Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (938. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal , oracal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
18. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 936937938939940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese meraba..ben klima alıcam da bi yardım etseniz keşke.diycesiniz şimdi 315 sayfayı boşuna mı yazdık ..evet diyin bence de :) mitsubishi düşünüyoruz en iyisiymiş. mitsubishi elektrik bi de iklimsa'larda satılan mitsubishiler varmış farklı diyolar ama hangisine sorsak diğerini kötülüyo. bilemedik :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ETTONE

arkadaşlar tecrübelerinize ihtiyacım var airfel inventer düşünüyorum çok param malesef tavsiye eder misiniz birde baymak inventer hakkında da bilginiz var mı acaba?teşekkürler

Airfel'ler verilen paranın karşılığını alabileceğiniz klimalardır, düzü olsun-inverteri olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

quote:

Orijinalden alıntı: web101

quote:

Herkese selamlar;

Bende artık klimalılar kervanına katılmak istiyorum, ancak 2 saattir forumu inceliyorum bilmediğim ne kadar çok şey varmış. Bu konuda otorite olmuş arkadaşlar bana da bi akıl verirse çok sevinirim. Salonum 25 m2, kapı açık kalacak bütçem en fazla 2500 TL acaba kaç btu' luk ve hangi markayı almalıyım.

Saygılar

2500tl nin üstüne 150-200tl daha koy panasonıc Etherea kıt-e15 nke al süper cihaz ben üç gün önce aynı modeli 2850tl ye 12 taksit aldım peşin alırsan 2600-2700tl arası alırsın

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdiden mesajıma cevap yazan 2 arkadaş da Panasonic çnerdiğine göre iyi olsa gerek.

Sağolun. Ben biraz panasoniği araştırayım.

Saygılar

Teknik verilerine bakın önce:

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Ev+Tipi+Klimalar/Genel+Bak%C4%B1%C5%9F/6533267/index.html#anker_6533219

Çok lüks, çok artı özelliklere sahip; ama asıl işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor.

hocam amacım tartışma yaratmak değil ama hala şu panasoniğin "verimliliği/teknolojisi geri" olayına bir açıklık getirilmedi. biraz daha detay verir misiniz? hangi klimalara göre hangi yönden geri?...

Benzer fiyatlara satılan ME, MHI, Toshiba, Fujitsu, Zibro... gibi klimalarla kıyaslayacaksınız.
    Firmanın kendi sayfasındaki teknik verilere bakın.
    Min. max. ve nominal yüklerdeki çektiği akım/aktardığı ısı değerlerine bakın.

Yorum yapmaya gerek yok, aletlerin min. kapasitedeki COP değerleri neredeyse nominaldekilerle aynı.
    Bir de diğer markaların bu bölgelerdeki değerlerine bakın, farkı göreceksiniz.

İnverterin en önemli avantajı bunda yok yani.

Haa, envai çeşit filtre, sensör falan var, orası ayrı.

Şununla bununla kıyasla diyorsun ama teknik özellik olarak bu markalarda kıyaslanacak ürün yokki.ancak iyonu,plazmayı,wifiyi,dış ünite güneş sensörünü,iç ünite gözleri ve nanog yi kapatıp kıyaslaya bilirsin.Bunlarda suyla çalışmıyor e ozaman göreceksin cop,eer nerelere çıkıyor.

Zaten öncedenberi de anlatmaya çalıştığımız buydu birader.

Klimada envai çeşit ek özellik var, tabii ki bunların enerji verimliliği/tüketimi faslından bir yükü olacak.

Benim öncelikle dikkate aldığım, bu extra özellikler dışındaki klimanın ısıtma/soğutma verimliliğindeki durum.
    İkincil işlevlerin, filtrelerin beklenen yararı sağlama konusundaki yetersizlikleri biliniyor; o türden şeyler isteyenlerin o iş için üretilmiş özel aletler kullanması/alması gerektiği de hep yazıldı zaten.

Asıl işlev olan ısıtma/soğutma konusunda bu seri klimalar, aynı fiyat düzeyindeki adıgeçen markalardan geride.
    Örneğin, diğer markalar min. kapasitede 5 gibi değerlere düşebilirken (ki bu veriler yalan değil, birçoğunda bizzat ölçerek gördük) Etherea'lar ilk nesil inverterler gibi hep ortalama verimlerde kalıyor.
    Firma zaten verileri dürüstçe yayınlamış, yani bunun polemik yapılacak bir tarafı yok, herşey ortada.

