Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (622. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: LykiaNx Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba bana bu klima konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
    ben 2 gün önce mitsubishi heavy dxk12z3 model klima aldım. izmirde oturuyorum. evim arakat salonum 22 metrekare, öğleden sonra güneş görüyor ve çift cam korunaklı bir oda. dün akşam dışarı 10 derece civarındayken klimayı açtım 22 dereceye ayarladım ısıttı ancak belli bir süre sonra kanatlarını otomatik olarak yukarıya kaldırıp soğuğa yakın üfleme yapıyor. bu normal mi inverterların dur kalk yapmadığını biliyorum ancak kapasitesini düşürdüğünde soğuk üflemesi normal değil gibi geldi. kapasitesini düşürse de sıcak üflemesi gerekir diye düşünüyorum. önceki evimde de normal split klima vardı gayette iyi ısıtıyordu. daha iyi diye inverter aldım ama kötü mü yaptım acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

İnverterler dur-kalk yapmaz diye birşey yok.
    Bu günlerde olduğu gibi hafif soğuklarda, hedef olarak ta halihazırdaki dereceden az farklı ayarlanmışsa dediğiniz durum sıklıkla gerçekleşebilir.
    Eğer klimanız daha ileri teknoloji, yani kısılma adımları daha küçük bir model olsaydı; alet daha küçük aralıklarda gezinerek kısılabilecek ve tümden durma olmayabilecekti.
    Yaşadığınız durum bir arıza veya olumsuzluk değildir.
    Hiç durmadan çalışmasını istiyorsanız, hedef dereceyi 26 C gibi yapın, fanı en düşük hıza alın; durma olayını ya daha seyrek yapar ya da hiç yapmayabilir.

hocam teşekkür ederim dediklerinizi deniycem tabi ki, ancak daha bugün toshiba inverter alan bir arkadaşımla konuştum ve ikimizin de inverter klima hakkında ki görüşümüz aynıymış gibi birbirimize ılık üflüyor dedik. ben ailemle kalırken de split klima kullanıyorduk sanki o split klima sıcak üflüyor bu daha soğuk üflüyor gibi geliyor. inverter klimalar sanki insana hissettirmeden odayı istenen seviyeye getiriyor yada biz sıcağa alıştığımız için bize öyle geliyor. doğru mudur? artık davası olmaz ama aldığım klima hakkında sizin bir yorumunuz varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: OBERTAN

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _png_

Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.

Bütçene göre sıralıyorum piyasanın en kaliteli klimalarıdır ben kendim merkezi sistem ciyim ayrıca iklimsa tecrübemde var boş konuşmuyorum.
    Para sorun değil diyorsan DAIKIN
    O kadar çıkamam diyorsan PANASONIC
    Oda pahalı daha uygun bişeler istiyorsan General
    Yok buda olmadı diyorsan SHARP

bunların haricinde asla klima alma

Evet gerisi klima değil çöptür.Sakın ha başka klima almayın bu arkadaş çok çok iyi biliyor bu iş,nede olsa merkezi sistemci,büyük işler yapıyorlar bunlar büyük adam.Her şeyi onlar iyi bilir.

aklınca alay mı ediyorsun sen. senin hayalinde bile göremeyeceğin ülkelere arızaya gittim ben kaç çeşit kaç marka klimaya baktım aklının alamayacağı arızaları çözdüm bazen bir hafta çözemediğimiz arızalar oldu kıbrısa vrf montajına gittim irana ıraka suudi arabistana montajlara gittim senin evinin büyüklüğünde dev sistemlere baktım 200 beygirlik kompresörler gördüm neyin savaşını veriyorsun sen amele

ya kardeş şimdi yanlış anlıycaksınızda ben tartışmanıza hiç karışmak istemiyorum ama üslup açısından dikkat derim.

benim sormak istediğim

peki şimdi mitsubishileri öldürdünüz m.e ve mhi. hitachi sanyo fujitsu vb tüm kalite markaları öldürdünüz. bilmediklerimiz olabilir. ozaman bu markalar fazla değil ve açıklamanız uzun sürmez. açıklayın kötülüklerini öğrenelim ozaman sizede dua edelim.

