Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (585. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.431.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Tan Juan, hemşerim

O listendeki cihazların hepsi riskli marka- modeller , bunlardan uzak durmanı tavsiye ediyorum.

Markası kulağa hoş bile gelse rüştünü isbat etmemiş marka ve modellerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Mit. Elec yerine Mit Heavy olmalıdır mesela. Panasonic'e yaklaşmayın. Diamond vs. de yaramaz zaten.

Servisleri ve satış sonrası da sağlam olan kaliteli ve tutulan markaların modellerinden alınız.

Devir artık inverter devri Antalya'da klimayı çok az kullanmak gibi bir olanağınız da olmuyor. Isparta olsa olabilirdi mesela. Zaten tasarrulu cihaz alınca ve konfora da alışınca insan neredeyse tam gün çalıştırır klimayı, faturayı düşünmezsiniz.

Bir mit. heavy kullanıcısıyım.

Fakat niçin Mit. Elec olmamalıda Mit. Heavy olmalı?

Koskoca Panasonic'e niçin yaklaşılmayacakmış?

Diamond niçin yaramaz?

Teknik veriler olmadan insanları yanlış yönlendirmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Tan Juan, hemşerim

O listendeki cihazların hepsi riskli marka- modeller , bunlardan uzak durmanı tavsiye ediyorum.

Markası kulağa hoş bile gelse rüştünü isbat etmemiş marka ve modellerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Mit. Elec yerine Mit Heavy olmalıdır mesela. Panasonic'e yaklaşmayın. Diamond vs. de yaramaz zaten.

Servisleri ve satış sonrası da sağlam olan kaliteli ve tutulan markaların modellerinden alınız.

Devir artık inverter devri Antalya'da klimayı çok az kullanmak gibi bir olanağınız da olmuyor. Isparta olsa olabilirdi mesela. Zaten tasarrulu cihaz alınca ve konfora da alışınca insan neredeyse tam gün çalıştırır klimayı, faturayı düşünmezsiniz.

Bir mit. heavy kullanıcısıyım.

Fakat niçin Mit. Elec olmamalıda Mit. Heavy olmalı?

Koskoca Panasonic'e niçin yaklaşılmayacakmış?

Diamond niçin yaramaz?

Teknik veriler olmadan insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Forumu biraz okuma zahmetinde bulunursan anlarsın.

Evvelce yazıp değerlendirdiğimiz hususları her yeni gelen için forumda ayrıntılarıyla tekrar etme zahmetinde bulunmuyoruz burada.

İnsanları yanlış yönlendiren yok burada. Özellikle bilmediğiniz hususlarda yersiz ithamda bulunmaktan kaçının.

• Slm arkadaşlar uzun bir araştırmadan sonra Mhi Srk 50zjx-s almaya karar verdim..Odada pencere tipi klima var onu çıkarıp yerinemi takılsın.Klimanın solundaki kirişin altınam,yoksa floreasan'ın yerinemi montajı yapısılsın. Pencere tipinin yerine takılsa borular görünmeyecek,floresan ve kirişin altına takılsa borular baya bir görülecek,klima nereye takılsa iyi verim alınır..?..Resimleride çektim.

• ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tan_Juan

Albani üstadım, aratırırken siz "Örneğin fiyat/performans olarak bana göre en iyi klimalardan biriside Fujitsu dur!! (seste ise süper çok sessiz " demişsiniz. Peki her serisi için mi dediniz hangi serisi içindir bu bana hangi serisini önerirsiniz acaba?

Ayrıca General nasıldır bimekste satılıyor?

