Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.205
Cevap
328
Favori
3.174.425
Tıklama
Giriş
      4 Mesaj
      17 Ağustos 2010 16:07:04
      Arkadaşlar merhaba,
      Ben aranıza yeni katıldım , bende forumdaki diğer arkadaşlar gibi kilma almaya niyetlendim fakat işin içine girince o kadar kafam karıştıki araba alsam bundan daha az düşünür ve stres olurdum herhalde
      ben aydında yaşıyorum bazılarınız biliyordur herhalde artık buraların sıcağı artık doğu illerini pek aratmıyor.9 katlı apartmanın 8 katında oturyorum salona takmak istediğim klima için salonum 31 m2 büyüklüğünde ve kışın kalorferle ısındığım için yazın saat 8 den sonra ve sadece soğutma amacıyla kullanağım.yazdıgınız yorumlardan anladığım kadarıyla bu ozellıklerınden dolayı sanırım ınverter kılımayı tavsıye etmıyeceksınız.

forumda genelde mıtsubihiyı onermıssınız banada yukarıda yazdığım ozellıklere gore ve fıyatı 2000 tl yı gecmeyen bı marka ve model onerırısenız cok sevınırım ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anıl79 -- 18 Ağustos 2010; 16:10:55 >
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      17 Ağustos 2010 16:23:41
      quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım_han

quote:

Orijinalden alıntı: ydrm

sayın yıldırım han adaşız anladığım kadarıyla bende samsung buzdolabı kullanıyorum şimdide sizin bahsettiğiniz klimadan almayı düşünüyorum kullanmaya başladığınızda yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim saygılar

adaş değiliz ama farketmez ben Bursa dayım Yıldırım Bayezıd ı çok seven biri olarak kullanıyorum bu adı
      Muhakkak düşüncelerimi yazacağım.

vefaati sebebi ile çok kısa süre padişahlık yapmasına rağmen bende yavuz sultan selim hayranıyım
      şu an için bulunduğmuz yerde klimalar yok satıyor bende almak için biraz daha bekleyeceğim kampanyaları bekleyeceğim şu an g.e kampanya güzel aslında ama kararsızım birde ısıtma ile pek işim olmayacak odam 18 m2 bulunduğum yer aydın toshibanın 14 lük cihazları en uygun 12 lik cihazlar yetermi yetmezmi karar da veremedim arkadaşların bu konuda yardımlarını bekliyorum saygılar
      |
      |

• Teğmen
      212 Mesaj
      17 Ağustos 2010 18:20:15
      9000 btu luk f/p bir klima arıyorum. Oda 16 m^2. Diyarbakır'da ikamet ediyorum. BTU hesaplayıcısı 7800 civarı birşey yazdı. Önerilerinizi bekliyorun.
      |
      |
      17 Ağustos 2010 20:05:30
      altus 12500 btu klima almıştım. evet arkadaşlar bugün öğlen 1 gibi geldiler 1,5 2 saatte takıp gittiler. bu kadar yoğun bi mevsimde cumartesi akşamüstü aradım salı günü öğlen geldiler. pazarda çalışmıyorlar. yani iki günde geldiler. bence çok iyi. arçelik beko mağzalarında klima bile yokken servislerinni bu hızı gayet iyi. öncelikle ortalık taş kum toz olarak biraz battı ama anında süpürgeyle müdahale ederek olayı hafiflettim.iki kişi geldiler. arçelik servisi efendi iki genç arkadaş güzelce monte ettiler.ben tabi pek bişi diyemedim sadece izledim anlamadığım için. salonun balkon kapısını hemen dibine taktırdım dış ünitede de balkonu açınca hemen kapının üstünde. yani iç de dış da estetik oldu. elektriği de buattan aldırttım. ortalıkta kablo hiç görünmüyor.
      gelelim cihaza. şu anda jet modunda 18 drece de çalışıyor. adam yarım satte durur rölantiye gelir demişti ama yarım saati geçti hala soğuk üfürüuyyor.gayt güzel serinletti saloun yarım saatte. içeri odalara girince bi anda saunaya girmiş etkisi oluyor. şimdilik cihazla ilgili fazla bilgi sahibi değilim inceledikçe aleti çözeceğim. ama 490 tl 12 taksit için bence iyyidi.
      bu arada cihazın üstünde c sınıfı yazıyor. yanında da az verimli yaz<ıyor.artık o kadsar olsun 490 liraya. çocuk bu cihaz bu salona rahat yeter dedi. 18000 çok gelir buraya dedi. altusun arçelikten ne farkı dedim. tamamen aynı dedi. rekabet için çıkarılan marka taktikleri dedi.
      yani gayet iyi şimdilik. hele bi cihazı kurcaliim daha ayrıntı veririm
      |
      |