• arkdaşlar;söyleyeceklerimi kimse üstüne alınmasın.

bakınız;

ülkemizde bir çok insan donanımhaber sayesinde kafasındaki soru işaretlerine çözüm bulmaya çalışıyor.kimisi buradan yardım istiyor vaktiyle tıpkı benim ısınma amaçlı klima konusunda yardım istediğim gibi ve çözüm bulamadığım ya da merak ettiğim şeyleri ilerleyen zamanda sorup öğreneceğim gibi.

vaktiyle klima ararken almak istedğim klimayı satan hatay ilinde bir arkadaşla tel.de görüştüm.bana donanımhaberden de bu tip ürünlerle ilgili bilgilere ulaşacağımı söylemişti.yani ülkede herkes okuyor buraya yazılanları çizilenleri.onun için herkes buraya yazarken sosyal bir sorumluluk sahibi gibi davranıp objektif ve tutarlı yorumlar yazmalı diye düşünüyorum.

herhangi bir ürünü överken ya da karalarken bence şöyle,bence böyle yerine ortaya ciddi veriler koyarak fiyat performans açısından da değerlendirme yaparsak daha mantıklı ve tutarlı bir yorum olur.diğer türlü o sadece onu söyleyen kişinin doğrusu olur halbuki herkesin doğrusu yerine tek bir doğru vardır.

ya bir düşünün Allah aşkına mesela burada hep ne deniliyor klima japon sa işte o malum markalarsa iyidir gerisi fiyat performans olarak biraz daha geride deniliyor değilmi.

şimdi sorarım sizlere biz kimin malını kime övüyoruz.varmı bizim bu üründen üreten yerli üreticimiz yok.hepsi yabancı değilmi.şurada elin yabancılarının malları yüzünden millet birbirinin kalbini kırıyor üzücü şeyler yazılıyor.halbuki şu an bu yazdıklarımı okuyan arkdaşlarda dahil herkes şunu çok iyi bilsin.burada hakikatten forumda sorularına yanıt arayanlara yardımcı olmaya calışan mbirol gibi,kocausta gibi.ygt007 gibi albani gibi vs.vs.arkadaşlar var

ayrıca sırf muhalefet olsun diye yazanlarda çıkıyor zaman zaman.hatta kullanmadıkları bilmedikleri bir ürünü karalayacak kadar ileri gidenlerde çıkabiliyor.

bütün bunlara rağmen burada bizlerden yardımını esirgemeyen yukarıda niklerini saydığım ve daha sayamadığım bir çok arkadaşıma teşekkür ediyorum her şeye rağmen bizleri bilgilendirdikleri ve ilgileri için.

şurada tartışmadan güzel güzel konuşalım.herhangi bir ürün hakkında olumlu ya da olumsuz bir değerlendime yaparken teknik verilere dayanarak fiyat performans bazında değerlendirme yaparsak her şey daha iyi olur.

meseka herif geliyo şu iyi,şu da kötü diyor çıkıp gidiyor.daha sonra okuyanlar bir bakıyorlar bu kişi buna neden iyi ya da kötü demiş diye herhangi bir ayrıntı yok.adam yazmış gitmiş.iyi diyorsa da kötü diyorsa da nedenini yazmamış.

tabi benimde zaman zaman tartışmalarım oldu,yeri geldi üzdük yeri geldi üzüldük ama değmez emin olun değmez hiçbir şeye..

olmuyor beyler olmuyor kalp kırmadan nefret ettirmeden yazalım konuşalım argo sözlerden uzak duralım.ben 30 yaşındayım burada 12 yaşından tutunda

60-70 yaşında kadar kişiler çeşitli konularda sorularında cvp arıyor ya sorun çözmekte yardımcı oluyor.

kimse forumun sahibi değil burası hepimizin herkesi sağduyulu olmaya davet ediyorum.saygılar

serkan

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

Bütçene göre sıralıyorum piyasanın en kaliteli klimalarıdır ben kendim merkezi sistem ciyim ayrıca iklimsa tecrübemde var boş konuşmuyorum.