Kardeş sen çok eskilerde kalmışsın

Bahsettiğim Fuji ler 2009 içindi yaw,hatta ben o zaman başlığında bu cihazı "Yılın kliması" ilan etmiştim(çok eski msg larımda bunlar Fujitsu başlığında durmaktadır)
    Ve o zaman kim aldıysa Fuji nin "LCC" serilerini herkes DUA etmişti

Ama sonra bu çakallar LCC yi iptal edip veya TR ye ithal etmeyip yerine beş para etmez LGC leri getirdiler ve kendi Ölüm Fermanlarını imzaladılar

Ben o zaman LCC ler için demiştim F/P cihaz olarak;kaldıki fiyatını geçiyorum,cihaz süper idi benim 2 tanıdığımda vardı bunlardan ve oradan biliyordum
    ve sonrada 2009 da yılın kliması demiştim,aslında bu bir şaka kabilinden idi ama aslında tam bir gerçek idi

Örneğin LCC lerin 9luk modelini 24-25m2 de çok çok rahat kullanabiliyordun(dikkatini çekerim 9 luk diyorum!!!)
    Yılmaz Bey de Antalya da ve onda 9luk var Salonunda,o sana söylesin performansını!!
    Bugün o cihaz olsaydı ben sana direk o 9luğu al derdim

Kısaca sen şimdi Fuji yi çiz!!!

++
    İşe bence öncelikle Alarko dan başla,yada bizi fazla uğraştırma kıy paraya adam gibi "MARKA" bir cihaz al yaw

Sonra bahsettiğim GREE leri(Koçtaş ta satılanlar)araştır ve 17lik bul ve çak duvarına rahat et!!

Daha olmadı Birolu ara bahsettiğim GREE nin Eco-Change Inverter cihazını sana ayarlasın,ayrıca benim için sana özel bir
    İndirimde çeksin

Veya "MARKA" al rahat et,ME(DeluxPower Inv) veya MHI(HyperInv. veya bunun bir altıda olabilir)

++
    General de biraz hikaye çıktı,bir ara geçen sene gazlandı ama boş çıktı,zaten bu General çakma general yaw
    Fujitsu nun malıdır bunlar!!!
    Sadece en üst Seri bir cihazı var ama onlarda çok çok pahalı değmez ve buna alternatif çok mal var piyasada!
    Biz IklimSA denen uyanıkları "çizdik" DH den zaten bu heriflerinde piyasadaki işleride bitiyor gibi!! uzak dur bunlardan!
    Bunun bir çakal elemanı vardı buralarda geçenlerde,bu herifide çizmiştik

+

• MERHABALAR HERKESE İYİ PAZARLAR.
    BEN DE EVİME YENİ BİR KLİMA TAKTIRACAĞIM.FORUM DA EPEYDİR OKUYORUM YAZILANLARI VE MİTSUBİSHİ DE KARAR ALDIM GİBİ. ANCAK AİRFEL BAYİSİNDE BANA AİRFELİN AS18-0933/İNV.'İNİ TAVSİYE ETTİLER.BU KLİMAYA 2300 TL FİYAT VERDİLER. MİTSUBİSHİ HEAVY İNDUSTRİES' SİN İSE SRK50ZJP-S 'İNİ SÖYLEDİLER VE 3100 TL FİYAT VERDİLER. İKİSİ DE İNVERTER VE 18000 BTU SALONUM İSE 30 MET.KAREDİR.BEN TABİKİ UCUZ OLANI ALMAK İSTERİM ANCAK BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VARSA BANA YARDIMCI OLABİLİR Mİ? FORUMDA MHI ÜSTÜNLÜĞÜNÜ OKUDUM.AİRFEL BAYİSİ İSE AİRFEL AS18 TAVSİYE ETTİ FİYATLARI FARKLI KAFAM KARIŞTI? LÜTFEN YARDIM İSTİYORUM.MANAVGATTA KULLANACAĞIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Albani üstadım, aratırırken siz "Örneğin fiyat/performans olarak bana göre en iyi klimalardan biriside Fujitsu dur!! (seste ise süper çok sessiz " demişsiniz. Peki her serisi için mi dediniz hangi serisi içindir bu bana hangi serisini önerirsiniz acaba?

