Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cyetkin Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.206
Cevap
328
Favori
3.174.463
Tıklama
Giriş
      3628 Mesaj
      19 Temmuz 2010 15:38:54
      quote:

Orijinalden alıntı: ksenophanes

Arkadaşlar, ustalar, uzmanlar lütfen bir zahmet bi el atın şu duruma..

Arkadaşlar 30-35 m2 lik bir dükkan için nasıl klima önerebilirsiniz ? 1000-1500 tl'lik bir bütçeye aylık tüketimi az olan hangi klima gider. Bir ara forumlarda arkadaşlar "bana ayda 30-35 tl elektrik parası geliyor klimadan" diyorlardı. Bu klimalar hangileridir, marka model verebilir misiniz ? Teşekkürler

bahsedilen klimalar sizin bütçenizden hem çok daha yüksek fiyatlı hem de daha düşük kapasiteli. size 18000btu bir klima lazım. bütçenize uygun olarak airfel turkuaz gold serisi olabilir. 18000btu olarak o kadar az enerji harcayan toshiba pkvp serisi var ancak fiyatı 5000tl.
      |
      |
      19 Temmuz 2010 15:45:45
      @ flame

pvg.com.tr sitesinde 500tl fiyata japon malı zibro s1526 var. ona bir bakın demirdökümden daha kaliteli gerçek A sınıfı bir klima.
      |
      |
      19 Temmuz 2010 15:47:52
      quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

Orijinalden alıntı: ksenophanes

Arkadaşlar, ustalar, uzmanlar lütfen bir zahmet bi el atın şu duruma..

Arkadaşlar 30-35 m2 lik bir dükkan için nasıl klima önerebilirsiniz ? 1000-1500 tl'lik bir bütçeye aylık tüketimi az olan hangi klima gider. Bir ara forumlarda arkadaşlar "bana ayda 30-35 tl elektrik parası geliyor klimadan" diyorlardı. Bu klimalar hangileridir, marka model verebilir misiniz ? Teşekkürler

bahsedilen klimalar sizin bütçenizden hem çok daha yüksek fiyatlı hem de daha düşük kapasiteli. size 18000btu bir klima lazım. bütçenize uygun olarak airfel turkuaz gold serisi olabilir. 18000btu olarak o kadar az enerji harcayan toshiba pkvp serisi var ancak fiyatı 5000tl.

çok teşekkür ederim. Peki 1000-1500 tl civarı bir klima alırsak gerçekten çok fahiş elektrik faturaları öder miyiz ? eğer ödemez isek bu bağlamda elektrik kriterini göz ardı edersek hangi klimayı önerirsiniz ?
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      19 Temmuz 2010 19:24:39
      Benim size tavsiyem Airfel Artful veya Turkuaz 18 lik olur.Arç,vest.vs. ile başınızı derde sokmayın.1300-1500 TL yeterli bir bütçe.
      quote:

Orijinalden alıntı: melihcelik

Merhaba Üstadlar,

Ben de bugünlerde klima arıyorum ve sizden bir öneri rica ediyorum

Bende durum şöyle:
      Bütçe: 1000-1300 ama duruma göre maksimum 1500e çıkabilirim belki.

Oda durumu: 30m2. Güney ve doğuda boydan boya cam(FransızBalkon). Dış ünite güneye bakacak yere konacak yani güneş alıyor. Bina yeni ve yalıtım iyi.Oda salon ve salon kapısını genelde açık bırakıyorum. Bekodan gelen servis 15.000-18.000 BTU dedi.

Amaç: Yazın soğutma için. İstanbulda oturuyorum ve sadece akşam 5 den sonra çalışacak klima. AMACIM SERİNLİK OLMASI VE TERLEMEMEK.Arabada bile klimayı çok açamam.İlaveten elektrik sarfiyatı iyi olacaksa neden kışın da ısıtma için olmasın diye düşünmüyor değilim.

