Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (826. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: teknikhergele Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 824825826827828
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sn. koca usta 26 m2 salonuma klima almak istiyorum ama asıl amaç ısıtma. Şuan salonumda x power gold un 35 m i takılı ama 1. kat ve yalıtım olmadığından hatta ev dış cepheden sıvalı dahi değil 2 cephede güney ve batı pakpen cam ve balkona çıkan yine pakpen kapı var geçtiğimiz kış çok ağır geçti o nedenle çok iyi performans alamadık.O nedenle salonum için x power gold un 53nqw 060 olanı düşünüyorum 24 bin btu olanı 26 m2 ye çok gelir ama bu kış sıkıntı çekmeden ısınmak istiyorum sizce nasıl olur ve bana önerebileceğiniz hem performans hem ekonomi klimalar varmı ben xpower gold dan memnunum aslında ama benim hesap hatam nedeniyle 26 m2 salonumu 20 m2 hesapladım o nedenle nqv 035m aldık ama ısı yalıtım kötü olduğundan hem elektrik faturam hemde ısınma performansımız iyi olmadı. Ama 035 m den çok memnunum ısı yalıtım iyi olmuş olsa idi ısıtabilecek kapasitede ki çoğu zamanda ısıttı diyebilirim -15 derecelerin görüldüğünde bile çalıştı. onuda başka odaya takmayı düşünüyorum.

Bana ekonomi ve performans alabileceğim klima önerileriniz varmı bütçem 2500 tl kadar.
    Teşekkürler.

• Buradan bilgi veren herkese teşekkürler, 2,3 gündür okuyorum bilgi küpü oldum klimalarr hakkında ama üstadlar bir başka tabi,

tecrübe, bilgi olunca en iyi kıyaslamayı, tercihi onlar yapabiliyor,

benim çöyle bir sıkımtım var, felçli olduğum için terleme olayı hiç yok, yani gram ter çıkmıyor vucudumdan haliyle vucudum çok hararet yapıyor,

kaza yeni olduğu için geçen 2 yaz klima taktıramadık, kabus dolu zamanlar yaşadım, vucut hararet yapıyor, ısıyı atamıyor,

neyse, bana klima şart oldu. yardımcı olablirseniz alacağım klimanın büyüklüğüne ve markasına çok mutlu olurum.

------------

bilgiler

yer ankara

oda boyutları: uzunluk 4.5m, genişlik 2.75m, yükseklik 2.70

ev çatı katı, çatı izalasyonu var ama ne kalitede bilemiyorum, bir duvar dış cepede pencerede orada, bu duvar sabah güneşi alıyor, sabah saat 9-10 a kadar, diğer duvarlar evin çinde kalıyor,

çok sıcak günlerde pencereyi açmazsanız normal bir insan terlemeden oturabilir ama benim vucut sıcaklığım artıyor, felçden dolayı,

klimayı yazın soğutma amaçlı kullanacağım, tüm gün çalıştırabilirim, hep evdeyim, evdeykende odadayım,

kışın bazı geceler ısıtma için kullanabilirim, ayda 2, 3 gece diyelim,

odanın kapısı kaapalı olacak,

sigara içeceğim,

sadece fan görevi de görebilmeli,yani ara mevsimlerde ısıtma-sogutma yapmadan içerdeki havayı-sigara dumanını dışarı atma gibi,

kısacası çok çalışacak bu alet, soğutma yapacak, ısıtma yapacak, çoğu zamanda sadece odanın havasını temizlemek için kullanılacak

odada çalışan, 1 laptop, 1 22inch monitör var bunlarda gün içinde hep çalışıyor,

------------------

daha değişik bilgiler gerekiyorsa yazabilirim,

şimdi ben kaçlık klima alacağım, marka-model olarak tavsiyeleriniz neler,

biliyorum ucuz etin yahnisi olayını, anladığım kadarıyla 1000tl nin altına satılan modellere girmek sıkıntı çıkarabiliyormuş,

çok pahalı olsun istemem ama üçün beşin lafını edip bu halimle sonradan servisle falan uğraşmayım, tabi elektrik faturası durumuda var işin ucunda.

ucuz bişi alıp sonradan elektrik faturaları coşabilir. bunun bilincindeyim.