Kardeş sen çok eskilerde kalmışsın

Bahsettiğim Fuji ler 2009 içindi yaw,hatta ben o zaman başlığında bu cihazı "Yılın kliması" ilan etmiştim(çok eski msg larımda bunlar Fujitsu başlığında durmaktadır)
    Ve o zaman kim aldıysa Fuji nin "LCC" serilerini herkes DUA etmişti

Ama sonra bu çakallar LCC yi iptal edip veya TR ye ithal etmeyip yerine beş para etmez LGC leri getirdiler ve kendi Ölüm Fermanlarını imzaladılar

Ben o zaman LCC ler için demiştim F/P cihaz olarak;kaldıki fiyatını geçiyorum,cihaz süper idi benim 2 tanıdığımda vardı bunlardan ve oradan biliyordum
    ve sonrada 2009 da yılın kliması demiştim,aslında bu bir şaka kabilinden idi ama aslında tam bir gerçek idi

Örneğin LCC lerin 9luk modelini 24-25m2 de çok çok rahat kullanabiliyordun(dikkatini çekerim 9 luk diyorum!!!)
    Yılmaz Bey de Antalya da ve onda 9luk var Salonunda,o sana söylesin performansını!!
    Bugün o cihaz olsaydı ben sana direk o 9luğu al derdim

Kısaca sen şimdi Fuji yi çiz!!!

++
    İşe bence öncelikle Alarko dan başla,yada bizi fazla uğraştırma kıy paraya adam gibi "MARKA" bir cihaz al yaw

Sonra bahsettiğim GREE leri(Koçtaş ta satılanlar)araştır ve 17lik bul ve çak duvarına rahat et!!

Daha olmadı Birolu ara bahsettiğim GREE nin Eco-Change Inverter cihazını sana ayarlasın,ayrıca benim için sana özel bir
    İndirimde çeksin

Veya "MARKA" al rahat et,ME(DeluxPower Inv) veya MHI(HyperInv. veya bunun bir altıda olabilir)

++
    General de biraz hikaye çıktı,bir ara geçen sene gazlandı ama boş çıktı,zaten bu General çakma general yaw
    Fujitsu nun malıdır bunlar!!!
    Sadece en üst Seri bir cihazı var ama onlarda çok çok pahalı değmez ve buna alternatif çok mal var piyasada!
    Biz IklimSA denen uyanıkları "çizdik" DH den zaten bu heriflerinde piyasadaki işleride bitiyor gibi!! uzak dur bunlardan!
    Bunun bir çakal elemanı vardı buralarda geçenlerde,bu herifide çizmiştik

+

albani dostumuz güzel bir konuyu açıklamış. gerçekten o cihazlar efsaneydi hatta kullanan arkadaş gaysar gibi nickle değiştirmiş ismini. bu arkadaş olsun diğer arkadaşlar olsun çok memnunlardı bu cihazdan. gerçi cihazın soğutma nominal kapasitesi antalya için yetersiz gözüksede alban üstadın son zamanlarada 12000 btu antalyada 25m2 yetmez demesi teknik açıdan doğrudur. fakat özellikle gaysr arkadaş çok memnundu. sonrasında bu cihazların üretimi dünya genelinde kalktı malesef.

