Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (919. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Burak** , Burak** Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
18. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 917918919920921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cinman

quote:

Orijinalden alıntı: cos65

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: minmax

arkadaşlar selamlar klima alacağım size danışayım dedim daha önce birkaç arkadaşla sohbet etmiştik zibro ve toshiba arasında gidip geliyorum izmir fuarında kampanyalı zibro SP 7535 super invertier klimayı sıkı bir pazarlık yaparak 2250 / 10 taksit fiyat aldım yanında birde 450 tl değerinde şömine görünümlü tablo gibi acaip bir ısıtıcı hediye edeceklermiş.... Aklımdaki diğer bir marka ise Toshiba SKVR 12000 lik inverter olanı onun fiyatıda aşağı yukarı 2400 tl civarı sizce hangisini alayım hangisini tavsiye edersiniz .. f/p olarak enerji tüketimi olarak ???????*

http://www.ucuzu.com/klima-c3172/panasonic/kit-xe-12lke-p44668096/

benim önerim

Arkadaşım, aldığınız klimalardan memnuniyetinize seviniyoruz.

Ama fiyat/kalite ve verimlilik olarak onlardan daha üstün aletler de var.

Millete tavsiyede bulunacaksanız en azından diğer ürünleri/markaları da kullanıyor ve karşılaştırma yapabilir durumda olmanız gerekir.

Sharp plasmacluster düz 18lik , 12lik inverter , mitsubishi heavy 18lik düz ve 7 adet pany inverter kliniklerimizde kullanıyoruz. Aynı zamanda yazlık olarak kullandığımız konyaalti lal sitesinde fujitsu general düz seri ( 6-7 yıllık ) kullanıyoruz , bir önceki taşındıgimiz evde 4 adet diamond electric ( 3tanesi 2006 model mitsubishi electric firmasının fabrikasında üretilen dsh q dijital serisi , birtanesi midea inverterin ürettiği 18rv 'idi. Birde küçük odaya arçelik art cool mirror serisi 9luk cihaz vardı. Yani birçok firmayı biliyorum , kullanıyoruz. ayvalik sirinkent yazlikta multi inverter mitsu heavy 3,1 cihaz var. 7 lik iki oda ve 18lik salon split. Aralarında parasini haketti dediğim suanda birtek pany var. Mitsubishi heavy şubat ayında bahçe Ye yapılacak bitkac iş için yazlikta kaldığında akrabalatim güzel bir ısınma sağlayamadılar. Birde ayvalık iklimsa bayiisinin iş bilmezligi sebebiyle yazligimiza klima tesisatini onlar çektiler , sıfırdan yazlık yapılırken cektikleri tesistta çift mantolu villanın yalitimini bozarak , kira doke ve delikleri yeterince macunlamayarak iş bitimi yaptıkları için parkelerin tamamı kaldırılıp yeniden yapılacak. Birde hatırlarsanız daha iki ay önce daikin klomalari çıkarıp bunları taktigimizi soylemistim. 8 yıllık olan klimalar hiç sogutamiuorlar diye panasonic klima aldik bütün eve. Antalya'ya yolunuz düşerse beklerim. Iki sharp bit mitsubishi heavy çalışan klinigimizdr elektrik faturası gectigimiz ay 780 lira geldi. Aynı bina aynı cephe sadce bir üst katı , 7 panasonic ayni çalışma ortalaması 26 derecede tüm odalarda açık 490 lira geldi. Ayhan kadam iş merkezi dört ve beşinci katlar. Yani evet. Bence ' bizim ' kullanimiza uygun olan cihazlar panasonic olduğu için panasonic dedim. Yoksa hiçbir firma babam değil anam değil. Yanlışım varsa affola , ama yeterince markayi denedigimi dusunuyorum. Tabiki aynı fiyata daha iyisi aliniyorsa keşke bende o sırada aceleci davranmayip alsaymiskm daha iyisini aynı fiyata. ama benim bulabildiğim pany 'idi , hiç pişman değilim.

Elektrik faturasi farklarını 200m2 yi üç klima zorlandığı icin bukadar yüksek geldiğini düşünüyorum ama biz üst kattaki kliniğe büyük odaları da bolerek çok fazla oda haline getirdik , koca ustam. Kendinize iyi bakın. Fikirlerim tamamiyle kendi fikirlerimdir , kimseyi yanıltmak ya da yöneltmek istemem.

Iyi günler :)

sharp nasıl hocam ?

kaliteli marka.

daikin

mitsubishi heavy/electric

sharp

hitachi

...

