Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sarhosbulasikteli Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir (2 Mobil) - 14 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orjinalden alıntı: maviufuklar

Little Swan marka klimalar hakkına bilgisi olan var mı?
    Randımanlı mıdır?
    Enerji sarfiyatı nasıldır vs.
    Teşekkürler...
  • Alarko Carrier
  • Arkadaşım ben klimacıyım,hastanelerin falan chiller cihazlarına bakıyoruz,devlet kurumlarına cihazlar takıyorz,baymak servisi falan da yaptık sana önericeğim en iyi marka Teco dur,piyasadaki hemen hemen her marka parçalarını Teco dan alır ama Teco pahalıdır,ondan sonra da Mısır da üretilen HICON cihazları öneririm,çünkü dış üniteleri 60 C sıcaklıkta çalışabiliyor Mısır için yapıldıklarından..!Onun dışında Vestel,Arçelik, v.s gibi mallara ev ya çin mallarına sakın aldanmayok A sınıfı az yakıyor,yok öyle yok böyle kelime oyunu hepsi,geçen gün bi tanesi bakıma geldi 12.00 BTU/H kapasiteli olduğu yazıyor içini bir açtım kompresör 9.000 BTU /H kapasiteli ve malzeme kalitesi v.s içler acısı..,onları kullanan müşterilerimiz var isyan ediyorlar,ama cihazım uzun süre çalışmayacak iklimlendireceğim ortam ufak dersen Vestel v.s tercih edebilirsin..!

• Bu arada enerji tasarrufu için kapasitesi büyük bir cihaz al,mesela 12.000 BTU/H lık bir cihaz odayı atıyorum 40 dk da soğutabiliyorsa daha yüksek kapasiteli cihaz 10 dk da soğutur ve otomatik yapar,düşük kapasiteli cihaz sürekli çalışır ama yüksek kapasiteli cihaz istenilen dereceye ulaşıp otomatik yapar sonra yine çalışır,böylece enerji tasarrufu yaparsın..!
  • SuPeRBoY911, hoşgeldin. Burada sanırım 4. klimacısın. Baymak ile ilgili görüş belirtebilirmisin? Çok kalitesiz olduğunu sanmıyorum, gerçekten içi çin malı mıdır? Kompresörü Rotary diye biliyorum.

BAYMAK AUX 12 CHS 12000 Btu/h Duvar Tipi Klima
  • Rotary kompresör olmayan bana bir klima söyleyebilirmisin splitlerden çünkü yok :P neyse baymak evet çin malıdır ve çok ii oldugu söylenemez bizde baymak bayiliğide var fakat sadece ısı grubunu satıyoruz nedeni ise sorununun çok olması.. umarım anlamışsındır.
    quote:

Orjinalden alıntı: cetins

SuPeRBoY911, hoşgeldin. Burada sanırım 4. klimacısın. Baymak ile ilgili görüş belirtebilirmisin? Çok kalitesiz olduğunu sanmıyorum, gerçekten içi çin malı mıdır? Kompresörü Rotary diye biliyorum.

• bu durumda klimanın ısıtmaması veya sogutmaması için bir çok neden olabilir ama burdan söyleyebilecegim olabilecek şeylerden bazıları şunlar en yakını montaj hatası şimdi klimanın takılabilir standartlıgı vardı bu yükseklikten aşagıya takarsanız ısıtmada yukarı takarsanız sogutmada odanın derecesi kumandadan set ettiğiniz degere ulaşmadan cihaz termostad yapar ve durur. yani içersi istenilen dereceye asla ulaşmaz bunun dış hava koşulu ile yakından uzaktan alakası olamaz diger nedenlerden bazıları ise teknik arıza olmuş olabilir atıyorum termostad kablosu bozulmuştur tam olarak algılamıyordur yada takıldıgı yerden cihaz agzına kaymıştır veya yaklaşmıştır ordan çıkan sıcaklık fazla oldugu için termostad yapıyordur.cihazı görmeden kesin bir şey söylemek imkansız... diger önemli bir konu evet bundan iki yada üç sene önceki gelen bazı cihazlar panasonıc mıtsubıshı electrıc klimalarda defrost yaptıgı zaman iç ünite fanı çalışmaya devam ediyordu ama öyle dediğiniz kadar soguk değil ılık bir hava üflüyordu.bilginiz olsun. yani kısacası o klimada teknik veya montaj hatası var bana şimdiki gelen cihazlarda böyle bir problem yaşandı deseydin belki inanabilirdim ama 2 --3 sene önceki bu marka klimada asla böyle bir sorun olmaz.inanamam.
    quote:

Gürcan bey, iyi akşamlar. Mitsubishi Elektrik markasını kötülemek için yazmıyorum. Tarihi biraz eski 25.2.2006 ama aşağıdaki linkte 43. mesajda bir sorun aktarılmış. Hemde İzmir için. Ne dersiniz?

