Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bilgi almak amaciyla soru sordum. voltaj regulatorleriyle ilgili bir bilgim yok. insanlar binlerce tl vererek klima satin aliyor , anlasilan bunu guvence altina almak icin voltaj regulatoru aramak suc olmus . iyi niyetimizle bilgi almak icin bir soru soruyoruz "fake" diye damgalaniyoruz . klima ustasi falan degilim, klimalardan anlamam . zaten onun icin soruyorum. soru basina 5 tl (191.sayfa 23. yazi girisi )veremeyiz belki ama cevap alirsak memnun oluruz , tesekkur ederiz.hepsi bu... ha bu arada cakal avina cikti iseniz ben size istediginizi vereyim. burada da ekstra bilgi mevcut http://tr.wikipedia.org/wiki/Çakal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnn -- 5 Ağustos 2011; 23:26:42 >

• 19 mayısta aldğım cihazımda şu ana kadar filtre temizliği hiç yapmadım !!!
    acaba temizlik zamanı gelmişmidir yoksa daha zamanı varmı ?
  • Benim klimayı da takarken vakum yapmadılar sanırım. Ben bi ara ayrıldım yanlarından o arada da yapılmadı galiba. Klima 1.5 ay kadar önce takıldı. 15 m2 odayı 12000 lik Alarko ne kadarda soğutmalı sizce ? mesela 29 dereceden 24 dereceye ne kadar sürede getirmeli ?
  • @albani
    Hocam anlamıyacak birşey yok, Koçtaş Gree alamadığı için satışı başka markalara yönlendiriyor, ve galiba eldeki eksiklileri de iade falan edip o markadan çıkacak.
    Benim bildiğim, başka birileri de Gree markasıyla ve o F/P oranında bir alet satmıyor.
    Bu segmentte tavsiye edeceğimiz, senin deyiminle "gaz verilecek" alet kalmadı gibi.
    Senin sevmediğin DD ürünleri var, bir de son zamanlarda Baymak'ın hepsiburada da hesaplı fiyata sattırdığı mallar.
    F/P olarak sadece bunları önerebiliyorum o segmentte artık.
    Bunların dışındakiler ya "çöp", ya da özelliklerine göre pahalı şeyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Benim klimayı da takarken vakum yapmadılar sanırım. Ben bi ara ayrıldım yanlarından o arada da yapılmadı galiba. Klima 1.5 ay kadar önce takıldı. 15 m2 odayı 12000 lik Alarko ne kadarda soğutmalı sizce ? mesela 29 dereceden 24 dereceye ne kadar sürede getirmeli ?

Sorduğunuza cevap vermek neredeyse imkansız, çünkü o mekanı bizzat görmek gerekir.
    Ama "göz kararı" olarak, o boyutta bir mekanda 15-20 dakikada o 5 derecelik farkı sağlar diyebilirim.
    .........
    Bence artık "kasmayın", bundan sonra yapacak birşey yok.
    Alet 10 sene sonra da normal akım çekip normal performansını gösterirse, yeterince vakum yapılıp iyi bir montaj yapılmış olduğu anlaşılır.
    Yani başka ne diyeyim ki...
  • Arkadaşlar seçimlerimi 2 ye indirgedim
    1)
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-standart-serisi-12114-Klima.html
    890 TL Soğutma B ısıtma C Soğutmada 1200 watt ısıtmada 1150 watt
    2)
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-activepower-serisi-12028-Klima.html
    915 Tl Isıtma ve Soğutma A sınıfı Soğutma 1140 ısıtma 1120 wat

1.sinde Otomatik iç Ünite Kurutma Fonksiyonu ve Bio Aktif Karbon Filtre var

yılda 2 ay az yoğun olarak soğutmada kullanılacak, ısıtma için çok fazla kullnılmayacak

Tüketim masraflarını ve iki özelliği dikkate aldığımda Hangisi mantıklı bir seçim? yada aylık ne kadar fark eder tüketimde?
    Şimdiden Teşekkür ederim

• Kocausta

GREE istimi aldı bir kere,kim girerse bu işe köşe olur,sen KOÇ a bakma,bunlar tam uyanık çakal yaw!!!
    Düne kadar o malı gazlıyorlardı,otursunlar bize ve DH ye Dua etsinler,yoksa mal ellerinde patlamıştı!

