Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22572258225922602261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zaten üstüne 100 kiloluk adam çıktı soğudum dış üniteden. Hem yamuk takmışlar. Bildiğin eğimli duruyor ünite. Hava alma muhabbetine bir sürü de gaz gitti havaya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ThumpS kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç liraya aldiniz u crown u? Malum diğer ürünlere göre fiyat olarak yüksek. Bir de ses durumu nasıl sessiz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Performansta sıkıntı yok sanırım. Cevabınız için teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derya78

arçelik te bende karşılanıyor siz diyorsunuz yerli üretim 23 derece ayarlayın oda ısısı 23 inmez

iniyor öyle bi iniyorki soğuktan durulmuyor

zaten 25 derecenin altında klima çalıştırmak soğutmada hasta eder mantıklı değil zaten

Alıntıları Göster
    23 derecede dahi çalıştırılır oda güneş alıyorsa ve ona göre klima daha yüksek devirde çalışır, 23 dereceye gelse dahi tabii insana göre değişir ama rahatsızlık yaratmaz eğer sıradan bir klima değilse, eşyaların veya oda köşelerinin derecesi de önemli...

23 dereceye inmez gibi bir şey söylemedim, kimi klimalar zorlanabilir de sizin iddialı olduğunuzu hesaba katmadım, ben diyorum konfor siz diyorsunuz soğuktan durulmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 4 Temmuz 2020; 22:8:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

Cevabınız için teşekkür ederim

Yeterince aydınlandım

Emeklerinize sağlık
    Güzel yorumlarınız için ben teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: enomania

Tesekkurler hocam.
    Peki Lg markasi biraz daha uygun sanirim 4k bandinda bir cihaz öneriniz olabilir mi?
    Iyonizer ozellikli olmasinin pek bir onemi var mi klima icin?
    R35 gazi öneriliyor bir de. R35 e gore lg olarak hangi cihaz uygun olur?
    Rica ederim hocam. LG cihazlar Arçelik üretimi. LG yerine Arçelik'i tavsiye edebilirim. Çünkü servis ağı daha yaygındır.

Lg'de R32 gazlı olarak Dual Eco ve bir üst versiyonu olan Dual Eco serileri tercih edilebilir.

Dual Plus'ta Eco'nun özelliklerine ek olarak otomatik 4 yönlü salınım,ionizer ve standart wi-fi modülü mevcuttur.

Ionizer kısmı çok önemli değildir.

Dual Eco yerine Arçelik 325 kodlu serileri,Plus yerine 565 kodlu serileri tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

İyi dilekleriniz için teşekkürler üstadım, sayenizde. 👏🏻 Cihaz dün akşamüstü geldi, yarın (Cuma) iklimsa kuruluma gelecek. Cihaz çalıştıktan sonra ıcığını cıcığını test edip sonuçları burada paylaşacağım. 😁 Eğer hava kalitesi konusu umduğum gibi olur ve daha önce klimalı ortamlarda rahatsız olan aile üyeleri memnun kalırsa NX70 siparişini de hemen veririm sanırım.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam.

Hayırlı olmasını temenni ediyorum,merakla görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: glumerna

Hocam anca aralıkta taktıracam kesinlikle her türlü detayı yazıcam şuan 5 senelik airfel seasonal inverter kullanıyorum 12lik yeri geldi 3 oda soğuttu 2 oda ısıttı gree yapımı bir klima idi bakalım buda gree yapımı 😂
    Şimdiden hayırlı olsun hocam. Emektar iyi çalışmış doğrusu. Nice yıllar sorunsuz kullanmanızı temenni ediyorum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: DaLminSSaH

Üstat bugün hiç araştırmadan etmeden gittim HB'den 4695 lirata lg s3 eco mu ne ondan sipariş ettim 18000 btu sanırım hala iptal edebilirim önerebileceğin farklı bir şey varmı aynı fiyata şimdiden teşekkür ederim.
    Merhaba. Hayırlı olsun hocam. Güzel bir montajla memnun kalacağınızı düşünmekteyim.

LG Dual Eco serisidir.

Bu nedenle iptal etmenize gerek yoktur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: bobst02

Merhaba,
    Klima araştırmaları artık kabak tadı vermeye başladı ve bir bilene danışma vaktinin geldiğine karar verdim @klima5505 , izninizle.
    Sizden sadece mitsubishi daikin ve gree. 27 ama ben yukarı yuvarlayıp 30 metrekare diyorum, son kat izmir ama aydın iklimine daha yakın olan evim için tavsiye istiyorum. Termostat bugün 32 dereceyi gördü ev içinde bu bilgiler ışığında hangi klimayı önerirsiniz ben işin içinden çıkamadım. Şimdiden teşekkürler. Bütçe 8000 max.
    Merhaba.

Daikin için bütçenize uygun olacak şekilde az bir farkla,

FTXP50M Shira Eco serisini tavsiye edebilirim.

Mitsubishi Electric için Enviro serisi alınabilir. Bu cihaz için bayiden fiyat almanız gerekmektedir.

