Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (676. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 674675676677678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Eleman33

Merhaba arkadaşlar Mart ayında Mersinde yeni evime taşınacam 11.50m2 çocuk odası ve 16.50m2 yatak odası için yeni klima almayı düşünüyorum. Bu klimalar sadece soğutma için senede 3ay günde 7-9 saat gece çalışacak, kaliteli f/p iyi klima tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Sadece soğutma ise herhangi bir 9 bin BTU (hatta çok güneş almıyorsa, kuzey veya doğu cephedeyse 7 bin BTU) klima o işi görür, ama genelde ucuz ve harcıalem aletler sesli çalışır.

Bütçe de verirseniz, o paraya alınabilecek en kaliteli aleti önerebiliriz.

Ustam sanki alarkonun 2 tane 25 liği arkadaşın işini görür gibi veya biri 25 biri 35.

iki 25 lik için 300 tl yi gözden çıkarmak lazım.

ama ikisinde de uyunayacağı sessiz olması açısından carrier düşünülebilir sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: mterdemli

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar Mart ayında Mersinde yeni evime taşınacam 11.50m2 çocuk odası ve 16.50m2 yatak odası için yeni klima almayı düşünüyorum. Bu klimalar sadece soğutma için senede 3ay günde 7-9 saat gece çalışacak, kaliteli f/p iyi klima tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Sadece soğutma ise herhangi bir 9 bin BTU (hatta çok güneş almıyorsa, kuzey veya doğu cephedeyse 7 bin BTU) klima o işi görür, ama genelde ucuz ve harcıalem aletler sesli çalışır.

Ustam sanki alarkonun 2 tane 25 liği arkadaşın işini görür gibi veya biri 25 biri 35.

ama ikisinde de uyunayacağı sessiz olması açısından carrier düşünülebilir sanki.

Dediğin gibi bir 25'lik bir de 35'lik tam olur ama, bütçe yetersiz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşı tanımam ama hemşerim oluyormuş. Kendi eviyse bence kendini biraz zorlayıp kaliteli birşey alması mantıklı olur. 2-3 sene sonra beklentisini karşılamayıp(benim gibi) klima değiştirip tekrar masrafa girmektense ikmanlar zorlanabiliyorsa zorlanmalı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşı tanımam ama hemşerim oluyormuş. Kendi eviyse bence kendini biraz zorlayıp kaliteli birşey alması mantıklı olur. 2-3 sene sonra beklentisini karşılamayıp(benim gibi) klima değiştirip tekrar masrafa girmektense ikmanlar zorlanabiliyorsa zorlanmalı.

Aslında bütçeyi artırabilirim fakat ev yeni olunca malum masraflar çok

şu anki evimde mits elek 12000 , daıkın 18000 ve bide ucuzundan denki 12000 lik var

mits yeni eve götürecem diğer ikisini değiştirecem

bana sorarsanız Daikın üstüne tanımıyorum yaklaşık 13 senedir kullanıyorum tık demedi (2 defa temizlik yaptırdım sadece) ama meret 8 silindirli amaerikan arabası gibi çok yakıyor zamanının en iyisiydi bence....

• quote:

quote:

quote:

iki klima için yaklaşık 2000-2500tl civarı

Birader, demindenberi arkadaşla kafa patlatıyoruz senin için

En iyisi o bütçeyi başka yerlerden fedakarlık ederek biraz büyüt, aşağıdaki aletleri taktır.
    Hem kaliteli ve sessiz, hem de ekonomik klimalardır.
    En az 10, belki de 15 sene kullanılacak alette üçün beşin hesabını yapma.

Çocuk odasına:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-klima-fiyati,449073.html

Yatak odasına:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-klima-fiyati,449070.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

iki klima için yaklaşık 2000-2500tl civarı

Birader, demindenberi arkadaşla kafa patlatıyoruz senin için

En iyisi o bütçeyi başka yerlerden fedakarlık ederek biraz büyüt, aşağıdaki aletleri taktır.
    Hem kaliteli ve sessiz, hem de ekonomik klimalardır.
    En az 10, belki de 15 sene kullanılacak alette üçün beşin hesabını yapma.

