Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.164
Cevap
328
Favori
3.172.101
Tıklama
Giriş
      318 Mesaj
      07 Ağustos 2009 20:35:08
      quote:

Orijinalden alıntı: mbbilici

bir klima nasıl 12-15-24 saat kullanılıyor ben anlayamıyorum. sizler nerelerde, nasıl evlerde oturuyorsunuz allah aşkına kuzum.

kışın ısınma amacıyla toshiba ras 13 skvr alacağım.....

ısınmak için günde 12 saat açık kalacak....... bunda anlaşılamayacak olan nedir? bende sizi anlayamadım doğrusu...... iş yerimizde de dandik bir klima var günde 5,6 saat açık kalıyor..........
      |
      |
      07 Ağustos 2009 20:39:57
      yahuu klimayı çalıştırmayacaksak niye alıyoruz....... eve süs olsun diye veya misafirler gelince çalıştırıp gösteriş olsun diyemi........
      |
      |
      07 Ağustos 2009 22:38:13
      hastasınız siz hasta!
      |
      |

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
      http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/
    • Yüzbaşı
      318 Mesaj
      07 Ağustos 2009 23:25:02
      quote:

Orijinalden alıntı: mbbilici

hastasınız siz hasta!

seviyeyi koruyalım sizin içinde mümkünse...........
      |
      |
      08 Ağustos 2009 00:20:54
      Bende hastayım o zaman Kışın sabah 7, gece 2.. günde 19 saat non stop
      |
      |
      4 Mesaj
      08 Ağustos 2009 16:04:22
      arçelik klima kullanan varsa yorumlarınızı almak isterim.teşekkürler
      |
      |
      08 Ağustos 2009 17:28:03
      ya benim mesaj ne oldu buraya yazmıştım, bende devamlı çalıştıryom kışın kasım-nisan sonuna kadar hiç kapamadan, yazında temmuz eylül arası kapamadan hiç devamlı 24 saat, ınvertert klima kapanırmı ya
      |
      |
      09 Ağustos 2009 11:31:25
      |
      |
      09 Ağustos 2009 22:55:01
      quote:

Orijinalden alıntı: caponn77

arçelik klimaların elektrik tüketimi hakkında bilgi sahibi olmak için bazı modellerine baktım...... ne kadar elektrik tükettiği yazmıyor.....

madem klima üretiyorsun be kardeşim ne kadar elektrik tüketdiği hakkında niye bilgi vermiyorsun....... demek ki bu konuda iddialı değil.....
      |
      |
      10 Ağustos 2009 20:45:47
      2500 tl ye süper invertır japon malı klima aldım çok az elektirik tüketeceğini düşünüyordum
      en düşük elektirik tüketmesine göre bu klimayı aldım. 400 tl fatura geldi su anda adını vermiyorum klimanın
      mahkemem devam ediyor. klima alırsanız ne marka olursa olsun evde montaj yapılırken elektirik sayacınızdan veya servise ölçtürerek değerlere ulasıp ulasmadığını ısrarla sorun öğrenin. hemen geri verme sansınız olsun yoksa benim gibi mahkemelik olursunuz. ayrıca firmayı sanayi bakanlığınada şikayet edin. kazıklandım diye klima almaktan vazgeçmeyeceğim. bu sefer en yüksek yediği değere göre klima alacağım. birde bu invertır klimalar az elektirik yedigi anda gerçi asla vaat edilen değerlere kolay kolay ulaşmıyorlar nefesiniz kadar hava üflüyor tesiri yok.
      DEDİĞİM GİBİ NE MARKA ALIRSANIZ ALIN KESİMİNİZİ YAPIN KATOLOG DEĞERLERİNİ KLİMA SAĞLAMAZSA
      PARANIZI ALACAĞINIZI SÖYLEYİN ONLARDA GERÇEKLERİ SÖYLESİN
      yani elektirik sayacınızdan bakarak veya elektirkçi cağırarak ölçüm yaptırın
      mahkememi kazanısam parasıyla en fazla 1250 watt yediğini iddia eden daıkın super invertır alacağım
      |
      |

