Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (913. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: seegoo , oracal , oracal Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 17 Misafir (3 Mobil) - 15 Masaüstü5 Mobil
5 sn
57.241
Cevap
703
Favori
4.431.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
22. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 911912913914915
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: cem650

arkadaşlar selamlar,

http://www.gold.com.tr/U120980/Regal-Rac-12-12-000-BTU-BioFiltre-Duvar-Tipi-Split-Klima-A-Enerji
    ben bu cihazı kış için almak istiyorum nedersiniz alınırmı bu cihaz çok uygun geldi fiyatıda yardımcı olursanız çok sevinirim elektrik parası önemli akşam 8 den gece 12 ye kadar çalışacak nedersiniz alınırmı bu cihaz.

Isınma için Vestel almayın, servisleri bile "klimia ile ısınılır mı abi" diyorlar

saçmalamış onlar.

• quote:

quote:

arkadaşlar selamlar,

http://www.gold.com.tr/U120980/Regal-Rac-12-12-000-BTU-BioFiltre-Duvar-Tipi-Split-Klima-A-Enerji
    ben bu cihazı kış için almak istiyorum nedersiniz alınırmı bu cihaz çok uygun geldi fiyatıda yardımcı olursanız çok sevinirim elektrik parası önemli akşam 8 den gece 12 ye kadar çalışacak nedersiniz alınırmı bu cihaz.

Isınma için Vestel almayın, servisleri bile "klimia ile ısınılır mı abi" diyorlar

http://forum.donanimhaber.com/m_64628992/tm.htm

Vestel var vestel var.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

quote:

arkadaşlar selamlar,

Usta iyi akşamlar

yaw bende Salondaki 18lik on/off Vestel kışın çok iyi ısıtıyor yazın soğutmada ise aynen çuvallıyor,genelde her klima soğutur deniyor
    ama bizdeki meret iyi soğutmuyor ama tam aksine süper ısıtıyor

ülen bende anlamadım gitti ne iştir diye!

Bu arada Vestel den,belki MIDEA-Vertu olan Inverter cihaz alınabilir diğerleri beş para etmez!
    Ama ne hikmetse en çokta Vestel satılıyor

Can, hem yakından gördüğüm hem de duyduğum tüm Vestel'cilerin derdi ısıtma.
    Soğutmadan şikayetleri yok.

Senin klimayı fabrikada ters monte etmişler galiba

-------
    Panel işini unutma hocam, yeni birşey olduğunda uyandır beni.

• Biz yine unutulduk. Mesajı tekrar alıntı yapayım.

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Daha öncede yazmıştım, sadeleştirerek tekrar dile getireyim. Tavsiye bir ürün var mı? Elden teslim alabileceğim bir yer olması daha uygun olur.

Baymak Elite 12 CHS hakkında yorumunuz nedir?
    http://www.koctas.com.tr/product/Elite-12-CHS-Split-Klima/7878-13210/
    Ningbo Aux üretimiymiş.
    7 yıl cihaz ve kompresör garantisi var.

Samsung Crystal AQ12EMN
    http://www.gold.com.tr/U203803/SAMSUNG-AQ-12-ESMN-Crystal-12000-BTU-Split-Klima

Airfel AS12-0930/R2 Green
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0930r2-green-fiyati,441954,,,,0.html
    Gree üretimi olması muhtemel sanırım.

Uğur UAC 12 I
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uac-12-i-fiyati,756277.html

Velena'nın inverter modelinde stok bulamadım. Standart split modelide gelmiş. Muhtemelen yine Gree üretimi. 12000 BTU 799 TL.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Isıtma olarakta kullanılacak. Yaz bitti zaten. Muhtemelen Mart ayına kadar ısıtma günde 6-8 saat kullanılır. O yüzden kararsızlık var. Arçelik, LG Beko, Vestel, Demirdöküm gibi markalara bakılır mı bilemiyorum.

quote:

Maks. 1000 TL olacak şekilde hangi klima tavsiye edilir? 12000 BTU düşünüyorum.

Isıtma ve soğutma amaçlı Mersinde kullanılacak.
    Oda kuzey-batı yönüne bakıyor ve sadece 14:00-18:00 arası güneş söz konusu.
    Ara kat ve yalıtım yok, 20 m2.

