Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (761. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iskanca

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım illa ucuz makina alacaksan ya Auer al,yada Rubenis.Cartele bulaşma.Arç. ves. DD hiç hiç bulaşma

Cartel zaten almam. Arçelik Vestel Beko bunları bende sevmem. Ama DD yi neden istemediğinizi hatta KESİNLİKLE istemediğinizi anlayamıyorum. Yanlış anlamayın ilk mesajımda da söylediğim gibi klimadan hic anlamıyorum 0 bilgim var belki de bu yüzden anlam veremiyorum neyse ısrar etmeyecem ama inanın aklımda soru işareti kaldi :S

demirdökümü en iyi bilenlerden birisi kocausta ona mail gönder neden olduğunu anlatsın

• quote:

quote:

Arkadaşım illa ucuz makina alacaksan ya Auer al,yada Rubenis.Cartele bulaşma.Arç. ves. DD hiç hiç bulaşma

Cartel zaten almam. Arçelik Vestel Beko bunları bende sevmem. Ama DD yi neden istemediğinizi hatta KESİNLİKLE istemediğinizi anlayamıyorum. Yanlış anlamayın ilk mesajımda da söylediğim gibi klimadan hic anlamıyorum 0 bilgim var belki de bu yüzden anlam veremiyorum neyse ısrar etmeyecem ama inanın aklımda soru işareti kaldi :S

alma güzel kardeşim bak kocustada demiş o demirdöküm kullanıcısı aynı zamanda. mbirolu söylemeye gerek yok yılların klimacısı kendisi. kimse senin kötülüğünü istemez burda.

o dd lerin tıpaları bile plastik sen sen ol bulaşma 500 fazla ver kafan rahat etsin. yada git bir markete rubenis al birolun dediği gibi auer al zass al geç gitsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

alma güzel kardeşim bak kocustada demiş o demirdöküm kullanıcısı aynı zamanda. mbirolu söylemeye gerek yok yılların klimacısı kendisi. kimse senin kötülüğünü istemez burda.

o dd lerin tıpaları bile plastik sen sen ol bulaşma 500 fazla ver kafan rahat etsin. yada git bir markete rubenis al birolun dediği gibi auer al zass al geç gitsin.

Tamam hepiniz haklısınızdır. Ama bilmediğim icin -lerini öğrenmek istemiştim. Kapattım bu konuyu.

O zaman benim bütçem o kadara yetmiyor. Ya airfel in 1500 tl olan AS18-0925/R2 turkuaz gold modelini alacam YADA biraz segment değiştirip 18BTU değilde alarko carrier 53NQV 35M x power gold modelini tercih edecem

İleri de biraz daha fazla param olursa en Kralı'nı salona alırım bunu da başka odaya geçiririm.

Evet şimdiki kararınız nedir sanırım bu cihaz soğutma 13 ısıtma 16 btu yapıyor 50m olan modeliyle aynı Fiyatı 1800TL

Bu modele ve fiyatına es deger bir tavsiyeniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

klimacılığı bıraktınız tv. ci mi oldunuz ,hop ne oluyoruz

iskanca arkadaş albani hoca bir görünür bir kaybolur ,bazen bir müddet kaybolur bazen gecenin bir vakti ortaya çıkar onun için mesajınıza ve mailinize geç cevap verebilir ama tv. konusunda tanıyanlar illa albani ye sor derler

Yok abi dediğim gibi klima ve tv alacam.

Söylemesi ayıptır artık bakıp aramaktan midem bulanmaya başladı.

Ama artık 2 cihazdan birine karar verdim gibi

Ya Airfel AS18-0933-INV Klima

Ya da Alarko Carrier 53NQV050M X-Power Gold Klima

Hangisi daha iyidir kararsızım ama airfeli daikin ürettiği icin biraz daha ona olumlu bakıyorum.