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=63879&page=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi art_SRY -- 31 Ağustos 2006; 0:08:32 >

• quote:

SuPeRBoY911, hoşgeldin. Burada sanırım 4. klimacısın. Baymak ile ilgili görüş belirtebilirmisin? Çok kalitesiz olduğunu sanmıyorum, gerçekten içi çin malı mıdır? Kompresörü Rotary diye biliyorum.

arkadaşım kime danışırsan danış sonunda öze döneceksin bunu anlarsan baştan yanmazsın mesela bugün arçelige ugradım broşürlerini alayım diye baktımki neo plazma serilerinin önü düzdür bilirsiniz bunlarda emiş problemi olur dedik zamanında fabrikalarına vatandaş olarak aradık 10 sene öncesinin beretta klimaları gibi onlardada emiş problemi vardı.Arçelik bunları baya sattı baktım şimdi dizayn degiştirip ön tarafı üstten biraz dışarı açmışlarki emiş çogalsın sattıkalrı ne oldu servis diyorki kaktırdılar abi e burası türkiye millet bilmeden alıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 31 Ağustos 2006; 0:11:09 >

• Teşekkürler art_SRY.
    Baymak ın kullandığı kompresör diğerleri ile aynı bunda sorun yok ama ünitesi problem olabiliyor demek, bu sanki Vestel in ürettiği Alaska marka gibi o zaman.
  • quote:

Teşekkürler art_SRY.
    Baymak ın kullandığı kompresör diğerleri ile aynı bunda sorun yok ama ünitesi problem olabiliyor demek, bu sanki Vestel in ürettiği Alaska marka gibi o zaman.

Arkadaşım rotary kompresör olsada ne olacakki 100 çeşit ve kalite kompresör var bu kaliteli demek degil o marka baştan yaramaz iyi geceler

• Yukarıdaki basit olarak çizdiğim evimin planına göre klimanın iç ünitesi nereye konulmalı..? Dış ünite de açıkta olacak çünkü en üst kattayım ve balkonun üzerinde çatı benzeri birşey yok...

Klimada Mitsubishi electric 12.000 btu düz modelinde karar kıldım(gönül inverter ister, ama +600 bizi üzer...). 1.380 ytl 10 taksit. Gürcan hocam fiyatta bir iskontan olur mu..? Fiyatı senin yönlendirdiğin 3422533 ten aldım(şu bornovadaki yer adını unuttum.. )

Bir de servis montaja geldiğinde dikkat etmemiz gereken, bize söyleyeceğin tüyolar neler olabilir... 5m ye kadar ücretsiz ya boru, eğer 3 m kullanıyorsa kalan 2 m kesilmeden rulo yapılıp mı duruyor..? Başka yere takılmak istendiğinde gerekebilir diye soruyorum.. World posları yokmuş.. olan bir kart ayarlamam lazım önce... ben de yıllardır world kullanırım, başkasına bulaşmam, ilk defa world posu olmayan yer gördüm..

• Gürcan bey teşekkürler.

elektra, diamond marka klima cihazları ile ilgili teknik bilgilere hangi web sitesinden ulaşırım. Distribütörlerinin web sitesi mevcut mu?
  • Arkadaşlar ben bir ara Baymak servisini yaptım,onlarda güzel cihazlardı fakat Baymak firması ile anlaşmazlıklar yaşandı bıraktım,şu an Kervancı diye bir firma ile çalışıyorum,ben HICON öneririm..!
  • arkadaşlar odamdaki FUJI 12000 Liği çıkarıp
    diğer odaya (çocuk odasına) taksam MİTSU ELEK. 12000 lik
    çıkardığım yere taktırsam daha iyi randıman alırmıyım.
    FUJİ'DEKİ bakır boruların değişimi gerekirmi.?veriminde problem yaşarmıyım..
    değişim ücreti farkına değermi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 31 Ağustos 2006; 18:22:14 >
  • Haier hakkında iyi şeyler söylenmiş, fakat elektrik sarfiyatı nasıl?
    Ayrıca Carrefour'da satılan Denki'ler hakkında görüş bildirebilecek var mı?
    Enerji sarfiyatı dahil.
    Adana'da iyi bir klima bakımı ve nakliye yapabilecek firma arıyorum.
    1 yıldır kullandığım Panasonic 12000 BTU İnverter klimayı başka bir eve taşıyacağım. Bu işlem sırasında dikkat edilmezse, gazı, havası vs. iyi ayarlanmasa randımanın düşeceğini öğrendim.
    Teşekkürler.
    İyi Günler...
    quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

sankonun şu ana kadar getirdigi klimalardan hiç bir şekilde şikayet gelmedi ben haıer derim sorun yaşamazsın
    quote:

