Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (815. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende 12000 lik Samsung boracay almayı düşünüyorum.

Fiyatı 900 tl 12 taksitli.

Hem klimayı hemde fiyatı yorumlarmısnız?
  • Birkaç saattir klima modellerine bakıyorum.

İki tane 9000 BTU klima alacağım, bir tanesi yukarıda yazdığım gibi sadece akşamları birkaç saat kullanmak için, diğeri ise gece kullanılmak için olacak.

Okuduğum kadarıyla GREE çok öneriliyor ama iç ünite sesi Koçtaş sitesinde < 37 (dBA) yazıyor hem de fiyatı 879 TL.

Alternatif olarak Arçelik'in normal bu modeli var (iç ünite sesi 31 dBA),
    bir de Active Plasma olarak şu modeli var (iç ünite sesi 26 dBA).

Ayrıca Vestel, Samsung var ama onlara pek bakmayacağım.

Gönlüm biraz daha Arçelik'e kayıyor. Özellikle gece kullanılacak klima için sizce 200 TL fazla vermeye değer mi ?

• vestelı asla onermem ama arcelıgın son ıckardıklarını herturlu tavsıye ederım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

Birkaç saattir klima modellerine bakıyorum.

İki tane 9000 BTU klima alacağım, bir tanesi yukarıda yazdığım gibi sadece akşamları birkaç saat kullanmak için, diğeri ise gece kullanılmak için olacak.

Okuduğum kadarıyla GREE çok öneriliyor ama iç ünite sesi Koçtaş sitesinde < 37 (dBA) yazıyor hem de fiyatı 879 TL.

Gönlüm biraz daha Arçelik'e kayıyor. Özellikle gece kullanılacak klima için sizce 200 TL fazla vermeye değer mi ?

Selam signore,koçtaş ta alınacak tek klima Gree,yani o paralara deger almaya.Gerisi hikaye.Aman deyim,Arç,ves,DD vs. bulaşma başını derde sokma.Sen o katoloğ verilerine takılma,TSE de şaşma teleoransı %15,Gree nin sesi yazan orta veya yüksek fandakidir.Uyku modu veya 1 fanda rahatsız etmez.Benden garanti.

Daha kaliteli dersen Zibro derim bilirsin ama,inverter harici yok.

Ekonomik olarak çıkabilirsen Japon 1526 ayarlayalım sana....

• quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

yeri değil ama bişey sormak istiyorum 15-20 m2 bi oda için klima araştırmasına girdim yanlız ev biraz eski ve elektirik tesisatında topraklama yok bunun bir zararı olurmu?
    ve hangi klimayı alsam tesisatta bana sorun çıkarmaz?
    tesisatına pek güvenmiyorumda evin..

inverter seriler için topraklama önemli,statik elektrik zamanla kartlarda zarara yol açabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qusx

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: qusx

Selam Arkadaşlar,

14m2 odam için yazın soğutma, kışın geceleri bazen ısıtma amaçlı, sessiz ve düşük enerji sarfiyatlı, uzun ömürlü bir model öneriniz ne olur?

Sessizlik ve enerji sarfiyaftlı ürün olması çok önemli, fiyatını karşıladığı sürece rakam önemli değil.

Saygılar...

Bu her yönüyle tavsiye edilir:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-fiyati,449073.html

Bu da sessiz ve verimli bir alet, ama henüz "ömür" konusunu bilemiyoruz:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv09pslnand-fiyati,444696.html

Teşekkürler.

Bu cihazların indirimde olduğu dönemler varmıdır bildiğiniz, o zamanı bekleyelim?

Ve internetten alımlarda evde kurulum nasıl yapılıyor?