Örneğin, diğer markalar min. kapasitede 5 gibi değerlere düşebilirken :nedir bu 5 açıklarmısın kocausta.

COP değeri biraderim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xraytr

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

Dikey eksende EER , yatay eksende BTU değerleri yeralmakta. Ortamdan kaç btu ısı uzaklaştırılırken nekadarlık enerji harcanıyorda verim nekadar oluyor? bunun cevabı grafik üzerinde işaretlenmiş ordan okuyabilirsiniz.

Hocam çalışıp bilgi paylaşımınız için teşekkürler

Ancak İsveç kaynaklı test verilerinde belli bir ürün değil de genel olarak inverter klimalar denmiş.

Piyasada ME CHC serileri de var, ME VBAH serileri de var; ve onların ayrı ayrı testleri yapıldığında sanırım grafikteki eğriler tepetaklak olacaktır. Bunların ikisi de inverter.

Pratikte gözlemlediğim bir örnek te vereyim:
    Bende kurulu bir Beko inverter min kapasitede en az 2.35 A çekiyor, benzer şartlarda çalışan bir AC ise 1 A civarı çekiyor; ve bu pozisyonda benzer ısı transferi yapıyorlar.
    Ve faturayı belirleyen de bu durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: z.sengul

herkese meraba..ben klima alıcam da bi yardım etseniz keşke.diycesiniz şimdi 315 sayfayı boşuna mı yazdık ..evet diyin bence de :) mitsubishi düşünüyoruz en iyisiymiş. mitsubishi elektrik bi de iklimsa'larda satılan mitsubishiler varmış farklı diyolar ama hangisine sorsak diğerini kötülüyo. bilemedik :(

http://www.mitsubishi.com/e/

Aynı firmanın farklı yapıları. Türkiye ithalatçıları farklı olduğu için servis ve fiyat farkıda olmakta. Ürünlerde farklı ancak, birinin diğerini kötüleyecek durumu yok ortada.

• herkese iyi günler arkadaşlar. cumartesi gunune kadar izmirde kiralık oturdugum evimin 25 m2 lik salonuna azami 2000 TL ye kadar 12000 btu luk inverter klima almam gerekıyor. yaklasık 2 aydır forumlarda dolasıyorum ve burdakı konusmalarınız samimi geldi. mbirol ozellıkle olmak üzere sizlerden yardım bekliyorum. klimayı yaz kış kullanmak istiyorum. elektrik sarfiyatı, sessizlik ve eşimin astım hastalıgını dusunerek bu ozellıklı klıma arıyorum. 12000 yetmez dıyen arkadaşlarım olacaktır. onlara sımdıden cevabım kırada oturdugumuz ıcın ve azami 2 yıl sonra kendı evımıze geçmeyi düsündüğümüzden 12000 btu ya karar verdim. bir kaç klima dıkkatımı cekti onları asagıda yazacagım. Benim aklımdaki modeller 1, 2 ve 6 nolu klimalar. Gonul ısterdı kı panasonic etherea ama 2550 TL. bütçeyi çok aşıyor. asagıdakı klımalardan ya da sizin onerebilceğiniz klıma tavsiye ve yorumlarınıza cok ıhtıyacım var arkadaslar. sımdıden tesekkur ederim.

1 - Panasonic KIT-YE12MKX ( EER:3,23 COP:3,61 Soğutma Tüketimi:1,02 Isıtma Tüketimi:1,10 ) Fiyat : 1830 TL.
    2 - Alarko Carrier 53 NQV 035M ( EER:3,21 COP:3,65 Soğutma Tüketimi:1,09 Isıtma Tüketimi:1,15 ) Fiyat : 1725 TL.
    3 - Baymak Premium 12 CHS ( EER: - COP: - Soğutma Tüketimi: - Isıtma Tüketimi: - ) Fiyat : 1299 TL.
    4 - Vaillant Inverter VAI 2-35 NW ( EER:3,61 COP:3,84 Soğutma Tüketimi:0,97 Isıtma Tüketimi:0,99 ) Fiyat : 1670 TL. ( Değerlerin doğru oldugunu düşünmüyorum )
    5 - FUJITSU ASYG 12 LLCA ( EER:3,35 COP:3,70 Soğutma Tüketimi:1,01 Isıtma Tüketimi:1,08 ) Fiyat : 1999 TL.
    6 - Fujitherma FTWX12BX ( EER:3,37 COP:3,79 Soğutma Tüketimi:1,090 Isıtma Tüketimi:1,010 ) Fiyat : 1650 TL. ( Eurovent te yok. değerlerinden emin değilim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbuhur -- 11 Ekim 2012; 15:17:59 >

• quote:

Klima, inverter bahsederken kastettiğim Japon markalarıdır.