Ufak bir şema ile odanın yapısı,

• quote:

Orijinalden alıntı: tutankemon

quote:

quote:

arkadaşlar selamlar,

http://forum.donanimhaber.com/m_64628992/tm.htm

Vestel var vestel var.

O Vestel değil de ondan.

Klima işinde çuvalladıkları için dışarıya yaptırmaya başladılar.
    Onlar birebir Midea.

http://www.modernklima.com.tr/urunler/148/VERTU_Serisi_Duvar_Tipi_DC_Inverter_Split_Klima

• quote:

Orijinalden alıntı: taxonera

Merhaba arkadaşlar önümüzdeki aylarda klima almayı düşünüyorum. Netten alıcam muhtemelen. Taktırmayı düşündüğüm yerin fotoğrafını kısmende olsa çektip koydum

siyah kare klimanın olacağı yer kriş altında olacak sorun olur mu bilemiyorum üstünde boşluk olması gerekiyormuş. siyah çizgi ile borular dışarı gidecek ve kırmızı çizgi ise ince su borusu o şekilde takip etmesi gerek çünkü gider balkonun orasında dış üniteyi balkonun sağ tarafında ve iç ünitene odanın sağ tarafı çok uygun ama balkonun orasıda sağ tarafında gömme tarzı bir dolap mevcut eski değil yeni yaptırdım ve çok işime yaramakta söktürmem umarım yardımcı olabilirsiniz yazdıklarımdan ve istediğim gibi montaj yapılır.

Bir şu vakumlama işinden servisler kaçıyormuş(neden anlamadım pompa çekiyor işte ağızları ile çekmiyorlar ya) ne zaman yapılması gerek tüm montaj bittikten sonra mı?

Alacağım klima Samsung Boracay 12000btu oda 25m2

Not: Ben fotoğrafı kapıdan çektim.

[simage]
    [/simage]

Klimayı kirişin üstüne taktırın,5 cm kadar kirişten sarkabilir sorun olmaz.Kiriş altına taktırırsanız soğutmada performans düşük olur ve aynı zamanda direk üzerinize üfler ve rahatsız eder.Kirişte şu an 30-35 m kullanılır yükseklik kalmıştır.Klimalar artık genelde 28-32 cm aralığında.Üsten takarken 5 cm yeterli olur.Bizdeki uygulama sürekli aynı.Birde burada kapı olan yerde duvarda boruların çıkacağı mesafe yok.Orası sıkıntı asıl.Tahminim kolon ve kiriş birleşik.

• quote:

Orijinalden alıntı: fairtail

kısmet olursa bende zaten alarko x power gold almayı düşünüyorum ama sigorta takmıyorlar sorun olurmu birde evdeki toprak hattı zayıf elektrikçi klimanın takılacağı yere toprak hattı çekecek problem olmaz sanırım birde adanada 20 metrekare yalıtımsız ve son kat salona ısıtma ve soğutma için 12000 btu yeterli gelirmi (salon öğlen 13:00 a kadar güneş alıyor)

AC XPower 35 o yere yeterli olmalı.

Ama yalıtımsız olduğu için kışın ısınmada beklenmedik ölçüde yüksek tüketim yapabilir.
  • quote:

Biz yine unutulduk. Mesajı tekrar alıntı yapayım.

quote:

Daha öncede yazmıştım, sadeleştirerek tekrar dile getireyim. Tavsiye bir ürün var mı? Elden teslim alabileceğim bir yer olması daha uygun olur.

Baymak Elite 12 CHS hakkında yorumunuz nedir?
    http://www.koctas.com.tr/product/Elite-12-CHS-Split-Klima/7878-13210/
    Ningbo Aux üretimiymiş.
    7 yıl cihaz ve kompresör garantisi var.

Samsung Crystal AQ12EMN
    http://www.gold.com.tr/U203803/SAMSUNG-AQ-12-ESMN-Crystal-12000-BTU-Split-Klima

Airfel AS12-0930/R2 Green
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0930r2-green-fiyati,441954,,,,0.html
    Gree üretimi olması muhtemel sanırım.

Uğur UAC 12 I
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uac-12-i-fiyati,756277.html

Velena'nın inverter modelinde stok bulamadım. Standart split modelide gelmiş. Muhtemelen yine Gree üretimi. 12000 BTU 799 TL.