fakat benim bu konudaki ve genel olarak inverter klimaların genelindeki soğutma başarıları. gerçekten soğutmada müthişler inverter klimalar . bende şuan birkaç gün mitsubishi electric klimayı korka korka oldukça büyük alanda denedim ve gaysar arkadaşımıza hak verdim. fakat durumda bir tuhaflık var olduğunuda kabul ediyorum bu işin markayla modelle açıklanır tarafı yok. kimse tutupta bana ve diğer arkadaşa uyupta demesin ufak btu inverter büyük alana kullanılırmış derse yanılır. forumdan aldığım bilgilere göre klimanın ömür meselesi gerçeği ortaya çıkyor. albani üstadın demiş olduğu markalara güvenebilirsiniz. 1-2 yıl sonra bu cihazlar bile bulunmasza şaşmayın. zamanında dxk 1 ve2 serisi iklimsalardaki klimaları şuan mhi çok az değişiklikler yaparak hyper ve hyper inverter dizayn şeklinde dünya genelinde piyasaya sundu. dxk 3 ve püler inverter ise aynı cihazlar kodlar farklı. demek istediğim eskinin herşeyini arıyacağız. mesela birol usta bir ara buraya evindeki m.e slim klimanın fotosunu eklemişti sınıfı bile belki d falandır yanlış olmasın ama. birol usta hiç bir klimaya değişmem diyordu. şuan üretimi varmı yokmu bilmiyorum bu serinin. işte budur durum.

• quote:

Tan Juan, hemşerim

Mits. elecktrik kullanıcısıyım. Delux power serininin 25 lik klimasını kullanıyorum. ME nin MHI aşağı kalacağını sanmıyorum

ME ve MHI karşılaştırmasında tercihte bulunmak müşterinin insiyatifine kalmış. ME nin ürüne riskli diyen birisinini görmek beni şaşırttı açıkçası.

MHI nin SRK50ZJX-S gibi bir cihazı var. ME nin 50 lik cihazından fiyat ve kalite olarak üstün. Alacak olsam tercihim bu cihaz bazında MHI olur. Yalnız tüm ürünler bazında ME nin daha ağır basacağını düşünüyorum. Ve haliyle ME nin fiyatları biraz daha pahalı.

Yılmaz; ME nin riskli olan yerlerini, rüştünü ispat edememiş olmasını, satış ve servis sorunu olduğunu mantıklı bir şekilde izah etmeni tavsiye ediyorum.

Edebileceğini sanmıyorum ama yinede varsa bir durum bizde bilelim.

Arkadaşlara tavsiyem; ME ve MHI ürünlerinden bütçelerine uyanı tereddüt etmeden alabilirler. Her iki markanın farklı noktalarda birbirlerine üstün olduğu noktalar vardır. Ancak bu diğerini kötü yapmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

Tan Juan, hemşerim

Mits. elecktrik kullanıcısıyım. Delux power serininin 25 lik klimasını kullanıyorum. ME nin MHI aşağı kalacağını sanmıyorum

ME ve MHI karşılaştırmasında tercihte bulunmak müşterinin insiyatifine kalmış. ME nin ürüne riskli diyen birisinini görmek beni şaşırttı açıkçası.

MHI nin SRK50ZJX-S gibi bir cihazı var. ME nin 50 lik cihazından fiyat ve kalite olarak üstün. Alacak olsam tercihim bu cihaz bazında MHI olur. Yalnız tüm ürünler bazında ME nin daha ağır basacağını düşünüyorum. Ve haliyle ME nin fiyatları biraz daha pahalı.

Yılmaz; ME nin riskli olan yerlerini, rüştünü ispat edememiş olmasını, satış ve servis sorunu olduğunu mantıklı bir şekilde izah etmeni tavsiye ediyorum.

Edebileceğini sanmıyorum ama yinede varsa bir durum bizde bilelim.

Arkadaşlara tavsiyem; ME ve MHI ürünlerinden bütçelerine uyanı tereddüt etmeden alabilirler. Her iki markanın farklı noktalarda birbirlerine üstün olduğu noktalar vardır. Ancak bu diğerini kötü yapmaz.

ya şu kavga bitsin artık bende m.e kullanıcısıyım. gayet memnunum param olsa gene electric alırım cop değerlerine hiç bakmam. ama sağolsunlar uçtular çünkü bu konudaki düşüncem cop değerlerine ne daikin takıyor nede m.electric takıyor. açsın herkez incelesin dünyada daikin in hiç cop yarıştıracak kliması varmı şimdi bu durum daikinin geri kaldığınımı gösterir. bu benim değerlerndirmem herkez beğendiği klimayı alsın. şu durumdada şahsen mhi klimayı seve seve alırım. paradan dolayı sonuçta bu firmalar kardeş firma aşağı yukarı yok o kötü bu kötü demenin alemi yok.