Japon soğutma ve klima üreticileri birliği sayfası;

http://www.jraia.or.jp/english/members/index.html

Buradada Japon üreticilerin verdiği modellerden yapılan testler , tam inverter yarım inverter o model bu model yok. Beko inverter olunca burdaki testler boşuna mı?. Bu testleri yapanlar işi bilmiyor da, gelsin birde Beko yumu görsün? . Beko daha fazla enerji harcıyorsa işbirliği yapsın düzeltsin.

İnverter dendiğinde Bekonun neyi kastettiğini de bilmiyoruz ancak Japon üreticiler kısmi yükler içinde bir standart oluşturmuşlar ve buna göre konuşuyorlar.

JRA4046 Standartın adı. Benzer şekilde Euroventde var ve bu standarda uymayan cihazına niye inverter desinler?

Sonuç olarak marka ve modele göre değerlerin değişmesi normaldir olması gerekende budur ancak kısmi yüklerde inverter cihazlarda verim artışıda normaldir ve olması gerekendir.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: web101

quote:

Herkese selamlar;

Bende artık klimalılar kervanına katılmak istiyorum, ancak 2 saattir forumu inceliyorum bilmediğim ne kadar çok şey varmış. Bu konuda otorite olmuş arkadaşlar bana da bi akıl verirse çok sevinirim. Salonum 25 m2, kapı açık kalacak bütçem en fazla 2500 TL acaba kaç btu' luk ve hangi markayı almalıyım.

Saygılar

2500tl nin üstüne 150-200tl daha koy panasonıc Etherea kıt-e15 nke al süper cihaz ben üç gün önce aynı modeli 2850tl ye 12 taksit aldım peşin alırsan 2600-2700tl arası alırsın

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdiden mesajıma cevap yazan 2 arkadaş da Panasonic çnerdiğine göre iyi olsa gerek.

Sağolun. Ben biraz panasoniği araştırayım.

Saygılar

Teknik verilerine bakın önce:

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Ev+Tipi+Klimalar/Genel+Bak%C4%B1%C5%9F/6533267/index.html#anker_6533219

Çok lüks, çok artı özelliklere sahip; ama asıl işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor.

hocam amacım tartışma yaratmak değil ama hala şu panasoniğin "verimliliği/teknolojisi geri" olayına bir açıklık getirilmedi. biraz daha detay verir misiniz? hangi klimalara göre hangi yönden geri?...

Benzer fiyatlara satılan ME, MHI, Toshiba, Fujitsu, Zibro... gibi klimalarla kıyaslayacaksınız.
    Firmanın kendi sayfasındaki teknik verilere bakın.
    Min. max. ve nominal yüklerdeki çektiği akım/aktardığı ısı değerlerine bakın.

Yorum yapmaya gerek yok, aletlerin min. kapasitedeki COP değerleri neredeyse nominaldekilerle aynı.
    Bir de diğer markaların bu bölgelerdeki değerlerine bakın, farkı göreceksiniz.

İnverterin en önemli avantajı bunda yok yani.

Haa, envai çeşit filtre, sensör falan var, orası ayrı.

Şununla bununla kıyasla diyorsun ama teknik özellik olarak bu markalarda kıyaslanacak ürün yokki.ancak iyonu,plazmayı,wifiyi,dış ünite güneş sensörünü,iç ünite gözleri ve nanog yi kapatıp kıyaslaya bilirsin.Bunlarda suyla çalışmıyor e ozaman göreceksin cop,eer nerelere çıkıyor.

Zaten öncedenberi de anlatmaya çalıştığımız buydu birader.

Klimada envai çeşit ek özellik var, tabii ki bunların enerji verimliliği/tüketimi faslından bir yükü olacak.

Benim öncelikle dikkate aldığım, bu extra özellikler dışındaki klimanın ısıtma/soğutma verimliliğindeki durum.
    İkincil işlevlerin, filtrelerin beklenen yararı sağlama konusundaki yetersizlikleri biliniyor; o türden şeyler isteyenlerin o iş için üretilmiş özel aletler kullanması/alması gerektiği de hep yazıldı zaten.