Çocuk odasına:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-klima-fiyati,449073.html

Yatak odasına:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-klima-fiyati,449070.html

teşekkür ederim , tavsiyelerinizi araştırıp değerlendirecem

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: dimitromer

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

quote:

Evime klima taktırmam gerekiyor açıkcası en az kaç btu taktırmak konusunda kararsız kaldığım için yardımlarınıza ihtiyacım var.Evim kombili,müteahhit firma antreye herhangi bir petek koymadığından ev tam olarak ısınamıyor.Herhangi bir oda tam ısınmışken odanın kapısını açınca antreden buz gibi b,r hava esiyor ister istemez antrede yürüünce biraz serinlik hissediliyor.Ev kuzey tarafa baktığından yazın pek sıcağı hissetmiyorum bir nevi doğal klimalı diyede lanse ediyorum.Klimayı tamamen ısıtma üzerine almak istiyorum.Uzunlamasına 10-11m genişlik olarak antre 5metresi 1metre geri kalan 5-6metre taş çatlasa 1.40m genişliğinde.Sadece antre metrekaresi için 12000 btu belki yeterli olur ama odaların kapıları açıldığında sıcak hava akımı ister istemez dağılacak klima düşük btu da görevini göremeyecek diye düşünmekteim.Ev ortalama toplamda 120metrekare büyüklüğünde bütün evi klima ile beslemek gibi uç bir düşüncem yok ama doğalgazıın yanı sıra en azından antreye heme yetecek hemde eve destek verecek büyüklükte bir klima almak istiyorum.Neden ısrarla antreye koymam gerektiğine gelince malum bizim müteahhit klima iç tesisatını antreye kurmuş.Dış ünite binannın alt katlarında bir çıkışı var.Evin içerisinde tadilat vs uğraşamayacağımdan ve de antrenin soğuk olması gibi büyük bir problemmim olmasından dolayı mecburum bir yerde.(antreye tesisat vs.petek koyma gibi bir düşüncem yok hem görüntü kirliliği etrafta borular vs. hem ev delik deşik olmaması adına.

size evin daire vaziyeti aşağıdaki linkte sunuyorum.kırmızıyla klima yerini işaretlemeye çalıştım.Max.2000 tl civarında klima tavsiyelerinizi rica ederim.

http://c1111.hizliresim.com/r/f/hndu.png

.Klimanın çıkış konum resimlerine göre son bir fiklir verebilirmisiniz?Klimanın mevcut yer değilde farklı bir noktaya konmasında oluşacak kablo kirliiğindede kurtulabilirmiyim?

http://a1111.hizliresim.com/r/s/qr10.jpg

http://a1111.hizliresim.com/r/s/qr2q.jpg

http://a1111.hizliresim.com/r/s/qr3g.jpg

http://a1111.hizliresim.com/r/s/qr44.jpg

yardımlarınızı rica ederim.

sv:arkadaşım ben olsam senin yerine bu antreye bir hitachi klima alırdım neden hitachi çünkü bu cihazların hava debisi diğer cihazlara oranla biraz daha yüksek daha uzun mesafelere havayı sürükler...

eğer bir montajda bir problem olmuyacağı düşünülürse aslında yer tavan tipi bir cihaz alman daha mantıklı olacaktır ...

resimde boru çıkışlarını görüyorumhttp://a1111.hizliresim.com/r/s/qr44.jpg
    ne kadar kötü ve hesapsız yapılmış bir proje uygulama tatami ile yanlış oraya tesisatmı yapılır hödükler diye sitemde bulunuyorum kusuruma bakmayın..