• Binbaşı
      1079 Mesaj
      11 Ağustos 2009 09:12:44
      sonsuzcu üyemize teşekkürler!
      bize gerçekleri yaşayan birinci elden aydınlatmış oldu. şimdi burada bu tür klima sahiplerinden çıkıp, 'hiç te öyle değil ben 7/24 çalıştırdım 50 lira yaktı' diyen de çıkacak. gerçekte 12 bin btu luk bir klima atıyorum a sınıfı ise 1100 wat, c sınıfı ise 1300 wat yakacak. inverter olursa yeterli soğuma sağlandıkça 400 wata düşecek evet ama inverter olmayan sabit kompresör çalıştıkça sabit wat çekecek ama inverter hiç durmayıp 400 wata düşerken sabit klima atıyorum 5 dakika durup 20 watta çalışacak (iç ünite). totalde yakma miktarları eşit koşullarda kıyaslandığında öyle çok uçuk farklar değil. 100 wat ampul kadar yakan bir klima soğutmaz, ancak soğutma mantığını ve sistemini temsilen işletir sadece. sizin, kafanızda bir tatil hayali ya da son model bir araba hayali kurduğunuz gibi.

teknik arkadaşlar için aslında söylemeye bile gerek duymuyorum ama kendini teknik sananlara belki faydası olur. sonuç olarak maddelerin fiziksel ve kimyasal özelliklerinden yararlanarak ısıyı bir yerden alıp bir yere taşıyacaksınız. bunun için bir güç harcamanız gerek. bilmiyorum sistemdeki gazın sıvılaşmak için gereki basınç nedir ortalama ama ısıyı uzaklaştırabilme durumuna göre bazı aralıklarda değişir elbet. bu basıncı oluşturmanız şart. bir pompa ne kadar kaliteli ve kayıpları ne kadar az olursa olsun sonuçta pompadır, bisiklet tekerinin şişmesi için ona bir kuvvet uygulamanız gerekir. bu kuvvet ortalama bir yetişkin kuvetidir.
      |
      |

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
      http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/

• Onbaşı
      20 Mesaj
      12 Ağustos 2009 13:51:19
      ben mbblici nin acıklamalarına katılıyorum herkesin anlaması için bende yasadıklarımı ve fikirlerimi söylemiştim
      invertırların en düşük calısmasında
      neredeyse hiç hava üflemedigini insan nefesi kadar hava üflediğini söylemiştim .
      fakat o anda iyi 740 watt gibi elektirik cektiğini söylüyorum
      bunun yerine 1250watt yada 1000 watt gibi çeksin ama iyi üflesin
      örneğin ısıtmadayken 55-60C gibi sıcak yogun debili üflesin
      |
      |
      12 Ağustos 2009 14:00:17
      fakelere dikkat etmek lazım sanki
      |
      |
      12 Ağustos 2009 14:03:14
      quote:

Orijinalden alıntı: G a l l i p o l i

fakelere dikkat etmek lazım sanki

artık bende bunu düşünmeye başladım Nasıl 1 fake ise fakeiyle paslaşıor :) illaki IP kontrolü yapan birileri vardır forumda... ve her konuda 2 şer post aynından
      |
      |
    • Yüzbaşı
      843 Mesaj
      12 Ağustos 2009 14:13:21
      bir pompa ne kadar kaliteli olursa olsun pompa pompadır dediğin olayı bilmem kendin anlayaibldinmi ?

o zaman sen iki araba kıyasla biri mercedes biri şahin ikiside motordur ne farkeder.
      neyse geçiyorum onu madem bu kadar iddalısınız sabit cihazda size güzel bi örnek vereyim sanırım cevabı olur artık bu sorununnuzn neden bu kadar uzadı açıkçası anlayamadım

VRV dediğimiz veya başka markalarda VRF olark geçen bi teknoloji var.Nedir bu teknoloji tek dış üniteyle birçok iç ünite bağlanabilmedir bu özetle söylersek.Atıyorum camlı bi bina yaptırıyosunuz dış ünite koycak yeriniz yok inşaat halindeyken tesisatınızı hazırlarsınız çatıya koyarsızın dış üniteyide iç üniteleride dağıtırsınız kaset yok tavan gibi mükemmel şekilde bi görüntüyle sistemi tamamrsınız.bnunu avantajı ve dezavantajı ne.bu cihazlar ilk çıktğında hiç tutulmadı neden inverter değillerdi ve atıyorum 2 dış ünite dışarda 10 tane iç ünite ye bağlı siz 1 tanesinide çalıştırsanızı dışardaki motor atıyorum 170.000 lik 9.000 lik bi cihaz ible çalıştırsanız 170.000 lik gibi enerji harcıyordu bu yüzden pek tutulmadı.sonra inverter teknolojisi gelişti ve buna uyduruldu.Bu sayede artık dışarda istiyosanız 700.000 btuluk dış üniteniz oolsun total de içerde 7.000 lik bi cihaz çalışıyosa onun kadar enerji harcıyor inverter teknolojisi ile.Gelin siz hesaplayın bakalım inverter mi hesaplı yoksa senin dediğin 300 milyonluk cihazlarmı.
      |
      |