Asıl işlev olan ısıtma/soğutma konusunda bu seri klimalar, aynı fiyat düzeyindeki adıgeçen markalardan geride.
    Örneğin, diğer markalar min. kapasitede 5 gibi değerlere düşebilirken (ki bu veriler yalan değil, birçoğunda bizzat ölçerek gördük) Etherea'lar ilk nesil inverterler gibi hep ortalama verimlerde kalıyor.
    Firma zaten verileri dürüstçe yayınlamış, yani bunun polemik yapılacak bir tarafı yok, herşey ortada.

Örneğin, diğer markalar min. kapasitede 5 gibi değerlere düşebilirken :nedir bu 5 açıklarmısın kocausta.

COP değeri biraderim.

usta sen bari yapma diğer yazılan markaların cop değerleri doğrumuki.

• herkese iyi günler arkadaşlar. cumartesi gunune kadar izmirde kiralık oturdugum evimin 25 m2 lik salonuna azami 2000 TL ye kadar 12000 btu luk inverter klima almam gerekıyor. yaklasık 2 aydır forumlarda dolasıyorum ve burdakı konusmalarınız samimi geldi. mbirol ozellıkle olmak üzere sizlerden yardım bekliyorum. klimayı yaz kış kullanmak istiyorum. elektrik sarfiyatı, sessizlik ve eşimin astım hastalıgını dusunerek bu ozellıklı klıma arıyorum. 12000 yetmez dıyen arkadaşlarım olacaktır. onlara sımdıden cevabım kırada oturdugumuz ıcın ve azami 2 yıl sonra kendı evımıze geçmeyi düsündüğümüzden 12000 btu ya karar verdim. bir kaç klima dıkkatımı cekti onları asagıda yazacagım. Benim aklımdaki modeller 1, 2 ve 6 nolu klimalar. Gonul ısterdı kı panasonic etherea ama 2550 TL. bütçeyi çok aşıyor. asagıdakı klımalardan ya da sizin onerebilceğiniz klıma tavsiye ve yorumlarınıza cok ıhtıyacım var arkadaslar. sımdıden tesekkur ederim.

1 - Panasonic KIT-YE12MKX ( EER:3,23 COP:3,61 Soğutma Tüketimi:1,02 Isıtma Tüketimi:1,10 ) Fiyat : 1830 TL.
    2 - Alarko Carrier 53 NQV 035M ( EER:3,21 COP:3,65 Soğutma Tüketimi:1,09 Isıtma Tüketimi:1,15 ) Fiyat : 1725 TL.
    3 - Baymak Premium 12 CHS ( EER: - COP: - Soğutma Tüketimi: - Isıtma Tüketimi: - ) Fiyat : 1299 TL.
    4 - Vaillant Inverter VAI 2-35 NW ( EER:3,61 COP:3,84 Soğutma Tüketimi:0,97 Isıtma Tüketimi:0,99 ) Fiyat : 1670 TL. ( Değerlerin doğru oldugunu düşünmüyorum )
    5 - FUJITSU ASYG 12 LLCA ( EER:3,35 COP:3,70 Soğutma Tüketimi:1,01 Isıtma Tüketimi:1,08 ) Fiyat : 1999 TL.
    6 - Fujitherma FTWX12BX ( EER:3,37 COP:3,79 Soğutma Tüketimi:1,090 Isıtma Tüketimi:1,010 ) Fiyat : 1650 TL. ( Eurovent te yok. değerlerinden emin değilim )

Kimse yardım etmiycek mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ksk lı

herkese iyi günler arkadaşlar. cumartesi gunune kadar izmirde kiralık oturdugum evimin 25 m2 lik salonuna azami 2000 TL ye kadar 12000 btu luk inverter klima almam gerekıyor. yaklasık 2 aydır forumlarda dolasıyorum ve burdakı konusmalarınız samimi geldi. mbirol ozellıkle olmak üzere sizlerden yardım bekliyorum. klimayı yaz kış kullanmak istiyorum. elektrik sarfiyatı, sessizlik ve eşimin astım hastalıgını dusunerek bu ozellıklı klıma arıyorum. 12000 yetmez dıyen arkadaşlarım olacaktır. onlara sımdıden cevabım kırada oturdugumuz ıcın ve azami 2 yıl sonra kendı evımıze geçmeyi düsündüğümüzden 12000 btu ya karar verdim. bir kaç klima dıkkatımı cekti onları asagıda yazacagım. Benim aklımdaki modeller 1, 2 ve 6 nolu klimalar. Gonul ısterdı kı panasonic etherea ama 2550 TL. bütçeyi çok aşıyor. asagıdakı klımalardan ya da sizin onerebilceğiniz klıma tavsiye ve yorumlarınıza cok ıhtıyacım var arkadaslar. sımdıden tesekkur ederim.