1000-1500tl arası önerileriniz neler?

1000tl altında şu marka şu model al o kendini kanıtladı, elektrik faturasınıda çok kabartmıyor derseniz onuda alabilirim,

şimdiden çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dlink -- 16 Haziran 2012; 18:59:21 >

• Merhaba,

10m2 oda için soğutma/ısıtma amaçlı, A sınıfı enerji ve iç Ünite 31(dBA), geniş servis ağı olarak bu işimi görürmü?

http://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=704&urn=2361&lang=tr-TR

730TL

enerji sarfiyatı ve sessizlik özellikleri bakımından bu fiyat civarı daha iyi bir seçenek varmıdır?

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Ectilase

quote:

quote:

Konu nimet gibi

1.000 TL aşmayacak şekilde,sadece soğutma amaçlı kullanılacak,25metrekare odaya hangi kombi önerilebilir acaba?

Sorunsuz bir model önerebilirseniz sevinirim,bütçe arttırılabilir,inverter ne işe yarar bilmiyorum.

Kombi değil de klima olarak şöyle birşeyler düşünülebilir:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-daylux-ds12-0927r2-fiyati,430379.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0930r2-green-fiyati,441954.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-arcelik-12028-fiyati,461071.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929r2-r410a-fiyati,748357.html

Olabilir tabi klima düşüneyim bide

Yalnız bunların montajı falan nasıl olur,hiç anlamam,yani Sakaryada bunu taktırabileceğim hangi firma vardır , alabileceğim yada

Birisi zaten Arçelik, onların mezralarda bile servisi vardır
    Diğerleri Airfel'dir, buradan bakın:

http://www.airfel.com.tr/tr/s/servislerimiz.html/246

@kocausta

Usta bir arkadaşıma dış ünite hemen iç ünitenin arkasındaki duvarda olduğu için boru 30-40 cm kadar diye vakuma gerek yok demiş servis. Böyle bir şey yok demi? Boru kısa da olsa vakum yapması gerekir mi?

• Usta selamlar

Bugün Antalyada hava felaket sıcak(Poyraz ve nem %10/12ye filan düştü,bazı zamanlarda %0 oluyor)

yaw şu Tosh un "Suzumi" benim bildiğim kadarıyla "az-çakma Inverter" gibi değilmiydi???
    veya şöyle sorayım bu Tosh uyanığı Suzimi yi MARKASI ile kakalıyor gibi değilmi??

Eski senelerden bildiğim/hatırladığım Suzumi nin biraz dandik olduğunu hatılıyorum!

Malum firmalar uyanıklıkta üstlerine yok ve bazı "MARKA" lar da bu Markanın isminde yararlanarak
    dandik Çin mallarını çakıyorlar gibi(gibisi fazla aslında)

Daisei-Kai veya Süper Daisei-Kai Tosh larda OK ama diğerlerinden uzak durmak lazım!

Birol bilir bu çakma işlerini

Selamlar
    CAN++

• Merhaba arkadaşlar ,
    4 mt cepheli 40 mt2 mağazamız için klima tavsiyesi isteyecektim. vestel sevristeki arkadaşımdan aldığım bilgiye göre toshiba ve samsung klimaların bazı modellerini vestel üretiyormuş.. 24.000 btu yeterli gelirmi 40mt2 mağazaya. ısıtma ve sogutma amaçlı. magazanın duvarları alçıpan.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zugo07

Herkese iyi geceler. Malum sıcaklardan bende klima almaya karar verdim salonum 27m2 ancak salona acılan 2 oda daha mevcut.18000btu luk bir klimanın yeterli olacağı kanaatindeyim. forumda yazılanları okudum ancak su model iyiymiş düşüneyim demeye başladığım anda diğer sayfada olumsuz yazılar okuyarak tam net bir karar veremedim. Aklımda ki markalar mitsubishi, carrier, panasonic genel olarak memnuniyet de bu markalar doğrultusunda. Ankara da yaşıyorum, evim güney cephe, sabah,öğle,akşam güneş alıyor, ısınma amaçlıda düşünmüyorum. Bu doğrultuda siz değerli arkadaşlarım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Oraya 18 binlik bir klima taktırırsanız işiniz görülür.