İndirim dönemleri kış aylarında olur, kaçırdınız

Satın aldığınız sitede kurulum dahil diye belirtilir, şüpheli durum varsa sormalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: efeerol

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: efeerol

35 m2 salonum için klima arıyorum 2000 liraya kadar limitim var. Salon sabah 07:00 dan 17:00 ye kadar güneş alıyor. klimayı da gündüz 14:00 ile 24:00 saatleri arasında kullanmayı düşünüyorum. Evin izolasyonu var. odanın 2 tarafında cam var ekstra bilgi gereklimi bilmiyorum klimalar hakkında hiç bir bilgim yok. Sadece inverter klimaların daha iyi olduğunu duydum. Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler

O bütçeyle inverter tipte Samsung veya Airfel inverter alabilirsiniz alabilirsiniz, diğer kaliteli aletler daha yukarı fiyatlarda.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-fiyati,448040.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv18pslnand-fiyati,444698.html

Yanıtınız için Teşekkür ederim. Sizin onerdiğiniz ürünleri araştırdım akakçe.com sitesinde verilen fiyatlarçok yanıltıcı geldi o sitelere telefonla ulaşmaya çalıştım ilk 5 siteye pek ulaşmak mümkün olmadı :) diğer sitelerden güvenli görünenlerde taksitli fiyatlar 2500 - 2700 civarına geliyor önerdiğiniz klimalar için. Araştırırken Mitsubishinin 18000 btu luk Mitsubishi Heavy DXK 18 Z3-S modelini buldum bi sitede 3700 liradan 3000 liraya düşmüş. 12 taksit peşin fiyatına 250 lira aylık taksit miktarı oluyor. 2700 lira bu cihazlara vermketen se mitsubishi cihazının bu modelini almak daha doğru bir karar mıdır. yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

Fiyat arama sitelerinde kayıtlar pek sağlıklı olmayabiliyor, telefona bile cevap vermeyen yerden alışveriş yapılmamalı bence.

MHI'nin iklimsa tarafından getirilen DXK serileri bilinen ZJP-S serisidir, o fiyatlar da o mal için pek avantajlı sayılmaz.

• quote:

Sessizlik isterseniz inverter almalısınız, hem de Arçelik falan değil, en azından Airfel-Samsung.
    Arçelik'lerde öne çıkan görüntü, millet güzel görünsün istiyor, onlar da janjanlı aletler yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Selam signore,koçtaş ta alınacak tek klima Gree,yani o paralara deger almaya.Gerisi hikaye.Aman deyim,Arç,ves,DD vs. bulaşma başını derde sokma.Sen o katoloğ verilerine takılma,TSE de şaşma teleoransı %15,Gree nin sesi yazan orta veya yüksek fandakidir.Uyku modu veya 1 fanda rahatsız etmez.Benden garanti.

Rubenis'ler de fiyatlarına göre güzel hocam.

• demirdöküm 12 inverter var. sesi gece rahatsız edici olabiliyor. onun dışında ısıtma problemi yaşamadım.
  • Merhaba,

27 m2 güney cephe ve sabahtan akşama güneş alan salonumuza öncelikle soğutma amaçlı klima almk istiyoruz. 1300 TL civarında hangi ürünü tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizöz

Merhaba,

27 m2 güney cephe ve sabahtan akşama güneş alan salonumuza öncelikle soğutma amaçlı klima almk istiyoruz. 1300 TL civarında hangi ürünü tavsiye edersiniz?

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-boracay-aq18tsmnand-fiyati,444700.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0930r2-green-fiyati,441951.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag18-0929r2-r410a-fiyati,748360.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-daylux-ds18-0927r2-fiyati,430392.html

• Merhabalar,

Evimize klima alamak istiyorum ama bir türlü ne seçeceğime karar veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdi şöyle bir durum var;

Annem engelli ve %90 yatağa bağımlı. Bu sebeple 7/24 çalışacak bir klimaya ihtiyacım var. Evin salonu 20-25 m2 arasında ve dikdörtgen şeklinde. Annem salona bitişik ve ara kapısı olmayan yan odada (oturma odası) kalıyor (yaklaşık 10 m2) Klimayı nereye koydurmalıyız, hangi markayı tercih etmeliyiz (fiyat olarak bütçemiz fazla müsait değil maalesef -en fazla 800-850 TL) yardımcı olursanız çok sevinirim. Paintte kaba taslak evin şeklini çizmeye çalıştım. Yardımlarınızı rica ediyorum.

http://img15.imageshack.us/img15/6831/housern.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Cevap için teşekkür ederim.

Siz madem işin içindesiniz, bu cihazları teknik olarak yorumlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Son kullanıcı olarak bir GREE'ye bakıyorum; 880 TL ve ses düzeyi 37 (dBA) olarak belirtilmiş.
    Kullanımda rahatsız etmiyor olabilir ama bir firma kendi malını kötülemek için de böyle yüksek bir değer yazmaz herhalde.

