Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (854. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ge620dx Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 18 Misafir (3 Mobil) - 15 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
57.232
Cevap
703
Favori
4.431.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 852853854855856
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar, yardımınıza ihtiyacım var, yorumlarınızı bekliyorum :)

Evimin planı aşağıdaki gibi:

- Ev İstanbul'da, gayet iyi yalıtımlı, kara kışlara kadar kombi bile açmıyoruz bazen.
    - Isınma için kullanmayı düşünmüyorum.
    - Salon ve mutfak arası bir-iki kapı boyu kadar açık.
    - Mutfak ve salonun K yazan yerlerinde kapılar var.
    - "OTURMA" yazdığım odayı oturma odası olarak kullanıyoruz. Çoğunlukla yemeğimizi bile TV karşısında bu odada yiyoruz.
    - Salonda misafir olmadığı zaman neredeyse hiç oturmuyoruz.
    - X olarak işaretlediğim oda henüz kullanılmıyor, kapısı kapanabilir.
    - Karı koca çalışıyoruz, hafta içi çalışacağı günde maksimum 5 saat (eğer aşağıdaki 1. sorumdaki gibi serinlik verebilecekse gece uyurken de çalıştırıp 12 saate çıkarabiliriz)
    - "DIŞ ÜN." yazdığım yerde hazır dış ünite bölmesi ve çekilmiş hat var, duvar kırılımı olmaması için bu şekilde yapılmış daire (ortadaki demir olmayacak tabii ki, onu klima yok diye kışın kavanoz vs. için kullanıyorduk), yanındaki kırmızı kutucuk da klimanın takılacağı yeri gösteriyor.

Şimdi buradaki sorun kafama göre klima alıp takamıyor olmam, çünkü dış ünite boyu ve boru çapı (1/2-1/4) çok önemli (dışarıya dış ünite asmak yasak). Şimdiye kadar keşifler sonrası bana önerilen cihazlar şunlar:

1. Carrier X-Power Gold 18000 (Favorim buydu ancak şansıma stokta kalmamış, Ağustos'ta gelecekmiş, forumda kasa değiştireceğini duydum)
    2. Daikin FTYN35GX 12000 ve Daikin FTXN35L 12000 (inverter olanını nasıl önerdiler anlamadım, boru çapı uymuyor gibi)
    3. Mitsubishi Electric MSH-GE50VB 17000
    4. Toshiba Suzumi serisi (Bu arkadaşın da 12000 ve 18000 stokta yok, zaten çok pahalı)
    5. Alarko Flair (Tipini görünce işte Gree dedim, tutturmuşum, bu kalitede bir şey çok almak istemiyorum)

Şimdi, Daikinler Enjoy serisi olarak geçiyor, dandik olmasa da "Daikin" markasını taşıyacak ürünler olmadıkları söyleniyor. Fiyatları inverter olmayanı 1700, olanı 2000 TL.
    Mitsubishi Electric hem inverter değil, hem de 2600 TL. Carrier da 2600 TL ama peşine bir 10% indirim yaparlar gibi duruyor.

Şimdi sorularım da şunlar:
    1. Biz salonda neredeyse hiç oturmuyoruz, daha çok "OTURMA" diye işaretlediğim odadayız. Koridora kapı taktırmadan alacağımız klimanın bu odayı da (hatta abartalım, en arkadaki yatak odasını da uyunabilir seviyeye getirebilecek kadar) soğutmasının (buzluğa çevirmesine gerek yok) mümkünatı var mı? Varsa ne kadar kapasite gerekir, 18000 yeter mi yoksa 24000 mi olması lazım? Bu durumda alan çok büyük olacağından ve devamlı çalışacağından inverter olmasının herhangi bir esprisi kalır mı?
    2. Dış ünitenin koyulacağı yerde dışarı bakan mazgallar hava sirkülasyonunu engeller mi? Engellerse ve site yönetimi izin verirse çıkarılabilir.
    3. Daikinler konusundaki paranoyamda haklı olduğumu düşünüyorum, burada çok eleştiriliyor bu modelleri. Yorum yapabilir misiniz?
    4. Mitsubishi Electric'in bu en alt modeline 2600 vermeye değer mi? EER 2.81 COP 3.23. 1. adımdaki soruma evet diyecek bir klimaya bu kadar vermeye hazırım.
    5. Mitsubishi Heavy konusunda yardımı olacak distribütör bulamadığımdan bakamadım, http://www.mhiklima.com/Mitsubishi-Bayileri adresindeki Bayiler ve İletişim linkleri patlak. İklimsa ile de muhatap olmak istemiyorum açıkçası.