Bütçeyi belirtmemişsiniz ama düz tip veya inverter olarak Airfel ve Alarko (-Carrier ve Toshiba) ürünlerini öneririm.

İnverter alırsanız kışın o salonu doğalgazdan daha ucuza klima ile ısıtma şansınız da olur.

Ustam sizin sayenizde aldığım AC klimam cayır cayır o kışın soğuklarında bile ısıttı 30-35 m2'lik salonumu :)
    İnverter düşünen arkadaşlara önerebilirim.AC XPOWER GOLD.

Ayrıca soğutmada ve sessizlikte de çok iyi.Soğuturken 17 derece 5 fan yapmadığınız durumlarda ( yapsanız bile en fazla yarım saat dayanırsınız üşümeye başlıyor insan ) sesi çok az çıkıyor.Yani ben duymuyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zugo07

Herkese iyi geceler. Malum sıcaklardan bende klima almaya karar verdim salonum 27m2 ancak salona acılan 2 oda daha mevcut.18000btu luk bir klimanın yeterli olacağı kanaatindeyim. forumda yazılanları okudum ancak su model iyiymiş düşüneyim demeye başladığım anda diğer sayfada olumsuz yazılar okuyarak tam net bir karar veremedim. Aklımda ki markalar mitsubishi, carrier, panasonic genel olarak memnuniyet de bu markalar doğrultusunda. Ankara da yaşıyorum, evim güney cephe, sabah,öğle,akşam güneş alıyor, ısınma amaçlıda düşünmüyorum. Bu doğrultuda siz değerli arkadaşlarım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Oraya 18 binlik bir klima taktırırsanız işiniz görülür.

Bütçeyi belirtmemişsiniz ama düz tip veya inverter olarak Airfel ve Alarko (-Carrier ve Toshiba) ürünlerini öneririm.

İnverter alırsanız kışın o salonu doğalgazdan daha ucuza klima ile ısıtma şansınız da olur.

kocausta yorumun için öncelikle çok teşekkür ederim. alarko carrier ve mitsubishi bayilerine uğradım. Carrier da xpower 53 NQV 050M i(bu arada haziran sonunda kasa değiştireceği söylendi) mitsubishi elec. de deluxe power MSZ-GE35VA modelini önerdiler. Sence hangisini seçmem doğru bir karar olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: bacardi2069

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: bacardi2069

Arkadaşlar acil tavsiyenize ihtiyacım war, klima işini bu hafta halletmem lazım .
    Mitsubishi elektrik'in 2 modeli arasında kaldım ;

MSH-GA60VB : 3.000 TL
    MSZ-GE50VA : 3.850 TL

istanbulda ofiste 35 m2 odada kullanacagım, 6 katlı binanın 5. katında, kuzeybatı cephe, yalıtım yok, kışın ısıtmakta zorlanıyoruz doğalgazla. Isıtma ve soğutma amaçlı kullanacagız, Isıtma olmazsa olmaz.
    Ekonomik olsun istiyoruz, almışken bir kere alalım, yetkili bayiden verilen bilgiye göre bu iki model arasından yakıt tasarrufu olarak %10 oynar dedi. (fakat klimaplus un sayfasında MSH-GA60VB A sınıfı değil, nasıl oluyo anlamadım.)

850 TL fazla vermeye değer mi ?

üçüncü bir tercih ; Daikin FTXN50L : 3.145 TL

yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

mitsubishi electric msz-ge inverter serisini tercih edin. %10dan fazla oynar. bilgilendirme yanlış. daikinin o serisine sakın yaklaşmayın.