İnsanlar klima konusunda hem fikirler paran coksa mitsubishi Toshiba daikin paran ortaysa alarko airfel paran azsa tavsiye edilmemekle beraber diğer birçok ürün

ama televizyon öyle degil inanın forumlara bakmak iyice aklımı karıştırdı ben 6500 le yola cikip karar kılmışken forumlara göz attığımda öyle bir aklım karıştı ki anlatamam

Herkes bir ürünü met ediyor. Cok detaya girmeden biri medya oynatıcısını biri 2d sini birileri 3d sini biri gözlüğünü herkes farklı birşeyi HAKLI olarak met ediyor. Firmalar da akıllı diğer ürünü gozleyip onda ne eksik varsa piyasada tutunabilmek icin o eksik üzerine yoğunlaşmış. :)

Ama onda da bir karar verdim. Samsung Mart sonunda yeni serilerini piyasaya çıkarıyor. Beklemek en doğru karar. Klimada biraz acele etmek lazım mevsimden dolayı hatta geç kaldık TV de ise tam tersi ;)

Airfel'i Daikin değil Gree üretiyor.

Alarko Carrier'in içi de komple Toshiba.

Gree Daikin için bazı ürünleri üretiyor.

Carrier ve Toshiba aynı şirket.

Doğrudur bilmediğim icin idda etmeyecem ama airfel'i daikin satıyor. Bir daikin mağazası da Japonlar satın aldı dış ünite komple daikin diye söyledi ondan söylemiştim bende. Neyse.

Burdan anladığım kadarıyla siz alarko diyorsunuz sanırım.

tövbe yarabbi ya, daikiğnmiş. yobaz de ona kardeşim. odunmu sattığını zannediyor. utanmaz şark kurnazı. bende siyah pabuç giyince alain delona benziyom ozaman. gitsin zımpara ile kenefe girsin o adam

Bu arada aklıma ne geldi gecenin bir vakti yine aynı gun klimaciya girdim meşhur izmir Çankaya da adamda mitsubishi Toshiba daikin hepsi var birde zibro var anlattikca anlatıyor dedim bu ne malı "aaaaa bu piyasanın en iyisi ve en köklü firması" dedi bende "doğrudur abi" dedim resmen salak hissettirdi bana kendimi :S sanırım millet bakışlarımdan anlıyor tam bilgi sahibi olmadıgımızı saf geldi ne ittirirsek hesabı tabi adamında günahını almayayım dedikleri doğruysa :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam hepiniz haklısınızdır. Ama bilmediğim icin -lerini öğrenmek istemiştim. Kapattım bu konuyu.

O zaman benim bütçem o kadara yetmiyor. Ya airfel in 1500 tl olan AS18-0925/R2 turkuaz gold modelini alacam YADA biraz segment değiştirip 18BTU değilde alarko carrier 53NQV 35M x power gold modelini tercih edecem

İleri de biraz daha fazla param olursa en Kralı'nı salona alırım bunu da başka odaya geçiririm.

Evet şimdiki kararınız nedir sanırım bu cihaz soğutma 13 ısıtma 16 btu yapıyor 50m olan modeliyle aynı Fiyatı 1800TL

kaç m2 odada kullnıcaksınız aklımda kalmamış daha evvel m2 vermişmiydiniz. şuan forumdan çıkcam. 25-27m2 ye kadar 35m xpowergold yeterlidir. pencereleriniz plastik pencereyse sağdan soldan hava alan yerler yoksa kullanacağınız alanda. izmir için yeter o klima. 18lik alığta enerjiden zarar etmeyin 12lik klimada kısar kendini sonra güçlü bir klima carrier korkmayın derim ille söyletceksiniz çağırın koç volkanı keşif yapsın onda carrer var. birolu çağırın o yapsın carrier bulursa terstir biraz carrier e ama ticaret bu.. izmirdesiniz sonuçta. dolu arkadaş var carrier kullnan forumda irttibat kurun. tüm sitelerdende fiyat alın. hangisi ucuz verise onu örnek gösterin tüm klimacılar uyar hemen hemen. bu işin ayıbı yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

