağlar 12000 bt durur orda haddim değil ma bu kez sen günaha girme diyorum

• 
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.