Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (715. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

Burda sana katılmam hocam.
    Bi dünya para verip kirigamine serisi almayı akıl kârı görmem.
    Onun yapacağı ek tasarruf ilk alımdaki farkı karşılamaz.
    Birkaç yıl içinde de onun teknolojisi zaten yarı fiyatına alınabilir hale gelir.

Senin SRK**JZP-S, yada AC/Toshiba SKV, ya da MSZ-GE**VA segmenti en mantıklısı bence.

öyle deme hocam şunun görüntüsü bile al beni diyor

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

Samsung'un, satış sonrası müşteri hizmetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Almış oalnların çoğu hiç te iyi şeyler düşünmüyorlar, bu yüzden onları tavsiyelerin en sonuna koyuyoruz.

Teşekkürler cevaplarınız için.

Saygılarımla.
  • Abi bu nedir ya galeri beyazdan bi klima alalım dedik kredi kartı taksit olayları iyi ama maşallah 2500 TL lik makinaya tek seferde 320 TL zam yapılmış 2823 TL olmuş haliyle bu durumda tercih ideal eşyaya doğru kaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler boşverin çakma Markaları!

ya kıyın canlıya ve harbi "MARKA" alın!

yada F/P v.s şeyler istiyorsanız MIDEA ya takılın örneğin!

Ben "Y" yi alıyorum,bakın Koç ta "dost işi" yapacak ve elinde 2 takım kalmış,bence alın bunları!

Bu sene belkide MIDEA ları yılın Kliması yapabilirim,en son 2009 da "Fujitsu" yu ilan etmiştim ve tüm alanlarda
    malı gördüler ama sonra LCC/LGC atraksiyonu olunca,Fujitsu da bitti,Cumhur Beyde gitti

++
    Alıyorlar GREE den veya MIDEA dan,sonrada sallama/palavra bilgilerle size MARKA diye çıkarıyorlar
    Bir kaç klima yakaladım böyle,ülen dış ünite-iç ünite(özellikle dış ünite)aynı santimine kadar ölçüde Midea ile
    ve belliki malı oradan almış basmış markasını ve yemiş vatandaşı bilmem ne MARKA sı diye

++
    Ben bir ara MIDEA dan çok bahsettim,sonra ilgilenmedim ama şimdi yine başlıyorum!
    VIDA/VERTU/OPTIMA/Y gibi çok güzel cihazları var,bunların referanslarıda/performanslarıda çok iyi!

Sadece "Modern Klima" bu Midea Split işinde fiyatlarıyla işi bozuyor
    Split işini alsa şöyle tatlı bir İthalatçıda,millet hem çok daha ucuza kaliteli ve direk üreticisinden çakma marka olmadan
    klima alsa!!

Uyanık VESTEL gidip bağlamış VERTU yu Midea dan ve cihazı bu sene değilse bile seneye çok güzel satacak,çünkü bu heriflerin
    bir çok konudan artıları var!!bu Yazda bu cihaz güzel satılır!

Vestel satıyor 1400 kağıda Modern Bayisi satıyor 1900 kağıda,buyur burdan yak

++
    buda adamların sitesiwww.modernklima.com.tr
    tıklayın inceleyin malları

Can+++ selam.Midea Midea derken başını yakacaksın bak ona göre.Tamam Midea kötü klima değil ama F/P ve Üretim kalitesi ne bakarsan fiyat yüksek.Yani şu koçtaş Gree F/P gibi değil.Birisi verirse 2800 TL yi Y serisine sonra ilerde sana bol bol Dua eder.Haberin ola.bak ben sana söyleyeyim ama sen yine bildiğini yap.O Y serisinin filitresini temizleyecek olana madalya takarlar.1-2 seneye kalmaz filitre kapağını alırsın eline.