• sharp ısıtma güzel ama soğutma çok fazla verim alamadık , bide elektrik anlamında bize yansıyan , sharp ve mitsubishi heavy çok daha fazla elektrik faturasına sebep oldu pany'ye oranla .
  • toshiba alın keyfinize bakın ben kullanıyorum 3 sene oldu maşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 5 Eylül 2012; 21:01:14 >
  • Birkaç ay daha bekleyecektim fiyatlar düşsün diye ama dayanamadım,bitane Toshiba RAS 13 SKVR aldım.Yarın gelir büyük ihtimalle.
  • Hayırlı uğurlu olsun kardeşim mahsuru yoksa kaça aldınız ve nereden? Bende araştırıyorumda saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkaynak

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim mahsuru yoksa kaça aldınız ve nereden? Bende araştırıyorumda saygılar.

Hocam www.beyazstore.com dan asyacard'a 10 taksit ile aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.AYAR

Birkaç ay daha bekleyecektim fiyatlar düşsün diye ama dayanamadım,bitane Toshiba RAS 13 SKVR aldım.Yarın gelir büyük ihtimalle.

Toshiba RAS 13 SKVR bende bu seriden alacaktım, filtrelerinin 2 yılda bir değişeceği ve masraflı bir iş olduğunu duydum. doğru mu yanlış mı bilmiyorum. o yüzden almaktan vazgeçtim, biraz daha araştırayım diye... 27 m2 odaya alacaktım sonra hedef büyüttük 16'lık almaya karar verdik. flitrede takıldık. bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: minmax

arkadaşlar selamlar klima alacağım size danışayım dedim daha önce birkaç arkadaşla sohbet etmiştik zibro ve toshiba arasında gidip geliyorum izmir fuarında kampanyalı zibro SP 7535 super invertier klimayı sıkı bir pazarlık yaparak 2250 / 10 taksit fiyat aldım yanında birde 450 tl değerinde şömine görünümlü tablo gibi acaip bir ısıtıcı hediye edeceklermiş.... Aklımdaki diğer bir marka ise Toshiba SKVR 12000 lik inverter olanı onun fiyatıda aşağı yukarı 2400 tl civarı sizce hangisini alayım hangisini tavsiye edersiniz .. f/p olarak enerji tüketimi olarak ???????*

http://www.ucuzu.com/klima-c3172/panasonic/kit-xe-12lke-p44668096/

benim önerim

Arkadaşım, aldığınız klimalardan memnuniyetinize seviniyoruz.

Ama fiyat/kalite ve verimlilik olarak onlardan daha üstün aletler de var.

Millete tavsiyede bulunacaksanız en azından diğer ürünleri/markaları da kullanıyor ve karşılaştırma yapabilir durumda olmanız gerekir.

Sharp plasmacluster düz 18lik , 12lik inverter , mitsubishi heavy 18lik düz ve 7 adet pany inverter kliniklerimizde kullanıyoruz. Aynı zamanda yazlık olarak kullandığımız konyaalti lal sitesinde fujitsu general düz seri ( 6-7 yıllık ) kullanıyoruz , bir önceki taşındıgimiz evde 4 adet diamond electric ( 3tanesi 2006 model mitsubishi electric firmasının fabrikasında üretilen dsh q dijital serisi , birtanesi midea inverterin ürettiği 18rv 'idi. Birde küçük odaya arçelik art cool mirror serisi 9luk cihaz vardı. Yani birçok firmayı biliyorum , kullanıyoruz. ayvalik sirinkent yazlikta multi inverter mitsu heavy 3,1 cihaz var. 7 lik iki oda ve 18lik salon split. Aralarında parasini haketti dediğim suanda birtek pany var. Mitsubishi heavy şubat ayında bahçe Ye yapılacak bitkac iş için yazlikta kaldığında akrabalatim güzel bir ısınma sağlayamadılar. Birde ayvalık iklimsa bayiisinin iş bilmezligi sebebiyle yazligimiza klima tesisatini onlar çektiler , sıfırdan yazlık yapılırken cektikleri tesistta çift mantolu villanın yalitimini bozarak , kira doke ve delikleri yeterince macunlamayarak iş bitimi yaptıkları için parkelerin tamamı kaldırılıp yeniden yapılacak. Birde hatırlarsanız daha iki ay önce daikin klomalari çıkarıp bunları taktigimizi soylemistim. 8 yıllık olan klimalar hiç sogutamiuorlar diye panasonic klima aldik bütün eve. Antalya'ya yolunuz düşerse beklerim. Iki sharp bit mitsubishi heavy çalışan klinigimizdr elektrik faturası gectigimiz ay 780 lira geldi. Aynı bina aynı cephe sadce bir üst katı , 7 panasonic ayni çalışma ortalaması 26 derecede tüm odalarda açık 490 lira geldi. Ayhan kadam iş merkezi dört ve beşinci katlar. Yani evet. Bence ' bizim ' kullanimiza uygun olan cihazlar panasonic olduğu için panasonic dedim. Yoksa hiçbir firma babam değil anam değil. Yanlışım varsa affola , ama yeterince markayi denedigimi dusunuyorum. Tabiki aynı fiyata daha iyisi aliniyorsa keşke bende o sırada aceleci davranmayip alsaymiskm daha iyisini aynı fiyata. ama benim bulabildiğim pany 'idi , hiç pişman değilim.