kardeş içlerinde en denenmiş ac xpower.

diğer panasonicte değerler düşük olsada iyidir. ama araştırmadım etherea olmadığı belli. fakat yinede iyi olabilir.

fujitsu yeni bir model onuda düşünebilrisiniz. eski lgc seris olsaydı tavsiye etmezdim.

fakat denenmiş olduğu için ac ok.

diğer baymak vaillant ve fujitermayı geçiniz özelliklede fujitermaya hiç yaklaşmayınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Alarako Carrier Xpower Gold klimadan son 3 gündür idrar kokusu gibi bir koku yayılmaya başladı. Yaklaşık 1 ay önce Alanya'ya yerleştim klimayı alarko servisinde bakımlarını yaptırıp taktırdım son 3 güne kadar böyle bir sorun yoktu sebep ne olabilir. Servisi çağırıp baktırmam gerekiyor mu yoksa benim üstesinden gelebileceğim bir yol var mı?

Kendi mesajımdan alıntı yaparak soruyu yineliyorum. Koku genellikle akşam saatlerinde başlıyor. Kokuyu hissettiğimde kapatıp hemen tekrar açıyorum koku uzunca bir süre gelmiyor sonra yeniden gelmeye başlıyor. Klimacı telefonda metan gazı gibi bir kokumu diye sordu, bende tuvalet kokusu ise bahsettiğin evet dedim. Yalnız bu açıp kapadıktan sonra kokunun kesilmesine akıl sır erdiremedim. Klima aldığımdan bu yana sürekli 26 derece soğutmada ayarlı. Bu da kokunun oluşması için bir etken olabilir mi? Alanya da akşam sıcaklık hemen hemen bu derecelere düşüyor. Birde arkadaşlar klimanın 3 yıl daha garantisi var. Ustalar bir işlem yaparlarsa ücret ödemem gerekiyor mu? Ne biliyim işçilik falan olurda istenirse bu normal bir talep mi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 11 Ekim 2012; 19:19:19 >

• Toshiba ras-13 skvr klimamızın kurulumu 1 saat önce yapıldı.gelen Alarko servisi ile klimanın monte edileceği yer konusunda hararetli bi tartışmaya girdik ve nihayetinde dediğimiz yere montajın yapılmasına ikna ettik.servisimizin çok temiz çalışmadığını söylemeliyim azıcık battı etraf.onu hesaba katmazsak gayet pratik ve hızlı bir montaj yapıldı.klima dan dışarı çıkan borulara gereken eğim verildi.YALNIZZZ montaj süresince vakum yapılacak değil mi usta ? sorularıma anlamazlıkdan gelme hehe cihaz kendi kendine vakum yapıyor gibi çeşitli bahaneler öne sürdü.en son montaj bittikten sonra tekra vakum yapacan değil mi diye sorduğum ve bak usta ben forumlarda okuduğum yorumlarda mutlaka vakum yaptırın deniliyor deyince.yahu abicim bu cihazlar sıfır vakum bir yerden sökülüp başka yere taşınan cihazlarda gaz kaçırması olursa onun için yapılır dedi..inanılmaz ısrar ettim, bak foruma yazarım olur mu kesin yaptırman gerekir merkeze e-mail at gelsin yapsınlar derse mail atarım dedim.en son zaten yanımızda vakum aleti yok dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon77 -- 15 Ekim 2012; 20:26:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: japon77