Hocam Bilgilendirme için teşekkür ederim,
    MSZ-GE50VA ısınma için yeterli olur mu, yoksa bir üst modeli(MSZ-GE60VA) mi düşünmeliyim ? Fiyat da bu sefer bayağı oynuyo, 4.500 tl lere çıkyo.

kardeşim estağfirullah. mantık olarak MSZ-GE60VA daha uygun. siz öncelikle doğalgazla karışıkmı kullanacaksını bu klimayı yoksa doğalgazı kapatacakmısınız. ev ortamı olsa 18 liği alın derdim ama ofis ortamında kapı pencere açık dururusa durum zorlaşabilir soğutmasından korkmam ama ısımada problem oluşabilir. çünkü ısıtmada flaplar aşağı dikilmesi lazım masa sandalye durumlarına takıldımı klima kendisini çabukta kısabilir. ortamınızıda bilmiyoruz çünkü. (en sağlamı me bayilerinden bir keşif yaptırıp onay almanız gerekli) soğutma durumunda sorun olmaz çünkü flaplar tavanı görecek ve ulaşabildiğ yere kadar üflenen hava ortama çökecek.

şayet ben dopğalgaz klim akarışık kullanırım diyorsanız 18 likte yeter. önce bir keşif yaptırmanız şart yanlız.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Usta selamlar

Bugün Antalyada hava felaket sıcak(Poyraz ve nem %10/12ye filan düştü,bazı zamanlarda %0 oluyor)

yaw şu Tosh un "Suzumi" benim bildiğim kadarıyla "az-çakma Inverter" gibi değilmiydi???
    veya şöyle sorayım bu Tosh uyanığı Suzimi yi MARKASI ile kakalıyor gibi değilmi??

Eski senelerden bildiğim/hatırladığım Suzumi nin biraz dandik olduğunu hatılıyorum!

Malum firmalar uyanıklıkta üstlerine yok ve bazı "MARKA" lar da bu Markanın isminde yararlanarak
    dandik Çin mallarını çakıyorlar gibi(gibisi fazla aslında)

Daisei-Kai veya Süper Daisei-Kai Tosh larda OK ama diğerlerinden uzak durmak lazım!

Birol bilir bu çakma işlerini

Selamlar
    CAN++

albani hocam uyanıklık felan yok eko inverter. ben bunu koç volkanada sordum kocaustanın dediği gibi bunlarda ve carrierde tüm fonksiyonlar yok. (link versede bir kavram kargaşası var. eurovent gözükürken euroventte eskiden vardı şuan yok. ama tüm dünyada aynı şekilde pazarlanıyor) yani anlayacağın giriş seviyesi inverter suzumi olsun xpower serisi olsun. ama baba klimalar bakma. birkez değerleri erkekçe değerler. onun için korkmadan alınabilecek klimalar.. ya bende birolun beğenmediği midea iş görüyorken bunlar hayda hayda iş görürü ve bir dolu memnuniyet yazıları var.

birolda ayrıca artık yola geldi bakma sen kazın ayağını görünce artık capon mapon demiyor bende ne çinliler var diyor

hocam harbiden senin capon daikin diye eğilirken odunu kafasına geçirmek çok hoş olur ben onada kızmıyorumda helikopterdeki bizim türk yalamaya kızıyorum ağzından köpük çıkararak türkiyeyi dünyanın klima merkezi yapcaksınız diyorya. bir tvy basıp o reklamın yayınladnığı saatte araya girilecek eevettt dünyanın klima çöplüğü dencek nasıl muhabbet hocam artık sen sonunu getir gari

++

• quote:

Orijinalden alıntı: ankizmir

Bu mesaj silindi.
    arkadaşlar 15.5 metrekare+dogu cephe+3 kişi+1 tv+1 pc+pimapen+kapı kapalı kullanacagım+balkona kapı ve pencere var ama panjurla kapalı.cok fazla gunes almıyor.çoğunlukla sogutmada kulllanacagım nadir ısıtmada kullanabilirim.