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      12 Ağustos 2009 15:13:18
      slm arkadaşlar;
      o zaman ınverter klima almanın bir mantığı yok sizin klasik klima kullanmanız gerekiyor ,
      ınverter klima çalışma şekli basitçe şöyledir atıyorum siz klima kumandasından cihazı 27 dereceye set ettiniz cihaz o set ettiğiniz dereceye getirmek için kapasitesini yavaş yavaş yükselti gerekli btu yu buldu ki ilk çalıştırmada odanın ısısının yüksek olduğundan dolayı full kapasite yada yarı kapasite çalıştı ve ortamı 27 dereceye getirdi ,27 dereceye getirdiği odayı 1 derece yada 2 derece düştüğünde ilk çalıştırmadaki kapasitesinin yarısı kadar enerji harcayarak tekrar 27 dereceye getirdi.hala bu cihazın yüksek çalışmasına gerek varmı bence yok

quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzcu

ben mbblici nin acıklamalarına katılıyorum herkesin anlaması için bende yasadıklarımı ve fikirlerimi söylemiştim
      invertırların en düşük calısmasında
      neredeyse hiç hava üflemedigini insan nefesi kadar hava üflediğini söylemiştim .
      fakat o anda iyi 740 watt gibi elektirik cektiğini söylüyorum
      bunun yerine 1250watt yada 1000 watt gibi çeksin ama iyi üflesin
      örneğin ısıtmadayken 55-60C gibi sıcak yogun debili üflesin
      |
      |

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      12 Ağustos 2009 15:19:47
      Eski arkadaşlardan sanırım kimse kalmamış göremedim neyse herkese slm lar iyi forumlar bundan sonra azda olsa katılıp yardımcı olmaya çalışacağım arkadaşlar adana ve yakın çevresinde klima ile ilğili sıkıntısı olan benimle irtibata geçebilir mıtsubıshı electrıc bayi ve servisiz.
      |
      |
      12 Ağustos 2009 20:12:19
      toshiba bayisi var mıdır?

toshiba ras 13 skvr alacağım.......
      |
      |
      13 Ağustos 2009 09:34:15
      Toshıba klimayı gerçekten ucuz diyemi alıcaksınız yoksa çok az elektrik harcıyor diyemi neden toshıba yani 100w lık enerji reklamımı cezbediyor sizi..
      peki hiç düşündünüzmü bu cihaz 100w lık enerji harcarken kaç btu veriyor diye reklamı izlerken birkez daha dikkatle bakın 100w lık enerji harcar derken alttan hızlıca bir yazı kayıp gider bu enerji cihazın en düşük kapasitesindeki harcadığı enerjidir diye bu anlamda baktığınızda mıtsubıshı electrıc,daıkın veya panasınıc çok çok daha az enerji harcar. bu reklam sadece müşteri yanıltma akıl karıştırmaca amacı ile yapılan birşeydir. cihazı yinede alıcam diyorsanız gerçek harcadığı değerleri görmek için lütfen cihazın broşürüne dikkatlice bakın ummadığınız yada bilmediğiniz bir cihazı almayın en azından birkaç cihazla karşılaştırma yapın öyle karar verin bu tüm cihazlar için gerçerlidir.
      |
      |
      13 Ağustos 2009 09:50:27
      eina gözüm kendini fazla yorma, verdiğin örnek spesifik çok daha büyük yapılar komplike sistemler için. bırak onlar başının çaresine baksın. şurada vatandaş evine üç beş kuruşluk bişey alıcak, yazın bi serinlicek, kışlında idare ettiği soğuklarda ısınıcak. olayı bu kadar büyütmeyelim. artık günümüz şımarık teknolojisine fazla kafayı takmayın, alet olmayın.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.