Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.315
Tıklama
Giriş
      922 Mesaj
      07 Temmuz 2009 14:13:53
      ITL sözüne güvenerek aldım. Güzel ısıtacağınada eminim. Sağol kardeş. :D
      |
      |
      07 Temmuz 2009 15:39:53
      Merhaba ben 15 metrekare odaya Koçtaş'tan 7000 BTU LG Beko aldım, çok memnunum (399 TL).

23 dereceye ayarlayıp normal uzun kollu giyinip yatmak gerekiyor aksi takdirde sabaha kadar çalışırsa üşüyebilirsiniz. Kısa giyinecekseniz uyuma fonksiyonunu 2 saate ayarlayıp kapı pencereyi kapadığınızda 2 saatlik çalışmanın soğuğu sabaha kadar yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yariletken -- 7 Temmuz 2009; 15:40:53 >
      |
      |
      07 Temmuz 2009 15:52:07
      Bahsettiğiniz klimalardan ben iç ünite görünüşüne önem verdiğim için Bosch'un aynısı olan Siemens 18750 aldım. 25 metrekare kapısız salon + hol, kapısız giysi odası ve antreyi çok rahat soğutuyor çünkü verdiği hava cidden buz gibi. Bu nedenle uzun süre çalışmıyor bir süre sonra fana geçiyor. Üstelik ev güneybatı cepheli ve çiftcam ve izolasyon yok. Kumandadan ısı takibi yapan follow me sistemi var, yani tavsiye ederim.

|
      |
      07 Temmuz 2009 18:42:20
      quote:

Orjinalden alıntı: eser_83

Kardeş bende 1 haftamı doldurdum bu klima ile merak etme istediğini fazlası ile verecek. Montajdan vs. herşeyden menun kaldın değil mi ?

Şu anda oda 22 derece ve büyük bir keyifle oturmaktayım, tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. 30-35 m2 yer için düşünenler bence kampanya devam ediyorken fırsatı kaçırmasın.
      |
      |
      07 Temmuz 2009 20:10:19
      merhaba klima almayı düşünüyorum ve neyi seçeceği şaşırdım. Klimayı oturma odasına takmayı düşünüyorum oda 15 m2. Oturma odasının kapasını kapatmak istemiyorum , ev toplamda 70 m2 diğer odalarında soğumasını istiyorum. A sınıfı, sessiz olaması çok önemli.
      Ev Pimapen çift cam ...bütçem 1000-1500 tl yardımcı olursanız sevirim.Ayrıca işden geldikten sonra kullanacağım süre 2-3 saat.. yani sıcaklık yüzünden uyumamam sorunu yaşamak istemiyorum... yani saat :18 00 den sonra açtığımda klimanın yarattığı serinlik ne kadar sürer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkmnbrc -- 7 Temmuz 2009; 20:30:14 >
      |
      |
      07 Temmuz 2009 22:21:38
      merhaba,

odam 14 metrekare, balkon ve ayriyetten cam var. keşif yaptırdım 9000 btu gerekli olduğunu söylediler. ben hafif bir serinlik versin, aşırı sıcağı kırsın istiyorum. sizce 7000 lik taktırırsam uygun olur mu? 9000 btu ile 7000 btu arasında çok fazla bir elektrik sarfiyatı var mı?

tşk
      |
      |
      07 Temmuz 2009 23:48:59
      Slm lar,

Evimde multi split klima icin elektrik ve bakır borular dosenmis durumda.. bu yuzden bi nevi multisplit klima almak zorundayım sanırım..
      salon 35m2 yatak odası 18m2 de calısacak multisplit klima tavsiye edermisiniz.. ekonomik olması sart

Vaillant icin dusunceleriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRoMoS -- 7 Temmuz 2009; 23:51:31 >
      |
      |
      ASUS MAXIMUS V GENE-Z77 / NOCTUA NH-U12P SE2 / INTEL CORE I5 3570K / SAPPHIRE 7850_OC / CORSAIR 8GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ CL9 / CORSAIR 500R / CORSAIR AX650W 80+ PLUS GOLD / SAMSUNG S23B350H CORSAIR GT 120 GB & SEAGATE 1TB
    • Teğmen
      168 Mesaj
      08 Temmuz 2009 08:26:32
      Benim de benzer bir durumum var. 30m2 salon (kapısı yok, koridora direk açıılıyor) ve 12m2 yatak odası için klima(lar) bakıyorum. Her iki oda bitişik ve binanın o cephesine klima dış ünitesi asamıyoruz. Salonda balkon var, onun iç duvarına asılacak. 2 ünite birden takmaktansa mümkünse multi split alsam diyordum. Salondaki akşam saatlerinde (18-24 arası gibi), yatak odasındaki uyurken kullanılacak. Aynı anda çalışmayacaklar (belki yatak odasındakini 30 dakika önceden çalıştırırız). Odalar güney cepheli, fakat alçak kat olduğu için tam gün güneş almıyor, zaten gündüzleri pek evde olmuyoruz. Duvarlarda yalıtım var, camlar çift camlı ahşap doğrama. Isıtma hiç önemli değil, kışın merkezi kalorifer sistemi evi hamam ötesi yapıyor. Mitsubishi'ye bakmıştım fiyatlar çok yüksekti vazgeçtim. Acaba taksitle 2500 TL'ye kadar daha uygun bir alternatif olabilir mi?