öncelikle şunu belirtmek isterim.Ben de birçok cihaz kullanıyorum hastalıktır bendeki bu inverter olayları...24 metrekare az bir alan değil.SKV13ün max değerlerine bakmak sizi aldatmasın nominal değerler önemli ki odanıza 13lük yetersiz gelir.Soğutma amaçlı diyorsunuz ama yetebilse de soğutmada tam kapasitenin altına düşmesi imkansız gibi cihazın ki TASARRUF etmenin ve inverter almanın anlamı kalmaz.Bu odaya ne olursa olsun en az Toshibanın 16lık olanı alınmalı ki benim de kafama yatan model SKVR16 olandır.Çünkü o kadar para verceksiniz bu bir yatırım gibi.İşinize yaramadıktan ve verim alamadıktan sonra yazık o paraya.Gün gelir ısıtmada da lazım olabilir diyorsunuz o yüzden belki bütçeyi aşabilir ama SKVR16 olmalı.İlla toshiba dediğiniz için ben bu modeli önerdim.SKVR olmadıktan sonra inverter toshiba almanın bence anlamı yok.Eğer SKVR16 derseniz illa da toshiba demezseniz başka modeller de önerilebilir ama bir yerde bütçe çıkıyor karşımıza.Ama SKV13 hiç işinize yaramaz zzarardan başka söyleyeyim...

Kesinlikle illa Toshiba olacak diye bir kural yok.. Alarko sitesinde gördügüm için birde yukardaki bir arkadaş belirttigi için öyle yazmıştım ...
    Marka saplantım yok, lakin dandik bişey alamkta istemem...

Kaba bir hesapla odanın alanı *500 btu gibi bir hesapla 12-13bin btu luk modellere bakıyordum .. ancak bir cihazı tam kapasiteyle çalıştırmanın cok dogru olmayacagını bende düşünüyorum (1200cc lik arabayı oto yolda 180 ile gitmeye zorlamk gibi olmasın ... 180 ile daha rahat gitmek için 2.0 olsun ... gibi )... bu dogrultuda sanırım 16but luk modeller daha dogru olur öylemi ?

Kısa bir araştırma yaotım SKVR 16 bütçenin baya üstünde.. o rakkamlara çıkmak istemiyorum ..

Hocam kafanız bayağı karıştı göründüğüne göre.
    Size önceki bir postta inverter gereksiz sabit hızlı baksanız demiştim, ve fazla ayrıntıya girmemiştim.
    Artık biraz daha ayrıntıya gireyim.

İnverterde avantaj, asıl ısıtmada ortaya çıkar, ve özellikle ısıtma sırasında meydana gelen defrost olayını minimuma indirmesi, dur-kalk olayını çok düşük basınçla karşılayabilmesi ile ISITMA için düşünülmesi gereken bir alet tipidir.
    Haa, ben soğutmada da bunu kullanırım derseniz o başka, ama oldukça yüksek bir kapasite seçmeniz gerekir ki, hem sizin bütçenizi aşar hem de gereksizdir.
    Sabit hızlılarda A sınıfında soğutma verimlilik oranı 3.20 nin (hemen) üzeridir.
    İnverterlerde buradan çok daha yukarılara çıkar, 4.5-5 olan markalar da var.
    Ama bu oran, nominal kapasite içindir; ve nominal kapasitenin üzerinde çalışacağı için, o verimlilik oranının oldukça altında çalışacaktır.
    Dolayısıyla, soğutma nominal kapasitesi 13 bine yakın bir alet seçmeniz gerekir; ki onların fiyatı da 2500 liradan BAŞLAR, ve 2. nesil diyebileceğimiz 13 bin nominal soğutma kapasitesinde değişik markalardan aletler için en az 3 bin lira vermeniz gerekir.
    Onun için inverterlerde "nokta atışı" yapmak istemiyorum, bütçesi azami 2 bin lira olan birine 3 bin küsur liralık bir alet önermek ayıp olur.
    Benim önereceğim alet, Demirdöküm (bunun değişik isimlerde market markaları da var, aynı maldır) A2 12 HP dir.
    Değişik yerlerde değişik satış etiketleriyle (DD, Demrad, Coolline, blueline) 700 lira civarında satılıyor.
    Mal bir Toshiba-ME-Daikin... ves bir Japon kadar kadar kaliteli değil; ama Arçelik'ten de daha aşağı değil, belki fazlası var.
    Sesi çok değil, servisi iyi, fabrikası da bu ülkede olan cidi bir firmanın malı.
    Kapasite olarak sizin mekana uygundur, 10 yıl kullanımdaki (tüketim-ilk alım) maliyet hesabı yaptığınızda şu anda piyasadaki tüm inverterlerden çok daha hesaplı olduğunu görürsünüz.