Diğer yandan 950 TL civarına Arçelik Active Plasma modeli var, ses seviyesi 26 dBA olarak belirtilmiş.
    Sadece ses düzeyine takılmıyorum tabi, özellik olarak da Arçelik daha iyi gözüküyor.

Sadece gelirsem, neden Arçelik Active Plasma değil de Gree almam gerektiğini teknik olarak açıklayabilir misiniz ?
    Örneğin "Gree şu motoru, şu madden yapılan malzemeleri kullanır, şu özelliği sayesinde şunları elde edersiniz" gibi.
    Benzer şekilde Arçelik'in bu modelinin donanım olarak dezavantajlarını da açıklayabilirsiniz sevinirim.

• S.A. ustadlar..
    1-2 hafta içinde klima alacağım arkadaşlar limitim 1500 tl ili ama şimdi 2000-2100 tl ye kadar çıkarttım temmuzda düğünüm var fazlada uzatmak istemiyorum klima eksiğim var evim için.
    salona kurduracağım ve 16 m2 alan sadece ön cephe güneş alıyor. odanın diğer cepheleri kapalı odalarla ama kışım soğukta ağzımdan buhar çıkıyor diğer odalarda izmirde yaşıyorum.
    kullanım alanım genelde şöyle olacaktır;
    Hafta içi; 18:00 - 01:00 (ortalama 7 saat)
    Hafta Sonu; 10:00 - 01:00 (ortalama 16 saat) olacaktır.

ısınma ve serinleme klima ile yapacağız.

kafam çok karıştı her kafadan ses çıkıyor ;
    mitsubishinin DXK serisi var 2100 diyor 12 lik iklimsa'da.
    bi tanıdığımızda panasonic KIT YE 12 MKX takalım sana diyor (2100 tl peşin 2250 falanmış normalde fiyatı)

yani düğün arifesinde olduğumdan her telden eşya aldığım için beynim şuanda fişi çekme arifesinde bıkkınlık geldi lütfen bi akıl verin
    paramla rezil olmak istemiyorum.
    bu fiyata bana uygun klima yok sanki yaf

• Signore Hocam selamlar

Geçen sene Koçtaş taki GREE leri DH de ben gazlamıştım!hatta bu cihaz hiç satılamıyor iken,hatta kötülenirken v.s v.s
    ben GAZ verdim ve ilk partiler(ilk Seri diyelim buna)aylarca yattıktan sonra bir anda bitiverdi
    Sonra Mayıs gibi 2.seriler geldi(bunlar ilk seriden performans olarak biraz daha iyi ama daha sessizdir!!)sonra TR de bir "GREE"
    akımı oldu v.s ancak burada konuştuğum cihazn süper veya uçuyor v.s olması değildir!

Sadece F/P olarak çok iyi olmasıydı,daha sonra bazı arkadaşlar yok F/P olarak şu var bu var dediler ama onlar tutmadı!
    GREE bu arada Çin deki bu meretleri imal eden en büyük bir kaç üreticiden birisidir!sanırım ilk sırada bunlar var

Bende ilk seriden var Yatak odasında 9luk olanı,sesi rahatsız edici değil ama 2.seri(şuanda satılanlar)kesinlikle daha da az seslidir!

ANCAK ısıtması 9larda aman aman iyi değildir +4/5 e düştümü ısı cihaz çuvallıyor,dolayısıyla soğuk iklimler için tavsiye etmem!
    İst.içinde yine kışın bu cihaz ısıtmada şişer!!

ANCAK eski 12lik(yeni 11likler)performans olarak daha iyi!! sana tavsiyem o mekanın için 9luk değilde 11lik olan GREE taktır!

ANCAK eski 18 ve 24(yeni 17/21 likler)ise performans olarak en üst seviyede olanlardır!

GREE nin bu Serisinde(daha doğrusu Koçtaşın sattıklarından bahsediyorum)9 dan başlayarak daha üstlere geldikçe performansı
    artıyor!