Birde şu önü düz kesitli olan modeller marka ne olursa olsun ben önermiyorum.Göze hitap ediyor ama hava sürkilasyonu açısından teknik olarak hiçte iyi değil.Şişman klimalarda blower fanların çapı 80 mm lerden 95-100 mm ye çıkarıldı.Fakat ince düz dizayn makinalarda ise tam tersine 70-60 mm oluyor.Bu ne saylıyor derseniz.Büyük çaplı fanlar düşük devirlerde yüksek hava Sürkülasyonu saylıyor tabi bu arada fan rüzgar sesi
    düşük oluyor.Fan çapı küçülünce ise ya devri arttıracaksın ses artacak yada hava hızını düşük tutacaksın buda ısıtmada sıkıntı demek.Birde bu tip modellerde serpantin yüzeyi az kaldığı için daha kalın olabiliyor ,buda yine hava sürkülasyonunu etkiliyor.Bakın bunları ben söylemiyorum bir çok ünlü marka kataloğlarında yazar bunlar.Ha fanı büyüttük yazarlarda,küçültük diye yazmazlar.Bu tip makinalar bir sıkıntısıda hava emişi ile ilğili ,ön panjurlar düz olduğu için emiş için yer çok sıkıntılı,öyle exzantrik kapalar var öne yukarı vs. açılan onlarda ileride hep başa bela alırsın eline..Benden söylemesi,isteyen inanır isteyen inanmaz.

Bu arada şu olayıda hatırlatalım Midea ürettikten sonra Markası Midea olmuş veya başka marka önemli değil.Önemli olan hangi seri mal ve verilen servis hizmeti bence.

Al sana Midea Y serisi Fiyat Modernden 500 TL aşağı

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-konforu/klimalar/B1ZMAI12905.html?source=browse

• quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

arkadaslar bu klima icin bana 3100 tl fiyat verdiler nasıl?
    http://www.gurbuzklima.com/mitsubishi-inverter-duvar-tipi-klimalar/mitsubishi-inverter-klima/mitsubishi-dxk-18-z3s-klima.html

O klima bunun birebir aynısı olarak İklimsa için yapılanıdır, iklimsa da satış sonrası en kötü firmalardandır:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk50zjp-s-klima-fiyati,436066.html

• Birde şu önü düz kesitli olan modeller marka ne olursa olsun ben önermiyorum.Göze hitap ediyor ama hava sürkilasyonu açısından teknik olarak hiçte iyi değil.Şişman klimalarda blower fanların çapı 80 mm lerden 95-100 mm ye çıkarıldı.Fakat ince düz dizayn makinalarda ise tam tersine 70-60 mm oluyor.Bu ne saylıyor derseniz.Büyük çaplı fanlar düşük devirlerde yüksek hava Sürkülasyonu saylıyor tabi bu arada fan rüzgar sesi
    düşük oluyor.Fan çapı küçülünce ise ya devri arttıracaksın ses artacak yada hava hızını düşük tutacaksın buda ısıtmada sıkıntı demek.Birde bu tip modellerde serpantin yüzeyi az kaldığı için daha kalın olabiliyor ,buda yine hava sürkülasyonunu etkiliyor.Bakın bunları ben söylemiyorum bir çok ünlü marka kataloğlarında yazar bunlar.Ha fanı büyüttük yazarlarda,küçültük diye yazmazlar.Bu tip makinalar bir sıkıntısıda hava emişi ile ilğili ,ön panjurlar düz olduğu için emiş için yer çok sıkıntılı,öyle exzantrik kapalar var öne yukarı vs. açılan onlarda ileride hep başa bela alırsın eline

Birol ustanın dikkat çektiği şeylere aynen katılıyorum.

Görüntü beterine işlev ve konfor bozuluyor.
    Bende de ön tarafı düzce olan, yani hava için sadece yukarda girişleri olanlardan bir klima çalışıyor; hava girişi belli yerlerden olduğu için filtrenin sadece o kısmı çok çabuk doluyor, ön kapak hizası temizce dururken; bu durumda olması gerekenden daha sık çıkarıp temizlik yapmak gerekiyor.
    Halbuki normal dizayndaki diğerlerinde filtreler dengeli şekilde doluyor ve temizlik aralığı uzuyor.