Evet gerisi klima değil çöptür.Sakın ha başka klima almayın bu arkadaş çok çok iyi biliyor bu iş,nede olsa merkezi sistemci,büyük işler yapıyorlar bunlar büyük adam.Her şeyi onlar iyi bilir.

aklınca alay mı ediyorsun sen. senin hayalinde bile göremeyeceğin ülkelere arızaya gittim ben kaç çeşit kaç marka klimaya baktım aklının alamayacağı arızaları çözdüm bazen bir hafta çözemediğimiz arızalar oldu kıbrısa vrf montajına gittim irana ıraka suudi arabistana montajlara gittim senin evinin büyüklüğünde dev sistemlere baktım 200 beygirlik kompresörler gördüm neyin savaşını veriyorsun sen amele

arkadaşım kullandığın uslup hiç hoş değil senin amele dediğin şahıs yıllardır bu forumda insanları klima konusunda aydınlatan,konuya hakim birkaç uzman kişiden biridir kocausta.tekirdağlı bunlar gibi biz bu insanların bilgi ve önerileri doğrultusunda klima aldık ve memnun kaldık sen yaptığın listeye bikere mitsbishi,toshiba gibi markaları eklememişsin bunlarda kötü klima yapmıyorlar herhakde

• quote:

Orijinalden alıntı: maslan7

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

arkadaşım kullandığın uslup hiç hoş değil senin amele dediğin şahıs yıllardır bu forumda insanları klima konusunda aydınlatan,konuya hakim birkaç uzman kişiden biridir kocausta.tekirdağlı bunlar gibi biz bu insanların bilgi ve önerileri doğrultusunda klima aldık ve memnun kaldık sen yaptığın listeye bikere mitsbishi,toshiba gibi markaları eklememişsin bunlarda kötü klima yapmıyorlar herhakde

aynen katılıyorum arkadaşa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerbera -- 25 Ekim 2011; 0:13:05 >

• klima tavsiyesi mi , kavga tavsiyesi mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: newforest

üstatlar klima 14m2 salon ve 16m2 o-odasi icin düsünüyorum yani klima salona takilacak salon# 7metre uzunlugunda yaklasik 1,80 genisliginde sonrada 4m*4m yani 16m2 olan oturma-odasini isitmasini istiyorum yani klimanin yaklasik olarak önünde toplamda 11m alan var isitmasi gereken bu 11 metrenin 7 metresi dedigim gibi 1,80cm genisliginde sonra geriye kalan odada 4m uzunluk 4m genislik arkadaslar isitma olarar
    alarko gold serisi 50m uygunmudur yada daha iyi fiyata daha performansli bir urun alabilirmiyim yada toshinba 18 skv hangisi daha iyidir yada sizin önerileriniz
    toshiba Ras 18 Skv 20500 Btu/h Inverter Duvar Tipi Split Klima
    Alarko Carrier 53 NQV 50 M X-Power Gold İnverter Klima
    lutfen acil degerli yorumlariniz bekliyorum

Yeriniz 30 m2, ve o alana da bu aletler yeterli, zaten ikisi de (neredeyse) aynıdır.
    Ama şartlayacağınız mekanların şekli biraz değişik oluyor, iki oda arasında mutlaka farklılıklar olacaktır; özellikle ısıtmada.

Bu fiyata alabileceğiniz en iyi aletler bunlar.
    Daha verimli ve ek özellikli alet isterseniz 500+ lira daha yukarı çıkmanız gerekir.

İkisi arasından hangisi derseniz, yaklaşık 150-200 lira daha ucuz olan AC'i tercih ederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zick35

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

İnverterler dur-kalk yapmaz diye birşey yok.
    Bu günlerde olduğu gibi hafif soğuklarda, hedef olarak ta halihazırdaki dereceden az farklı ayarlanmışsa dediğiniz durum sıklıkla gerçekleşebilir.
    Eğer klimanız daha ileri teknoloji, yani kısılma adımları daha küçük bir model olsaydı; alet daha küçük aralıklarda gezinerek kısılabilecek ve tümden durma olmayabilecekti.
    Yaşadığınız durum bir arıza veya olumsuzluk değildir.
    Hiç durmadan çalışmasını istiyorsanız, hedef dereceyi 26 C gibi yapın, fanı en düşük hıza alın; durma olayını ya daha seyrek yapar ya da hiç yapmayabilir.

