Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tuncturedi Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı, 3 Mobil Kullanıcı ( 3 Mobil Cihaz )
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.047
Tıklama
Giriş
    213 Mesaj
    Arkadaşlar bu salona Klima tavsiyesi lütfen!
    Oda Kuzey doğu Sabah ve akşam bir kaç saat güneş alıyor. 18Mt kare.
    4 Katlı binada 3.Kat . Kapı Çerçeve Ahşap, Cam Klasik ince, Yalıtım yok.
    Bütçe 1500-2000TL.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Saygılar...

|
    |
    @sendomi arkadaşım 57-37 20 olduğunu biliyorum aylık tüketim farklılığı olabileceğini düşünerek 5 TL daha ekledim.

Ayrıca ben verdiğim klima tüketimi tam olarak 25 TL demedim ben sadece önceki ayki faturaya göre sadece tahmin ettim. Önceki ayda klima harici elektirik tüketimiyle bu ay bire bir aynı değil ki. Bir önceki ay ütü, çamaşır makinesi, fırın daha fazla kullanılır bu ay daha az kullanılır bunu tam olarak hesaplamak çok zor. 25 olmasın 35 olsun yine fazla değil. Ayrıca unutulmaması gereken şeyler var benim kullandığım oda 12 m2 başkasının 20m2 olur benim odam kısa sürede ısınıp minumum değerde çalışırken büyük odayı ısıtmak ve istenilen sıcaklıkta tutmak için daha fazla elektirik tüketimi olur. Benim oturduğum ev 2 senelik iyi kötü yalıtımı var siz 20 senelik evde oturursunuz yalıtımın y si olmaz.

Burada bizim söylemek istediğiğimiz 7580 bu fiyata alınabilecek en güzel inverter klimalardan biridir. Bu fiyata bu EER ve COP değerlerini verebilen klima var mı ben konunun uzmanı değilim ama almadan önce yaptığım araştırmalarda rastlamadım. Dünyaca ünlü klimaların daha pahalı ve düşük verimli alt modellerine güzel bir alternatif olduğunu söylüyoruz.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    @abilgen

http://forum.donanimhaber.com/m_46328042/tm.htm

Burdaki klimayı bir inceleyin.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: serrikoc

@sendomi arkadaşım 57-37 20 olduğunu biliyorum aylık tüketim farklılığı olabileceğini düşünerek 5 TL daha ekledim.

Ayrıca ben verdiğim klima tüketimi tam olarak 25 TL demedim ben sadece önceki ayki faturaya göre sadece tahmin ettim. Önceki ayda klima harici elektirik tüketimiyle bu ay bire bir aynı değil ki. Bir önceki ay ütü, çamaşır makinesi, fırın daha fazla kullanılır bu ay daha az kullanılır bunu tam olarak hesaplamak çok zor. 25 olmasın 35 olsun yine fazla değil. Ayrıca unutulmaması gereken şeyler var benim kullandığım oda 12 m2 başkasının 20m2 olur benim odam kısa sürede ısınıp minumum değerde çalışırken büyük odayı ısıtmak ve istenilen sıcaklıkta tutmak için daha fazla elektirik tüketimi olur. Benim oturduğum ev 2 senelik iyi kötü yalıtımı var siz 20 senelik evde oturursunuz yalıtımın y si olmaz.

Burada bizim söylemek istediğiğimiz 7580 bu fiyata alınabilecek en güzel inverter klimalardan biridir. Bu fiyata bu EER ve COP değerlerini verebilen klima var mı ben konunun uzmanı değilim ama almadan önce yaptığım araştırmalarda rastlamadım. Dünyaca ünlü klimaların daha pahalı ve düşük verimli alt modellerine güzel bir alternatif olduğunu söylüyoruz.

serrikoc, şu fatura konusunu kapatın, çünkü 2 gün önce 297 lira geldi ve kafam çok bozuk

Evde biri gebermek üzere olan (yani nerdeyse 10 A çeken) biri dahil 4 tane klima çalışıyordu, zaten evin normal kullanımı da 80-100 liraydı. Derdimi deşmeyin yani.