Fan çapı küçültülen klimaların ses durumu da yüksek oluyor.
    İç ünite ne kadar büyük ve geniş ise kullanım konforu ve işlev de o kadar iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 23 Ocak 2012; 13:01:05 >

• quote:

peki bu nasıl?
    http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/mitsubishi-klima-split-klima-srk50zjp-s-18000-btu-klima-inverter-klima_04.011.1470.0001.htm

Bu alet, önce verdiğiniz DXK İklimsanın aynısı.

Ama satıcıya dikkat, daha dün oradan klima almaya çalışan bir arkadaşın yazdıklarını bir okuyun.
    Hızlıal son zamanlarda çok saçma çalışıyor.

• DD klima inverter 18 btu
    Demirdöküm DD A-410 18 Hp 18000 Btu/h Duvar Tipi İNVERTER Klima
    2300 TL nasıl?
  • ZİBRO Eco Cahange 6550 İnverter 2500 Tl lerde,Demirdöküme 10 basar.Araştır.Bu paraya çok iyi mal.
  • quote:

DD klima inverter 18 btu
    Demirdöküm DD A-410 18 Hp 18000 Btu/h Duvar Tipi İNVERTER Klima
    2300 TL nasıl?

DD'ün burada kendisinin topladığı aletler eski Çin'de yaptırdıkları gibi sorunsuz değil.

İnverter'i birkaç ay önce çıkardılar, çok iddialılar, ama kullanım tecrübesi yok, firma servisleri klimadan pek anlamıyorlar, onlar şofben-kombi falan öğrenmişler.

Alırsanız sizden kullanıcı tecrübesi olarak öğreniriz

• Mer.
    Konuyu okurken dikkatimi çekti sadece bilgi aktarımı için okuyanlarada katkı saglanması için soruyorum, iki usta klimacı var biri Y serisi iyi diyor diğeri iyi değil başın yanar diyor. Kötü diyen ustamız önü düz diyor ama önü düz bir sürü kalite klima var.

ME krigamine
    Zibro 65 serisi
    daıkın emura vb. gibi kocausta filtre temizlerken bir yere dolar diyor evet biraz haklı, şimdi benim akraba aylardır klima alacak vede oda Y serisini şimdi alayım dedi ama beraber bu yazıyı okuyunca tam alacak adam durdu gene, Y serisi çalışırken ön kapagı açılmıyormu sirkulasyon için tam olarak acaba eger bu önü düzler kötü ise bir sürü kaliteli marka hata yapmış, mesela 65 serisi önü düz açılacak yeride yoka ynı 30 serisi gibi, eğer tam bir açıklık getirlirse alacakların başı yanmasın.

http://www.btasenerji.com/urunler/klimalar/split-klimalar/eco-change-inverter.html

http://www.btasenerji.com/urunler/klimalar/split-klimalar/eco-ii-inverter.html

İyi günler, eğer cevaplayan olursa akşama okurum.

• Ona bakarsan Alptuğ Hocam sen birde Midea "Y" nin kasasına bak ve ön kapak hareketine,çok daha yakışıklı bir Kasası var
    ama ben kasaya filan bakmam,performansı benim için çok öne çıkar!

Ancak benim kafa karıştı yine yahu

Bakalım Tekirdağlı ne diyecek bu işe,yani durduk yere başıma iş almıyayım,zaten bütçeyide zorluyor
    ama hadi onuda geçtim,bu teknik açıklama bana "dur kardeşim" dedirtti,neticede benim durumum
    aman aman acil de değil laf aramızda!

Daha olmadı Midea dan Vertu var,Optimum var bunlarada dönebilirim!
    Daha da olmadı fiyatı çok daha cazip sunan Vestel-VERTU da olabilir!
    Optimum içinse Tekirdağlı yine iyi şeyler söyledi,neyse ben azıcık daha bekliyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 23 Ocak 2012; 14:12:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Ona bakarsan Alptuğ Hocam sen birde Midea "Y" nin kasasına bak ve ön kapak hareketine,çok daha yakışıklı bir Kasası var
    ama ben kasaya filan bakmam,performansı benim için çok öne çıkar!