şimdi bu durumda 2 seçenek var aynanın üzeini kırdıracaksın ve boruları kirişe kadar taşıyacaksın borular kırılan duvarın içine gizlenecek yada aynanın üzerine kablo kanalı içine gizleyeceksin boruları ve klimayıda karşıda görülen kirişe takıcaksın

tercihim yer tavan tipi yada HİTACHİDİR

aynı zamanda hitachi klimalar biraz diğer klimalara nazaran seslide çalışsa antre olduğu için bu ses seni rahatsız etmez

ama ben olsam illa yer tavan tipi bir cihaz alırdım mesela sana bi örnek vereyim..

http://www.modernklima.com.tr/urunler/144/Yer_-_Tavan_Tipi_Split_Klima/teknik-ozellikler

Çok teşekkür ederim ilginiz,cevabınız ve yardımınız için

aman abi hiç deneme. ben acil yazmıştım. normal ısıkaybı sandım ama aman. kocaustada açıklamış altta şimdi baktım sizde resmen duvar yok. mecbursunuz 50'lik almaya.

50 lik derken biraz açabilirmisiniz rica etsem?

• 50'lik, yani 5 kW'lık, başka deyişle 18 bin BTU'luk.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BirKaNa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serdar66

arkadaşlar forumda okuduğum kadarı ile klima ve ısıtma hakkında herkes kendince bir şeyler yazmış
    kimileri satış sitelerini yazmış her şeyi satanlardan klima kombi yada kazan aldığınız zaman mağdur olma şansınız çok yüksek
    bu işlerden biraz anlayan biri olarak size profesyonelleri öneriyorum
    her mesleğin bir erbabı vardır
    bence bu şekilde değerlendirmeniz size daha faydalı olacaktır
    adam internet sitesinde hem elbise hemde kombi satıyor hemde her marka hemde her model
    hatta üretimde olmayan modeller bile sitesinde var
    halbuki sattığı malı görse tanımaz
    siz eğer bu insanlardan medet umarak 100 lira aşağı bir fiyata kombi alıyorsanız
    kar elde ettiğinizi düşünmeyin bence
    o satıcılar kendi evine ne alacağını bilmiyor
    her konuyu profesyoneli ile çözün derim

Alarkonun resmi sitesinde peşin fiyatı 3000 tl olan ras 18skv yi 8 taksitle 2460 TL ye aldım. bayiye sordum o da 2900-3000 lerden bahsediyor.

şimdi benim klimam sağlam şekilde tüm aparatlarıyla geldi kuruldu. Bir sorun çıksa benim muhatabım izmirdeki spotçu mu alarko mu? tabiki alarko. fiyat farkları sizin dediğiniz gibi 100 tl falan değil. 400-500 yerine göre 600 TL farkettiği oluyor ki bayiden alıp sıkıntı yaşama ihtimali de aynı şekilde var.

Ben tanıdığıma, sorana önerimi yaparım. para çok olan istediği yerden alabilir.

Klimayı nereden aldığınızı ve ısıtma/soğutma performansı ile ilgili tecrübelerinizi yine burada paylaşırsanız memnun oluruz.

Arkadaşım illaki benim aldığım yerden almak zorunda değilsiniz. Öncelikle bunu belirterek başlayayım reklam olmasın.

Bu netten klima satışı işini idealesya.com baya iyi götürdü ama sonra fiyatları biraz yukarı çektiler gibi, avantajdeposu.com, e-kombi.net e-satış yöntemiyle klima satan internet siteleri.(daha çok var hızlıal gibi hepsi burada gibi ama buraların bir cazibesi yok fiyatlar genelde kazık)

ben beyazstore.com diye bir siteden aldım. İzmirde spot satış yapan bir firmaymış hiç araştırmadan tam liste fiyatlarının değiştiği dönemde aldım. Klima ve kurulum seti eksiksiz ve sağlam şekilde geldi. geçen cumartesi Alarko servisi kurulumunu yaptı. Hem alışta hem serviste sorun yaşamadım.