şunu düşünmeliyiz iklimsa aynı cihazlarla milletin canının yakarken airfel nasıl piyasasını kaptı. servis konusunda ise klimaplus araştırılırsa hiçbir müşterisiniz üzmemiştir. bunlar hep etkendir. yanlız şuanda klimaplus ayağını denk almalı fiyatlar konusunda. bu arada galiba mhi ısısana geçecekmiş. bir heavy bayiinden söylentileri duydum. ustalar daha iyi bilirler. ozaman gene can yanacak bosch grubu tutup bu makineleri euro üzerinden satar

• quote:

Orijinalden alıntı: jasmin 07

MERHABALAR HERKESE İYİ PAZARLAR.
    BEN DE EVİME YENİ BİR KLİMA TAKTIRACAĞIM.FORUM DA EPEYDİR OKUYORUM YAZILANLARI VE MİTSUBİSHİ DE KARAR ALDIM GİBİ. ANCAK AİRFEL BAYİSİNDE BANA AİRFELİN AS18-0933/İNV.'İNİ TAVSİYE ETTİLER.BU KLİMAYA 2300 TL FİYAT VERDİLER. MİTSUBİSHİ HEAVY İNDUSTRİES' SİN İSE SRK50ZJP-S 'İNİ SÖYLEDİLER VE 3100 TL FİYAT VERDİLER. İKİSİ DE İNVERTER VE 18000 BTU SALONUM İSE 30 MET.KAREDİR.BEN TABİKİ UCUZ OLANI ALMAK İSTERİM ANCAK BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VARSA BANA YARDIMCI OLABİLİR Mİ? FORUMDA MHI ÜSTÜNLÜĞÜNÜ OKUDUM.AİRFEL BAYİSİ İSE AİRFEL AS18 TAVSİYE ETTİ FİYATLARI FARKLI KAFAM KARIŞTI? LÜTFEN YARDIM İSTİYORUM.MANAVGATTA KULLANACAĞIM.

Birkaç airfel bayisiyle görüşmüştüm 1 parti daha mhı gelecek ondan sonra gelmeyecekmiş. ben MITSUBISHI SRK50ZJX-S sormuştum adana ve mersine ve sadece bir bayide 1 tane varmış ve bu seri başka gelmeyecekmiş. senin dediğin seri ellerinde vardır.

aşağıdaki linke bak. orada 2700 küsür gözüküyor peşin fiyatı. Ben bu iki ürün arasında MHI yi tercih ederdim. çünkü Airfel ürünü hakkında bilgi sahibi değilim. senin Hangisi kafana yatarsa alırsın artık.

• quote:

quote:

Birkaç airfel bayisiyle görüşmüştüm 1 parti daha mhı gelecek ondan sonra gelmeyecekmiş. ben MITSUBISHI SRK50ZJX-S sormuştum adana ve mersine ve sadece bir bayide 1 tane varmış ve bu seri başka gelmeyecekmiş. senin dediğin seri ellerinde vardır.

aşağıdaki linke bak. orada 2700 küsür gözüküyor peşin fiyatı. Ben bu iki ürün arasında MHI yi tercih ederdim. çünkü Airfel ürünü hakkında bilgi sahibi değilim. senin Hangisi kafana yatarsa alırsın artık.

desenize gerçek payı var. peki acaba bir parti derken genel olarakmı dediler yokse belirttiğiniz model üzerinemi dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

quote:

quote:

desenize gerçek payı var. peki acaba bir parti derken genel olarakmı dediler yokse belirttiğiniz model üzerinemi dediler.