samsung boracay klimaya sıcak bakıyorum.lakin 9000 ile 12000 arasında cok kaldım.gereğinden fazla büyük btu alınca enerji tüketiminin cok fazla olacağını düşünüyorum.lakin 9000 btulularda yetmezse de geri dönüşüde yok diye korkuyorum.buyukte de ınverter olmuyacagı içinde fazla gelırsede cok fazla dur kalk yapabileceğini düşünüyorum.

birde tüketim değerleri düz tiplere göre nasıl.ayrıca saatte su kadar dye verdikleri tüketim değerleri hangi hız ve derecede çalıştırıken hesaplanıyor ve verdikleri değerler maxıxmum tüketim değerlerimi?ayrıca bir klima da fan hıozı tüketimi ne kadar etkiliyor.bunu sormamım amacı 9000 yerıne 12000 alsam ve fanı 1.derecede çalıştırsam enerjı tuketımı aynıya gelırmı ?

klimadan anlayan ustalarımızn çok acele yorumlarını beklıyorum.kendilerine alacak gibi yorum yapacaklarına eminim.
    acele etmem de ki amac suan 9000 lik 800 tl.12000 900 tl ye var.biraz daha beklersem fıyatlar dahada gıder doye dusunuyorum.

saygılar
    ...

ayrıca bu fiyatlara başka marka tavsiyelerinizi deduymak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankizmir -- 16 Haziran 2012; 18:16:45 >

• uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum salonumuz 35m2 istanbul küçükçekmecede oturuyoruz. sadece sogutma için kullanıcaz 18000 bt yetermi koku giderici olan antibakteriyel bu çeşitli özellikleri olan güney cephe inverter olmasına gerek yokk gunde en fazla 5-6 saat çalışcaz limit 1500 civarı ben ne alabilirimm evde 5 kişi var yardımlarınızı bekliyorumm teşekkür ederimm.
  • Bitişik 3 oda (9m2, 12m2 ve 15m2) için klima bakıyoruz, yer Ankara, genelde soğutma için, kışın ısıtma için takviye olacak ve inverter düşünüyoruz. Alternatifleri incelerken multi inverterlar karşımıza çıktı ve hem marka-model seçimi hem de multi ya da tekli seçimi iyice kafamızı karıştırdı. Şu anda alternatifler şu şekilde:

- Alarko Carrier xpower gold (3 adet 9000BTU) fiyat almadım ancak yaklaşık 4800TL
    - Airfel AS09-0933-INV 3 adet - yaklaşık 4000TL
    - Daikin multi - 2 adet FTXS20J, 1 adet FTXS25J iç ünite, 1 adet 4MX68F dış ünite - yaklaşık 6000TL
    - Daikin Enjoy - 3 adet 9000BTU - yaklaşık 5000TL
    - Arçelik multi 2 adet 7000BTU, 1 adet 9000BTU, dış ünite, işçilik dahil 4300TL
    - Arçelik tekli 3 adet 9000BTU 3780TL

Forumda daha önceki bilgilerin de ışığında bunlardan benim en aklıma yatanı AC xpower gold.
    * Airfel için satışından sonra ne olacağının belirsiz olduğu söyleniyor, açıkçası bayi de Airfel pek satmak istemiyor gibi bir havadaydı.
    * Multi ne kadar mantıklı? Tek bir dış ünitenin olması güzel ama ayrı ayrı almaktan daha ucuza gelmiyor. Hem de ev taşıma gibi bir durum olursa yeni evde kullanılabilmesi daha güç olur diye düşünüyorum.
    * Daikin Enjoy için gerçek Daikin değil gibi bir yaklaşım var sanırım.
    * Daha önceki deneyimlerimizden (fırın ve şofben) sonra bir daha Arçelik almayız demiştik, servis açısından oldukça iyi ancak ürünlerden memnun kalmamıştık. Bunlara da mesafeli yaklaşarak doğru mu yapıyoruz acaba?
    * Yukarıdakilerin dışında önerebileceğiniz alternatif var mı?