Klima Toshibanın başlangıç seri inverter klimalarından. Yani daha üst ve kalite serileri de mevcut. Ancak ben şuana kadar gördüğüm performanstan memnunum. Üfleme hızı ve üfleme sıcaklığı gayet iyi. ses seviyesi de öyle. ben salona kurdurdum. Önceki klimam çok sesliydi. televizyonun sesini bastırıyordu hem iç ünite hem dış ünite. Şimdi televizyon açıkken klimanın çalıştığını hissetmezsin. dış üniteyi zaten duymuyorsun.

Soğutma performansı hakkında yorum yapamayacağım çünkü daha soğutmada kullanmadım ama sorun olacağını sanmıyorum.

Yani uzun lafın kısası klima benim beklentilerimi karşılıyor. Sizin ne beklediğinizi bilemiyorum. Siz hangi ürünü tercih edeceğinizr karar verdikten sonra gerek bayi gerek e-satış yoluyla alacak pek çok yer bulabilirsiniz.

Bulunduğunuz şehire göre; mbirol ve tekirdağlı klimacıyla da görüşüp bilgi alabilirsiniz. Söylediğim ustalar fiilen bu işin içinde olup satış ve servis hizmeti veriyor diye hatırlıyorum.

Kafanızda marka model var ise bunlarla ilgili yorumu kocausta ve alptuğ abilerden alabilirsin.

Arkadaşım iyi hoş yazmışssında bu firmaları arayınca ücretsiz keşif hizmeti veriyorlarmı.
    İnternet üzerinden alınan klimalarda servis hizmeti herzaman 2 plandadır bayiden alan müşteriye nazaran.

• @antisekurit

Keşif istiyorsanız herhangi bir klima veya beyaz eşya satıcısına başvurabilirsiniz, eğer buna ihtiyacınız varsa.

İnternetten alınan mala servis 2. plandadır lafının da hiçbir anlamı yoktur, tamamen uydurmadır.

Evimdeki 4 klima da, birçok beyaz/elektronik eşya da hep internetten alındı; kurulum olsun arıza olsun her servise başvurduğumda hiçbirisi ürünün nereden alındığını sormadı.

Hatta internetten aldığım Beko klima doğrudan en yakın servise gönderildi, o günlerde normalde 1 hafta montaj için gün verildiği halde bunu 2 gün içinde gelip kurdular. Yaptıkları işçilik te 1. sınıftı.

Milleti bu tür geyiklerle yanıltmayalım lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Daha önceleri yazmış olup bana inanmayan arkadaşlara gelsin, Mitsubishi Electric iç ünite fan motoru.

kardeş daikininde birçok elektronik parçası panasonictir. buna inanmak gerekir. sebep aramamk gerekir.
  • quote:

Arkadaşlar Mıtsubıshı Electrıc tr katalogları ile yurt dışı katalogları sanırım aynı değil.
    Toplam tüketim nominal 0,60 yok.

bu model özel bir mdoeldir genelde isteğe göre üretildiği notu var klimaplus sitesinde. ama araştırısanız bir dolu belge bulursunuz yurt dışındada aynı değerler var. benim zamanım yok. bulmazsanız sonra yazın ben eklerim biraz geç olsada. size karşı bir art niyetimde yok ama doğruyu söylemek gerekirse yazdıklarınız sırıtıyor. insaflı olmak gerekiyor. klimaplusta babamın oğlu değildir ve oldukça kazıkçı bir firma durumuna geçti. onları savunduğum felan yok eleştiriyorum bile yeri geldiğinde. fakat yiğidi öldür hakkını yeme servis konusund kendi yaşdıklarımla bence birnumara bunuda aynen söylerim.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BirKaNa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serdar66