Vede işin garibi,süper bir mal hem fiyatına hemde performansına göre,sadece bana bugüne kadar ulaşan
    yaklaşık 150 kişi oldu,hepside gazı buradan almışlar

Sonra her ne olduysa Koçtaş malı kötülemeye ve DD ye filan yönlendiriyor,yaw Hocam DD filan hikaye bu malın yanında!!
    yemesinler milleti şimdi canlı-canlı

Kaldıki DH yi milyonlar takip ediyor ve herifler hiç bir gayret göstermeden GREE leri bitirdiler!
    valla ben Koçtaş tan komisyon "isteyeceğim"

Daikin-Airfel yapılanmasının bitmesini beklemek lazım,sanırım herifler bir şekilde GREE yi getireceklerdir ve onlarda
    satış grafiğini çok iyi izliyorlar ve son aylarda başka hiç bir marka bunun kadar prim yapmadı!

Veya mal yine GREE den çıkar ki bu kesin zaten Airfel malları gibi,Gree de ya Airfel in içinden devam eder veya kendi
    adıyla devam eder v.s
    Daikin ise yine GREE den bazı malları alıp TR de satabilir(yada büyük ihtimalle Tayland fabrikasını ya komple yada kısmen GREE
    ye taşıyabilir,çünkü herifler Gree ile anlaşma imzaladılar,herhalde haybeye imza atmadılar bunlar!)

++
    CAN

• quote:

Orijinalden alıntı: fkm1979

Arkadaşlar seçimlerimi 2 ye indirgedim
    1)
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-standart-serisi-12114-Klima.html
    890 TL Soğutma B ısıtma C Soğutmada 1200 watt ısıtmada 1150 watt
    2)
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-activepower-serisi-12028-Klima.html
    915 Tl Isıtma ve Soğutma A sınıfı Soğutma 1140 ısıtma 1120 wat

1.sinde Otomatik iç Ünite Kurutma Fonksiyonu ve Bio Aktif Karbon Filtre var

yılda 2 ay az yoğun olarak soğutmada kullanılacak, ısıtma için çok fazla kullnılmayacak

Tüketim masraflarını ve iki özelliği dikkate aldığımda Hangisi mantıklı bir seçim? yada aylık ne kadar fark eder tüketimde?
    Şimdiden Teşekkür ederim

12028 daha mantıklı.
    Veriler açıkça gösterilmiyorsa da, 915 liralık olan daha "yoldan beri"

• @albani

Hocam haklısınız da, nedense şu DD ile barışamadınız bir
    Benim evde 3 tane DD var, hele birisi 6 yaşında ve 3 defa sökülüp takıldı nakliyede; ama Gree'den falan çok daha iyi ve performanslı bir alet. Halen daha neredeyse bir inverter gibi sessiz-sedasız çalışıyor.

2003'te almış olduğum 12 binlik bir Gree (Airfel) vardı, 8. senesinde dağıldı bu kışın. (10 A ceryan çekmeye başlayıp 2 saatte bir termik attırıp durunca, attık garaja ve yerine bir inverter taktık. Birol hocamla "konsültasyon" yaptık, ve aletin bitmiş olduğuna karar verdik)
    Şimdi kompresörünü çıkarıp garaja "hava kompresörü" yaptım.

Aha bu da benim Gree tecrübem.
  • Meraba arkadaşlar gerek performans gerekse kalite olarak aşağıdaki klimalardan hangisini alayım.?