Bu konulardaki yorumlar çok faydalı olacaktır, Pazartesi gününe kadar düşünüp kararımızı vereceğiz.

• İzmirde klima bakımların sadece 40 tl ye yapan bir firma var isteyene telini veririm bana uygun geldi temizlik için kaçırılmayacak fırsat
  • quote:

Orijinalden alıntı: bartın_74

Sn. koca usta 26 m2 salonuma klima almak istiyorum ama asıl amaç ısıtma. Şuan salonumda x power gold un 35 m i takılı ama 1. kat ve yalıtım olmadığından hatta ev dış cepheden sıvalı dahi değil 2 cephede güney ve batı pakpen cam ve balkona çıkan yine pakpen kapı var geçtiğimiz kış çok ağır geçti o nedenle çok iyi performans alamadık.O nedenle salonum için x power gold un 53nqw 060 olanı düşünüyorum 24 bin btu olanı 26 m2 ye çok gelir ama bu kış sıkıntı çekmeden ısınmak istiyorum sizce nasıl olur ve bana önerebileceğiniz hem performans hem ekonomi klimalar varmı ben xpower gold dan memnunum aslında ama benim hesap hatam nedeniyle 26 m2 salonumu 20 m2 hesapladım o nedenle nqv 035m aldık ama ısı yalıtım kötü olduğundan hem elektrik faturam hemde ısınma performansımız iyi olmadı. Ama 035 m den çok memnunum ısı yalıtım iyi olmuş olsa idi ısıtabilecek kapasitede ki çoğu zamanda ısıttı diyebilirim -15 derecelerin görüldüğünde bile çalıştı. onuda başka odaya takmayı düşünüyorum.

Bana ekonomi ve performans alabileceğim klima önerileriniz varmı bütçem 2500 tl kadar.
    Teşekkürler.

Sizde asıl sorun ısı yalıtımı.
    Özellikle klima kullanılan yerlerde yalıtım kötü olunca içerde hava devamlı hareket halinde olduğı için mekanın cidarlarına (duvar-pencere-tavan-yaban) ısı bırakır ve boşuna ceryan tüketmiş olunur.

Daha büyük veya daha başka marka klima almanız birşey değiştirmez, daha güçlücünü aldığınızda içerisi biraz daha ısınır ama ceryan faturanız çok daha fazla kabarır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dlink

Buradan bilgi veren herkese teşekkürler, 2,3 gündür okuyorum bilgi küpü oldum klimalarr hakkında ama üstadlar bir başka tabi,

tecrübe, bilgi olunca en iyi kıyaslamayı, tercihi onlar yapabiliyor,

benim çöyle bir sıkımtım var, felçli olduğum için terleme olayı hiç yok, yani gram ter çıkmıyor vucudumdan haliyle vucudum çok hararet yapıyor,

kaza yeni olduğu için geçen 2 yaz klima taktıramadık, kabus dolu zamanlar yaşadım, vucut hararet yapıyor, ısıyı atamıyor,

neyse, bana klima şart oldu. yardımcı olablirseniz alacağım klimanın büyüklüğüne ve markasına çok mutlu olurum.

------------

bilgiler

yer ankara

oda boyutları: uzunluk 4.5m, genişlik 2.75m, yükseklik 2.70

ev çatı katı, çatı izalasyonu var ama ne kalitede bilemiyorum, bir duvar dış cepede pencerede orada, bu duvar sabah güneşi alıyor, sabah saat 9-10 a kadar, diğer duvarlar evin çinde kalıyor,