Olmazsa Alarko Flair 9 GW + Alarko Carrier Crystal 53 HSR 024 ikilisini düşündüm, ne dersininz? Salona 24000 yerine 18000'lik de olur ama fiyat farkı 150 TL ve salonda kapı olmadığı için koridora da etkisi olur diye düşündüm. Ya da 12000'e inip iyice fiyatı düşüreyim mi (600 TL fark ediyor)? Veya 100 TL daha ekleyip X-Power Gold 53 NQV 035M (13000 inverterli) mi almalı? Gerçi inverterli modelleri amorti edecek kadar çok kullanacağımı sanmıyorum. Bir de kapısız salonda 13000'lik inverterli daha fazla mı tüketir?

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
      |
      |

• Er
      14 Mesaj
      08 Temmuz 2009 14:56:29
      Arkdaslar 30 m2 yatak odası için iç ünitesi şık aynı zamanda da kaliteli bir klima almak istiyorum.Önerileriniz nedir?
      |
      |
      08 Temmuz 2009 19:36:42
      quote:

Orjinalden alıntı: togi61

Arkdaslar 30 m2 yatak odası için iç ünitesi şık aynı zamanda da kaliteli bir klima almak istiyorum.Önerileriniz nedir?

Zibro S 2041 hem sessiz hem kalite.Janjanlı olsun derseniz Airfel artful 18 likte çok şık cihaz.
      |
      |
      09 Temmuz 2009 09:49:08
      quote:

Orjinalden alıntı: ITL

quote:

Orjinalden alıntı: murtaza

quote:

quote:

Teşekkürler arkadaşlar.
      Bugün TOSHIBA RAS 13 SKVR 14000 BTU INVERTER DAISEKAI klimaya karar verip aldım. Stoğunda varmış satıcının. bakkaldan alır gibi aldım eve getirdik hemen. Sabahta kurulum'a gelecekler bakalım yorumları buradan paylaşmaya çalışacağım.

Murtaza hayırlı olsun. Çok sevindim doğru kararına. Güle güle kullan akşam salonda serin serin 1 film izlersin artık :)

Şu an takıyorlar. kablo kanalı standartmış dün katalogta bakarken gördüm. çok mu lazım :) değil aa standart ama dedim nasıl olmaz. yanımızda da yok dedi. elektrik işi dedim yardımcı oluyormuşsunuz herhalde. klimanın takılacağı yerin yanında buat,priz var. takarsınız dedim. :) sonra konşuruz kablo seti kanalı işini. yani onu da hallettirdik gibi.

Sn. ITL kısmetse salonda değil salonun karşısında odam odamda da serin serin izlerim :)

Servis halledecektir sorun olacağını sanmam..
      Umarım yardımım olmuştur ve umarım her isteğini karşılar kliman :)

Güle güle kullanmanı serin serin filmler izlemeni temenni ederim :) unutma 25-26 derece ideal ortam koşullarıdır.

Saygılarımla

Takıldı elektriğide bağlamışlar. kablo seti yok . kanal oluyormuş soğutma hattının geçtiği. çok estetik bozuk değil. salona yetiyor paşa paşam. akşamlarıda kapıyı açınca ortamı rahatlatıyor 14 bin yeterli oldu yani.18 bin olsaydı soğutmayı düşünmediğimiz bir oda vardı ona da yetermiş :) dün klimaya ayrı bir sayaç taktım kişisel meraktan. ortalama günde 3-4 saat çalışıyor gibi bugünlerde. şu aralar hava ısınacak. ama gördüğüm kadarıyla full çalışmasında saatte 1kw/s tüketiyor. detayları daha sonra yazarım.
      Teşekkürler. toshiba filtreler pahalıymış gibi yorumlar var.
      |
      |