Link vermeyi unutmuşum önce onu vereyim:http://www.asyaklima.com/Products/MITSUBISHI-SRK50ZJP-S-17060-BTU-h.html

Kardeş 1 gemi gelecekmiş eylül ortası veya ekim gibi. Bu gemide HYPER INVERTER DiZAYN serisi gelmeyecekmiş. Ama senin söylediğin seri hem ellerinde vardır hemde gelecektir.(1 gemi dediğini hatırlıyorum ama 1 gemi mi olur gemiler mi gelir bilmiyorum)

Ne derece bilgisi var bilmem ama bayinin birisi MHI nin artık tüm serilerinin İKLİMSA ya geçeceğini söyledi.(zaten en güçlü ihtimal MHI nın iklimsayla devam etmesi)

İklimsa uyduruk mallara dünya para istediğine göre yakında MHI fiyatları artacak demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 11 Eylül 2011; 19:10:36 >

• Bende bu günlerde almayı düşünüyorum biraz daha araştırma yapmam lazım
  • quote:

Fujitsuyu bilmem ama generalle aynı olduğunu söylüyorlar.ben de general mağdurlarındanım. general 09 ASHA inventer klimasını forumdaki çakkalların verdikleri gaza inanarak aldım. 10 metrekarelik odayı akşama kadar zor soğutuyor.ısıtması da aynı rezalet.klima demeye yüz şahit lazım.üstelik üç ay sonra bozuldu dört ay sonra koku yapmaya başladı.şu an kokusundan dolayı kullanamıyorum.bu klimayı çöpe atacağım. evet yanlış okumadınız çöpe. veryansın etmemin nedeni bu formu okuyan dürüst insanların aynı hataya düşmemeleri. zaten iklimsadan kim hayır görmüş ki? kahrolasıcaların ellerinde halkımızı kazıklayacak bir şey kalmadı zaten.
    yeni bir klima almayı düşünüyorum.üstadlarımdan bana bu konuda yardımcı olmalarını rica edeceğim.
    şu markalar arasında kaldım.
    airfel türkuaz gold
    olefini
    samsung
    gree
    yanlız şu gree olayı kafamı karıştırdı.airfeldeki gree değil green,nil klimada ve koçtaşta bu adın altında farklı teknik özelliklere ve kodlara sahip klimalar var.acaba forumda sık sık bahsedilen gree hangisi?
    forumda olefini hakkında hiç yorum görmedim.ancak tanıdığım bayiler bu klimayı çok tavsiye ediyor ve teknik verileri de gayet uygun gözüküyor.
    samsung klimayı komşumuz kullanıyor klimasından memnun,ancak kış çalışmasını daha denemediği için tereddütlerim var doğrusu.
    airfel türkuaz gold konusunda hiç şikayet duymadım.ancak onun fiyatı diğerlerinden biraz fazla.
    sonuçta dört markaya da yabancı sayılırım ve ağzım yandığı için yoğurdu öfleyerek yemek zorundayım.
    üstadların tavsiyeleri için şimdiden teşekkür ederim.selamlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

quote:

quote:

Link vermeyi unutmuşum önce onu vereyim:http://www.asyaklima.com/Products/MITSUBISHI-SRK50ZJP-S-17060-BTU-h.html

Kardeş 1 gemi gelecekmiş eylül ortası veya ekim gibi. Bu gemide HYPER INVERTER DiZAYN serisi gelmeyecekmiş. Ama senin söylediğin seri hem ellerinde vardır hemde gelecektir.(1 gemi dediğini hatırlıyorum ama 1 gemi mi olur gemiler mi gelir bilmiyorum)

Ne derece bilgisi var bilmem ama bayinin birisi MHI nin artık tüm serilerinin İKLİMSA ya geçeceğini söyledi.(zaten en güçlü ihtimal MHI nın iklimsayla devam etmesi)

İklimsa uyduruk mallara dünya para istediğine göre yakında MHI fiyatları artacak demektir.

hayırlısı millet için neyse o olsun kolay alınan cihazlar değil çünkü. bakmayın airfelde çok zama yapmıştı son zamanlar. şimdi daha beterinin eline geçecek nediyelim artık.