arkadaşlar forumda okuduğum kadarı ile klima ve ısıtma hakkında herkes kendince bir şeyler yazmış
    kimileri satış sitelerini yazmış her şeyi satanlardan klima kombi yada kazan aldığınız zaman mağdur olma şansınız çok yüksek
    bu işlerden biraz anlayan biri olarak size profesyonelleri öneriyorum
    her mesleğin bir erbabı vardır
    bence bu şekilde değerlendirmeniz size daha faydalı olacaktır
    adam internet sitesinde hem elbise hemde kombi satıyor hemde her marka hemde her model
    hatta üretimde olmayan modeller bile sitesinde var
    halbuki sattığı malı görse tanımaz
    siz eğer bu insanlardan medet umarak 100 lira aşağı bir fiyata kombi alıyorsanız
    kar elde ettiğinizi düşünmeyin bence
    o satıcılar kendi evine ne alacağını bilmiyor
    her konuyu profesyoneli ile çözün derim

Alarkonun resmi sitesinde peşin fiyatı 3000 tl olan ras 18skv yi 8 taksitle 2460 TL ye aldım. bayiye sordum o da 2900-3000 lerden bahsediyor.

şimdi benim klimam sağlam şekilde tüm aparatlarıyla geldi kuruldu. Bir sorun çıksa benim muhatabım izmirdeki spotçu mu alarko mu? tabiki alarko. fiyat farkları sizin dediğiniz gibi 100 tl falan değil. 400-500 yerine göre 600 TL farkettiği oluyor ki bayiden alıp sıkıntı yaşama ihtimali de aynı şekilde var.

Ben tanıdığıma, sorana önerimi yaparım. para çok olan istediği yerden alabilir.

Klimayı nereden aldığınızı ve ısıtma/soğutma performansı ile ilgili tecrübelerinizi yine burada paylaşırsanız memnun oluruz.

Arkadaşım illaki benim aldığım yerden almak zorunda değilsiniz. Öncelikle bunu belirterek başlayayım reklam olmasın.

Bu netten klima satışı işini idealesya.com baya iyi götürdü ama sonra fiyatları biraz yukarı çektiler gibi, avantajdeposu.com, e-kombi.net e-satış yöntemiyle klima satan internet siteleri.(daha çok var hızlıal gibi hepsi burada gibi ama buraların bir cazibesi yok fiyatlar genelde kazık)

ben beyazstore.com diye bir siteden aldım. İzmirde spot satış yapan bir firmaymış hiç araştırmadan tam liste fiyatlarının değiştiği dönemde aldım. Klima ve kurulum seti eksiksiz ve sağlam şekilde geldi. geçen cumartesi Alarko servisi kurulumunu yaptı. Hem alışta hem serviste sorun yaşamadım.

Klima Toshibanın başlangıç seri inverter klimalarından. Yani daha üst ve kalite serileri de mevcut. Ancak ben şuana kadar gördüğüm performanstan memnunum. Üfleme hızı ve üfleme sıcaklığı gayet iyi. ses seviyesi de öyle. ben salona kurdurdum. Önceki klimam çok sesliydi. televizyonun sesini bastırıyordu hem iç ünite hem dış ünite. Şimdi televizyon açıkken klimanın çalıştığını hissetmezsin. dış üniteyi zaten duymuyorsun.

Soğutma performansı hakkında yorum yapamayacağım çünkü daha soğutmada kullanmadım ama sorun olacağını sanmıyorum.

Yani uzun lafın kısası klima benim beklentilerimi karşılıyor. Sizin ne beklediğinizi bilemiyorum. Siz hangi ürünü tercih edeceğinizr karar verdikten sonra gerek bayi gerek e-satış yoluyla alacak pek çok yer bulabilirsiniz.

Bulunduğunuz şehire göre; mbirol ve tekirdağlı klimacıyla da görüşüp bilgi alabilirsiniz. Söylediğim ustalar fiilen bu işin içinde olup satış ve servis hizmeti veriyor diye hatırlıyorum.

Kafanızda marka model var ise bunlarla ilgili yorumu kocausta ve alptuğ abilerden alabilirsin.

Arkadaşım iyi hoş yazmışssında bu firmaları arayınca ücretsiz keşif hizmeti veriyorlarmı.
    İnternet üzerinden alınan klimalarda servis hizmeti herzaman 2 plandadır bayiden alan müşteriye nazaran.