çok sıcak günlerde pencereyi açmazsanız normal bir insan terlemeden oturabilir ama benim vucut sıcaklığım artıyor, felçden dolayı,

klimayı yazın soğutma amaçlı kullanacağım, tüm gün çalıştırabilirim, hep evdeyim, evdeykende odadayım,

kışın bazı geceler ısıtma için kullanabilirim, ayda 2, 3 gece diyelim,

odanın kapısı kaapalı olacak,

sigara içeceğim,

sadece fan görevi de görebilmeli,yani ara mevsimlerde ısıtma-sogutma yapmadan içerdeki havayı-sigara dumanını dışarı atma gibi,

kısacası çok çalışacak bu alet, soğutma yapacak, ısıtma yapacak, çoğu zamanda sadece odanın havasını temizlemek için kullanılacak

odada çalışan, 1 laptop, 1 22inch monitör var bunlarda gün içinde hep çalışıyor,

------------------

daha değişik bilgiler gerekiyorsa yazabilirim,

şimdi ben kaçlık klima alacağım, marka-model olarak tavsiyeleriniz neler,

biliyorum ucuz etin yahnisi olayını, anladığım kadarıyla 1000tl nin altına satılan modellere girmek sıkıntı çıkarabiliyormuş,

çok pahalı olsun istemem ama üçün beşin lafını edip bu halimle sonradan servisle falan uğraşmayım, tabi elektrik faturası durumuda var işin ucunda.

ucuz bişi alıp sonradan elektrik faturaları coşabilir. bunun bilincindeyim.

1000-1500tl arası önerileriniz neler?

1000tl altında şu marka şu model al o kendini kanıtladı, elektrik faturasınıda çok kabartmıyor derseniz onuda alabilirim,

şimdiden çok teşekkürler

9 bin BTU gücünde bir (mümkünse inverter) klima alın, toz filtrelerini her hafta temizleyin, iç üniteyi de en az yılda bir defa servis çağırarak temizletin.

Klimalar (birkaç model dışında) içerdeki havayı dışarıya atmaz, içerde aynı havayı döndürür; dışarı atan o birkaç model de çok küçük bir debiyle dışardan hava alıp verir, ki pratikte önemsizdir.

Marka-model önerilerini önceki sayfalarda görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: WereRabbit

Bitişik 3 oda (9m2, 12m2 ve 15m2) için klima bakıyoruz, yer Ankara, genelde soğutma için, kışın ısıtma için takviye olacak ve inverter düşünüyoruz. Alternatifleri incelerken multi inverterlar karşımıza çıktı ve hem marka-model seçimi hem de multi ya da tekli seçimi iyice kafamızı karıştırdı. Şu anda alternatifler şu şekilde:

- Alarko Carrier xpower gold (3 adet 9000BTU) fiyat almadım ancak yaklaşık 4800TL
    - Daikin multi - 2 adet FTXS20J, 1 adet FTXS25J iç ünite, 1 adet 4MX68F dış ünite - yaklaşık 6000TL

Forumda daha önceki bilgilerin de ışığında bunlardan benim en aklıma yatanı AC xpower gold.
    * Airfel için satışından sonra ne olacağının belirsiz olduğu söyleniyor, açıkçası bayi de Airfel pek satmak istemiyor gibi bir havadaydı.
    * Multi ne kadar mantıklı? Tek bir dış ünitenin olması güzel ama ayrı ayrı almaktan daha ucuza gelmiyor. Hem de ev taşıma gibi bir durum olursa yeni evde kullanılabilmesi daha güç olur diye düşünüyorum.
    * Daha önceki deneyimlerimizden (fırın ve şofben) sonra bir daha Arçelik almayız demiştik, servis açısından oldukça iyi ancak ürünlerden memnun kalmamıştık. Bunlara da mesafeli yaklaşarak doğru mu yapıyoruz acaba?

Bu konulardaki yorumlar çok faydalı olacaktır, Pazartesi gününe kadar düşünüp kararımızı vereceğiz.

*Airfel yerine asıl markaları olan Daikin'i satmak istiyorlar, ki onlar özelliklerine ve kalitesine oranla çok pahalı.

*Multi mantıklı olmaz, daha doğrusu evler için satılan bu multiler sorun çıkarıyor ve beklenen randıman alınamıyor.
    Tek tek sistem alın.