Ancak benim kafa karıştı yine yahu

Bakalım Tekirdağlı ne diyecek bu işe,yani durduk yere başıma iş almıyayım,zaten bütçeyide zorluyor
    ama hadi onuda geçtim,bu teknik açıklama bana "dur kardeşim" dedirtti,neticede benim durumum
    aman aman acil de değil laf aramızda!

Daha olmadı Midea dan Vertu var,Optimum var bunlarada dönebilirim!
    Daha da olmadı fiyatı çok daha cazip sunan Vestel-VERTU da olabilir!
    Optimum içinse Tekirdağlı yine iyi şeyler söyledi,neyse ben azıcık daha bekliyeyim

hocam benim anlatma sorunum var

ben cicili bicili demek istemedim ,bir usta gözüyle bakın dedim ,yoksa cicili bicili cihazlardan nefret ederim

göstermiş olduğum cihazları kendi sitelerinden bir inceleyin bakın bana hak vereceksiniz

ancak sayın kocaustanın dediği gibi bu kadar para vermeye değermi sorusuna cevap vermek önemli

benim çok param olsa ben şahsen o paraları o cihazlara veririm

ama bütçem kısıtlı olduğu için ancak mhi klimanın en alt serisini alabildim

yani gönlüm başka istiyor ama cüzdanım hooop diyor

• toshiba 18 btu 2300
    mitsubishi 18 btu 2600
    adres idealesya diye bi site nasıl arkadaslar? adam ikiside aynı segment dedi telde sizce hangisi mantıklı? daha asagı bulamıycam gibi ne dersiniz? nakliye icinde extradan 60-70 tl vercem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Mer.
    Konuyu okurken dikkatimi çekti sadece bilgi aktarımı için okuyanlarada katkı saglanması için soruyorum, iki usta klimacı var biri Y serisi iyi diyor diğeri iyi değil başın yanar diyor. Kötü diyen ustamız önü düz diyor ama önü düz bir sürü kalite klima var.

ME krigamine
    Zibro 65 serisi
    daıkın emura vb. gibi kocausta filtre temizlerken bir yere dolar diyor evet biraz haklı, şimdi benim akraba aylardır klima alacak vede oda Y serisini şimdi alayım dedi ama beraber bu yazıyı okuyunca tam alacak adam durdu gene, Y serisi çalışırken ön kapagı açılmıyormu sirkulasyon için tam olarak acaba eger bu önü düzler kötü ise bir sürü kaliteli marka hata yapmış, mesela 65 serisi önü düz açılacak yeride yoka ynı 30 serisi gibi, eğer tam bir açıklık getirlirse alacakların başı yanmasın.

http://www.btasenerji.com/urunler/klimalar/split-klimalar/eco-change-inverter.html

Arkadaşım 2 ayrı konu var.
    Birincisi Emura ,krigamin zen ,Midea Y serisi gibi makiaların İç serpantini V şeklinde,içerisindeki fan çapı dar oluyor,dolayısı ile yan fan debisi düşük olacak yada hız yüksek ses fazla.

İkinci olarak ise ön panel düz kapak (şuan nerdeyse bütün markalar aynı) ama şişman ,yani serpantin yapısı v değil yarım yuvarlak,dolayısı ile fan çapı büyük,az devirde daha yüksek hava debisi,oda sesi düşürürken hava sürkülasyonunu çok büyük etkilemez.