16m2lik mekanda 9luk Gree pek iş görmez! 11lik al,yada kıy paraya "MARKA" bir cihaz al veya biraz az kıy Gree den daha iyi
    iyi bir marka al,Birol/Koç/ sana tavsiyede bulunurlar veya daha açık yazayım,bu arkadaşlardan Satıcı olan bir kaç tanesi
    sana kıyak geçip bir cihaz versinler(yani o kadar bir şey yapsınlar gari)

++
    Bahsettiğin Arçelik derken hangi Serisidir bu meret??? heriflerde 55 tane seri/model var
    Bende ayrıca oturma odasında da Arçelik 9luk "90030" var,inanılmaz "sessiz" hatta ME den bile daha sessiz,tecrübeyle sabittir! ama cihaz pek bir boka benzemiyor
    ve o odaya da Gree almadığıma pişman olmuştum,ama Allah için acaip sessiz,ancak ısıtmasıda soğutmasıda ehhh işte misali!! üstelik Gree den daha pahalıya aldım

Rubenis lerde performans olarak oldukça iyi ama "çok sesli"(yeğenimde her boyundan toplam 5 adet Rubenis var ve çok sesli)
    ancak bana göre soğutmada Gree den daha iyi! Koçtaş Rubenisleri senelerdir satıyor! ancak ses olayı seni tatmin etmez!

Saygılar

CAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 7 Haziran 2012; 20:16:48 >

• quote:

Bir öneri de ben isteyeyim.

16 m2 odayı sadece akşamları birkaç saat soğutmak için ekonomik bir model önerir misiniz ?
    Isıtma amaçlı hiç kullanılmayacak, sadece yazın birkaç ay kullanılacak.
    Aşırı sessiz veya enerji tasarruflu olmasına gerek yok.
    Şimdiden teşekkürler.

Isıtma amaçlı kullanılmayacak demiş yani 9000 olabilir sanırım. Keşifle iş çözülür gibi, birde auer, gree denilmişti onada bakılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: static_reactor

S.A. ustadlar..
    1-2 hafta içinde klima alacağım arkadaşlar limitim 1500 tl ili ama şimdi 2000-2100 tl ye kadar çıkarttım temmuzda düğünüm var fazlada uzatmak istemiyorum klima eksiğim var evim için.
    salona kurduracağım ve 16 m2 alan sadece ön cephe güneş alıyor. odanın diğer cepheleri kapalı odalarla ama kışım soğukta ağzımdan buhar çıkıyor diğer odalarda izmirde yaşıyorum.
    kullanım alanım genelde şöyle olacaktır;
    Hafta içi; 18:00 - 01:00 (ortalama 7 saat)
    Hafta Sonu; 10:00 - 01:00 (ortalama 16 saat) olacaktır.

ısınma ve serinleme klima ile yapacağız.

kafam çok karıştı her kafadan ses çıkıyor ;
    mitsubishinin DXK serisi var 2100 diyor 12 lik iklimsa'da.
    bi tanıdığımızda panasonic KIT YE 12 MKX takalım sana diyor (2100 tl peşin 2250 falanmış normalde fiyatı)

yani düğün arifesinde olduğumdan her telden eşya aldığım için beynim şuanda fişi çekme arifesinde bıkkınlık geldi lütfen bi akıl verin
    paramla rezil olmak istemiyorum.
    bu fiyata bana uygun klima yok sanki yaf

Şu alet İklimSA'daki DXK 12'nin aslıdır:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk35zjp-s-fiyati,436994.html

Bu onlardan çok daha iyi, servisi de daha ciddi:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-13-skvr-fiyati,015066.html

Benim tavsiyem budur, içi Toshiba'dır:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

• Cevaplar ve mesajlar için teşekkürler.
    Baktığım klimalar yalnızca bir-iki ay soğutma için kullanılacak.
    Dolayısıyla örneğin ofiste sürekli kullanım için üst modellere bakarım ama bu ihtiyaçlarım için alt modeller yeterli.
    Biraz yoğunum, ilk müsait vaktimde karar verip tecrübelerimi paylaşırım.
  • iyi akşamlar ustalar... 25m2 lık kuzey cepheli oturma odama klima almayı düşünüyorum. daha çok soğutma amaçlı kullanılacak ama kışın da günde bi kaç saatliği geçmiycek şekilde sıcakta kullanabilirim. kışın 0'ın altına düşmeyen yazın da maks +40 kadar çıkar sıcaklık... sessiz, tasarruflu olması öncelikli tercih sebebimdir.maks bütçe 2200tl... cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.