Başka muhabbet açın bir süre
    |
    |

• Teğmen
    213 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

@abilgen

Mitsubishi Heavy'nin inverter
    Popüler SRK 35ZJP-S 1.717TL
    inverter SRK 35ZJ-S 1.978TL
    Hyper Dizayn SRK35ZJX-S 2650TL

Bunları 12.00btu diye inceledim. 12.000btu uygunmudur bu salona?
    LG düşünmüyorum açıkçası, pekte tavsiye olarak okumadım.
    Tavsiyeniz var mı?
    Saygılar...
    |
    |
    Sizi bu kadar yakan kimdir,yazında başkaları yanmasın.....
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serrikoc

serrikoc, şu fatura konusunu kapatın, çünkü 2 gün önce 297 lira geldi ve kafam çok bozuk

Evde biri gebermek üzere olan (yani nerdeyse 10 A çeken) biri dahil 4 tane klima çalışıyordu, zaten evin normal kullanımı da 80-100 liraydı. Derdimi deşmeyin yani.

Başka muhabbet açın bir süre
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: abilgen

quote:

@abilgen

Mitsubishi Heavy'nin inverter
    Popüler SRK 35ZJP-S 1.717TL
    inverter SRK 35ZJ-S 1.978TL
    Hyper Dizayn SRK35ZJX-S 2650TL

Bunları 12.00btu diye inceledim. 12.000btu uygunmudur bu salona?
    LG düşünmüyorum açıkçası, pekte tavsiye olarak okumadım.
    Tavsiyeniz var mı?
    Saygılar...

Baktıklarınız içinde "Hyper Dizayn SRK35ZJX-S 2650TL" tavsiye edilebilir.
    İkinci sırada "inverter SRK 35ZJ-S 1.978TL"
    Diğeri çok geri, değmez o paraya hiç.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Sizi bu kadar yakan kimdir,yazında başkaları yanmasın.....
    quote:

Halen satılan bir ürün değil.
    2002 veya 2003'te alıp son demine kadar yaz-kış kullandığım 12 bin btu bir C sınıfı Airfel.
    2 hafta önce artık saatte bir kompresörü aşırı ısınma nedeniyle durmaya başladıydı, ölçtüğümde ortalama 8-10 A çektiğini gördüğümde, yerine yanisini aldım ve aleti söktüm.
    Faturanın faili odur hocam
    |
    |
    12 lik chaz 5-6 amper arası çeker.8-10 amperi kısa süreli çeker ve termik açar,bu kadar kısa sürede termik açıp,o kadar yüklü fatura getirmememsi lazım bence.Kaldıki termik açınca en az yarım saat devre dışı kalır.İyi gözlemleyin derim.Diğer cihazları kontrol edin bence.....Arç. güzel yakar,hele 7 derecenin altında iyi harcar....
    |
    |

12 lik chaz 5-6 amper arası çeker.8-10 amperi kısa süreli çeker ve termik açar,bu kadar kısa sürede termik açıp,o kadar yüklü fatura getirmememsi lazım bence.Kaldıki termik açınca en az yarım saat devre dışı kalır.İyi gözlemleyin derim.Diğer cihazları kontrol edin bence.....Arç. güzel yakar,hele 7 derecenin altında iyi harcar....

Zaten nominal 5.8 amper. Sağlamken arasıra ölçüm yaptığımda 7 ile 4 A arası geziniyordu, ki normali o olmalıydı herhalde.
    Ancak bir ay kadar önce birkaç defa stop ettiğinde çektiği değerlerin garipleştiğini farkettim.
    Gaz miktarı ve basıncı normal, ancak çok akım çekiyor, ve bu arada saatte bir stop ediyordu, ve kompresör el değmeyecek derecede ısınıyordu.
    Dediğiniz gibi, yaklaşık yarım saat içinde tekrar devreye giriyordu, ve devamlı 8-10 A çekiyordu.
    Tabii bu arada çokça da elektrik sobası takviyesi yaptık, faturanın şişme sebebi de bu aşırı tüketim ve soba.
    Tabii bu arada diğer odalardaki 3 tane klima (günde ort. 5-6 saat kullanılan sabit devirli 3.61 değerli 9 ve 12 lik) ve evin normal tüketimi de var.