Şimdiden çok teşekkürler.
      |
      |

• Yüzbaşı
      864 Mesaj
      19 Temmuz 2010 19:55:16
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Benim size tavsiyem Airfel Artful veya Turkuaz 18 lik olur.Arç,vest.vs. ile başınızı derde sokmayın.1300-1500 TL yeterli bir bütçe.
      quote:

Orijinalden alıntı: melihcelik

Merhaba Üstadlar,

Ben de bugünlerde klima arıyorum ve sizden bir öneri rica ediyorum

Bende durum şöyle:
      Bütçe: 1000-1300 ama duruma göre maksimum 1500e çıkabilirim belki.

Oda durumu: 30m2. Güney ve doğuda boydan boya cam(FransızBalkon). Dış ünite güneye bakacak yere konacak yani güneş alıyor. Bina yeni ve yalıtım iyi.Oda salon ve salon kapısını genelde açık bırakıyorum. Bekodan gelen servis 15.000-18.000 BTU dedi.

Amaç: Yazın soğutma için. İstanbulda oturuyorum ve sadece akşam 5 den sonra çalışacak klima. AMACIM SERİNLİK OLMASI VE TERLEMEMEK.Arabada bile klimayı çok açamam.İlaveten elektrik sarfiyatı iyi olacaksa neden kışın da ısıtma için olmasın diye düşünmüyor değilim.

Şimdiden çok teşekkürler.

Çok teşekkürler mbirol hocam. Açıkçası arçelik vs. oralara doğru kayıyordum. Airfel de tek endişem biraz servisinden yana duyduğum sorunlar. Ama budak_1903 ve sizin tavsiyeleriniz üzerine bugün airfeli aradım ve keşife bekliyorum.Ayreten daha önce belirttiğim üzere aklımda bir soru neden airfelin bu gold ürünü internet sitelerinde çok yok olduğu. Amma velakin tecrübeleriniz ve bütçem doğrultusunda yakın zamanda bu klimanın sahibi olacağım kısmetse. En ucuz nereden bulurum diye aramaya başladım. Saygılar sevgiler herkese..
      |
      |

• Çavuş
      59 Mesaj
      19 Temmuz 2010 22:59:28
      Salon 23-25 m2.2 pencereli.2 pencereden biri güneş görürken diğeri balkona bakıyor.Ev de yaşayan sayısı 2 kişi.Salonda pc+tv+dvd player gibi aletler çalışıyor.Ev İzmir de.Klima için ayrılan para 1.500-2.000 TL.Bu ayrılan paraya göre hangi klima alınmalıdır.Yardım için teşekkürler.
      |
      |
      19 Temmuz 2010 23:37:51
      quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

@ flame

pvg.com.tr sitesinde 500tl fiyata japon malı zibro s1526 var. ona bir bakın demirdökümden daha kaliteli gerçek A sınıfı bir klima.

arkadasım cok saol cvp verdıgın ıcın..inceliycem..:))
      |
      |
      19 Temmuz 2010 23:44:02
      quote:

Orijinalden alıntı: sash35

Salon 23-25 m2.2 pencereli.2 pencereden biri güneş görürken diğeri balkona bakıyor.Ev de yaşayan sayısı 2 kişi.Salonda pc+tv+dvd player gibi aletler çalışıyor.Ev İzmir de.Klima için ayrılan para 1.500-2.000 TL.Bu ayrılan paraya göre hangi klima alınmalıdır.Yardım için teşekkürler.

18.000 BTU lu,İnverter olan herhangi marka bir klima işinizi görür...
      |
      |
      19 Temmuz 2010 23:52:40
      quote:

mitsubishi heavy srk35sj-s modelini alabilirsiniz veya zibro s2035.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budak_1903 -- 20 Temmuz 2010; 1:16:34 >
      |
      |
      20 Temmuz 2010 00:03:19
      12000 mi? 18000 likmi alayım?Kafam karıştı.
      |
      |
      20 Temmuz 2010 14:11:43
      quote:

12000 mi? 18000 likmi alayım?Kafam karıştı.

kaliteli bir 12000btu sizin ihtiyaçlarını karşılar. general 14000btu inverter modeline de bakabilirsiniz. iklimsa satıyor.
      |
      |
      20 Temmuz 2010 21:14:24
      arkadaşlar resimde gerekenleri yazdım nasıl bir klima seçmem lazım ? kaç btu var marka ne olmalı kalite bir cihaz arıyorum surekli servisle ugrasmak istemiyorum arkadasım baymak yada buna benzer bir ürün aldı cok ugrastı hersene sorun cıkıyordu bende oyle olsun istemiyorum.

