Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22182219222022212222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle sorularımıza cevap vermeye vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

İstanbul'da Güney-Doğu cephesine bakan dairemize 2 tane 9.000BTU 1 tane de 12.000BTU olmak üzere 3 adet klima almayı planlıyoruz. Asli olarak yazları soğutma amacıyla kullanacağız, ama kışların çok soğuk olduğu günlerde üstümüz teras olduğundan ısıtma amaçlı da kullanıyor olacağız. Yatak odalarına yerleştirileceğinden soğutma kapasiteleri kadar sundukları hava temizleme, sessiz çalışma ve havayı çok kurutmamaları gibi ekstra özelliklerine de değer veriyoruz.

Seçenekleri sizin de bu forumda bolca önermiş olduğunuz Mitsubishi Electric Legendera (MSZ-LN), Kirigamine Zen (MSZ-EF )ve Mitsubishi Heavy Diamond (ZSX-W) modellerine düşürdük, ancak bunlar arasında hangi modeli tercih etmemiz gerektiği konusunda kararsızız.

Sizce Legendera'nın design'ı haricinde bu diğer iki modelden ayıran bir özelliği mevcut mudur? Siz bu üç model arasında nasıl bir sıralama yaparsınız?

Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim .

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam 12-13m2 bi odam var arkadaşta Arçelik 09300 AA klima var 2.el. Buraya alsam iş görür mü?. Çok fazla enerji tüketir mi?
  • Realism R kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Klimanız takıldımı? Kullanım yorumlarınız nasıl memnun musunuz?
  • ODYSSEUS89 O kullanıcısına yanıt
    Memlekete gittim geldim daha taktıramadım Allah nasip ederse pazartesi gelecekler montaja kullanmaya başladığımda yazarım 3 senedir alacam alacam derken sonunda aldım misson modeli vardı o zamanlar şimdi bunu aldım midea kafamda yıllardır vardı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    teşekkür ederim. Bi' araştırayım.
  • Yaklaşık 15 gün önce siparişini verdiğim ve fiyat / performans ürünü olan Viessman 2032 men1 Pro(2775tl) modelini geçen hafta perşembe günü teslim aldım. Ürünü teslim aldıktan sonra servis kurulum için bulunduğum ilçeye yol masrafı olarak 420tl çıkardı. İlgili satıcının çabaları üzerine önce 300tl ye ardından sadece 1 defaya mahsus ücretsiz kurulum ve yolu kabul ettiler. Yaklaşık 10 gün klima evde süs eşyası olarak durdu. Her aradığımda bugün yarın diyerek beni salladılar. Bende bugün sinirlenip ürünü iade etme sürecine girdim ve servis arayıp gelmeyin kardeşim gerek kalmadi dedim.
    GG deki kampanya dahilinde %4 indirimli olarak chip para ile birlikte Airfel Lxtn 12000btu modelini 2975tl ye satın aldım. Viessman sağolsun daha önceleri 2800tl ye denk gelen ürüne 200 TL fazladan vermemi sağladı ve onca emek boşa gitti.
    Airfel vs Viessmen markalarından hangisi üstün gelir bilmiyorum ama markadan nefret ettim.
    Kesinlikle Viessman alırken servis konusunu iki kez düşünmenizi tavsiye ederim.
    Üstelik servisin montaja gelmezsen bana ürünü iade etmeyin o fiyata biz sizden gelip satın alalım demesi de cabası.
    Viessman uzak ilçede pişmanlıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenkuqo -- 5 Haziran 2020; 19:54:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba hocam. Lütfen kusuruma bakmayınız,önceki mesajınızı bulamadım. Kaç Btu için konuşmuştuk ?

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Estağfirullah hocam. 12.000 BTU almak hedefim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dostcoffee

Merhaba, 24.000 btu klima için tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Yardımcı Olursanız sevinirim.

TOSHİBA - 8.500 TL
    SEIYA RAS-24J2KVG-TR - Dış Ünite
    SEIYA RAS-24J2AVG-TR - İç Ünite

Bu cihaz iyi midir veya tavsiye edebileceğiniz başka model varmıdır?