Toshiba ras-13 skvr klimamızın kurulumu 1 saat önce yapıldı.gelen Alarko servisi ile klimanın monte edileceği yer konusunda hararetli bi tartışmaya girdik ve nihayetinde dediğimiz yere montajın yapılmasına ikna ettik.servisimizin çok temiz çalışmadığını söylemeliyim azıcık battı etraf.onu hesaba katmazsak gayet pratik ve hızlı bir montaj yapıldı.klima dan dışarı çıkan borulara gereken eğim verildi.YALNIZZZ montaj süresince vakum yapılacak değil mi usta ? sorularıma anlamazlıkdan gelme hehe cihaz kendi kendine vakum yapıyor gibi çeşitli bahaneler öne sürdü.en son montaj bittikten sonra tekra vakum yapacan değil mi diye sorduğum ve bak usta ben forumlarda okuduğum yorumlarda mutlaka vakum yaptırın deniliyor deyince.yahu abicim bu cihazlar sıfır vakum bir yerden sökülüp başka yere taşınan cihazlarda gaz kaçırması olursa onun için yapılır dedi..inanılmaz ısrar ettim, bak foruma yazarım olur mu kesin yaptırman gerekir merkeze e-mail at gelsin yapsınlar derse mail atarım dedim.en son zaten yanımızda vakum aleti yok deyince ısrarı bıraktım.cihaz şuan çalışıyor ısıttı baya bizi tabi keşif aşamasındayız daha.Arkadaşlar beklentim mi daha fazlaydı bilmiyorum ama cihazın sesi biraz çok gibi geldi bana..tabi önce bir klima deneyimim olmadığı için normal mi anormal mi bilemiyorum ???

geçmiş olsun

hocam keşke hiç çalıştırtmayıp direk firmayı arasaydınız ,artık bu saatten sonra yapacağınız firmayı arayıp vakum yapmadıklarını bildirip gerekenin yapılmasını istemek olacak

o servis tamamen yalan söylemiş ,vakumun gaz kaçırması ile bir ilgisi yok ,ister yeni ister eski olsun her durumda vakum gerekiyor

şimdiden söyleyeyim siz şikayet ettikten sonra büyük ihtimal gelip vakum yapalım diyecekler sakın kabul etmeyin,bir defa sistemdeki tüm gaz boşaltılmalı sıfırdan gaz basılmalı ,bu yapılmadan vakum yapılırsa artık hiç faydası olmaz

şimdi asıl kendileri düşünsünler başta vakum yapmaya üşenmişler ama şimdi çok daha fazla mesai harcamak zorunda kalacaklar

hiç taviz vermeyin bunları yapmak zorundalar ,şuan ısıtma soğutma da bir fark göremezsiniz ama daha sonraları sorunlar çıkarabilir ,ayrıca vakumun cihazın sesli çalışmasıyla da bir ilgisi yoktur ,yani o cihazın normal sesi odur ,tabi hatalı bir montaj yapmadılarsa

• quote:

Toshiba ras-13 skvr klimamızın kurulumu 1 saat önce yapıldı.gelen Alarko servisi ile klimanın monte edileceği yer konusunda hararetli bi tartışmaya girdik ve nihayetinde dediğimiz yere montajın yapılmasına ikna ettik.servisimizin çok temiz çalışmadığını söylemeliyim azıcık battı etraf.onu hesaba katmazsak gayet pratik ve hızlı bir montaj yapıldı.klima dan dışarı çıkan borulara gereken eğim verildi.YALNIZZZ montaj süresince vakum yapılacak değil mi usta ? sorularıma anlamazlıkdan gelme hehe cihaz kendi kendine vakum yapıyor gibi çeşitli bahaneler öne sürdü.en son montaj bittikten sonra tekra vakum yapacan değil mi diye sorduğum ve bak usta ben forumlarda okuduğum yorumlarda mutlaka vakum yaptırın deniliyor deyince.yahu abicim bu cihazlar sıfır vakum bir yerden sökülüp başka yere taşınan cihazlarda gaz kaçırması olursa onun için yapılır dedi..inanılmaz ısrar ettim, bak foruma yazarım olur mu kesin yaptırman gerekir merkeze e-mail at gelsin yapsınlar derse mail atarım dedim.en son zaten yanımızda vakum aleti yok deyince ısrarı bıraktım.cihaz şuan çalışıyor ısıttı baya bizi tabi keşif aşamasındayız daha.Arkadaşlar beklentim mi daha fazlaydı bilmiyorum ama cihazın sesi biraz çok gibi geldi bana..tabi önce bir klima deneyimim olmadığı için normal mi anormal mi bilemiyorum ???

yok ya bunlar adam olmaz... bu konuyla ilgili o kadar şikayet gidiyor, başları ağrıyor, adamlar hala bildiğini okuyor.
    1. servis neyine güvenerek bu riski alıyor?
    2. Alarko demekki servislere bu konularda gerekli yaptırımı uygulamıyor.