Yakaladım hocam seni bak burda DD tavsiye ermişsin 1 sene de ne oldu aranizi hangi kara kedi bozdu ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kaç m2 odada kullnıcaksınız aklımda kalmamış daha evvel m2 vermişmiydiniz. şuan forumdan çıkcam. 25-27m2 ye kadar 35m xpowergold yeterlidir. pencereleriniz plastik pencereyse sağdan soldan hava alan yerler yoksa kullanacağınız alanda. izmir için yeter o klima. 18lik alığta enerjiden zarar etmeyin 12lik klimada kısar kendini sonra güçlü bir klima carrier korkmayın derim ille söyletceksiniz çağırın koç volkanı keşif yapsın onda carrer var. birolu çağırın o yapsın carrier bulursa terstir biraz carrier e ama ticaret bu.. izmirdesiniz sonuçta. dolu arkadaş var carrier kullnan forumda irttibat kurun. tüm sitelerdende fiyat alın. hangisi ucuz verise onu örnek gösterin tüm klimacılar uyar hemen hemen. bu işin ayıbı yok.

Daha önce soyledimmi bende bilmiyorum ama suan ki odamız büyük belki 40-50m2 var onun icin 50m cok idealdi ama burdaki son senem seneye tasinacam cihaz 1 yaz 1 kış geçirecek sonra yolcudur Abbas bağlasan durmaz

Ya o dediğinizi bende cok düşündüm ama bizimkisi İzmir Eskifoça insanlar buraya İzmir olarak bakmıyor ve burun kivirip mirin kirin ediyorlar o da benim canımı sıkıyor birde is bittikten sonra pazarlığı buraya kadar geldim tripleri yapması var ki zaten adam benim icin gelmez ne zaman servis çıkarsa ozaman onu bekleyeceksin derken dedim kasaba minnet edeceğime burdaki arkadaslar sakın alınmasın ben genel konustum klima icin degil butun servisler icin bu böyle

Gecen buzdolabı sorun çıkardı aradık biz Çarşamba cuma geliyoruz dediler e ne olacak içindekiler yapacak birsey yok manteliteye bak iste :S

• quote:

quote:

Bak birader ben anlatayım DD'ye niye bulaşma dediğimi:

Benim evde kurulu 3 tane DD klima var.
    Birisi 2005 model komple Çin malı, sadece etiket DD: Alet harika, 3 defa yer değiştirdik, yamuk yumuk kurduk, ama çalışması hala mükemmel.
    Ben buna güvenip 2008'de diğer odalara da DD aldım, bunlar yerli.
    Birisi 3-5 saat çalıştığında buzlanıp kalıyor, 5 defa servis geldi, çözülemeyince merkeze bildirdim, VİP servis yollandı, sonunda "buzlanınca sıcak su dökün, bunlar zaten bu kadar cihazlar" dendi.
    Hala DD merkezde arıza kaydım var, geri dönülmüyor 2 aydır.
    Diğer yeni DD 1 yıl boyunca abuksabuk çalıştı, yok karttır bilmemnedir, sonunda sorunu kendim çözdüm öyle kullanıyorum.

Kısacası, ürünler hikaye, servisler de klimadan anlamıyor.
    Onlara kombi-termosifon falan öğretilmiş, klimayı sadece monte etmesini biliyorla, o kadar.

DD inverterler geçen sene çıktı.
    Forumdaki koçklima bunlardan satmış-kurmuş, nasıl bir sistem olduğunu sorduğumda bana yazmış, ayrıntıya girmeyeyim, o da hikaye

DD klima, sadece "çok ucuza bulunduğunda" soğutma amaçlı olarak alınabilecek klimadır.