• AİRFELİN AS18-0933/İNVerterini kullanan var mı? arkadaşlar Fikri olan????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: hattap2010

quote:

Fujitsuyu bilmem ama generalle aynı olduğunu söylüyorlar.ben de general mağdurlarındanım. general 09 ASHA inventer klimasını forumdaki çakkalların verdikleri gaza inanarak aldım. 10 metrekarelik odayı akşama kadar zor soğutuyor.ısıtması da aynı rezalet.klima demeye yüz şahit lazım.üstelik üç ay sonra bozuldu dört ay sonra koku yapmaya başladı.şu an kokusundan dolayı kullanamıyorum.bu klimayı çöpe atacağım. evet yanlış okumadınız çöpe. veryansın etmemin nedeni bu formu okuyan dürüst insanların aynı hataya düşmemeleri. zaten iklimsadan kim hayır görmüş ki? kahrolasıcaların ellerinde halkımızı kazıklayacak bir şey kalmadı zaten.
    yeni bir klima almayı düşünüyorum.üstadlarımdan bana bu konuda yardımcı olmalarını rica edeceğim.
    şu markalar arasında kaldım.
    airfel türkuaz gold
    olefini
    samsung
    gree
    yanlız şu gree olayı kafamı karıştırdı.airfeldeki gree değil green,nil klimada ve koçtaşta bu adın altında farklı teknik özelliklere ve kodlara sahip klimalar var.acaba forumda sık sık bahsedilen gree hangisi?
    forumda olefini hakkında hiç yorum görmedim.ancak tanıdığım bayiler bu klimayı çok tavsiye ediyor ve teknik verileri de gayet uygun gözüküyor.
    samsung klimayı komşumuz kullanıyor klimasından memnun,ancak kış çalışmasını daha denemediği için tereddütlerim var doğrusu.
    airfel türkuaz gold konusunda hiç şikayet duymadım.ancak onun fiyatı diğerlerinden biraz fazla.
    sonuçta dört markaya da yabancı sayılırım ve ağzım yandığı için yoğurdu öfleyerek yemek zorundayım.
    üstadların tavsiyeleri için şimdiden teşekkür ederim.selamlar.

kardeşe üzüldüm gereçekten fakat daha garanti süreniz devam ediyor. bakmayın siz nekadar verip veriştirsekte iklimsaya genede düzgün şekilde anlatımla yardım alcağınıza inanıyorum. size kesin lgc serisi denk geldi haliyle. zaten fujitsu ile aynı hemen hemen bu makineler kasa farkları var sadece.
    klima atılmaz kardeş mutlaka servise başvurunuz kesin arıza var o cihazda her nekdara lcc serilerini tutmasada bukadarada kötü olmaması gerekir yanlız bir anormalallik olduğu kesin bu cihazlarda siz bir servis çağırın kou durumuna takmayın her klima kokuyor. petekleri forumda arkadaşlar tarifler vermişler bu temizliği kendiniz devamlı yaparsanız koku olayı biter. ama ilk önce şimdi güzel bir servis bakım yapsın çok kirliyse. sonrasında siz devam edersiniz.

tabi herşeyden önce ısıtma soğutma sorununuzu çözmeniz şart. çekinmeyin arayın iklimsayı okadarda değil yani kolaylıklar diliyorum.

airfell gree ve green aşağı yukarı aynı klimalar ana üretici firma gree green sadece model ismi gree sitesine girerseniz ordada mevcut bu model. airfele ise airfel ismi basılıp geliyor. vb gibi. green olanları şöyle düşünün greenin ilk gelen serisi 12000 likken sonra gelen serisi 11000 lik bu ayrımlar var. nil klimadaki durumda odur. üretci firma gree electrictir.

fakat siz önce elinizdeki klimayı değerlendirin derim iade imkanınız bile doğabilir.