Kardeş keşife ihtiyacım yokki. Ben mekanıma uygun klimayı seçiyorum zaten. Keşif olmazsa olmaz birşey değil.

Hem satış hem servis hizmeti veren yerler belki biraz gönülsüz gelebilir ama servis başka birşey satış başka birşey. Ben ister A mağazasından alırım ister B magazasından istersem de internetten alırım. Servisin bunu sorgulama lüksü yok.

Bayi ne yapıyor ki? Sen bayiden aldım servis gelir bayiden senin ürününü teslim alır gelir kurar. 1 yıl sonra senin aldığın ürün arıza yapınca bayiyle mi görüşürsün servisle mi?

BAyi malını sağlam ve sorunsuz olarak satmışsa işi bitmiştir. Değişim gerekli durumlarda internet satışlarında da geçerli. Çağırısın kargoyu alır götürür firmaya iletir onlar sana yenisini getirir.

İnsanları korkutmanın bir alemi yok bence. Ben 600 TL fazla verip neden bayiden alayım ki; Benim internetten aldığım firmada Alarko ve Toshibanın bayisi. Ben izmirde olsam gidip dükkandan alma şansım da var.

• iş yine başka yönlere döndü

sayın arkadaşlar ,bazı arkadaşların şahsi kaygılarından dolayı buraya gelip klima soran arkadaşların asıl dertlerine derman olunamıyor,

lütfen mağaza tartışması yapacaksanız başka bir başlık açıp oradan devam edelim

arkadaşlar hangi klimayı alırsam daha uygun olurun peşinde diğer bir kesim illa ben en doğrusunu söylerimin peşinde

bırakın alacak olan nerden alırsa alsın o bizim konumuz değil ancak aynı klimayı daha ucuz/ daha uygun şartlarda bulan arkadaş olursa onlar da o yeri bildirsin ki bir insanımıza faydamız dokunsun

zaten hiç kimseye illa git şuradan al diye kimse baskı yapmıyor tam tersi mümkün olduğunca bu tip şahısları aramızdan gönderiyoruz ki böylece forum satış sitesi özelliğine dönüşmesin

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

iş yine başka yönlere döndü

sayın arkadaşlar ,bazı arkadaşların şahsi kaygılarından dolayı buraya gelip klima soran arkadaşların asıl dertlerine derman olunamıyor,

lütfen mağaza tartışması yapacaksanız başka bir başlık açıp oradan devam edelim

arkadaşlar hangi klimayı alırsam daha uygun olurun peşinde diğer bir kesim illa ben en doğrusunu söylerimin peşinde

bırakın alacak olan nerden alırsa alsın o bizim konumuz değil ancak aynı klimayı daha ucuz/ daha uygun şartlarda bulan arkadaş olursa onlar da o yeri bildirsin ki bir insanımıza faydamız dokunsun

zaten hiç kimseye illa git şuradan al diye kimse baskı yapmıyor tam tersi mümkün olduğunca bu tip şahısları aramızdan gönderiyoruz ki böylece forum satış sitesi özelliğine dönüşmesin

Satışçılar için başka başlıklar var.

• merhaba sayın kocausta ınverter klımada tek tarıfelı sayacmı daha ekonomık olur yoksa üç tarıfemı??
  • Kombi, Klima, Servisi - İzmir'de Dolandırıcılık

İzmir'de, internet ortamında kombi, klima servisi gibi tanıtım sayfası açarak, onarım için gittikleri evlerde "yedek parça temini için" para alarak kayıplara karıştığı iddia edilen kişi polis tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bazı vatandaşların, evlerindeki arızalı kombi, klima onarımı için başvurdukları kişinin, yedek parça temin etme gerekçesiyle paralarını alarak ortadan kaybolduğu yönündeki şikayetler üzerine inceleme başlattı.