Edit:
    Son mesajını şimdi gördüm.
    Evet, DD klimaları çok tavsiye edip aldırdım bir zamanlar.
    Yakın çevrede 20 küsur oldu.
    Tavsiye nedeni, örneğin bir Arçeliğe göre %30 civarı daha ucuz olması, ve Arçelik-Vestel gibilere kıyasla daha iyi olması.
    Bunları genellikle rahat çalışabilecekleri, zorlanmayacakları şekilde (mesela 12 binliği azami 20 m2'ye) kurdurduk, çalışıyorlar.
    Ama biraz zorlandığında "apışıyorlar".
    Bu arada geçen yıl bahsettiğim arızalar oluşu, ve önceden (montajlarına-çabuk gelmelerine bakarak) iyi dediğim servisleri hakkında şimdi aynı şeyi söyleyemiyorum.
    Yukarıda izah ettim durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 9 Mart 2012; 10:02:50 >

• E ustam sende bilirsin ki Atölyede elini kolunu çizip,sıkıştırıp,kestirdimi çıraklara Korkma SANAAT GİRDİ denir.Yaşamadan olmuyor bazı şeyler.Biz dedik sana şu DD mü millete önerip durma,arkandan dua edecekler diye...

Ben biz sözü çok severim.Hatta kendime rehber edinmişimdir hayatta.

Tecrübe ,yenilen kazıkların bileşkesidir.

İstediğin kadar anlat uyar insan oğlu yaşamadan anlamıyor.Elemanları o kadar uyarırım iş yaparken şöyle yapma,burada dikkat.Başlarına gelmeden her zaman es geçerler.

Şu lafıda hiç sevmem,hatta bence kimse sevmez.

Ben sana söylemiştim

Neyse erken uyandında vatandaşın canı pek yanmadı.Hayırlısı olsun.
  • Beyler bu DD de hiç bir numara yok,bildiğim 3 yerde var,gördüğüm ise sadece soğutmada gerçekten iyiler,zaten Usta da yazmış
    ama Isıtmada hikaye(her 3 yerden görerek biliyorum bu mereti!)

ANCAK bu malum yerlicilern 3,2/3,6 EER/COP değerleri külliyen "yalan" yalan yalan ülen

Yemesinler milleti! hangi cihaz çıksa kafadan hepsi A 3,2/3,6 oluveriyor
  • Merhabalar üstadlardan yardım isteyecektim... Güneye bakan cephede, orta kat, pimapen camlar, 25 m² salonuma aşağıdaki ürünü ilgili siteden satın almayı düşünüyüorum malum scakalr başladğından fiyatlar ve servisler tavan yapacaktır şimdiden başlasam iyi olacak yardımlarınız için teşkkr ederim;

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/baymak-elite-12-chs-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi_04.011.4142.0011.htm?ref=akakce&v=1.52.3

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: S@N@Ne!!!

Merhabalar,

26m2 salon ve 13m2 yatak odasına klima almak istiyorum. Yer Mersin, her iki oda da kuzey cephe ve camları yana açılan tek camlı büyük pimapenlerden. Isıtma ve soğutma için kullanılacak.

Odalar arası mesafe fazla olduğu için tek dış iki iç ünite pek düşünmedim. İki ayrı iç ve dış üniteler için performans/fiyat oranı yüksek bir ürün önerir misiniz?

Yani ürünün fiyatı ve kullandığı enerji orantılı olmalı. Sanırım 12000BTU ve 9000BTU iki klima yeterli gelecek.

Küçük odaya 9luk tamam da 26 m2 yer için 12lik zayıf kalabilir.

Önce düzgün bir klimacı çağırıp keşif ettirirseniz daha sağlıklı olur.
    Daha sonra buradan marka-tip önerebiliriz.

Bu arada ayırdığınız bütçeyi de belirtin.

Bütçem ikisi için 3.000TL. Biraz daha yukarı çıkılabilir.

Keşif için yarın açık yer bulabilirsem çağırırım. Önemli olan kısım ısınma.

• quote:

Orijinalden alıntı: isikdeniz

Merhabalar üstadlardan yardım isteyecektim... Güneye bakan cephede, orta kat, pimapen camlar, 25 m² salonuma aşağıdaki ürünü ilgili siteden satın almayı düşünüyüorum malum scakalr başladğından fiyatlar ve servisler tavan yapacaktır şimdiden başlasam iyi olacak yardımlarınız için teşkkr ederim;

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/baymak-elite-12-chs-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi_04.011.4142.0011.htm?ref=akakce&v=1.52.3

Çin'de Ningbo firmasına fason yaptırıyor mallarını.