Orjinalden alıntı: compy

Herkese Merhaba,

Bende klima almayı düşünüyorum fakat 2 model arasında(9000 btu luk) kararsız kaldım.

1)Sharp AY-AP09DE(AY-AP09FHR ın bir eski versyonu,clusterplasma 9000 btu-->http://www.mavigoz.com.tr/fiyatlistesi.asp?marka=2)
    2)HAIER HSU-09H03 / VA(ZXF) 943 ytl -->http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=18&menuID=14&ln=tr

Her iki klima da oldukça iyi özelliklere sahip(sessiz, yüksek COP oranı, havadaki bakteriler vs temizleme özelliği(çeşitli filtreler), mikrobilgisayar kontrolu vs..)

Her iki marka hakkındaki düşünceleriniz belirtirseniz memnun oluurm. Özellikle HAIER kullanan arkadaşlar varsa, soruları vs yazarlarsa çok iyi olur çünkü bana fikir verebilecek hemen hemen hiç iyi/kötü yoruma rastlamadım HAIER hakkında ..Hepinize simdiden tesekkürler..

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 6 Eylül 2006; 11:36:44 >
  • ilyada size pm attım bakın iyi akşamlar
  • quote:

Gürcan bey teşekkürler.

elektra, diamond marka klima cihazları ile ilgili teknik bilgilere hangi web sitesinden ulaşırım. Distribütörlerinin web sitesi mevcut mu?

http://www.elcoklima.com.tr/arakadaşım buradan bakabilirsiniz WNG serilerini öneririm saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 31 Ağustos 2006; 20:11:11 >
  • quote:

Gürcan bey teşekkürler.

http://www.alperen.com.tr/electrau.htm#01ayrıca bura
  • quote:

Orjinalden alıntı: maviufuklar

Haier hakkında iyi şeyler söylenmiş, fakat elektrik sarfiyatı nasıl?
    Ayrıca Carrefour'da satılan Denki'ler hakkında görüş bildirebilecek var mı?
    Enerji sarfiyatı dahil.
    Adana'da iyi bir klima bakımı ve nakliye yapabilecek firma arıyorum.
    1 yıldır kullandığım Panasonic 12000 BTU İnverter klimayı başka bir eve taşıyacağım. Bu işlem sırasında dikkat edilmezse, gazı, havası vs. iyi ayarlanmasa randımanın düşeceğini öğrendim.
    Teşekkürler.
    İyi Günler...
    quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

sankonun şu ana kadar getirdigi klimalardan hiç bir şekilde şikayet gelmedi ben haıer derim sorun yaşamazsın
    quote:

Orjinalden alıntı: compy

Herkese Merhaba,

Bende klima almayı düşünüyorum fakat 2 model arasında(9000 btu luk) kararsız kaldım.

1)Sharp AY-AP09DE(AY-AP09FHR ın bir eski versyonu,clusterplasma 9000 btu-->http://www.mavigoz.com.tr/fiyatlistesi.asp?marka=2)
    2)HAIER HSU-09H03 / VA(ZXF) 943 ytl -->http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=18&menuID=14&ln=tr

Her iki klima da oldukça iyi özelliklere sahip(sessiz, yüksek COP oranı, havadaki bakteriler vs temizleme özelliği(çeşitli filtreler), mikrobilgisayar kontrolu vs..)

Her iki marka hakkındaki düşünceleriniz belirtirseniz memnun oluurm. Özellikle HAIER kullanan arkadaşlar varsa, soruları vs yazarlarsa çok iyi olur çünkü bana fikir verebilecek hemen hemen hiç iyi/kötü yoruma rastlamadım HAIER hakkında ..Hepinize simdiden tesekkürler..

arkadaşım adanada art-sry arkadaş var ya onu ara buradan size yardımcı olur size daha öncede yazdık klima 500 kerede taşınsa sökülse hiç bir şey olmaz gazı dış ünitede toplayacaklar hepsi bu ayrıca denki rezalet bir cihazdır saygılar

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.