Yanıyoruz arkadaşlar, yardım lütfen :) Çok makbule geçecek.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketenhelva -- 12 Temmuz 2012; 15:13:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: fatih90216

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Sizden klima tavsiyesi istiyorum.Odam 14 m2.yükseklik 2,70 ve duvarlar ile tavan köpük ile yalıtım yapıldı.Alt katta ise oturulan daire mevcut.Bana hem ısıtma hem soğutma yapabilecek bir klima tavsiye edebilir misiniz?Bütçem 1200 lira.Inverter özelliği benim için faydalı olabilecekse bütçeyi biraz daha zorlayabilirim.

arkadaş bu rurmda 9000 btu yeter artar biraz bütçenizi zorlayın inverter bir makine alın. şuan size tavsiye edeceğim yegane marka kampanyada olan mitsubishi electric msz ge 25 serisidir ama pahalıdır. yetmez gücüm diyorsanız 1500 tl kadar alarko carrierler var. yine 1500 e 7000 btu kampanyada genelaller var fiyatı yanlış hatırlamıyorsam. size 7000 btu da yeter. fakat bu klimayı alırken iklimsaya soğutmazsa iade edilecek şeklinde kahıt imzalatın karar veriseniz. ıstmasından korkmayın canavardır.

ayrıca mitsubsi heavy dede kampanya var iklimsada onalrında 9000 inverterlerinide alabilirsiniz.

size cevap veremezsem başka sorunuza şimdiden özür dilerim.

tüm arkadaşalrdanda rice ediyorum lütfen ayrı ayrı klima tavsiyesi başlığı açmayınız. cevap verecek adamlar biel zorlanıyor. bakın dev gibi kocaustamız girmiyor herkeze yardımcı olan bir ağabeyimiz. onun adın akonuşmıyim ama bu kadar dağınık konularda nasıl erişsin insan..sağolsun mat 35 idare etmeye çalışıyor oda bir yere kadar. klimacılar bu mevsimde zaten zor girerler.

Tavsiyeleriniz doğrultusunda alarko carrier xpower gold 9000 btu luk modeli tercih edeceğim.Fakat idealesya.com da fiyat araştırıken Panasonic KIT-YE9MKX modeli gözüme çarptı.Alarko ile fiyat aynı.Sizce hangisini almak daha mantıklı.
    Yardımlarınız için teşekkürler.

• Merhaba,

Bu ürün için düşünceleriniz alabilir miyim lütfen. Şimdiden teşekkürler.

RUBENİS RB-AC-12S SPLİT KLİMA 12000 BTU

http://www.koctas.com.tr/product/RB-AC-12S-Split-Klima-12000-BTU/6707-11717/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tairan -- 12 Temmuz 2012; 16:21:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

quote:

Orijinalden alıntı: Yusufhoca

Selam arkadaşlar aşağıdaki klima için yorum bulamadım tavsiye eder misiniz ?

9 Katlı bir binanın 4. katında oturuyorum , binada izalasyon var .
    30m2 salonum var güney cephe 2 adet cam ve bir balkon kapısı mevcut şuan yaklaşık 29-30 derece oluyor içerisi 23 derece yapsam yeterli olur benim için.

Baymak premium 18 CHS Inverter Klima --- (Toptancı bir tanıdık vasıtasıyla peşin fiyatına 1340Tl alacağım sizce yeterli olur mu ?)

Klimanın Özellikleri ;

hocam istanbulda mısınız? aynı fiyata istersek bize de ayarlıyabilirler mi?

hakikaten cok uygun fiyat siz konusun burdan kesin 3-5 tane alıcı cıkar biride ben bu fiyata peşin allırım

• hocam yusuf usta yukarıda yazmış btu su yanlış olmuş diye:) aslına liste oluşturup toplu alsak nasıl olur? toplu alımda kesin indirim yaptırabiliriz.
  • quote:

hocam yusuf usta yukarıda yazmış btu su yanlış olmuş diye:) aslına liste oluşturup toplu alsak nasıl olur? toplu alımda kesin indirim yaptırabiliriz.