Isıtma olarakta kullanılacak. Yaz bitti zaten. Muhtemelen Mart ayına kadar ısıtma günde 6-8 saat kullanılır. O yüzden kararsızlık var. Arçelik, LG Beko, Vestel, Demirdöküm gibi markalara bakılır mı bilemiyorum.

quote:

Maks. 1000 TL olacak şekilde hangi klima tavsiye edilir? 12000 BTU düşünüyorum.

Isıtma ve soğutma amaçlı Mersinde kullanılacak.
    Oda kuzey-batı yönüne bakıyor ve sadece 14:00-18:00 arası güneş söz konusu.
    Ara kat ve yalıtım yok, 20 m2.

Ufak bir şema ile odanın yapısı,

Uğur ve ya aırfel son velana sıralamasını düşünün.

• Usta panel için kaç inç istiyordun??
    Bir tane güzel bir panel var(benim imzada görülen Pany LCD 37"lık olan) rakamıda iyice indi(teşhir)
    eMail at oradan görüşelim+
  • quote:

quote:

kısmet olursa bende zaten alarko x power gold almayı düşünüyorum ama sigorta takmıyorlar sorun olurmu birde evdeki toprak hattı zayıf elektrikçi klimanın takılacağı yere toprak hattı çekecek problem olmaz sanırım birde adanada 20 metrekare yalıtımsız ve son kat salona ısıtma ve soğutma için 12000 btu yeterli gelirmi (salon öğlen 13:00 a kadar güneş alıyor)

Ama yalıtımsız olduğu için kışın ısınmada beklenmedik ölçüde yüksek tüketim yapabilir.

sence kaçlık almalıyım zaten yaz kış cumartesi pazar hariç sadece akşamları saat 18:30 dan sonra çalıştırılacak kışın 5-6 saat yazında 8-10 saat çalışacak cumartesi ve pazarları bu sürelerden fazla çalışacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 20 m.k 12,000 fazlası ile yetmezm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

sence kaçlık almalıyım zaten yaz kış cumartesi pazar hariç sadece akşamları saat 18:30 dan sonra çalıştırılacak kışın 5-6 saat yazında 8-10 saat çalışacak cumartesi ve pazarları bu sürelerden fazla çalışacak

12 binlik uygundur.

Ama yalıtım yaptırmazsan ısıtmada fatura fırlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

12 binlik uygundur.

Ama yalıtım yaptırmazsan ısıtmada fatura fırlar.

kışın ortalama 6 saat kullansam saatte max. 1.1 kw yaksa günde 6.6 kw 6.6x30=198 kw 198x0.33=65.34 tl bence normal tabi sizin söylediğiniz gibi yalıtım olsa daha az elektrik harcar yazın uzun kullanımda daha tasarruflu olacaktır zaten yani umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: tutankemon

Uğur ve ya aırfel son velana sıralamasını düşünün.

Başka önerilerde alalımda.
  • arkadaşlar şu klima seçimine bir el atarmısınız?
    sessiz ve mümkün mertebe ucuz arıyorum
    http://resim.donanimhaber.com/m_64377338/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64706934
  • Panasonic Etherea 15 nkew

Az önce yeni konu da açtım açmasına da ; burada daha cok yardımcı olacak sanırım izlenimlerim...

Öncelikle fikirlerini benimle paylaşan mbirol,klima5505,kocausta* ,Tekirdağlı-klimacı ve mm.mustafa nickli üyelere teşekkür ediyorum. mbirol üstad sizden ayrıca özür diliyorum ; izmirliymişsiniz, sonradan öğrendim. En azından iritibata geçip bir fiyat alabilirdim ama dediğim gibi sonradan öğrendim izmirde iş yaptığınızı.

Neyse sadede gElelim. 13 Ağustos 2012 Pazartesi günü Balçova'da bulunan Panasonic bayiine(Nisan Klima) Panasonic Etherea 15 nkew model klima siparişi verdim. 15 Ağustos Çarşamba montaja geldiler. Montaj ekibi biri çırak olmak üzere 3 kişiden oluşuyordu(Biri de muhtemelen kalfa idi).Temiz bir işçilik yaptıklarını söyleyebilirim . Elektrik süpürgesini alıp usta delerken altına tutan çırak kardeşim özellikle iyi iş çıkardı . Altına eski yolluk atmıştık gerçi ama yine de kirlenmedi salon.İç Ünite - dış nite duvara sabitlemenin ardından 10 dakikalık vakum yapıp montajı tamamladılar.Elektrik bağlantısını saatten çekilen 1.5 luk kabloyla yaptılar. Çırak kardeşim sağolsun sokağı da süpürdü . Klima hakkında biraz bilgilendirmenin ardından gittiler.Vakum olayının yapıldığını görünce rahatladım, montaj formu , garanti belgesi falan almayı unuttum .Bayi yi arayıp konuyu ilettim ve garanti belgesine gerek olmadığını, istanbul merkeze satışın bildirildiğini ve garantinin başladığını söylediler.