*Arçelik grubunun klimaları vasat kalitede, o paralara Airfel almak daha mantıklı.
    Ama promosyon yaptıkları ürünler takip edilmeli.

Listenizdeki ilk iki tanesine yoğunlaşın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: qusx

Merhaba,

10m2 oda için soğutma/ısıtma amaçlı, A sınıfı enerji ve iç Ünite 31(dBA), geniş servis ağı olarak bu işimi görürmü?

http://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=704&urn=2361&lang=tr-TR

730TL

enerji sarfiyatı ve sessizlik özellikleri bakımından bu fiyat civarı daha iyi bir seçenek varmıdır?

Saygılar

O klima o mekan için iyidir, servis zaten en iyilerden.

Ama ses biraz yüksek, o paralara da daha sessizini bulmak zor.

Sessizlik için inverter almalısınız, ki iş yapacak gibisi bunun iki misline yakın fiyatlarda.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WereRabbit

Bitişik 3 oda (9m2, 12m2 ve 15m2) için klima bakıyoruz, yer Ankara, genelde soğutma için, kışın ısıtma için takviye olacak ve inverter düşünüyoruz. Alternatifleri incelerken multi inverterlar karşımıza çıktı ve hem marka-model seçimi hem de multi ya da tekli seçimi iyice kafamızı karıştırdı. Şu anda alternatifler şu şekilde:

*Airfel yerine asıl markaları olan Daikin'i satmak istiyorlar, ki onlar özelliklerine ve kalitesine oranla çok pahalı.

*Multi mantıklı olmaz, daha doğrusu evler için satılan bu multiler sorun çıkarıyor ve beklenen randıman alınamıyor.
    Tek tek sistem alın.

*Arçelik grubunun klimaları vasat kalitede, o paralara Airfel almak daha mantıklı.
    Ama promosyon yaptıkları ürünler takip edilmeli.

Listenizdeki ilk iki tanesine yoğunlaşın derim.

Hızlı cevap ve bilgiler için çok teşekkürler. Gittikçe Alarko Carrier üzerine daha çok yoğunlaşıyorum.
    Broşürleri incelerken kafama şu takıldı:
    53NQV025 modelinde ısıtma için minimum dış sıcaklık -10C
    53NQV035 ve daha üst modellerde -15C olarak verilmiş.
    Ankara'da çok soğuk günlerde merkezi ısıtmaya takviye için kullanılacağı düşünülürse bu sıkıntı yaratır mı?
    Öyleyse Airfel'e geri dönüyoruz, orada da garanti-parça sorunu olma ihtimali var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: somebodyblue

quote:

quote:

quote:

quote:

Konu nimet gibi

1.000 TL aşmayacak şekilde,sadece soğutma amaçlı kullanılacak,25metrekare odaya hangi kombi önerilebilir acaba?

Sorunsuz bir model önerebilirseniz sevinirim,bütçe arttırılabilir,inverter ne işe yarar bilmiyorum.

Kombi değil de klima olarak şöyle birşeyler düşünülebilir:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-daylux-ds12-0927r2-fiyati,430379.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0930r2-green-fiyati,441954.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-arcelik-12028-fiyati,461071.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929r2-r410a-fiyati,748357.html

Olabilir tabi klima düşüneyim bide

Yalnız bunların montajı falan nasıl olur,hiç anlamam,yani Sakaryada bunu taktırabileceğim hangi firma vardır , alabileceğim yada

Birisi zaten Arçelik, onların mezralarda bile servisi vardır
    Diğerleri Airfel'dir, buradan bakın:

http://www.airfel.com.tr/tr/s/servislerimiz.html/246

@kocausta

Usta bir arkadaşıma dış ünite hemen iç ünitenin arkasındaki duvarda olduğu için boru 30-40 cm kadar diye vakuma gerek yok demiş servis. Böyle bir şey yok demi? Boru kısa da olsa vakum yapması gerekir mi?

Evet, "öyle birşey yok", zibidi herif biryerinden uydurmuş.

• 
Sayfa: önceki 824825826827828
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.