Bu durumda kompresörün gebermekte olduğuna karar verip yeni bir alet almayı düşünmeye başladım.
    Hatırlarsınız, o aralar size de yeni klima almak için fikir sormuştum.
    ......
    Şimdi bu aleti söküp kenara koyduk.
    Bir de sizin fikrinizi alayım bu arada, sanırım forumdaki klima konusunda en bilgili kişisiniz:
    Bu kenardaki alet, 7-8 sene boyunca yaz-kış, yılda yaklaşık 6-7 ay ortalama günde 10-15 saat kullanıldı.
    Bu aletin ömrü bu mu olmalıdır normal olarak.

Ben kompresörünü söküp garajda "hava kompresörü" olarak kullanmayı planlıyorum.
    Klima için artık kullanılamaz diye düşünürüm.
    Nedir fikriniz hocam?
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    Yüksek Amper 2 sebepten dolayı oluşabilir.
    1.Dediğiniz gibi kompresör ömrünü doldurmuştur,aşınma,bobinlerde direç kayıpları,sibop problemleri vs.gibi sorunlardan dolayı aşırı akım çeker.Kompresör tamiri yok,rotary için.Olasda masrafa değmez.Yeni kompresör deseniz maliyet 400-500 tl yi bulur ki bence değmez.Çünkü ileride fan,kart vs.gibi arızalarla karşılaşma olasılığı yüksek.

2.Eger klimanın iç ünitesi çok tıkandıysa üzerindeki ısıyı atamıyorsa yüksek akım çeker,bunun için demonte ederek çok iyi bakım gerekir.Birde Filitre tıkalı,baypas gibi durumlarda basınç artınca dış ünite fanının durması lazım ki basınç düşsün.En çok karşılaşılan bir arıza türüdür.Bunun iki nedeni var ,iç ünitedeki boru sensörü arızalı veya bu sensörün degerleri okuyan PC kartın programında problem olabiliyor.Bu aralıkta dış ünite fanı durmazsa aşırı akım çekmeye başlar ve termik açar...

Kompresörü hava basma vs. işlerde kullanabilirsiniz.
    |
    |

• Er
    14 Mesaj
    sayın mbirol sizin birkaç yerde yazılarınızı okudum ve aklımda zibro yokken fiyat performans
    olarak ve genel övgü üzerine zibro 2035 aldım.27m2 oda,ara kat,çok az sabah güneşi alıyor,
    sabah 6-8 arası kalorifer yanıyor.25-26derece yaklaşık yarım saat auto modda çalıştıktan sonra
    fanını en düşüğe getirdiğimde odanın içi istediğim seviyeye gelmiş ve o seviyede kalmış oluyor.
    size sorum şu olacak izmirin sıcaklarında da aynı performansı görebilir miyim?orjinal katoluğunda
    soğutma için 85m3 ısıtma için 110m3 değerleri yazılı
    |
    |
    quote:

Yüksek Amper 2 sebepten dolayı oluşabilir.
    1.Dediğiniz gibi kompresör ömrünü doldurmuştur,aşınma,bobinlerde direç kayıpları,sibop problemleri vs.gibi sorunlardan dolayı aşırı akım çeker.Kompresör tamiri yok,rotary için.Olasda masrafa değmez.Yeni kompresör deseniz maliyet 400-500 tl yi bulur ki bence değmez.Çünkü ileride fan,kart vs.gibi arızalarla karşılaşma olasılığı yüksek.