ben daha bu yaz vakum yüzünden aldığım klimayı iade ettim. cihazım sizinkiyle aynıydı. klima vakumuyla ilgili konuyu baştan sona okursanız görürsünüz. beni de ilk şikayetimde ne servis nede genel merkez kaile almadı ama işi büyütünce direk bölge müdürü aradı ve olayı çözdü. Ama cihazı Alarko değil servis aldı. Adam dellenmiş.klimayı sökmeye geldiklerindeki tripleri görseydiniz. oh ne güzel istanbul be!.. hem işinizi tam yapmayıp milleti mağdur edin hemde yağ gibi su üstüne çıkın. Biz bu zihniyetle değil AB ye girmek uzaya gitsek kaç yazar...
    Bence hakkınızı arayın. hele hele servis anlatıığınız gibi davrandıysa iki kez şikayet edin. işiniz biraz zor ama sonunda siz haklı çıkacaksınız. bu arada servis fişini imzaladıysanız yapacak birşey yok hukuki olarak onuda söyleyim.

• quote:

quote:

herkese iyi günler arkadaşlar. cumartesi gunune kadar izmirde kiralık oturdugum evimin 25 m2 lik salonuna azami 2000 TL ye kadar 12000 btu luk inverter klima almam gerekıyor. yaklasık 2 aydır forumlarda dolasıyorum ve burdakı konusmalarınız samimi geldi. mbirol ozellıkle olmak üzere sizlerden yardım bekliyorum. klimayı yaz kış kullanmak istiyorum. elektrik sarfiyatı, sessizlik ve eşimin astım hastalıgını dusunerek bu ozellıklı klıma arıyorum. 12000 yetmez dıyen arkadaşlarım olacaktır. onlara sımdıden cevabım kırada oturdugumuz ıcın ve azami 2 yıl sonra kendı evımıze geçmeyi düsündüğümüzden 12000 btu ya karar verdim. bir kaç klima dıkkatımı cekti onları asagıda yazacagım. Benim aklımdaki modeller 1, 2 ve 6 nolu klimalar. Gonul ısterdı kı panasonic etherea ama 2550 TL. bütçeyi çok aşıyor. asagıdakı klımalardan ya da sizin onerebilceğiniz klıma tavsiye ve yorumlarınıza cok ıhtıyacım var arkadaslar. sımdıden tesekkur ederim.

diğer panasonicte değerler düşük olsada iyidir. ama araştırmadım etherea olmadığı belli. fakat yinede iyi olabilir.

fujitsu yeni bir model onuda düşünebilrisiniz. eski lgc seris olsaydı tavsiye etmezdim.

diğer baymak vaillant ve fujitermayı geçiniz özelliklede fujitermaya hiç yaklaşmayınız.

bence de tercihiniz bu yazdıklarınız arasında olacaksa ac xpower gold olsun. yazın kayınbabamlara 50m olanı taktırdık. gerçekten çok güzel. 8 yıllık demirdökümden sonra mercedese binmiş gibi oldular. 400 lira gelen fatura 200 e indi. aman ha takılırken adamların başında durun vakumlamayı yapsınlar. bakın yine bir arkadaşı mağdur etmişler.

• quote:

Biraderim hemen Alarko merkeze bildirin, ve klimayı söktürüp yenisini taktırın.
    Ya da başka bir servis tarafından gazın komple boşaltılıp vakumlandıktan sonra hassas terazisi ile yeni baştan gaz basılmasını isteyin.

Ustanın söylediklerini de aynen ana firmaya bildirirseniz başkalarının yanmasını da önleyebilmek adına iyi olur.

• quote:

quote:

yok ya bunlar adam olmaz... bu konuyla ilgili o kadar şikayet gidiyor, başları ağrıyor, adamlar hala bildiğini okuyor.
    1. servis neyine güvenerek bu riski alıyor?
    2. Alarko demekki servislere bu konularda gerekli yaptırımı uygulamıyor.

ben daha bu yaz vakum yüzünden aldığım klimayı iade ettim. cihazım sizinkiyle aynıydı. klima vakumuyla ilgili konuyu baştan sona okursanız görürsünüz. beni de ilk şikayetimde ne servis nede genel merkez kaile almadı ama işi büyütünce direk bölge müdürü aradı ve olayı çözdü. Ama cihazı Alarko değil servis aldı. Adam dellenmiş.klimayı sökmeye geldiklerindeki tripleri görseydiniz. oh ne güzel istanbul be!.. hem işinizi tam yapmayıp milleti mağdur edin hemde yağ gibi su üstüne çıkın. Biz bu zihniyetle değil AB ye girmek uzaya gitsek kaç yazar...
    Bence hakkınızı arayın. hele hele servis anlatıığınız gibi davrandıysa iki kez şikayet edin. işiniz biraz zor ama sonunda siz haklı çıkacaksınız. bu arada servis fişini imzaladıysanız yapacak birşey yok hukuki olarak onuda söyleyim.

