Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ardakls1 , ardakls1 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.231
Cevap
703
Favori
4.431.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21012102210321042105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forzanil

Özellikle kışın kullanılacak. Yazın da açılır arada bir. Özellikle ailemin klimanın sağlıklı sağlıksız oluşuna karşı tedirginleri var. Bütçe olarakta max 6-7 bin tl diyebiliriz ama o fiyatlara değer mi bilemiyorum.
    Saygılar.

Alıntıları Göster
    Merhaba.

18000-21000 Btu bir klima tercih etmeniz uygun olur.

Klima uygun şekilde kullanılırsa(soğutma için çok düşük,ısıtma için çok yüksek ayar sıcaklıkları seçilmezse. Gerçi bu tüm ısıtma soğutma cihazları için geçerli)

Bakımları periyodik olarak aksatılmadan yapılıp,düzenli olarak kullanıcı tarafından filtreleri temizlenirse sağlığa zararlı değildir.

Isıtma söz konusu olduğunda bu fiyatlara değer diyebiliriz. Çünkü her klima özellikle ısıtmada aynı performansı gösteremez.

Mitsubishi Heavy ZS-S veya bölgenizde Mitsubishi Heavy bayi ve servisi mevcut ise ZS-W serisini tavsiye edebilirim.

Mitsubishi Electric Enviro serisini tavsiye edebilirim ancak bayiden fiyat almanız gerekmektedir,bu seçenek aklınızda bulunsun derim.

Bölgenizde bayi ve servisi mevcut ise Fujitsu/General KLCA serisini tavsiye edebilirim.

Bu cihazlar memnun edecektir. Isıtma amacınıza da uygundur. Görüşlerinize göre alternatifleri arttırabiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: real_gun

bu sorunun cevabı benimde cevabım olacak ama şu ikisi arasında kaldım sanırım ic yapıları aynı şirketin mmiş ama fiyat bakımından baya fark var

SİGMA SGM18INVDMS 2019 MODEL R32 GAZLI A+++ INVERTER KLİMA 4.099,00 tl

Demirdöküm A5 Performans A+++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima 5.499.00 tl

sizce hangisini almalıyım bi komsumuz demirdoküm performance almış aylık elektirik 10 tl fark etmiş o kadar az olabilirmi ?? ( tabi kullandıkları oda 20 m2 bi yer)

Alıntıları Göster
    Merhaba.

İkisi arasında Demirdöküm A5 Performans'ı tavsiye ederim.

10TL fark mümkün değildir. Hesap kısmında veya başka bir kısımda hata olabilir,ancak malesef bu kadar az bir fark mümkün değildir.

INVDMS serisi Demirdöküm A5 ile eşdeğerdir.

Demirdöküm A5 Performans ise Sigma'nın INVDMG serisi ile eşdeğerdir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Samsung'u klima konusunda tavsiye etmem. Ev aletleri konusunda,teknolojik ürünler üzerinde başarılı olabilir ancak klima konusunda iyi değil.

Samsung'tan kısa sürede gaz kaçağı şikayetleri gelmektedir. Dış ünite serpantini(dış ünite petekleri) normalde bakır olmalıdır. Samsung alüminyum kullanıyor. Çoğu marka alüminyum kullanmıştı ancak şikayetler artıp astarı yüzünden pahalıya gelince bakıra döndüler. Samsung hala devam ediyor. En büyük dezavantajı bu,dayanıksız bir cihaz olmasına sebep oluyor.

Alternatif olarak bu ayarda Arçelik 12325 ekolojik serisini önerebilirim.

Düşüncelerinize göre alternatifleri arttırabiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam benim için dış ve iç ünite ses önemli.arçelik beko bunları evime sokmak istemiyorum
    Resimdeki ürünün ses olayı hakkınds bilginiz varmı
    Hiç olmadı yoksa samsung yerine lg mi al dersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Hocam benim için dış ve iç ünite ses önemli.arçelik beko bunları evime sokmak istemiyorum
    Resimdeki ürünün ses olayı hakkınds bilginiz varmı
    Hiç olmadı yoksa samsung yerine lg mi al dersin

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Ses konusunda benzer şikayetler Samsung'ta da mevcut. Ancak şans işi,denk gelmeyebiliyor.

LG de artık Arçelik ile aynı. Arçelik üretimi.

Alternatif olarak Demirdöküm A5 serisini tavsiye edebilirim.

Airfel LTXN de alternatifi olabilir.

2 alternatifte ses konusunda memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Saygılarımla...

• Demirdöküm A4 serisi 24.000 btu klimalar hakkında bilgisi olan var mı?