Ekipler, internette "kombi-klima servisi" adı altında faaliyet gösteren siteden yola çıkarak sürdürdükleri çalışmada, dolandırıcılık yapan kişinin A.C. olduğunu belirledi. A.C., Karabağlar'daki evinde yakalanarak gözaltına alındı.

İnternet ortamında kombi, klima, beyaz eşya servisi olduğunu gösteren tanıtım sayfası açan zanlının, onarım için davet edildiği evlerde, incelediği cihazlardaki bir parçanın arızalı olduğunu söyleyerek temin etmek için para aldığı ve kayıplara karıştığı öne sürüldü.

Zanlının aynı yöntemle çok sayıda kişiyi dolandırdığı bildirilirken, bakım, onarım için çağrılan servislerden mutlaka yetki belgesi istenmesi gerektiği hatırlatıldı.

"Vatandaşlar, hizmet aldığı servisten yetki belgesi istesin. Bu tip dolandırıcılıklar sık sık yaşanıyor. Ucuz olur diye yetkisiz servislere yöneliniyor ancak bu tarz dolandırıcılıklarla karşılaşabiliyor." şeklinde uyarıda bulundu.

İşlemlerinin ardından İzmir Adliyesi'ne gönderilen A.C. tutuklanarak cezaevine konuldu.

• quote:

Alptuğ biraderimin dediği üzere, ısınmak konusu çok izafi; konuyu "geyik muhabbeti"nden çıkarıp gerçek verilere bakalım.
    Altta İgdaş'ın ısı kaynaklarına göre maliyet grafiği var.
    Karşılaştırmalarda klima yok sadece, onu da siz ekleyin.
    Oradaki "elektrik" sütunu elektrik sobası-ufo içindir.
    A sınıfı düz tip klima için elektrikteki değeri 3.5'a bölün; inverter için de 4 ila 5'e bölün (inverterlerde çeşit çok).

Herşey meydanda, gerisi muhabbettir:

http://www.igdas.com.tr/Dynamic/YakitFiyatKarsilastirmasi.igd

Arkadaşlar aslında iğdaş verileri çok gel sıralamış,ha klimayı(HEAT PUMP) koymamış,ama olay çok basit elektik olarak verdiği değer resistans ,egerki siz oradaki toplam değeri 3 e bile bölseniz (ki en kötü Heat pump sistem COP 3,inverter vs karıştırmadan)işte hesap ortada yahu!!Onların hesabına göre 0,0926 çıkıyor yani doğalgazdan daha ucuz.Ha COP 4 ler olunca 0,695 ya artık bana COP 5 leri söyletmeyin....

Şu elektrikli ocak konusuna gelince a be arkadaş 11 senedir evde tüp yok hiçte aç kalmadık.Bu güne kadar bir kere gece boyu elektriksiz kaldık,ondada Pizza yedik yahu.Bu kadarda aciz kalınacak bir durum yok.Zaten elektrik problem olan yerde teknolojik hayat zaten yok.Ama artık büyük şehirlerde Elektrik sorun değil artık.Bu dünyadaki en temiz ve güvenli enerji elektrik.Ha illada istepnemi arıyorsun al bir piknik tüp koy balkonuna alt tarafı 20 TL.Yada al bir malgal bahaneyle elektrik kesildimi keyif yaparsın....

• Ha birde herkes oyuna geliyor,siz bir dönüp bakın bakalım 2009 daki doğalgaz fiyatlarına

http://www.igdas.com.tr/Dynamic/Fuel_Price_Comparison.aspx?MI=3&CMI=332&MCI=123

Gaza gelenlerev1-2 vakte kalmaz döşeyecekler boruları..
  • klimayı -kombiyi illa ki mağazadan alın diyenler için ilginç bir konu gördüm ,üstelik yeni bir olay ve bakın arkadaş nereden almış ?

http://forum.donanimhaber.com/m_55820159/tm.htm
  • 
Sayfa: önceki 674675676677678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.