Gree için Lomo serisini tavsiye edebilirim. Alternatif olarak ise yine Gree üretim ve Lomo serisi ayarında olan Sigma Plus INVDMG serisine bakmanızı tavsiye ederim.

*18000 Btu bir cihaza ihtiyacınız olacaktır.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 4 Temmuz 2020; 22:52:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeasme

Cevap için teşekkürler öncelikle.

Daikin lerin fiyatına baktım ancak 18liklerin üstü beni aşacak gibi duruyor.

LG Dual Eco lara baktım, 18lik olanı 4800, 24lük olanı 6500 seviyelerinde.

Açıkçası çok kaliteli bir ürün olmadığı sürece 8 bandına çıkma isteğim yok.

Benim klimacı Demirdöküm ve Baymak önermedi, ondan dolayı onları eledim.

Esas aklıma takılan 18lik LG yi alırsam, ya da Daikini, firma gelip kurarken bu borular 24lük, kurarsak garanti dışı kalır vs derler mi?

Saygılar bizden, iyi forumlar.

Alıntıları Göster
    Merhaba. LG Dual Eco ayarında Arçelik 325 kodlu cihazlara bakmanızı tavsiye ederim. Daha uyguna bulabilirsiniz bir ihtimal.

Boru uyumu için ise servis ile görüşmenizi tavsiye ederim. Çünkü hepsinin kuralları farklılık gösterebiliyor. LG olur derken Daikin kabul etmeyebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: md3likan

Hocam ürünü aldım. Dün montaja geldiler. Pek hoşuma gitmedi işçilikleri bi kaç sıkıntı oluştu nasıl bi yol izlemeliyim?

Dış motoru pencerenin altına koydular 20cm falan pencereden gözüküyor. Bugüne kadar gördüklerim hep pencere altındaydı daha derli toplu gözüküyordu. Daha aşağı takamıyor musunuz dedim, oraya yetişemiyoruz dediler. Karşı binada bile pencerenin altına takmışlar. Bi de tam düz olmadı motor hafif eğimli koyulmuş.

İstediğim yere takmak istemediler karot lazım burayı delmek için bizde yok dediler. Karotçuya 250-300TL verip açtırman lazım dediler. Sonra matkabın ucuna yuvarlak bi şey takıp onunla güzelce deldiler. Tırtırlı ucu vardı. 5cm falan çapında gayet güzel deldiler. Deldikleri yerin dibinde ayakkabılık vardı. Hepsi toz toprak oldu

Montaj bitince açılan deliklere macun yaptılar, alçı yapmayacak mısınız dedim. Arçelik alçı vermiyor kendiniz yapacaksınız dediler. Geçen sene Vessen almıştım alçı ile kapatıp gitmişlerdi açtıkları yerleri.

Yüksek yerde çalışmak için sandalye istediler. Sandalye yoktu bodrumdan merdiven getirdim, seni boş yere yorduk abi bunun üstüne çıkardık deyip motorun kolisine çıktılar, içinde motor varken. Çıkan eleman 90-100 kilo vardı garanti. Motorun üstünde az çökme yamulma var gibi zararı olur mu bilmiyorum.

Montaj bitti 2-3 dk çalıştırıp daha ortam soğumadan 10-15 dk sonra buz gibi olur tarzı deyip toparlandılar.

Vakum yapmayacak mısınız dedim. Bu 32 gazlı bunda vakum olmuyor havasını aldık dedi.

Ve gittiler. Giderken de 9 puan ver diye tembihledi. Arçelik arayıp anket yapıyor herhalde. Ne bir form imzalattılar, ne bi garanti belgesi doldurdular. Çok içime sinmedi işleri.

Özellikle vakum konusu canımı baya sıktı. Vakum gerçekten yapılmıyor mu bu R32 gazlı modellere. Arçelik'i arasam başka servis gönderip vakum ve işlemleri yaparlar mı? Nasıl bi yol izlemeliyim.

Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederim...

Merhaba. Ortaya tam bir rezalet çıkarmışlar.

Müşteri hizmetleri ile görüşüp bu davranışlarının hepsini bildirmenizi tavsiye ederim. Çözüm üretmezlerse Tüketici Hakem Heyetleri'ne başvurmanızı tavsiye ederim. R32,R410A,R22 veya başka bir soğutucu akışkan,hangisi olduğu farketmeksizin vakum gereklidir. Havasını aldık vs. tamamen asılsızdır. Bu aşamada iç ünitenin ve borunun da montajı sorunlu ise kesinlikle iade yoluna gitmenizi tavsiye ederim. Karot yerine kullandıkları parça ise Beton Panç'ıdır. Önce karot lazım diyip sonrasında panç ile delmeleri onların tam bir çaylak olduğunu gösterir. Dış ünitenin üstüne çıkıp montaj yapma gibi bir hakları zaten yoktur. Gerekli olan tüm ekipmanları yanlarında bulundurma mecburiyetindeler...