12.000 Btu fiyatı vermişler 18.000 Btu 1900-2000 civarı ve türkiyeye gelip gelmeyeceği belli değilmiş.
    12.000 Btu da ayın 20sine kadar gelicekmiş çinden geliyormuş klimalar bende bu nedenle vazgeçtim :)
  • Arkadaşlar 18 bin btu inverter klima alacağım inşaallah.. bütçeme göre ufak çaplı bir araştırma yaptım..airfelin as18 inv. modeli üzerinde yoğunlaşdım.Bunun aynında
    alarko nun xpower gold cihazı ve birde zibro 6550 modelleride dikkatimi çekti fakat airfel biraz daha uygun..Benim için önemli olan soğutması güçlü, sessiz, tasarruflu olması ön planda.airfelle diğer iki cihaz arasında yaklaşık 500-600 tl gibi fark var.Acaba airfel alırsam 300-500 tl ucuz diye de kötü bir cihaz almak istemiyorum çünkü ilk klimam olacak..Siz değerli usta ve arkadaşlardan bu cihazların hangisini veya farklı bir model varsa onu almam yönünde tavsiyelerini bekliyorum.saygılar..
  • yaz bitecek ben hala ne alsam diye tırmalıyorum. benim gibiler bu sıcakta yanmaya müstehak:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahir_1979

Arkadaşlar 18 bin btu inverter klima alacağım inşaallah.. bütçeme göre ufak çaplı bir araştırma yaptım..airfelin as18 inv. modeli üzerinde yoğunlaşdım.Bunun aynında
    alarko nun xpower gold cihazı ve birde zibro 6550 modelleride dikkatimi çekti fakat airfel biraz daha uygun..Benim için önemli olan soğutması güçlü, sessiz, tasarruflu olması ön planda.airfelle diğer iki cihaz arasında yaklaşık 500-600 tl gibi fark var.Acaba airfel alırsam 300-500 tl ucuz diye de kötü bir cihaz almak istemiyorum çünkü ilk klimam olacak..Siz değerli usta ve arkadaşlardan bu cihazların hangisini veya farklı bir model varsa onu almam yönünde tavsiyelerini bekliyorum.saygılar..

zass derim ben uygun inverter
  • quote:

hocam yusuf usta yukarıda yazmış btu su yanlış olmuş diye:) aslına liste oluşturup toplu alsak nasıl olur? toplu alımda kesin indirim yaptırabiliriz.

ben 18000 lik herhangi bir marka alabilirim invertere gerek yok

marka takıntım yok sadece samsung alıcaktım musteri servis sikayetlerinde vaz gectim
  • quote:

Orijinalden alıntı: martinist

quote:

Arkadaşlar 18 bin btu inverter klima alacağım inşaallah.. bütçeme göre ufak çaplı bir araştırma yaptım..airfelin as18 inv. modeli üzerinde yoğunlaşdım.Bunun aynında

martinist kardeş fiyatları nasıl acaba nerede satılır..airfelle kıyaslarsak artı ve eksileri nelerdir acaba...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Sizden klima tavsiyesi istiyorum.Odam 14 m2.yükseklik 2,70 ve duvarlar ile tavan köpük ile yalıtım yapıldı.Alt katta ise oturulan daire mevcut.Bana hem ısıtma hem soğutma yapabilecek bir klima tavsiye edebilir misiniz?Bütçem 1200 lira.Inverter özelliği benim için faydalı olabilecekse bütçeyi biraz daha zorlayabilirim.

arkadaş bu rurmda 9000 btu yeter artar biraz bütçenizi zorlayın inverter bir makine alın. şuan size tavsiye edeceğim yegane marka kampanyada olan mitsubishi electric msz ge 25 serisidir ama pahalıdır. yetmez gücüm diyorsanız 1500 tl kadar alarko carrierler var. yine 1500 e 7000 btu kampanyada genelaller var fiyatı yanlış hatırlamıyorsam. size 7000 btu da yeter. fakat bu klimayı alırken iklimsaya soğutmazsa iade edilecek şeklinde kahıt imzalatın karar veriseniz. ıstmasından korkmayın canavardır.