Elektrik faturasi farklarını 200m2 yi üç klima zorlandığı icin bukadar yüksek geldiğini düşünüyorum ama biz üst kattaki kliniğe büyük odaları da bolerek çok fazla oda haline getirdik , koca ustam. Kendinize iyi bakın. Fikirlerim tamamiyle kendi fikirlerimdir , kimseyi yanıltmak ya da yöneltmek istemem.

Iyi günler :)

Hocam kusura bakmayın ama ELMA ile ARMUTLAR karışmış birbirine.

Şimdi öncelikle karşılaştırdığınız klimalar Pan. sıfır kilometre inv. ve anladığım kadarı ile 9-12 lik.

Diğerleri ise 2 si 18 lik düz,1 tane inverter daha eski makinalar.

Alan aynı ama biri düz biri inverter ,zaten hep diyoruzki iki sistemde aynı sınıf(A) olsa bile inv. sistem zaten %30 tasaruf sağlar.yani 780 TL nin %30 nu düşün 546 TL yapar. Ki sizin düz klimalar C sınıfıdır zaten %10 da o yapsa siz hesaplayın.

Bunun yanında 3 klima yerine 7 adet daha düşük ve inv. kullanmanızda çok büyük avantaj.Nominalde EER 3,2 bile olsa 9 luk klimanız 3-4 bin btü ye düştümü EER 4 leri bulurki inv. asıl anlamı o zaman belli olur.

Bir şeye daha dikkat çekelim,bölümlenmiş yerlerdeki klimaları 26 derece kullanırken,diğer makinaları 26 da kullanırsanız ilerilere yetmeyecektir.Bu nedenle 20 bile alaınıyordur ki zaten onlar soluksuz çalışıyordur.Antalya gibi nemi ve sıcaklığı yüksek olan bir yerde 200 m2 lerde 2 adet 18 lik ve 1 adet 12 lik nefes bile aldırabiliyorsa helal olsu derim ben o klimalara.Hakkını yemeyin onların.

Sözün Özü ;

Buradaki amacım sizin yazınızı eleştirmek değil sadece,aslında buradaki bilgilerin herkese faydası var.

Aynı mekanı 2 adet 18 lik yerine,4 adet 9 luk klima ile iklimlendirirseniz tüketiminiz çok aşağılarda olur.Bu kullanım şeklinizde buna en iyi örnektir.Ço basit bir örnek vereyim.

Zibro 75 xx serisinde 7526 nın nominalde soğutmadaki kapasite 2,93 kw ,tüketim 580 Watt x 2 adet için
    Toplam kapasite 5,86 kw, toplam tüketim 1160 Watt

Aynı seri 7550 de ise Nominalde Kapasite 5,27 kw,Toplam tüketim ise 1540 Watt

Bakın işte gerçek bu.Farklı marka veya farklı bir seri değil.İkiside iğneden ipliğe aynı ürün.Tek farkı kapasite.Bu yaptığımız karşılaştırmayı istediğiniz marka ile deneyin sonuç değişmez.

Tek bir şey kalıyor geriye ,2 adet 7526 model 5500 TL iken 7550 ise 3000 TL.

Gerisi size kalmış.

Birde tavsiyem olsun size,yeni bir yer yapacak olursanız 7526 gibi yüksek EER ve COP li bir marka kullanın 490 TL faturanız 350 TL ye düşsün.

Selamlar saygılar.....

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

quote:

Birkaç ay daha bekleyecektim fiyatlar düşsün diye ama dayanamadım,bitane Toshiba RAS 13 SKVR aldım.Yarın gelir büyük ihtimalle.