• Yarbay
      10628 Mesaj
      09 Temmuz 2009 13:19:02
      Arkadaslar 25 m² salon ve evin geneli 90 m² olan bir ev. sadece sogutmak için kullanilacak. öyle evide buz gibi yapacak diye birsey yok. sadece oda sıcakligini bunaltici havadan kurtarsin yeter istiyorum.
      Salona takacagim için diger odalarin kapilarinida acabiliriz.
      Ev çift cam. böyle bi istegime karsin ne gibi klimalar önerirsiniz.
      Bütçe olarak net bişey diyemiyorum ama 1000 TL'yi gecmesse güzel olur. daha ucuzda olursa harika olur

bu arçelik'in ürünleri nasıldir bizimkiler Arçelik diye tutturuyolar
      son olarak piyasada bazen görüyoruz 300 liraya klimalar şok inanilmaz bu ürünlerde ne var? neden ucuzlar ya da malzemeden mi çaliyolar.
      |
      |

• Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 00:09:15
      quote:

Orjinalden alıntı: Red_Robin

@ITL
      Hocam tercihimi 12.000btu flair den yana kullandım...yaklaşık 1.5 saat önce klimanın montajı tamamlandı ve ilk çalıştırmadan 15 dk sonra 24 dereceyi gördü ve kompresör devreden çıktı. Ayrı tesisat çektireceğim için bugünlük daha fazla deneme şansım yok ama ilk izlenimim bu makinanın benim işimi fazlasıyla göreceği yönünde, oldukça sessiz çalıştığınıda eklemek isterim.

Hayırlı uğurlu olsun.. Geç gördüm mesajını kusura bakma h.içi şehir dışındaydım.
      Cihazı beğeneceğini biliordum olumlu yorumlarını okumak da ayrıca hoşuma gitti. Güle güle SAĞLIKLI(Self Cleaning) :) günlerde kullanmanızı dilerim..

Saygılarımla
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 00:11:24
      quote:

Orjinalden alıntı: domineex

12 metrekare olan yatak odası için klima tavsiye edebilir misiniz? Ne kadar sessiz olursa o kadar iyi olur.

10.000 lik cihaz yeterli olucaktır. bu konudaki 141den 145 e kadar olan yorum ve yazılarımı okursanız bir kaç ii bilgi alabilirsiniz die umut ediyorum

SAygılarımla.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 00:14:08
      quote:

Orjinalden alıntı: guitarman

merhaba,

odam 14 metrekare, balkon ve ayriyetten cam var. keşif yaptırdım 9000 btu gerekli olduğunu söylediler. ben hafif bir serinlik versin, aşırı sıcağı kırsın istiyorum. sizce 7000 lik taktırırsam uygun olur mu? 9000 btu ile 7000 btu arasında çok fazla bir elektrik sarfiyatı var mı?

tşk

9000 lik daha uygun olucaktır. Flair ve Carrier da kampanya devam edior. Bu konu altındaki yorumları okuyabilirsin yakın tarihlilerden...
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 00:16:18
      quote:

Orjinalden alıntı: CRoMoS

Slm lar,

Evimde multi split klima icin elektrik ve bakır borular dosenmis durumda.. bu yuzden bi nevi multisplit klima almak zorundayım sanırım..
      salon 35m2 yatak odası 18m2 de calısacak multisplit klima tavsiye edermisiniz.. ekonomik olması sart

Vaillant icin dusunceleriniz?

Vaillant kombi olarak sorsan düşünüp kıyaslarım ama klima işine vaillantı ne derece doğrudur size kalmış..
      Multideki amaç biliosunki tasarruf tasarrud dediğinde de karşına Toshiba çıkacaktır özellikle multi serilerde ciddi farklar mevcuttur.

Saygılarımla.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 00:20:36
      quote:

Orjinalden alıntı: kavanoz

Benim de benzer bir durumum var. 30m2 salon (kapısı yok, koridora direk açıılıyor) ve 12m2 yatak odası için klima(lar) bakıyorum. Her iki oda bitişik ve binanın o cephesine klima dış ünitesi asamıyoruz. Salonda balkon var, onun iç duvarına asılacak. 2 ünite birden takmaktansa mümkünse multi split alsam diyordum. Salondaki akşam saatlerinde (18-24 arası gibi), yatak odasındaki uyurken kullanılacak. Aynı anda çalışmayacaklar (belki yatak odasındakini 30 dakika önceden çalıştırırız). Odalar güney cepheli, fakat alçak kat olduğu için tam gün güneş almıyor, zaten gündüzleri pek evde olmuyoruz. Duvarlarda yalıtım var, camlar çift camlı ahşap doğrama. Isıtma hiç önemli değil, kışın merkezi kalorifer sistemi evi hamam ötesi yapıyor. Mitsubishi'ye bakmıştım fiyatlar çok yüksekti vazgeçtim. Acaba taksitle 2500 TL'ye kadar daha uygun bir alternatif olabilir mi?