Ama asıl işleri klimacılık değil, pazarlama.

Ben olsaydım asıl işi klima olan birilerinin yaptığı, denenmiş bir klima alırdım.

Mesela bu, üreticisi Airfel, verilen paraya göre oldukça iyi bir klima:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929r2-r410a-klima-fiyati,748357.html

• quote:

E ustam sende bilirsin ki Atölyede elini kolunu çizip,sıkıştırıp,kestirdimi çıraklara Korkma SANAAT GİRDİ denir.Yaşamadan olmuyor bazı şeyler.Biz dedik sana şu DD mü millete önerip durma,arkandan dua edecekler diye...

İstediğin kadar anlat uyar insan oğlu yaşamadan anlamıyor.Elemanları o kadar uyarırım iş yaparken şöyle yapma,burada dikkat.Başlarına gelmeden her zaman es geçerler.

Ben sana söylemiştim

Tadını çıkarıcan yani usta

• quote:

quote:

E ustam sende bilirsin ki Atölyede elini kolunu çizip,sıkıştırıp,kestirdimi çıraklara Korkma SANAAT GİRDİ denir.Yaşamadan olmuyor bazı şeyler.Biz dedik sana şu DD mü millete önerip durma,arkandan dua edecekler diye...

Ben sana söylemiştim

Tadını çıkarıcan yani usta

birazda ben tadını çıkartsam iyi olacak gibi

• sayın kocausta,
    (ve katkılarından memnuniyet duyacağım tüm forum kullanıcıları)

bir adet salonuma bir adette çocuk odasına olmak üzere 2 adet klima almak istiyorum.

salonum yaklaşık 27m2 (6 x 4,5m)

cepheler kuzey-doğu. kuzeye bakan cephe 6 metre uzunluğuda ve bu cephede; tek kanatlı, ısıcamlı, plastik doğramalı ve panzjurlu 1 adet pencere ile aynı özelliklerde balkon kapısı mevcut. doğuya bakan cephe 4,5m uzunluğunda ve bu cephede yine aynı özelliklerde yaklaşık 3 m2 kadar fransız balkonu denilen yerden tavana kadar olan sürgü kapılı cam var.

çocuk odası yaklaşık 12m2 (3 x 4m)
    bu oda sadece güney cepheli ve 3m uzunluğunda ki güney cephede tek kanatlı ve yukarıdakiler ile benzer özellikli bir adet pencere var.

gerekli olacağını düşündüğüm diğer bilgiler,

antalya'da oturuyorum.
    evim 3 katlı binanın ara katında (1. katta)
    daire kuzey/doğu cepheli.
    evde 2 yaşında bebekle birlikte 3 kişi yaşıyoruz.
    salonda 4 adet fiş ampüllü avize ve yaklaşık 7m uzunluğunda asma tavan arası konuşlandırılmış led ışık yakıyorum ayrıca bir adet lcd tv çalışıyor.
    bebek odasında 2 adet tasarruflu ampul takılı spot ışık kullanıyorum.

tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak nette yaptığım araştırmalar sonucu aşağıda ki iki ürünün uygun olabileceği sonucuna vardım. ancak yinede bir uzman görüşü almak istiyorum.

forumu bir süredir sadece okuyarak takip ediyorum. bu konuda bir çok kullanıcıya oldukça faydalı ve yön gösterici bilgiler verdiğinizi gördüm.
    eğer zamanınız müsaitse ve size zahmet vermiyeceksem son kararım öncesinde banada tavsiyeleriniz ile yol gösterebilirsiniz çok mutlu olacağım.

salon için düşündüğüm cihaz;

http://toshibaklima.org/20---toshiba-split-klima-toshiba-ras16-skvr-inverter-daiseikai-split-klima-toshiba-ras-skvr.aspx

çocuk odası için düşündüğüm cihaz;

http://toshibaklima.org/18---toshiba-split-klima-toshiba-ras10-skvr-inverter-daiseikai-split-klima-toshiba-ras-skvr.aspx

sizden ricam;