Daikin FTXS42G - RXS42G
    EER : 3,44
    COP : 3,64
    Soğutma Kapasitesi: 5.800-17.000
    -----------------------------------------------------
    Isıtma Kapasitesi: 5.800-20.500
    Mitsubishi SRK50ZJX-S EER:3,85 COP:4,44
    Soğutma kapasitesi: 17.060(2.388-21.154)
    Isıtma kapasitesi:20.470(2.388-30.026
  • DÜZELTME;

Meraba arkadaşlar gerek performans gerekse kalite olarak aşağıdaki klimalardan hangisini alayım.?
    Daikin FTXS42G - RXS42G
    EER : 3,44
    COP : 3,64
    Soğutma Kapasitesi: 5.800-17.000
    Isıtma Kapasitesi: 5.800-20.500
    -----------------------------------------------------
    Mitsubishi SRK50ZJX-S EER:3,85 COP:4,44
    Soğutma kapasitesi: 17.060(2.388-21.154)
    Isıtma kapasitesi:20.470(2.388-30.026
  • Sayın Kocausta, Mbirol, Albani ustalarından bu iki klima hakkındaki görüşlerini almak istiyorum....
  • az önce klimamı temizledim , filtreler hiç kirlenmemiş gibi ama ben her ihtimale karşı temizlik yaptım , tozlarını aldım
  • beko 7bin btu luk klimam dün akşam yatak odasına kuruldu.10m2 civarlarında bir oda 10dk içinde istenilen soğukluğa getiriyor.ben 27-28 derece arası yapıyorum en fazla çok soğuk sevmiyorum özellikle yatarken.ses sesiyesi çok sesside değil ama rahatsızda etmiyo.kısacası benim işimi görüyo fiyatına göre iyi yani.

benim sormak istediğim bundan sonra nelere dikkat etmeliyim?dış ünite sabah öğlene kadar yandan güneş görüyor.bunun zararı olurmu güneş alan tarafla ünite arasına set vs birşey çekmelimiyim?klimanın bakımı temizliği için nelere dikkat etmeliyim ne kadar zaman aralıklarıyla temizliğini yapmalıyım?klimayı sadece geceleri kullanıcam.akşam yatarken açıp sabah kapatıcam max 8-10 saat çalışcak.ısıtma için pek kullnılmayacak zaten çok çok soğuklarda belki 1 saat falan yatmadan içeriyi kırsın diye kullanıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa2790

Arçelik inventer 18060 aldım çarsamba günü montaj yapılacak genel izlenimlerini açıklarım.

bu modeli seçmenizdeki etkenler nelerdir?

Benim de bu aleti alma niyetim var. Haberlerini bekliyorum :)

Kusura bakmayın ancak zaman bulabildim İlk olarak servis klimanın montajını iyi bi şekilde yaptı. Klimayı salon+antire+1 oda icin aldım ve salona taktırdım. Toplam alan 45m2 ara katta oturuyorm. Klimanın sogutmasından cok memnun kaldım actıktan yarım saat sonra salon 1 saate dogru da icerdeki odayı buz gibi yapıyor 22 dereceye ayarlayıp bırakıyorum.Klima görünüş olarak cok güzel özellikle ön paneli hoşuma gitti.Gürültü seviyesi fazla değil ama duyamıycagınız kadar az da degil Ben bu klima modelinin düz siyah camsız olanını alacaktım fakat ellerinde ve fabrikada olmadıkları için aynı fiyata bu ürünü aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

@kocausta*

arçelik 18060 ve 18065 ile ilgili düşüncelerin nedir?
    ikisi arası kararsızım

Hiçbir teknik bilgi verilmiyor, zaten verilse de uyduruk olur ya, tecrübeyle sabit.
    O kadar para vermeyi göze alıyorsanız doğru dürüst birşey alın derim.

Hiçbir teknik bilgi vermiyor demek yanlış olur.Ben arçeliğin beşiktaş baayisinden aldım ve katalogdan tüm özelliklerine baktım ki klima geldiginde yanında verilen kullanma klavuzunda da tüm bilgiler yazıyodu.Tamam adamlar lg nin parçalarını kullanıyolar ama bu onu dandik yapmaz.