|
      |
      20 Temmuz 2010 21:53:52
      @AL[e]N

iyi bir ürün arıyorsan piyasadakilerin arasında fiyat performans açısından en iyisi bu mitsubishi heavy srk 50 zhx-s ben yaklasık 1 hafta araştırdım hiç düşünmeden git bunu al..

yardımcı olması açısından aşağıdaki linki bi incele istersen

http://forum.donanimhaber.com/m_41348918/mpage_1/f_/key_srk%2Czhx//tm.htm#41408848
      |
      |
      20 Temmuz 2010 22:48:33
      quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

arkadaşlar resimde gerekenleri yazdım nasıl bir klima seçmem lazım ? kaç btu var marka ne olmalı kalite bir cihaz arıyorum surekli servisle ugrasmak istemiyorum arkadasım baymak yada buna benzer bir ürün aldı cok ugrastı hersene sorun cıkıyordu bende oyle olsun istemiyorum.

size 18000btu bir klima şart. arkdaşın bahsettiği klima gerçekten kaliteli ve sağlam bir cihaz ama sizin bütçeniz de önemli.
      |
      |
      21 Temmuz 2010 08:43:01
      quote:

Bütçenizi belirtirseniz eğer ona göre seçim daha rahat yapılabilir.
      |
      |
      21 Temmuz 2010 12:10:00
      Ara kat iseniz 12 lik seri inverter cihazlar yeterli olur.Zibro SP 1735 veya S 2035, çatı ise SP 2041.Aslında 20 m2 den 30 m2 ye kadar 2041 ideal.Ama ayırdığınız bütçeyi biraz aşıyor.
      quote:

|
      |
      21 Temmuz 2010 13:03:37
      merhaba
      bir kombi seçimi yapmam lazım. ev bir akrabama ait. kabaca 100 m2.
      ev tek katlı. zeminde şapın altına strafor serildi. çatı straforlu onduline ile kaplandı. ayrıca çatı arasında izocam serildi. pencereler ısıcamlı pvc doğrama. dış cephede mantolama mecvut.

tesisat için gelen firma toplam 3,350 tl fiyat çıkarmış. bu ücrete kombi, gazı taşıyan demir boru, petekler vesaire dahil. plastik tesisat önceden yapılmış idi.
      firmanın elemanları toplam 8 metre petek kullanılacağını söylemişler.
      bu arada, evin tavan yüksekliği 2,6 m. yani standartların 20-30 metre altında.

elemanlar dört kombi modeli vermişler ve akrabama bunlardan birini seçmesini söylemişler. kombilerin modelleri yanlış yazılmış ben kartta yazıldığı gibi yazacağım, lütfen hangisi olduğunu tahmin ederek değerlendirin. (kendi tahminlerimi kendime güvenemediğim için yazmıyorum)

1. ferroli domikc 24f
      2. ECA confeo plas 24 kw
      3. bosch classik plas dijital
      4. demirdöküm nevo dijital

eğer demirdöküm tercih edilirse toplam fiyattan 200 tl indirim yapılacak. yani bu kombi diğer üç kombiden 200 tl daha ucuz imiş.
      ferroli'nin 5 yıl garantisi var. diğerlerinin 2 yıl.

şimdi, ilk sorum şu: bunlardan hangisini tercih edelim?

ikinci soru: eğer firma ile anlaşıp kombiyi başka yerden kendimiz alırsak, bunların dışında hangisini alalım. yani 1300- 1400 aralığında bunlardan daha iyi bir marka model var mı?

kombi konusundaki sorularım bunlar. şimdi petekler hakkında sorayım:

petek hesabını kendim yapmak isterim. firma belki fiyatı düşük gösterip müşteriyi kazanmak için az ölçü vermiş olabilir. her bir oda için tek tek petek hesabı yapmanın bir yolu varsa bilmek isterim. ayrıca hangi marka peteklerin diğerlerinden daha iyi olduğunu söylerseniz sevinirim.

gelelim banyoya: petek mi havlupan mı? benim kendi evimde havlpan var, paslandı. belki o ortamda petek de paslanacaktı ama banyoda paslanmayacak bir şey olmasını isterim.

hem kombi seçiminde hem de petek seçiminde öncelikli kriterlerim: az masraf! yani hem en düşük doğalgaz faturası ve mümkünse sıfır arıza/ servis parası. bunun için başlangıçta biraz daha fazla harcamaya değer sanırım.