hocam teşekkür ederim dediklerinizi deniycem tabi ki, ancak daha bugün toshiba inverter alan bir arkadaşımla konuştum ve ikimizin de inverter klima hakkında ki görüşümüz aynıymış gibi birbirimize ılık üflüyor dedik. ben ailemle kalırken de split klima kullanıyorduk sanki o split klima sıcak üflüyor bu daha soğuk üflüyor gibi geliyor. inverter klimalar sanki insana hissettirmeden odayı istenen seviyeye getiriyor yada biz sıcağa alıştığımız için bize öyle geliyor. doğru mudur? artık davası olmaz ama aldığım klima hakkında sizin bir yorumunuz varmı?

Önceden sabit devirli klima kullanmış olan biri için "ılık üfleme" hikayesi doğru
    Sabit hızlı ikide bir durup kalktıkça yeniden verdiği havanın sıcaklık farkı hissedilir.

Sizin dikkatinizi çeken "ılık üfleme" olayınını, havalar biraz daha soğuduğunda unutacaksınız.

Aldığınız 12'lik İklimsa MHI inverter, eğer 2000 liranın altında bir fiyata aldıysanız iyidir.
    Çünkü özelliklerine/teknolojisine göre 1500-2000 lira fiyat aralığında olması gerekir.
    Yazın bu aleti çok daha pahalıya satıyorlardı, ve o nedenle tavsiye etmiyorduk.

• üstadim + 500 daha cikabilirim o zamanki önerileriz ne olur üstadim
  • Herkese merhaba,

Bir konuda gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.

2 adet dijital baskı makinalasının çalıştığı yaklaşık 8m.X4m. (yükseklik 2.5m) alan için klima almam gerekiyor. Odanın en son kısmında, içeride oluşan boya ve solvent kokusunu dışarı atmak için ufak bir havalandırma fanı var. Bu fan içerideki havayı devamlı dışarı çekiyor. Yapılan baskıların düzgün kuruması ve baskı kalitesi için oda sıcaklığının yaz ve kış 23c civarı olması gerekiyor. Klimanın çok fonksiyonlu olması bizim için önemli değil. Günde en az 10 saat çalışacak ve ısıyı istenen seviyede tutacak olması yeterli. Keşif için gelen servis böyle bir alana 24.000 lük tek bir klimanın yetmeyeceğini, 2 adet 24.000 klima veya salon tipi klima kullanmamız gerektiğini söyledi. Açıkçası işyeri olduğu için elektrik sarfiyatını da düşünmemiz gerekli. Bu koşullarda f/p olarak önerebileceğiniz klimalar nelerdir? Birkaç güne bu işi çözmem gerekli.

Yardımlarınız bekliyorum. Teşekkürler...

• quote:

üstadim + 500 daha cikabilirim o zamanki önerileriz ne olur üstadim

Böyle birşey olur:

http://beyazstore.com/detay-297-mitsubishi-srk50zjx-s-inverter-duvar-tipi-split-klima--ucretsiz-kargo-%29-mitsubishi.htm
  • tesekkürler üstadim fakat bu beni fazlayiyla asiyor 3500 tlllik bir klima bana cok fazla gelir benim icin maksimum 2700 olabilir üstadim ama sizin dediginiz gibi alarko carrrier yeterli diyorsunuz peki tashiba ras 16 skvr nasil olur yoksa alarko ile arasinda cok fazla kayde deger fark yokmudur tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: servi

Herkese merhaba,

2 adet dijital baskı makinalasının çalıştığı yaklaşık 8m.X4m. (yükseklik 2.5m) alan için klima almam gerekiyor. Odanın en son kısmında, içeride oluşan boya ve solvent kokusunu dışarı atmak için ufak bir havalandırma fanı var. Bu fan içerideki havayı devamlı dışarı çekiyor. Yapılan baskıların düzgün kuruması ve baskı kalitesi için oda sıcaklığının yaz ve kış 23c civarı olması gerekiyor. Klimanın çok fonksiyonlu olması bizim için önemli değil. Günde en az 10 saat çalışacak ve ısıyı istenen seviyede tutacak olması yeterli. Keşif için gelen servis böyle bir alana 24.000 lük tek bir klimanın yetmeyeceğini, 2 adet 24.000 klima veya salon tipi klima kullanmamız gerektiğini söyledi. Açıkçası işyeri olduğu için elektrik sarfiyatını da düşünmemiz gerekli. Bu koşullarda f/p olarak önerebileceğiniz klimalar nelerdir? Birkaç güne bu işi çözmem gerekli.