2.Eger klimanın iç ünitesi çok tıkandıysa üzerindeki ısıyı atamıyorsa yüksek akım çeker,bunun için demonte ederek çok iyi bakım gerekir.Birde Filitre tıkalı,baypas gibi durumlarda basınç artınca dış ünite fanının durması lazım ki basınç düşsün.En çok karşılaşılan bir arıza türüdür.Bunun iki nedeni var ,iç ünitedeki boru sensörü arızalı veya bu sensörün degerleri okuyan PC kartın programında problem olabiliyor.Bu aralıkta dış ünite fanı durmazsa aşırı akım çekmeye başlar ve termik açar...

Kompresörü hava basma vs. işlerde kullanabilirsiniz.

2. Şıkta belirttiğiniz nedenleri düşünmüştüm önce, çünkü o ihtimaller uğraşmakla çözülebilecek şeyler.
    İç ünite temiz, ısıyı verebiliyordu.
    Dıştaki dryer tıkanık değil gibi geldi, tıkanıklık olsa orada karlanma olabilir diye düşündüm.
    Dış ünite fanı muntazaman devreye girip çıkarak basıncı ayarlıyordu.
    Çok yönlü valf çalışıyordu.
    İç üniteden dışa veri aktarımının da normal olduğunu düşündüm.
    Şüphe olarak genleşme valfinin tıkalı olabileceği kaldı.

Sistemdeki gazı azaltıp denemeye karar verdim; ve dış ünite karlanma yapana kadar, 400 gr kadar gazı aldım.
    Dış ünite karlanma yapmaya başladı, iç ünitede ısı 40C civarına kadar düştü, ama çekilen akım bu durumda bile 6.5 A civarında kaldı.
    Daha sonra, "zaten bu alet gitmiş, bakalım noolcek" diye gazın tamamını almaya çalıştım.
    Basınç 3-5 bar seviyelerinde iken bile 4 A akım çektiğini görünce, artık kompresörün çöp olduğuna karar verdim.

Bence durum, ilk şıkta belirttiğiniz "ömür" olayı. Ve yeni görevi "garajda hava basmak".

Bu yazdıklarım ve düşündüklerim hakkında bu aletlerin uzmanı olarak yorumunuz nedir diyeceğim tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 1 Şubat 2011; 23:34:04 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    @kocausta teshisiniz bir usta gibi tam doğru yoldan gitmişsiniz ve tam isabet ettirmişsiniz.Evet kompresör kesin gitmiş.Garaja uyar ancak....

@on_fa 27 m2 de 2035 iş yapıyorsa maşallah ona,tabi kalorifer desteğininde faydası var,tabi bunun yanında izalasyon veya bina konumuda önemli.Biz özel şartlar dışında 20 m2 nin üstüne çok çıkmıyoruz.İnternet sitelerinde verilen m3 ler Avrupa için verilen değerlerdir,hava şartları bina izalasyonu vs. bize uymaz.Bizde kriter 180 x m3 ideal oluyor.
    |
    |

@kocausta teshisiniz bir usta gibi tam doğru yoldan gitmişsiniz ve tam isabet ettirmişsiniz.Evet kompresör kesin gitmiş.Garaja uyar ancak....

@on_fa 27 m2 de 2035 iş yapıyorsa maşallah ona,tabi kalorifer desteğininde faydası var,tabi bunun yanında izalasyon veya bina konumuda önemli.Biz özel şartlar dışında 20 m2 nin üstüne çok çıkmıyoruz.İnternet sitelerinde verilen m3 ler Avrupa için verilen değerlerdir,hava şartları bina izalasyonu vs. bize uymaz.Bizde kriter 180 x m3 ideal oluyor.