Şimdi gelelim Şişman ama düz kapaklılara.Bana sorarsanız eski nesil önü komple çizgili panjur en kralı idi.Ama tek bir kusuru vardı tozlu bir görüntü çirkinliği oluyordu.Azıcık elinden iş gelen ise çoğu sökülebilir ön kapak olduğu için yılda 2 kere söküp yıkarsan o sorunda yoktu.Markası ne olursa olsun,hatta kimi ön panel 1-2 yarık oluyor(Daikin ,Zibro Japon üretim vs) kimi ekstra şiman yapmış (Mit Elec.krigamin),ama hangisi olursa olsun hava üst kısımdan daha serbest emildiği için alt kısımlara kadar inmiyor.Nereden mi anlaşılıyor derseniz düz kapak klima kullanalar filitreyi temizlerken dikkat etsinler yukarı kısım dolu iken alt kısımlar eh işte,oda yukarısı tıkanınca alta doğru iniyor.İkinci olarakta klimayı bakıma alınca arka tarafa eğimli olan kısım leş gibi tıkanmış oluyor,ön kısım neredeyse temiz.

Birde şu zamazingolu kapakların ileri yönelik en büyük derdi mekanizma 3-5 sene sonra kırıldı,deforme oldu,öperler valla,hatta bence parça bile bulamazsın sonra söker atarsın kapağı Tranparan kliman olur.

• quote:

toshiba 18 btu 2300
    mitsubishi 18 btu 2600
    adres idealesya diye bi site nasıl arkadaslar? adam ikiside aynı segment dedi telde sizce hangisi mantıklı? daha asagı bulamıycam gibi ne dersiniz? nakliye icinde extradan 60-70 tl vercem

2000 tl'ye 9000 btu'luk bir klima tavsiyesi çıkmadı . sanırım fiyat artıracağız. peşin 2500 tl'ye 12000 btu'luk klima tavsiyesi var mı acaba.
  • quote:

toshiba 18 btu 2300
    mitsubishi 18 btu 2600

Toshiba aldım kullanıyorum. memnunum. İdealeşya da iyidir alışveriş yapan çok kişi oldu. fiyata 60 tl civarı kargo girer. taksit yaptıracaksan artabilir. Bildiğim kadarıyla peşin fiyatına satış yoktu idealeşyada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Mer.

ME krigamine
    Zibro 65 serisi

Arkadaşım 2 ayrı konu var.
    Birincisi Emura ,krigamin zen ,Midea Y serisi gibi makiaların İç serpantini V şeklinde,içerisindeki fan çapı dar oluyor,dolayısı ile yan fan debisi düşük olacak yada hız yüksek ses fazla.

İkinci olarak ise ön panel düz kapak (şuan nerdeyse bütün markalar aynı) ama şişman ,yani serpantin yapısı v değil yarım yuvarlak,dolayısı ile fan çapı büyük,az devirde daha yüksek hava debisi,oda sesi düşürürken hava sürkülasyonunu çok büyük etkilemez.

Şimdi gelelim Şişman ama düz kapaklılara.Bana sorarsanız eski nesil önü komple çizgili panjur en kralı idi.Ama tek bir kusuru vardı tozlu bir görüntü çirkinliği oluyordu.Azıcık elinden iş gelen ise çoğu sökülebilir ön kapak olduğu için yılda 2 kere söküp yıkarsan o sorunda yoktu.Markası ne olursa olsun,hatta kimi ön panel 1-2 yarık oluyor(Daikin ,Zibro Japon üretim vs) kimi ekstra şiman yapmış (Mit Elec.krigamin),ama hangisi olursa olsun hava üst kısımdan daha serbest emildiği için alt kısımlara kadar inmiyor.Nereden mi anlaşılıyor derseniz düz kapak klima kullanalar filitreyi temizlerken dikkat etsinler yukarı kısım dolu iken alt kısımlar eh işte,oda yukarısı tıkanınca alta doğru iniyor.İkinci olarakta klimayı bakıma alınca arka tarafa eğimli olan kısım leş gibi tıkanmış oluyor,ön kısım neredeyse temiz.

Birde şu zamazingolu kapakların ileri yönelik en büyük derdi mekanizma 3-5 sene sonra kırıldı,deforme oldu,öperler valla,hatta bence parça bile bulamazsın sonra söker atarsın kapağı Tranparan kliman olur.

Açıklama için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.