Elektirk sarfiyatı konusuna gelelim. 15 Ağustos saat 18.20 -16 Ağustos saat 18.20 arası tüketim : 12,2 kWh (12 saatlik klima kullanımı)
    16 Ağustos saat 18.20 -17 Ağustos saat 18.20 arası tüketim : 12,7 kWh .(10 saatlik klima kullanımı) (Klima kullanılmayan bir önceki ay toplam tüketim 270 kWh)

Klimanın dış ünitesi düşük hızlarda çalışırken bilgisayarın fanından daha sessiz çalışıyor . İç ünite 2. fan hızına kadar sessiz . 3 4 ve 5 te ses artıyor. Bunları herhangibir panasonic showroomuna gidip kendiniz test etseniz daha isabetli olur. Bana sessiz gelen size sesli gelebilir.

Genel anlamda şimdilik memnunuz klimadan. Açılışta 4. fan hızı 26 derecede çalıştırıyorum. 20-25 daika sonra 28 derece otomatik fana alıp kapanana kadar böyle çalışıyor. (Klimayı antısekurt nickli arkadaşa 'RAĞMEN' aldım . Onu da belirteyim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimecorneR -- 18 Ağustos 2012; 3:27:23 >

• Klima önemli aslında ucuzlarından bi tane kapatmak lazım
  • Herkese Hayırlı Bayramlar diliyorum+
  • Hayırlı bayramlar ....
    Şu vestel lafını duyunca beni bir gülme alıyor nedense. Adamlar yıllarca gözümüze baka baka öyle mal satıyorlarki alan soluğu serviste alıyor
    Yine de satıyorlar
    Satana mı helal olsun, alana mı

Diğer bir konu da servis hizmeti. Biraz konu dışı gibi olacak ama konunun önemli bir parçası olduğu için yazıyorum. Gerçekten en önemli konu çalışan elemanlar. Marka vermeyim ama arkadaşım şu kavurucu yaz sıcağında 3 hafta servis oyalamasıa maruz kaldı.
    İşin aslı şu: Firmalar maliyeti düşürmek için kalas gibi adam çalıştırıyorlar. "Ne iş olsa yaparım abey" diyen adamlar servis elemanlığı yapıyor memlekette. Kalifiye eleman çalıştırmıyorlar, ucuz iş gücünün servisi de parası kadar oluyor.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOBIUS -- 18 Ağustos 2012; 1:13:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MOBIUS

Hayırlı bayramlar ....
    Şu vestel lafını duyunca beni bir gülme alıyor nedense. Adamlar yıllarca gözümüze baka baka öyle mal satıyorlarki alan soluğu serviste alıyor
    Yine de satıyorlar
    Satana mı helal olsun, alana mı

Diğer bir konu da servis hizmeti. Biraz konu dışı gibi olacak ama konunun önemli bir parçası olduğu için yazıyorum. Gerçekten en önemli konu çalışan elemanlar. Marka vermeyim ama arkadaşım şu kavurucu yaz sıcağında 3 hafta servis oyalamasıa maruz kaldı.
    İşin aslı şu: Firmalar maliyeti düşürmek için kalas gibi adam çalıştırıyorlar. "Ne iş olsa yaparım abey" diyen adamlar servis elemanlığı yapıyor memlekette. Kalifiye eleman çalıştırmıyorlar, ucuz iş gücünün servisi de parası kadar oluyor.

edit: imla

katılıyorum...
    ama dediklerin sadece vestelde değil, siemenste bile var...

işin aslı bu ülkede profesyonel anlamda servis anlayışı yok, çoğu kazma...
    arada bir iyisine denk gelirsen kendini kutla...

tek başına çamaşır makinasını kucaklayıp götürecek kadar güçlü, ama en basit fizik kuralını bile idrak edemeyecek kadar cahil elemanlar servis hizmeti veriyor, verdiğine hizmet denirse tabii...

• 
Sayfa: önceki 911912913914915
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.