ayrıca mitsubsi heavy dede kampanya var iklimsada onalrında 9000 inverterlerinide alabilirsiniz.

size cevap veremezsem başka sorunuza şimdiden özür dilerim.

tüm arkadaşalrdanda rice ediyorum lütfen ayrı ayrı klima tavsiyesi başlığı açmayınız. cevap verecek adamlar biel zorlanıyor. bakın dev gibi kocaustamız girmiyor herkeze yardımcı olan bir ağabeyimiz. onun adın akonuşmıyim ama bu kadar dağınık konularda nasıl erişsin insan..sağolsun mat 35 idare etmeye çalışıyor oda bir yere kadar. klimacılar bu mevsimde zaten zor girerler.

Tavsiyeleriniz doğrultusunda alarko carrier xpower gold 9000 btu luk modeli tercih edeceğim.Fakat idealesya.com da fiyat araştırıken Panasonic KIT-YE9MKX modeli gözüme çarptı.Alarko ile fiyat aynı.Sizce hangisini almak daha mantıklı.
    Yardımlarınız için teşekkürler.

kardeş panasonic i tanımıyorum. 2 model var etheria modeli ise hiç kaçırmayın alın derim. ama diğer model tamamen fazson yaptırılmış diyor mbirol üstad. onun için dikkatli olun. şu general cihazıda araştırın. bakın o cihazın verileri çok güzel. eski meşhur bir seri vardı LCC serisi onunla aynı verileri var sadece kuyruk kodu farklı..

9 luk 12 lik olsa tavsiye etmezdim. çünkü onlar yeni seri ve soğutma özürlü deniyor birçok kullanan arkadaş tarafından. bir iklimsa bayiine durumu danışıp soğutmasına garanti açık yazı verirse elinize. bu cihaz soğutmasza mal alınıp para iade edilecektir şeklinde. hiç korkmayın alın. cihaz eski cihazsa bir çok markadan iyidir..

• http://www.idealesya.com/urun/mitsubishi-dxk-1823-s-inverter-klima.aspx

tecrübeli arkadaşlar bu klima için yorum yapabilir misiniz? alınır mı, sağlam mı, uzun sürede üzer mi? şimdiden teşekkürler...
  • Selam arkadaşlar..
    2-3 gündür klima araştırıyorum işyerim şişlide cevahirdaki çoğu mağazada klima fiyatlarını özelliklerini az çok öğrendim..
    mitsubishi almak istiyordum cevahirde iklimsa var diye orayada sordum.. alerjik durumum söz konusu olduğu için sharp tavsiye ettiler en iyi klima mitsubishidir ama sharpın alerji için özel filtresi olan tek klima markası olduğunu söylediler. inverteriiçin 2450 fiyat çektiler.. diğer yerleride araştırdım daha sonra dh de forumları gezince mitsubishinin 2 farkli marka oldugunu ogrendim ve ben m. electric sanarak gittigim iklimsanın aslında diger markayı sattıgını görünce düşüncelerim değişti.. az önce telefonla m. eletric için deluxe power 12binlik fiyat aldım 2900 lira dediler..

şimdi gelgelelim konuya evim kadıköyde zemin kat dış ünite dışarı yere konacak muhatamelen hep güneşe magruz kalacak (muhafaza falan gerekli sanırım) oda boyutları 4,5 - 5 gibi bi oda..
    şimdi bu durumda merak ettiğim 3000 liraya yakın bi para vererek m.electirk mi almak
    yoksa bosh inverterli için 1700
    vestel 1300-1500
    arçelik inverterli 1500 lira gibi fiyatlar verdiler samsung falan da sormadım

m.electric ile diğer markalar arasında yaklaşık 2 katı gibi fiyat durumu var sizce hangi markayı almalıyım?

(bu arada hafta içleri akşam 8 gibi eve geliyorum ve muhtamelen sabaha kadarda klima çalışır olacak yaklaşık 12 saat.. hafta sonu içinde 24 saat çalışır muhtamelen evden çalışma durumum olduğu için)..

marka fiyat performans önerilerinizi bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plasto -- 13 Temmuz 2012; 11:50:31 >

• Merhabalar,

Ofise 18.000 yada 21.000 BTU klima alma aşamasındayım.