İşyeri olduğuna göre ses ve konfor ikinci planda, dediğiniz gibi alım+işletme maliyeti ön planda ise, basit düz tip A sınıfı klima bakın.
    2x24 bin BTU veya 1x18bin+1x24 bin olabilir.

Airfel'in market markaları:Zass, Velena, Auer, Gree gibi.
    Demirdöküm'ün market markaları: Demrad, Blueline, Coolline, Duro gibi.

Her iki grup ta işinizi görecek makinalar, ve servisleri de sağlam.

http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-12HP-12000-Btu/56529?R=126

http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=126

http://www.praktiker.com.tr/klimalar/zass-22000btu-r410a-gazli-a-enerji/237578

• quote:

tesekkürler üstadim fakat bu beni fazlayiyla asiyor 3500 tlllik bir klima bana cok fazla gelir benim icin maksimum 2700 olabilir üstadim ama sizin dediginiz gibi alarko carrrier yeterli diyorsunuz peki tashiba ras 16 skvr nasil olur yoksa alarko ile arasinda cok fazla kayde deger fark yokmudur tesekkürler

Alım+kullanım olarak ince hesaba girerseniz AC 50 en mantıklı çözümdür.
  • quote:

üstatlar klima 14m2 salon ve 16m2 o-odasi icin düsünüyorum yani klima salona takilacak salon# 7metre uzunlugunda yaklasik 1,80 genisliginde sonrada 4m*4m yani 16m2 olan oturma-odasini isitmasini istiyorum yani klimanin yaklasik olarak önünde toplamda 11m alan var isitmasi gereken bu 11 metrenin 7 metresi dedigim gibi 1,80cm genisliginde sonra geriye kalan odada 4m uzunluk 4m genislik arkadaslar isitma olarar
    alarko gold serisi 50m uygunmudur yada daha iyi fiyata daha performansli bir urun alabilirmiyim yada toshinba 18 skv hangisi daha iyidir yada sizin önerileriniz

7 metre koridordan hava gelipte 16 m2 odayı ısıtmaz arkadaşım.sen bu sevdadan vazgeç. Al oturma odana bir 12 lik 35 serisi tak paşapaşa kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: servi

Herkese merhaba,

Arkadaşım sizin işiniz tavsiye ile çözülmez bizzat profesyonelce keşif gerektirir.Bu tarz alanlarda Kanallı sistem kullanılır.Üflenen soğuk havanın baskı yaptığınız makine üzerine gelmemesi gerekli.İrtibata geçelim detayları görüşelim.Bu tarz uygulamaları İZMİR de Neşa Ofset,Manisa Egem ambalaj vs. gibi yerlerde uyguladık.

• quote:

7 metre koridordan hava gelipte 16 m2 odayı ısıtmaz arkadaşım.sen bu sevdadan vazgeç. Al oturma odana bir 12 lik 35 serisi tak paşapaşa kullan

üstadim evin durumu el vermiyor dediginiz klimayi oturma odasina takmaya... yalniz sizin dediginiz 7m koridordan hava gelip isitmaz diyorsunuz fakat odanin genisligi sadece 170cm-150cm arasinda degisiyor aslinda oda 6,50m uzunlugunda bugun bur daha ölctum:)gercekten isitmada yeterli olmaz mi forumda arastirip okudugumda isinanlar oldugu dikkatimi cekmisti sonucta 30m2 alana 18000btu bir klima tavsiye edilebiliyor bende o mantikla düsündum ve isitir düye düsündum simdi siz isitmz diyorsunuz ve ben kararsiz kaldim simdi bana biraz daha bilgi verebilirseniz cok sevinicem benim salono istememdeki sebeb gerekirse oturma odasinin kapisi kapatip y.odasinin kapisini acarak isitmak

• 
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.