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker3581

Ses kesinlikle rahatsız etmiyor. O konuda temin edebilirim. Ses üst kademe fan hızında ilk etapta belirgin zaten.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam. Hayırlı olsun. Güle güle kullanınız. Montaj da güzel görünüyor. İzleniminiz ve fotoğraflar için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla....

• quote:

Orijinalden alıntı: blackhawk45

İyi günler arkadaşlar, kayınpederime bir klima bakıyorum. Manisa'da oturuyor sıcağı bol olur, oda güney cephe, tahmini 14-15 metrekare,çoğunlukla tek oda için kullanılacak misafir geldiğinde koridora da etki etsin diye kapı açılacak,soğutma amaçlı kullanılacak, burada bir tanıdık Carrier 53qhc012ds elinde varmış önerdi 3850 tutarında, bilgimizde yok klimalar hakkında, önerilerinizi alabilir miyim? Teşekkür ederim.
    Merhaba. 3850TL bu cihaz için normal bir fiyat. Alternatif olarak Airfel LTXN serisine bakmanızı tavsiye ederim. Üreticiler aynı,markaları farklıdır. Bir diğer alternatif ise Alarko Flair olabilir. Bütçenize uygun ise Flair'i de düşünmenizi tavsiye ederim.

Yalıtım yok ise güney cephe olduğu için 12000 Btu bir cihaz uygun olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: siyahprenses28

Teşekkür ederim. Montaja geldiklerinde bakarım dış ünitenin etiketine.

20 temmuz gibi montaj yapılacak montaj yapılınca durumu yazarım.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: adriano123

Sigma comfort 12000btu 3344tl
    Sigma plus 12000btu 4200tl
    Airfel 18000btu 4500tl

Plus ile comfort farkı nasıl bir etki eder?

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Plus serisi az bir farkla daha verimlidir. Kompresörü daha güçlüdür. Soğutma için yüksek dış sıcaklıklarda performansını Comfort'a göre daha iyi korur.

Bütçeniz yeterli ise Plus serisini tavsiye ederim. Aradaki fark bütçenizi aşıyor ve sizi zorlayacaksa Comfort serisini tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanyagmur

Herkese merhaba, 28m2 ısı yalıtımlı salonumuz için yalnızca soğutma amaçlı klima bakıyoruz. Salon öğleden sonra güneş alıyor ve sıcaklık içeride 28 derecelere çıkıyor. Fiyat odaklı bir araştırma yaptım ve aşağıdaki ürünü buldum.

https://www.hepsiburada.com/vaillant-vai6-035-nw-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-EVVIGOAI6035W?magaza=TOOZİ&ref=akakce&v=0.1.9

Ürün hakkındaki yorumunuz ne olur? Aynı fiyatlara daha iyi bir ürün tavsiyeniz olur mu? Ayrıca klimalarda termostat var mı ayrıca bir termostat almam gerekir mi? Yeni doğan çocuğumuz için 23 derecenin altına düşmesini istemiyoruz.

Şimdiden çok teşekkürler.
    Merhaba. 27m² alanınızda güneş alımı az ise 12000 Btu yeterlidir. Fazla güneş alan bir alan ise 18000 daha iyi olur.

Şahsen tavsiye edebileceğim cihazlardan biridir. Bölgenizde servisi yaygın ise tercih ediniz.

Klimalarda termostat mevcuttur. Uzaktan kumanda ile ayarladığınız sıcaklıkta,sıcaklığı sabit tutacak şekilde çalışır.

Allah bağışlasın dileklerimi iletmek isterim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

Odam giriş katı, 27m2. Güneş almıyor fakat yer Hatay ve bugünlerde hava sıcaklığı 40 derece civarında.

Klimam Samsung AR35 White R32 Gazlı yeni seri 12000 btu.

24 derecede ECO modu aktif fan en üst düzeyde ve içerisi 1 saat içerisinde buz gibi.

Dış ünitenin sesini duyabilmek için yanına gitmeniz gerekiyor çok sessiz.

Almayı düşünenlere tavsiye ediyorum.
    Merhaba. İzlenimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim hocam. Güle güle kullanınız.

Bu cihazı almayı düşünen forumdaşlarımız için rehber olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: LittleTalk

Alarko Carrier Xpower Gold nasıl bir klima kullananlar memnun mu ? İç ünite genişliği 85 cm olacak şekilde başka önerileriniz mevcut mu ? Söz konusu bu klima toshiba klimanın bir modeli ile aynı malzeme ve fabrika çıkışlı , malzeme kalitesi vb. Aynı diyorlar. Doğru mu acaba ?Teşekkürler.
    Merhaba. SKV serisine yakın bir cihaz idi. Şimdiki Toshiba Shorai serisinden aşağı kalır. Seiya serisine ise yakındır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Daikin düşünen varsa N11 de %2 kupon vermiş. Kullanmak isteyen olursa ücretsiz kullanabilir.
    Merhaba. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim hocam. Kullanıcı adaylarının işine yarayacaktır.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 22572258225922602261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.