Olmazsa Alarko Flair 9 GW + Alarko Carrier Crystal 53 HSR 024 ikilisini düşündüm, ne dersininz? Salona 24000 yerine 18000'lik de olur ama fiyat farkı 150 TL ve salonda kapı olmadığı için koridora da etkisi olur diye düşündüm. Ya da 12000'e inip iyice fiyatı düşüreyim mi (600 TL fark ediyor)? Veya 100 TL daha ekleyip X-Power Gold 53 NQV 035M (13000 inverterli) mi almalı? Gerçi inverterli modelleri amorti edecek kadar çok kullanacağımı sanmıyorum. Bir de kapısız salonda 13000'lik inverterli daha fazla mı tüketir?

Multi sistemler mono split sistemlere göre biraz daha pahalıdır bu 1 gerçek. ama amaç tasarruf ise ii markalara gitmen gerekir. yukarıda benzer duruma yazdığım gibi.

şu anda içinde bulunduğun konumda 100 tl 600tl tasarruf edicem derken elektrikten kaybetme malzemeden çalma tavsiyemdir. Salonuna 18000 lik cihaz koymalısın. tavsiyem Carrier veya toshibadır inverterdir.. Carrier da Platinum serisinden 18000 lik cihazı korkmadan al çok mutlu edecektir. Yatak odası içinse self cleaning özelliğinin önemli olduğunu hatırlattıktan sonra FLR almanı rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Forumda FLR kullanan dostlarımıznda yorumlarını okuyabilirsin :)

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 10 Temmuz 2009; 0:20:57 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 00:23:16
      quote:

Orjinalden alıntı: togi61

inverter ise ihtiyacın Toshiba Ras 12 SKVR veya Ras 12 SKV. veya Carrier Platinum
      sabit hızlı düşünüorsan hazır kampanya warken FLR 12 dir tavsiyem

Saygılarımla.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      10 Temmuz 2009 00:25:37
      quote:

Takıldı elektriğide bağlamışlar. kablo seti yok . kanal oluyormuş soğutma hattının geçtiği. çok estetik bozuk değil. salona yetiyor paşa paşam. akşamlarıda kapıyı açınca ortamı rahatlatıyor 14 bin yeterli oldu yani.18 bin olsaydı soğutmayı düşünmediğimiz bir oda vardı ona da yetermiş :) dün klimaya ayrı bir sayaç taktım kişisel meraktan. ortalama günde 3-4 saat çalışıyor gibi bugünlerde. şu aralar hava ısınacak. ama gördüğüm kadarıyla full çalışmasında saatte 1kw/s tüketiyor. detayları daha sonra yazarım.
      Teşekkürler. toshiba filtreler pahalıymış gibi yorumlar var.

Filtrelerde Ekstra 1 uygulama yok ve 5 yıla kadar kullanabilirsin. Duru su ile yıkayıp doğal kurumaya bırakman yeterlidir.

Herşeyin ii olduğuna sevindim dostum güle güle kullanırsın umarım..
      :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 10 Temmuz 2009; 0:27:26 >
      |
      |

• Teğmen
      168 Mesaj
      10 Temmuz 2009 09:21:23
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kavanoz

Multi sistemler mono split sistemlere göre biraz daha pahalıdır bu 1 gerçek. ama amaç tasarruf ise ii markalara gitmen gerekir. yukarıda benzer duruma yazdığım gibi.

şu anda içinde bulunduğun konumda 100 tl 600tl tasarruf edicem derken elektrikten kaybetme malzemeden çalma tavsiyemdir. Salonuna 18000 lik cihaz koymalısın. tavsiyem Carrier veya toshibadır inverterdir.. Carrier da Platinum serisinden 18000 lik cihazı korkmadan al çok mutlu edecektir. Yatak odası içinse self cleaning özelliğinin önemli olduğunu hatırlattıktan sonra FLR almanı rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Forumda FLR kullanan dostlarımıznda yorumlarını okuyabilirsin :)

Saygılarımla.

Tavsiye için teşekkürler. Dün hiç yorum gelmeyince gidip Flair 9000 + Carrier Crystal 24000 satın aldım. Platinum 18000 ile Crystal 24000 taksitli fiyatları arasında 1200 TL fark var.Benim kullanm miktarımla (yılda ortalama 75 gün, günde 5-6 saat) bu farkın elektrik tasarrufu olarak geriye dönmeyeceğini düşünüyorum. Tabi inverter daha konforlu olacaktı. Salonumda kapı olsaydı zaten 12000'lik inverteri düşünecektim.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,428
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.