• Yüzbaşı
      303 Mesaj
      18 Ağustos 2010 07:51:47
      iyonizer tavsiyesi isteyen arkadaş a cevaben yazıyorum. Negatif iyonizerlerin %95 i çin ürünüdür ve yapımı oldukça basit ve neredeyse birçok klima da mevcutlar şimdi gelelim negatif iyonizer in gerçeklerine ; negatif iyonizerlerin bir çoğu belirtilenden çok daha yüksek ozon üretirler bu ozon miktarı özellikle gelişme çağındaki çocukların akciğer ve karaciğer zehirlenmesine kadar giden yol açabilir(Ne yazıkki ülkemizde ozon ile ilgili bir düzenleme yok ve her cihaz ülkeye giriş yapabiliyor) bunun yanında negatif iyonizerler sadece polenleri ve mikropları ağırlaştırarak yere bastırıyor ve nefes alınan seviyeden uzaklaştırıyor fakat yerde oyun oynayan çocuklara bütün evdeki mikropları açık büfe gibi sunuyor. Bu da çocukların aşırı mikrop ve bakteri ile karşılaşmalarına sebep olarak alerjik reaksiyon ve hastalık risklerini artırıyor.Bu işlem negatif iyonizeri kapattığınızda ortadan kalkıyor ve mikroplar tekrar etrafta dolaşmaya devam ediyor.

Evet negatif iyonizerlerin kan basıncını düşürdüğü ve insanları rahatlattığı doğrudur. Şu anda piyasada sadece 1-2 firma Bi polar iyonizer i farklı ürün isimleri ile piyasada satmaktadırlar. Bi polar iyonizer denilen sistem pozitif ve negatif iyonların aynı anda havaya salınarak mikropları , virüs ve bakterileri tamamen yok ederek cihaz kapansa bile size sterilize olmuş güvenli bir ortam sunmaktadır.
      PLASMA CLUSTER teknolojisi vewww.nedeniyonizer.com u daha fazla detay için inceleyebilirsiniz. Evinize mevcut klimaların üzerine takabileceğiniz bi polar iyonizer modülleri satın alabilirsiniz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      349 Mesaj
      18 Ağustos 2010 08:27:02
      Yahu arkadaşlar İnvertör alıcam.VE aktif kullanmayı düşünüyorum.Bu durumda kendimi zorlayıp sharp mı alayım yoksa arçelik mi
      SHARP:3800tl
      ARçelik:2500tl
      |
      |
      18 Ağustos 2010 08:31:41
      Yahu arkadaşlar İnvertör alıcam.VE aktif kullanmayı düşünüyorum.Bu durumda kendimi zorlayıp sharp mı alayım yoksa arçelik mi
      |
      |
      18 Ağustos 2010 09:22:26
      toshibanın ras 22 SKV modeli de var 3400tl
      |
      |
      18 Ağustos 2010 09:31:15
      Yahu şimdi aldığımız zamanyani ucuz birşey cidden arızalarla boğuşur muyuz ya
      |
      |
      18 Ağustos 2010 10:06:15
      arkadaşlar bilgi sahibi olan bir kimse bu klima ile ilgili yardımcı olabilir mi?

HYUNDAI HISW09N1G1 9000 BTU KLIMA

• Plazma filtre teknolojisi
      • Sessiz iç ve dış ünite
      • Yüksek dış ortam sıcaklıklarında çalışabilme
      • Şık ergonomik fonksiyonel uzaktan kumanda
      • 24 saat zaman ayarlı
      • Otomatik iki yönlü hava çıkışı
      • Enerji tasarrufu
      • Otomatik yeniden başlama
      • 3 kademeli fan hızı
      • Uyku modu
      • Mavi film kaplı evaparatör
      • Hyundai Türkiye Sönmez Hoding Garantisi Altındadır.