1) yukarıda linklerini verdiğim cihazlar bahsettiğim koşullar için uygun mudur?
    2) bu iki modelin "daiseikai" olmayan modelleri ile bahsettiğim modelleri kıyasladığımızda F/P oranları nasıl olur.
    3) bunların dışında yaklaşık bütçeler ile daha yüksek F/P oranı elde edebileceğim sizin önerecbileceğiniz başka marka ve modeller var mıdır?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim.

taner

• Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: orsen34

sayın kocausta,

bir adet salonuma bir adette çocuk odasına olmak üzere 2 adet klima almak istiyorum.

cepheler kuzey-doğu. kuzeye bakan cephe 6 metre uzunluğuda ve bu cephede; tek kanatlı, ısıcamlı, plastik doğramalı ve panzjurlu 1 adet pencere ile aynı özelliklerde balkon kapısı mevcut. doğuya bakan cephe 4,5m uzunluğunda ve bu cephede yine aynı özelliklerde yaklaşık 3 m2 kadar fransız balkonu denilen yerden tavana kadar olan sürgü kapılı cam var.

bu oda sadece güney cepheli ve 3m uzunluğunda ki güney cephede tek kanatlı ve yukarıdakiler ile benzer özellikli bir adet pencere var.

antalya'da oturuyorum.
    salonda 4 adet fiş ampüllü avize ve yaklaşık 7m uzunluğunda asma tavan arası konuşlandırılmış led ışık yakıyorum ayrıca bir adet lcd tv çalışıyor.

tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak nette yaptığım araştırmalar sonucu aşağıda ki iki ürünün uygun olabileceği sonucuna vardım. ancak yinede bir uzman görüşü almak istiyorum.

forumu bir süredir sadece okuyarak takip ediyorum. bu konuda bir çok kullanıcıya oldukça faydalı ve yön gösterici bilgiler verdiğinizi gördüm.
    eğer zamanınız müsaitse ve size zahmet vermiyeceksem son kararım öncesinde banada tavsiyeleriniz ile yol gösterebilirsiniz çok mutlu olacağım.

http://toshibaklima.org/20---toshiba-split-klima-toshiba-ras16-skvr-inverter-daiseikai-split-klima-toshiba-ras-skvr.aspx

http://toshibaklima.org/18---toshiba-split-klima-toshiba-ras10-skvr-inverter-daiseikai-split-klima-toshiba-ras-skvr.aspx

sizden ricam;

2) bu iki modelin "daiseikai" olmayan modelleri ile bahsettiğim modelleri kıyasladığımızda F/P oranları nasıl olur.
    3) bunların dışında yaklaşık bütçeler ile daha yüksek F/P oranı elde edebileceğim sizin önerecbileceğiniz başka marka ve modeller var mıdır?

taner

fiyatları sizi sarsmayacaksa bence gayet güzel ve o mekanlara uyacak kapasitede cihazlar

daha ucuzu olsun derseniz skv serisini daha ucuz olsun derseniz alarko carrier yakın kapasiteli cihazlar olabilir

bunların dışında mitsubishi bakabilirsiniz tabi öncelik me o da pahalı gelirse mhi olabilir

bu işler sadece kaliteyle bitmiyor birde renkler zevkler olayı da devreye giriyor

ancak düzgün montajı yapılırsa yukarıda bahsettiğimiz cihazların hepsi güzel cihazlar bunun dışında tek sorun para

• quote:

Orijinalden alıntı: orsen34

sayın kocausta,

antalya'da oturuyorum.

sizden ricam;

taner

İşte böyle anlatılıp cevap istenecek

Bulduğunuz aletler ihtiyacınıza uygun, kaliteli ürünler.
    Firma ve marka olarak ta en uygun seçimi yapmışsınız.

F/P olarak düşündüğünüzde aynı markanın SKV (suzumi) serisinin versiyonu olan AC'ler de düşünülebilir:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-klima-fiyati,449082.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-klima-fiyati,449073.html

• Komutan, senin yazdığını okumamıştım, pişti olduk
  • 
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.