Aslında buraya mühendislik ekonomisi ders notlarımı koymak isterdim böylece aldıgınız ürünü diğer ürünlerle karşılaştırıp o fiyata değip değmeyeceğini yapacagınız hesaplamalarla cıkarabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

bir tekstil atolyesine klima takılabilir mi?
    ortam çok tozlu olduğundan soruyorum.
    ya da kanal tipi klima uygunmudur?

Tekstil atölyelerinde yaşadığımız tecrübeler sonucunda öncelikle kesin olarak Salon tipi klima kullanmayın.Çok sık kullanılan ve sürekli problem yaşana bir model tekstil, deri vs. gibi çok yüksek tozlu ortamlar için hiç uygun degil.

Kanallı sistem uygulanması en doğru çözüm.Yanlız bu uygulamada kanallı makinaya yapılacak toz filitresinin özel tasarım AMELİYATHANE filtresi kullanıyoruz.Bu filitre sık gözenekli,Zikzak yapılı genişletilmiş yüzeyli ve contalı vidalı sıkıştırma sistemli.Klimanın serpantinine toz ulaşması neredeyse mümkün değil.Bunun yanında Serpantin temizliği çok kolay,alt kısım dranaj tavası ve aynı zamanda alt kapak.Bu kapak söküldüğünde serpantin hemen önünüze geliyor.Çok rahat temizlenebilir oluyor.Uygulama detaylarını özel görüşebiliriz.Bu arada ortalama bir fiyat aralığı vereyim size ,48 000 Btü/h kananllı klima 4000-4500TL,kanal maliyeti 1500-2000 TL,özel filitre 400-500 TL her 100-150 m2 alan için 1 sistem olarak düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 6 Ağustos 2011; 18:55:07 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

bir tekstil atolyesine klima takılabilir mi?
    ortam çok tozlu olduğundan soruyorum.
    ya da kanal tipi klima uygunmudur?

Alarko, Airfel gibi ısıtma-soğutma işleriyle ilgili firmalardan birinin bayisiyle görüşün, her türlü ortam için uygun şartlandırma sistemleri vardır. Size uygun önerilerde bulunacaklardır.
    Hatta Alarko-Carrier'in sitesinde "bize ulaşın" yerinden mesajla derdinizi anlatırsanız, birkaç saat içinde sizi arayıp gereken temas sağlanır.

Ustam ayıp oluyor ama biz varken burada başka uzmanlara müracat etmeye ne gerek var yaniiii

• Selam arkadaşlar nette gezinirken McQuay klima gözüme çarptı..Yalnız bu klima Daikin Grup Markası olduğu söyleniyor..Bilgisi olan arkadaşlar varmı veya kullanan arkadaşlar varmı..? Distribitörlüğünü airfel yapıyormuş.

http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=494&pid=124

Eğer denildiği gibiyise özellikleriylede iyi bir ürüne benziyor..Daikin grup markası olmasıda artısı.
  • quote:

@albani
    Hocam anlamıyacak birşey yok, Koçtaş Gree alamadığı için satışı başka markalara yönlendiriyor, ve galiba eldeki eksiklileri de iade falan edip o markadan çıkacak.
    Benim bildiğim, başka birileri de Gree markasıyla ve o F/P oranında bir alet satmıyor.
    Bu segmentte tavsiye edeceğimiz, senin deyiminle "gaz verilecek" alet kalmadı gibi.
    Senin sevmediğin DD ürünleri var, bir de son zamanlarda Baymak'ın hepsiburada da hesaplı fiyata sattırdığı mallar.
    F/P olarak sadece bunları önerebiliyorum o segmentte artık.
    Bunların dışındakiler ya "çöp", ya da özelliklerine göre pahalı şeyler.

Usta adamlar Gree yi bitirdi geri kalanlar elde çakıldı kaldı.tabi ki stok ne varsa ona yönlendirecekler,tahminin yeni bir Gree bağlantısıda yok hal hazırda.Bunların yaptığı hareket tamamen ticari.Gree fiyatına o kalite mal yok ellerinde...

• 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.