Birde SKVR klimalarda ses sorunu çok çıkmaya başladı bizde burada o olayı gördük acaba bu ses olayı kronik mi?

• quote:

quote:

quote:

bence de tercihiniz bu yazdıklarınız arasında olacaksa ac xpower gold olsun. yazın kayınbabamlara 50m olanı taktırdık. gerçekten çok güzel. 8 yıllık demirdökümden sonra mercedese binmiş gibi oldular. 400 lira gelen fatura 200 e indi. aman ha takılırken adamların başında durun vakumlamayı yapsınlar. bakın yine bir arkadaşı mağdur etmişler.

arkadaslar ac yi oneriyorsunuz muhakkak ama yazdigim panasonic ve fujitsu modelinin eurovent degerleri de dogruluyor yillik tuketimi alarko ya gore daha az ve daha iyi markalar oldugunu dusunuyorum. yanlis mi dusunuyorum. bu 2 markadan daha iyi mi ki ac ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

ahlaksız servisle. ben sırf bu tip servisler yüzünden uzun süre foruma girmedim. ulen 40 yılda bir bugün tavsşye ettim tekrar. gene arıza çıktı anasını satim.

beni çoğu kişi alarko çalışanısın toshiba carrier tavsiye ediyosun diye suçlandı. halbuki hiç bir alakam yok. alarkonun tamamen farklı biriminden emekliyim. sadece ürünü kalite ve fp açısından tavsiye ediyorum diye. komisyona kadar suçlandım. mailimi profilimi bile diğer gelen mesajlarla uğraşırken birde bunlarlamı uğraşıcam diye kızdım kapadım. vakum yapmayan bir firmanın ürününü nasıl tavsiye ediyorsun diye bolca itham edildim.

halbuki ben alarko hakkında burda iyisinide kötüsünüde giriş sevisyesinide en üst serisinide yazıyorum çekinmeden.

insan oğlu anlamıyor işte. firma görevini yapıp malı iade alıyor veya değiştiriyor desende. şartlı yazanlarda farklı firma elamanlarıda var. işlerine geldiği gibi anlıyorlar yetmiyormuş gibi 2 gün sonrada mitsubishi electricci oluyorum. dahada yetmedi daikine karşı tüm firmalardan komisyon alıyor oluyorum. haksızlık yapana beddua bile etmiyorum Allah biliyor.

kardeşim kesinlikle iade iste. sen sıfır klima aldın. kesinlikle azot vakum yeniden gaz olayını kabul etme. kessinler o ahlaksızdan senin klimanın parasını. sana yeni klima göndersinler başka servisle birlikte. o, i o i tnde ağzına etsin alarko. çok yakın sürede yaşandı bu durum kiral33 arkadaşın klimasını iade aldı firma servisin canını okudu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaslar ac yi oneriyorsunuz muhakkak ama yazdigim panasonic ve fujitsu modelinin eurovent degerleri de dogruluyor yillik tuketimi alarko ya gore daha az ve daha iyi markalar oldugunu dusunuyorum. yanlis mi dusunuyorum. bu 2 markadan daha iyi mi ki ac ?

kardeş aralarında çok fark yok okadar cop oranları hiç bişe fark ettirmez. siz toshiba skv de bakabilirsiniz. yanısıra. rakamlar 100-200 fazladır. carrierin tek dezavantajı euroventte yoktur ama tosh skv ile değerler birbirdir hemen hemen. ama tamamen aynıdır diyemem tabi. tek diyebileceğim çok benzer oldukları bazı klimacı arkadaşlarda birebir aynı diyor. fakat kullnım memnuniyeti çok olan bir ürün. firmadanda korkmayın az önce yazan arkadaş yazdığım cevaptan dolayı.

• 
Sayfa: önceki 936937938939940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.