Keşke ettiremeseydim
    |
    |
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pupilla79

Merhabalar.
    27 m2 oda , iki cepheden sabahtan aksama kadar gunes aliyor( duvarlar resmen isiniyor) yalitim yok ve sanliurfadayim hava sicakligi 44-45 civarinda cok gun gecer nadir olarak 24 saat calistigi olyur genellikle 10-12 saat araai sadece sogutma islemi icin kullanacagim , ne oneriesiniz . Tesekurler

Bence 24 binlik, oralarda servisi olan, sabit devirli bir klima alın.
    Demirdöküm veya airfel ürünleri olabilir mesela. Bunların değişik markalarda ürettiği mallar var, her iki firma da ciddi, ve ürünleri genelde F/P olarak iyi.

ustam klime konusundan pek anlamam sabit devirli demişsiniz.
    invertörlü klimalar bende elekirik tasarrufu saglamazmı acaba?
    a sınıfı vs olabilirmi _? ufak bir açıklama rica etsem. teşekürler.
    |
    |

• Teğmen
    213 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: abilgen

Arkadaşlar bu salona Klima tavsiyesi lütfen!
    Oda Kuzey doğu Sabah ve akşam bir kaç saat güneş alıyor. 18Mt kare.
    4 Katlı binada 3.Kat . Kapı Çerçeve Ahşap, Cam Klasik ince, Yalıtım yok.
    Bütçe 1500-2000TL.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Saygılar...

Üstadlar!

Bu salona Toshiba RAS 10SKVR yeterli olur mu?
    Saygılar...
    |
    |
    @pupilla79

Sadece soğutma amaçlı demişsiniz.
    İnverter aletlerin kerameti asıl ısıtmada ortaya çıkar.
    Siz düz soğutma istediğiniz için o masrafa gerek yok. Soğutmada sağlıyacağınız tasarruf ile ilk yatırım maliyeti hesabı yaparsanız bunu göreceksiniz.

Haa, konfor olarak inverterin diğer özelliklerinden (mekana ısı değişimini dengeli sağlamak, daha az ses...) de faydalanmak isterseniz o başka tabii.
    Ama "ekonomik" çözüm dersek, kullanımı manuel olarak ta ayarlıyarak düz klima ile o konforu sağlayabiliriz.

.............
    @abilgen

RAS10SKVR o mekanı "sınırda" da olsa ısıtır, ama daha çok nominal kapasitenin yukarısında çalışacağı için cop değeri katalog verisinden kötü olacaktır fiiliyatta.
    Benim de aslında ilk almak istediğim o aletti, ama bu durum ve fiyatı yüzünden elendiydi:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 3 Şubat 2011; 14:04:49 >
    |
    |
    quote:

Kompresörle başka ne basabiliriz ? Ayrıca buzdolabı - klima komp. farkedermi ?
    |
    |

1-general plazma serisi
    2-daıkın ururu sarara
    3-mitsu electric MSZ-FD25VABH (-25C)
    4-zibro 1000 btu buda fena değil orjinal japonmuş

onun dışında saharp, toshiba,panasonic.zibro,hitachi.mitsu heavy bunlarında iyi modelleri var

daha büyük alacakların için uzun süre araştırmalrım sonucunda en iyisi olduğunu düşündüğüm

generalin ahwz 14 lük duvar tavan tipi kliması var (fujitsuda nocria) bu klima bir çok kaliteli markanın 18 lik hatta 24 lük modellerinden bile daha yüksek btu ya çıkıyor 31000 btu ayrıca 3100 btu'ya kadarda kısıyor. cop.4.44
    ayrıca diğer klimalardaolmayan filtresini otomatik temizliyor ayrıca ultraviyole ile mikrop ve virüsleri yokediyor.kullanılan tüm motorlar all dc 850 m3 hava debisi. ben izmirdeyim evime gelen afallıyor bu nasıl klima diye hemde 25 derecede bunaltıcı sıcak yapıyor abartmıyorum ben bebek olduğu için nemlendiricide kulllanıyorum . imkanınız varsa Alın banada bi allah razı olsun deyin yeter.
    |
    |

• HızlıCevap
    Reklamlar
    haberler
    SEO
    üniversite
    Masal
    Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
    Bu sayfanın
    Mobil sürümü
    Mini Sürümü

DHBR1
    0,469
    1.2.165

Reklamlar

üniversite google reklamları haberler SEO
    Mobilya Takımları Kurumsal Web Tasarım Şirketi Masal son dakika
    Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
    Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

DHBR1
    0,574
    1.2.165

Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.