• Arkadaşlar bugün airfel bayisiyle görüştüm mitsubishi klima ile ilgili ...Yıl sonuna kadar sözleşmemiz var dedi ürünleri getirmeyle ilgili bir sıkıntı yok dedi,bir seri daha gelecek dedi..Srk 50 zjx-s aldım,şuan ellerinde kalmamış gelecek olan seride olacakmış eylül sonunda stokta olur dedi..Mitsubishi klima alacak olan arkadaşlar yıl sonuna kadar stok sıkıntısı olmadan alabilirler...

Arkadaşlar bir sorum olacak ;Srk 50zjx-s'in ısıtması ile Fujitsu klimaların "iyi" ısıtmada performansı aynımıdır..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Arkadaşlar bugün airfel bayisiyle görüştüm mitsubishi klima ile ilgili ...Yıl sonuna kadar sözleşmemiz var dedi ürünleri getirmeyle ilgili bir sıkıntı yok dedi,bir seri daha gelecek dedi..Srk 50 zjx-s aldım,şuan ellerinde kalmamış gelecek olan seride olacakmış eylül sonunda stokta olur dedi..Mitsubishi klima alacak olan arkadaşlar yıl sonuna kadar stok sıkıntısı olmadan alabilirler...

Arkadaşlar bir sorum olacak ;Srk 50zjx-s'in ısıtması ile Fujitsu klimaların "iyi" ısıtmada performansı aynımıdır..?

bahsettiğin Srk 50 zjx-s klima çok iyi bir klima. en azından değerleri öyle söylüyor. ısıtması da 30.000 btu ye kadar çıkıyor. sorun yaşayacağını sanmam.

benim görüştüğüm bayiler bu serinin(hyper inv. dizayn) artık gelmeyeceğini söylemişlerdi hatta birkaç aydır da gelmiyormuş. belki başka bayiden sağlayıp verecektir veya bana verilen bilgi yanlış. Bahsettiğin klima SRK50ZJP-S değildir herhalde. onun ısıtması 22.500 kadar çıkıyor.

Aldığın fiyatı söyler misin sakıncası yoksa. özelden veya burdan. Bende sormuştum vadeli 3700 gibi bir fiyat söylemişti ve ellerinde 1 tane vardı.

• Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum yardımlarınızdan dolayı. KOCAUSTA, verdiğiniz bilgiler ve linkler için teşekkür ederim; ama şimdi incelediysem de gün içinde klima işini halletmiş bulundum.

Bugün Antalya Özdilek Koçtaş şubesine gittim. Topçular şubesi Gree ler tükendi ancak seneye sadece 21000BTu modeli kaldı demişti; ancak içimdeki şüphe üzerine Özdilek Koçtaş'a gittim. Kapalı son 3 kutu kaldığı için düşünüp taşınmak yerine sonra bunu da bulamam düğşüncesiyle ve ALBANİ üstadın tavsiyesi üzerine:
    ("Sonra bahsettiğim GREE leri(Koçtaş ta satılanlar)araştır ve 17lik bul ve çak duvarına rahat et!! ")

Gree 17000BTU aldım 1199 TL'ye. İnşallah memnun kalırım. Yarın montaja gelecekler...

Şimdi sorum şu olacak: Gelen arkadaşlar vakkumlamayı 10dk da bitirmeye kalkarlarsa bu yeterli derlerse itiraz mı etmem lazım bu hakka sahip miyim? Yoksa o eskiden miydi artık yeni araç gereçler bu işi 10dk gibi kısa bir sürede halledebiliyorlar mı?

MONTAJDA NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tan_Juan -- 12 Eylül 2011; 0:37:58 >

• 
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.