Toshiba RAS 13 SKVR bende bu seriden alacaktım, filtrelerinin 2 yılda bir değişeceği ve masraflı bir iş olduğunu duydum. doğru mu yanlış mı bilmiyorum. o yüzden almaktan vazgeçtim, biraz daha araştırayım diye... 27 m2 odaya alacaktım sonra hedef büyüttük 16'lık almaya karar verdik. flitrede takıldık. bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen...

Hocam inan o konuda hiçbir bilgim yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

quote:

Hocam inan o konuda hiçbir bilgim yok.

Her klimadaki extra filitreler değiştirilir.Hatta 2 seneyi fazla atmışlar sürekli kullanımda 6 ay veya 1 sene demez işi biter.Ama olmazsa olmaz değil.Yenisini takmasanız da sorun yok.Zaten abartıldığı kadar çokta bir iş yaptığı yok o filitrelerin.Bu söylediğim her marka için geçerli.

• Arkadaşlar az önce kargo klimamı getirdi,servisi aradım gün içinde takacaklar yanlız klimanın ustundeki model numarasında Toshiba RAS 13 SKVR-E yerine hem dış ünitede hem iç ünitede Toshiba RAS 13 SKVR-E2 yazıyor.Bu nedir E ila E2 arasında bi fark varmı?
  • iade etttiğim toshiba ras13skvr yerine panasonic ethera 15lik almayı düşünüyorum(30m2 alan) aslında ras18skv de düşündüm ama bir bakıma toshibanın bu modeli 5-6 senelik. panasonic ise 2012 model. daha yeni teknoloji bir bakıma. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

iade etttiğim toshiba ras13skvr yerine panasonic ethera 15lik almayı düşünüyorum(30m2 alan) aslında ras18skv de düşündüm ama bir bakıma toshibanın bu modeli 5-6 senelik. panasonic ise 2012 model. daha yeni teknoloji bir bakıma. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

hocam toshiba yı niye iade ettin?
  • quote:

quote:

iade etttiğim toshiba ras13skvr yerine panasonic ethera 15lik almayı düşünüyorum(30m2 alan) aslında ras18skv de düşündüm ama bir bakıma toshibanın bu modeli 5-6 senelik. panasonic ise 2012 model. daha yeni teknoloji bir bakıma. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

ben söyeleyeyim hocam.

kiral33 hocamızın klimasına vakum yapmadılar. kendisi merkezi arayarak yardım istedi. servis geldi 13'ün odaya yeterli olmayacağını söyledi. kiral33 hocamız da 18 skv istedi.
  • quote:

panasonic etherea klima toshibayı döver

kullanan bilir takan bilir taktıran bilir bariz üstün özellikte bir klimadır ...
    iyi cihaz almak isteyene panasonic tavsiye ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

ben söyeleyeyim hocam.

kiral33 hocamızın klimasına vakum yapmadılar. kendisi merkezi arayarak yardım istedi. servis geldi 13'ün odaya yeterli olmayacağını söyledi. kiral33 hocamız da 18 skv istedi.

ya kusura bakmayın benim vermem gereken cevabı klima5505 arkadaşımız vermiş.aynen anlattığı gibi.kendisinede bu arada teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben söyeleyeyim hocam.

ya kusura bakmayın benim vermem gereken cevabı klima5505 arkadaşımız vermiş.aynen anlattığı gibi.kendisinede bu arada teşekkürler.

rica ederim hocam

her saat forumda olacaksınız diye bir şey yok.. forumda olduğum için sizin yerinize cevap vereyim dedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

kullanan bilir takan bilir taktıran bilir bariz üstün özellikte bir klimadır ...

acaba aşağıdaki iki model arasındaki fark nedir?ben tam anlayamadımda....

panasonic KIT-E15MKEW

panasonic KIT-E15NKE (benim almayı düşündüğüm)

ikisi aynı ürün mü?hangisi daha iyi? hangisi daha yeni model?fiyatları aynı mı?

• quote:

quote:

quote:

panasonic KIT-E15MKEW

KE :

KEW :

Dizayn Farkı Var Hocam...

edit: link yerine resim eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 7 Eylül 2012; 13:55:15 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

panasonic KIT-E15MKEW

KE :

KEW :

Dizayn Farkı Var Hocam...

edit: link yerine resim eklendi.

o zaman sorun yok

bu arada şu videoyu paylaşmak istedim...çok anlamlı olmuş...

http://www.youtube.com/watch?v=nqeGob04fQo

• 
Sayfa: önceki 917918919920921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.