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      843 Mesaj
      21 Temmuz 2010 14:41:45
      quote:

Orijinalden alıntı: ywz81

merhaba
      bir kombi seçimi yapmam lazım. ev bir akrabama ait. kabaca 100 m2.
      ev tek katlı. zeminde şapın altına strafor serildi. çatı straforlu onduline ile kaplandı. ayrıca çatı arasında izocam serildi. pencereler ısıcamlı pvc doğrama. dış cephede mantolama mecvut.

tesisat için gelen firma toplam 3,350 tl fiyat çıkarmış. bu ücrete kombi, gazı taşıyan demir boru, petekler vesaire dahil. plastik tesisat önceden yapılmış idi.
      firmanın elemanları toplam 8 metre petek kullanılacağını söylemişler.
      bu arada, evin tavan yüksekliği 2,6 m. yani standartların 20-30 metre altında.

elemanlar dört kombi modeli vermişler ve akrabama bunlardan birini seçmesini söylemişler. kombilerin modelleri yanlış yazılmış ben kartta yazıldığı gibi yazacağım, lütfen hangisi olduğunu tahmin ederek değerlendirin. (kendi tahminlerimi kendime güvenemediğim için yazmıyorum)

1. ferroli domikc 24f
      2. ECA confeo plas 24 kw
      3. bosch classik plas dijital
      4. demirdöküm nevo dijital

eğer demirdöküm tercih edilirse toplam fiyattan 200 tl indirim yapılacak. yani bu kombi diğer üç kombiden 200 tl daha ucuz imiş.
      ferroli'nin 5 yıl garantisi var. diğerlerinin 2 yıl.

şimdi, ilk sorum şu: bunlardan hangisini tercih edelim?

ikinci soru: eğer firma ile anlaşıp kombiyi başka yerden kendimiz alırsak, bunların dışında hangisini alalım. yani 1300- 1400 aralığında bunlardan daha iyi bir marka model var mı?

kombi konusundaki sorularım bunlar. şimdi petekler hakkında sorayım:

petek hesabını kendim yapmak isterim. firma belki fiyatı düşük gösterip müşteriyi kazanmak için az ölçü vermiş olabilir. her bir oda için tek tek petek hesabı yapmanın bir yolu varsa bilmek isterim. ayrıca hangi marka peteklerin diğerlerinden daha iyi olduğunu söylerseniz sevinirim.

gelelim banyoya: petek mi havlupan mı? benim kendi evimde havlpan var, paslandı. belki o ortamda petek de paslanacaktı ama banyoda paslanmayacak bir şey olmasını isterim.

hem kombi seçiminde hem de petek seçiminde öncelikli kriterlerim: az masraf! yani hem en düşük doğalgaz faturası ve mümkünse sıfır arıza/ servis parası. bunun için başlangıçta biraz daha fazla harcamaya değer sanırım.

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Yanlız burası klima tavsiye bölümü kombi için ayrı topic mevcut oraya yazabilirsiniz veya ayrı bi konu açabilirsiniz.
      |
      |

• Yarbay
      2259 Mesaj
      21 Temmuz 2010 15:30:49
      quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

2.000 Tl'lik bir cihaz düşünüyorum?
      |
      |

• Yüzbaşı
      843 Mesaj
      21 Temmuz 2010 15:53:55
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eina

quote:

2.000 Tl'lik bir cihaz düşünüyorum?

Mitsubishi Heavy nin SRK50ZJP-S modelli inverter cihazı var.2.100 listesi var o cihaz hem rahatlıkla yeter hemde inverter konforundan ve tasarrufundan yararlanmış olursunuz.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.