Airfel Ltxn71u ve Gree Viola yukardaki Toshiba'ya alternatif olur mu?
    Aralarında 2.000-2.250 TL ortalama fark var, ne yapiyim bilemedim.
    Hocam Shorai almak üzereyim hatta yarın alıcam.Bu cihaz ile arasında kalmıştım. Fakat Shorai 18.000 BTU . Isıtma ve soğutma değerleri mükemmel.

Toshibacım.com adresine bakmanızı tavsiye ederim.
  • _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak beni aşıyor maalesef :)
  • errtt E kullanıcısına yanıt
    Merhabalar bende bu cihazlar arasında ikilemde kalmıştım, mesajınızı okuyunca hemen atladım.Edindiğim bilgileri sizinle de paylaşmak istiyorum, tabi @klima5505 hocam daha iyi bilir :). bende önce yatak odam için (18 metrekare ) klima arayışı içine girdim. Salonumda da 13btu toshiba var. belli bir limitim yoktu, öncelik tabi yatak odası idi. Aklımda iki marka vardı. Mitsubishi Electic ve Heavy ( bayiden bayiye fiyat farklı oluyor ) ME. öncelik AP35 ve EF35 olan modeli önerdi. (AP-6200 TL / EF-6800 TL) tam çıkarken Legendera olan modelin 9 btu olanını da önerdi. önceden ME de model araştırması yapmıştım ama bu seri pahalıdır diye hiç bakmamıştım. :) kırmızı,siyah ve inci beyazı olan renklerin fiyatları aynı normal beyaz olanın fiyatı diğerlerine bakarak 200 civarı daha ucuz bilginiz olsun. LN25VGK için 7500tl fiyat aldım. sonra Heavy gittim. zsx-25 için 6500tl nakit fiyat aldım. klima fiyatları zaten uçmuş durumda bu modellere bakınca salonda ki Toshibayı yatak odama yeni aldığım klimayı da salona taktırmayı karar verdim. Eleye Eleye ZSX ve LN arasında kaldım arada 1000 tl fiyat farkı vardı, sağolsun @klima5505 hocam da baya yardımcı oldu edindiğim bilgiler şu şekilde:

LN25(İÇİN) ZSX-S25 (İÇİN)

*Plasma Quarts Hava temizleme * R32 gaz
    *3D sensör ( Heavy'den bir tık üstün ) * Hareket sensörü
    *Çift kanat * Alerjen filtre ( senede bir değişmesi gerekiyormuş 60-80 tl arasında
    *Sadece bu modele özel yeni motor * Beyaz ve gri renkleri var gri renk 600 tl daha pahalı
    *Renk seçenekleri * ERR-5,68/COP-5,42 ( SERR-10,30/SCOP-5,20 )
    *R32 Gaz * Isıtmada- 590 watt Soğutmada 440 watt
    *ERR-5,15( Yeni enerji etiketine göre SEER-10,50/SCOP 5.20)/COP-5,52 )
    *Isıtmada 580 watt Soğutmada 485 watt * Bu modelde Wifi yok
    *Cihaza entegre gelen MELCLOUD *8.500(3071-12.966) Soğutma kapasitesi
    *(3412~8530~11942) Soğutma *10.918(2730-20.472) Isıtma kapasitesi
    *(2730~10919~18426) Isıtma

Bende bu iki model arasında kaldım, teknik detayları hemen hemen birbirlerine çok yakın olduğunu söylemişti @klima5505 hocam da
    Rengi, wifi vede heavy'den daha çok özellikleri olmasından dolayı ME aldım. umarım bu bilgiler yardımcı olur.

• zavinagi97 kullanıcısına yanıt
    Tablo yapmaya çalıştım ama yazılar birbirlerine karışmış kusura bakmayın. Her özelliğin başına (*) koydum.
  • Hocam sizi unuttum sanmayın :) yaklaşık 2-3 ay önce isteklerim doğrultusunda klima tavsiyesi istemiştim. Sağolun sizde yardımcı olmuştunuz bende hemencecik almıştım. Kargoda kısa sürede geldi cihaz epeydir kolisinde duruyor. Malum şu yöneticiyi bekliyorum. Mantolama işimiz var siz o yapılsın öyle taktır demiştiniz. Bende onu bekliyorum bakalım inş biran önce şu işler yapılır da bende taktırırım artık sıcaklar geldi... Gelişmelerden ara ara haberdar edeceğim paylaşımlar yapağım. Herkese iyi günler dilerim.
  • Merhabalar. Sadece soğutma amaçlı kullanacağım klima bakıyorum salon için. 18000 lik yeterli gelecek gibi görünüyor. Arkadaşlar baymak tavsiye ediyor ama onu alacağına şunu al az daha ver diyeceğiniz bir klima tavsiyesi varmıdır? 18000 btu için fiyat performans cihaz öneriniz veya şunu al sorunsuz yıllarca kullan dediginiz bir model varsa yardımcı olursanız sevinirim.