Gree GR17 model 17000BTU 1400TL; GR21 model 21000BTU 1700TL
    Midea MSE18HR model 18000BTU 1260TL; MSE21HR 21000BTU 1400TL

Sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak o yüzden daha pahalı olan Inverter seçeneklerini düşünmedim.

Ustalar yardımlarınızı rica ediyorum. hangisini alayım. Şimdiden çok teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

http://www.idealesya.com/urun/mitsubishi-dxk-1823-s-inverter-klima.aspx

tecrübeli arkadaşlar bu klima için yorum yapabilir misiniz? alınır mı, sağlam mı, uzun sürede üzer mi? şimdiden teşekkürler...

Bunu öneririm arkadaşım.

http://galeribeyaz.com/zibro-sp7550-3d-inverter-split-klima_725.html

http://ticaretimiz.com/p337761-zibro-7550-3d-inverter-klima.html

http://www.klimamerkezi.com/zibro-sp7550-3d-inverter-split-klima_725.html

Sanırım midea ürtimi bilenler yanlışıjm varsa düzeltsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 13 Temmuz 2012; 17:01:36 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: martinist

quote:

martinist kardeş fiyatları nasıl acaba nerede satılır..airfelle kıyaslarsak artı ve eksileri nelerdir acaba...

fiyat bilmiyorum yarın bakarım airfelle aynı firmanın ürünü DAIKIN firmasının ürünü Zass da ama airfel türk malı gaziantep de diye biliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: plasto

Selam arkadaşlar..
    2-3 gündür klima araştırıyorum işyerim şişlide cevahirdaki çoğu mağazada klima fiyatlarını özelliklerini az çok öğrendim..
    mitsubishi almak istiyordum cevahirde iklimsa var diye orayada sordum.. alerjik durumum söz konusu olduğu için sharp tavsiye ettiler en iyi klima mitsubishidir ama sharpın alerji için özel filtresi olan tek klima markası olduğunu söylediler. inverteriiçin 2450 fiyat çektiler.. diğer yerleride araştırdım daha sonra dh de forumları gezince mitsubishinin 2 farkli marka oldugunu ogrendim ve ben m. electric sanarak gittigim iklimsanın aslında diger markayı sattıgını görünce düşüncelerim değişti.. az önce telefonla m. eletric için deluxe power 12binlik fiyat aldım 2900 lira dediler..

şimdi gelgelelim konuya evim kadıköyde zemin kat dış ünite dışarı yere konacak muhatamelen hep güneşe magruz kalacak (muhafaza falan gerekli sanırım) oda boyutları 4,5 - 5 gibi bi oda..
    şimdi bu durumda merak ettiğim 3000 liraya yakın bi para vererek m.electirk mi almak
    yoksa bosh inverterli için 1700
    vestel 1300-1500
    arçelik inverterli 1500 lira gibi fiyatlar verdiler samsung falan da sormadım

m.electric ile diğer markalar arasında yaklaşık 2 katı gibi fiyat durumu var sizce hangi markayı almalıyım?

(bu arada hafta içleri akşam 8 gibi eve geliyorum ve muhtamelen sabaha kadarda klima çalışır olacak yaklaşık 12 saat.. hafta sonu içinde 24 saat çalışır muhtamelen evden çalışma durumum olduğu için)..

marka fiyat performans önerilerinizi bekliyorum..

Alerji var ise hicbirini almayın
    Dyson Vantilator

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

merhabalar,

Sakarya'da yaşıyorum, toki'nin yaptığı yalıtımlı evlerde oturuyorum. Ev 3 oda ama bir odası kullanılmıyor. Salonumuz 25 metre kare.
    klimayı hafta içinde saat 17 den sonra ve hafta sonları tüm gün kullanmayı düşünüyorum. salona alıp taksak bir adet klima yeterli olur mu ?

Bu a101 de satılan klima alınır mı ? işe yarar mı ? (bütçem 1 milyar )

(edit resim dosyası eklendi)

Gayet hesaplı, o salonda soğutma için işinizi görür

• 
Sayfa: önceki 852853854855856
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.