Ürün Özellikleri
      Ağırlık Dış Ünite (kg) : 32
      Ağırlık İç Ünite (kg) : 8,9
      Diğer Özellikler : Plazma filtre teknolojisi,-8/+52 dereceler arasında çalışabilme , Sessiz iç ve dış ünite ,Mavi film kaplı evaparatör ,3 kademeli fan hızı , Otomatik iki yönlü hava çıkışı,24 saat zaman ayarlı , Enerji tasarrufu , Otomatik yeniden başlama, Uyku modu, 220V Çalışma gerilimi , 2 yıl ürün- 5 yıl kompresör Garantisi
      Ebatlar : iç ünite :818x292x180dış ünite:677x540x282
      Kapasite Soğutma (btu) : 9000
      Tip : Duvar Tipi
      |
      |

• Binbaşı
      1285 Mesaj
      18 Ağustos 2010 10:33:50
      quote:

Orijinalden alıntı: frozennn

Sharp al derim gerçekten memnun kalırsan...
      |
      |
      18 Ağustos 2010 10:38:36
      Ben de en aşağıdaki 24.000 BTU olan Sharp marka klimayı aldım, Ptesi montaja gelecekler, ancak 1 hafta sonraya gün verebildiler yoğunluktan, daha önceki klimam Arçelik idi , ondan memnundum, inşallah bundan da memnun kalırım

|
      |
      18 Ağustos 2010 10:39:22
      arkadaşlar kusura bakmayınız ama fiyatlar havalarda uçuşuyor yani firmaların fırsattan istifade niyetlerine alet olup sıcakların da etkisi ile dolmuşa biniyoruz

geçen sene 200 tl ye 9000 btü klima aldım vietnam malı markasına bile bakmadım montajını da kendim yaptım yazlık evimde kullanıyorum gayet de memnunun üstelik çok da sessiz işimi görüyor kışın hırsız girse klimayı götürse içim sızlamaz
      |
      |
    • Yüzbaşı
      349 Mesaj
      18 Ağustos 2010 12:23:19
      quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Ben de en aşağıdaki 24.000 BTU olan Sharp marka klimayı aldım, Ptesi montaja gelecekler, ancak 1 hafta sonraya gün verebildiler yoğunluktan, daha önceki klimam Arçelik idi , ondan memnundum, inşallah bundan da memnun kalırım

Hocam ne kadara aldın ürünü bana 3800tl fiyat dediler.invertör mü aldığın ürün hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozennn -- 18 Ağustos 2010; 12:24:07 >
      |
      |
      18 Ağustos 2010 12:23:33
      KOAH yada astım hastası için en uygun klima marka modeli hangisi olur. 18000 btu düşünüyoruz. bunun haricinde elektrik tasaruflu olsun. ADANA
      |
      |
      18 Ağustos 2010 12:34:53
      quote:

quote:

Hocam ne kadara aldın ürünü bana 3800tl fiyat dediler.invertör mü aldığın ürün hocam

Hayır inverter değil, düz model 2232 TL 12 taksite aldım
      |
      |

• Yüzbaşı
      349 Mesaj
      18 Ağustos 2010 12:42:32
      hocam beni gaza getirdin valla ben de invertörü alacam.Ama umarım elden 3 taksit yaparlar
      |
      |
      18 Ağustos 2010 12:42:50
      quote:

Orijinalden alıntı: conqierors

KOAH yada astım hastası için en uygun klima marka modeli hangisi olur. 18000 btu düşünüyoruz. bunun haricinde elektrik tasaruflu olsun. ADANA

sanki sharp iyi gibi!!??

http://www.netteenucuz.com/store/ProductDetails.aspx?productid=64703

linkteki bilgilere göre bu klima virüs bakteri küf sporları öldürüyor. koah hastalığında bunun önemi var mı acaba? ek olarak doktorunuza danışmak da iyi olabilir. çünkü adana'da koah hastaları mutlaka klima kullanmak isterler ve doktorun bu konuda bir fikri de olabilir. çok geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemyisgolvey -- 18 Ağustos 2010; 12:43:19 >
      |
      |

• Yarbay
      6782 Mesaj
      18 Ağustos 2010 12:45:05
      quote:

hocam beni gaza getirdin valla ben de invertörü alacam.Ama umarım elden 3 taksit yaparlar

Normalde bu ürünün fiyatı 3000 lira olmasına rağmen, İklimsa'nın yaptığı kampanyadan aldım ben
      |
      |
      18 Ağustos 2010 12:47:48
      quote:

quote:

Normalde bu ürünün fiyatı 3000 lira olmasına rağmen, İklimsa'nın yaptığı kampanyadan aldım ben

EVET bana da o fiyat verildi.zaten liste fiyatı olmalı.Ama yine de sormak da yarar var.Valla ben kışın kullanmam lazım.dükkanda donuyoruz.Isıtması problemli.inşallah pişman olmam
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.