• arda_sahan A kullanıcısına yanıt
    Baymak alacağınıza sigma comfort veya Airfel alın derim. Hangisinin servisi bölgenizde fazla ise onu tercih edebilirsiniz.

• Beko Ekolojik 31225 A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima ile Alarko Flaır Duvar Tipi Splıt Klima-Flr0901Hw arasında hangisini seçmeliyim sizce
    Cok teşekkür ederim. Çok olmazsam son bir soru daha sormak istiyorum. Tavsiyeniz dogrultusunda arcelik 12660 yada sigma comfort dan birini alicam. İkisi arasinda hangisini tercih etmeliyim.

• tyfn22 T kullanıcısına yanıt
    Alarko flair daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: errtt

Merhaba,

Öncelikle sorularımıza cevap vermeye vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

İstanbul'da Güney-Doğu cephesine bakan dairemize 2 tane 9.000BTU 1 tane de 12.000BTU olmak üzere 3 adet klima almayı planlıyoruz. Asli olarak yazları soğutma amacıyla kullanacağız, ama kışların çok soğuk olduğu günlerde üstümüz teras olduğundan ısıtma amaçlı da kullanıyor olacağız. Yatak odalarına yerleştirileceğinden soğutma kapasiteleri kadar sundukları hava temizleme, sessiz çalışma ve havayı çok kurutmamaları gibi ekstra özelliklerine de değer veriyoruz.

Seçenekleri sizin de bu forumda bolca önermiş olduğunuz Mitsubishi Electric Legendera (MSZ-LN), Kirigamine Zen (MSZ-EF )ve Mitsubishi Heavy Diamond (ZSX-W) modellerine düşürdük, ancak bunlar arasında hangi modeli tercih etmemiz gerektiği konusunda kararsızız.

Sizce Legendera'nın design'ı haricinde bu diğer iki modelden ayıran bir özelliği mevcut mudur? Siz bu üç model arasında nasıl bir sıralama yaparsınız?

Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim .
    Merhaba.

Legendera serisinin verimi ile Diamond'un W kodlu (R32 Gazlı) olan versiyonunun verimlilik değerleri kafa kafaya.

Dizayna ek olarak Legendera'da "Poki Poki Motor" adı verilen,daha sıkı sarılmış sargıya sahip bir kompresör bulunuyor.

Havayla ısıtma yapıldığında,ister istemez havada kuruma olacaktır. Konuyla alakasız ancak,genel olarak söylememiz gerekirse en iyi ısıtma yöntemi statik/radyant ısıtmadır(yerden ısıtma).

Hava sirkülasyonu ile yapılan ısıtmada hava bir miktar kurur. Ancak kaliteli cihazların gerçekleştirdiği sirkülasyonda hava kalitesi nispeten daha yüksektir.

Ses konusunda da bu modellerin memnun edeceğini düşünmekteyim.

Bu bağlamda,

1-Legendera

2-Diamond

3-Kirigamine Zen şeklinde bir tercih sıralaması yapabiliriz.

Legendera,Diamond'dan çok pahalı ise,Legendera'yı tercih etmenizi sağlayacak özel bir sebep yoksa(görsel avantajı vs.) Diamond serisi de tercih edilebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: md3likan

Hocam 12-13m2 bi odam var arkadaşta Arçelik 09300 AA klima var 2.el. Buraya alsam iş görür mü?. Çok fazla enerji tüketir mi?
    Merhaba hocam.

Arkadaşınız kaç TL'ye satmayı düşünüyor ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Oreily

teşekkür ederim. Bi' araştırayım.
    Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 22182219222022212222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.