• Aralık ocak ayı için 160 tl klima farkı fatura geldi..150 tl diyelim gayet iyi 👍
    Dd a5 12000btu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mrb. 5000-6000 tl seviyesinde 18 lik split klimalar arasında;
    Gree Lomo-Demirdöküm A5 performans-Sigma Plus SGM18INVDMG klimalarından hangisini tavsiye edersiniz?
    Yada bu fiyat aralığında bunlardan daha iyi makina varsa önerebileceğiniz tavsilerinizi beklerim.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Contra07

Demirdöküm A4 serisi 24.000 btu klimalar hakkında bilgisi olan var mı?
    A4 serisi de iyi bir seridir. A2 ve önceki serileri berbattı. Sonrasında A3'ten itibaren üretici değişince kalitesi arttı.

Günümüzdeki A5 serisine yakın performansa sahiptir. Araştırmanız sonucunda çıkan fiyat farkı A5 ile az ise A5'i tavsiye ederim. Aksi halde A4 serisi de alınabilir bir cihazdır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByÇINAR

Aralık ocak ayı için 160 tl klima farkı fatura geldi..150 tl diyelim gayet iyi 👍
    Dd a5 12000btu
    Maşallah diyelim hocam :) Elektriğin birim fiyatının şu anki haline göre tüketim değeri gayet yerinde.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayazay

Mrb. 5000-6000 tl seviyesinde 18 lik split klimalar arasında;
    Gree Lomo-Demirdöküm A5 performans-Sigma Plus SGM18INVDMG klimalarından hangisini tavsiye edersiniz?
    Yada bu fiyat aralığında bunlardan daha iyi makina varsa önerebileceğiniz tavsilerinizi beklerim.
    Teşekkürler.
    Merhaba.

3 cihaz da birbirine eşdeğer,aynıdır.

Hangisinin fiyatı daha uygun ve buna karşılık servisi daha yaygın ise onu tercih edebilirsiniz.

Bu fiyat aralığında pek bir alternatif yok. Daha üstü için bütçeyi arttırmak gerekebiliyor. Bu nedenle bu aralıkta bu seçeneklerden birini tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

3 cihaz da birbirine eşdeğer,aynıdır.

Hangisinin fiyatı daha uygun ve buna karşılık servisi daha yaygın ise onu tercih edebilirsiniz.

Bu fiyat aralığında pek bir alternatif yok. Daha üstü için bütçeyi arttırmak gerekebiliyor. Bu nedenle bu aralıkta bu seçeneklerden birini tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Peki bir tık üste çıkarsak fiyatlar kaça çıkıyor?
  • merhaba, yeni bir daire aldık, salon mutfak ve yatak odası klima tesisatı döşeli durumda, mutfak ev salonunun dış ünite yerini multi split gibi yapmışlar ama üst üste 2 ünite koysak ta sıkıntı olmayacak gibi, biraz fiyat araştırması yaptım multi olunca fiyat ciddi miktarda artıyor, sadece n11 üzerinden toshiba marka multi sistemler uygun geldi fiyat olarak, genel olarak multi önerir misiniz (toshibalar nasıldır bu konuda) yoksa hiç multi işine girmeyip çift dış ünite üst üste koymak daha mı iyi olur?
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    gittigidiyor'da 4229₺ gibi bir fiyata var. Fiyat performans anlamında uygun bir cihaz diye tercih edip alıyorum

• Merhaba;
    28m2 toplam alanda( yarı açık mutfak arada kapı yok ) kullanmak üzere Mitsubishi'den fiyat aldım sizce fiyat / perfomans olarak hangisini tercih etmeliyim?

Kirigamine Zen MSZ-EF 14.000 BTU 7800 TL

Legendera 18.000 BTU 12.350 TL

Mitsubishi Heavy SRK50ZSX-W 18.000 BTU 6700 TL

Ayrıca satıcı özellikle Enviro AP serisini tavsiye etti elinde tüm ürünler stokta olmasına rağmen

Sizce bunlardan hangisini tercih etmeliyim? Aralarında ki fiyat farklarını vermeye değer mi 3 ürün arasında? Yoksa biraz daha alt markalarla da aynı performansı yakalayabilir miyim? Bir kez alıp uzun yıllar kullanmayı planlanlıyorum.

Desteğiniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eupho -- 9 Ocak 2020; 20:15:29 >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Mehaba

Dış ünite sesi oldukça az. İç ünitede gayet sessiz. Performansı çok güzel. Tam bir fiyat performans cihazı. İnşallah uzun yıllar sorunsuz kullanırız. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim. /// Midea Quattro ///
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayazay

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki bir tık üste çıkarsak fiyatlar kaça çıkıyor?

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

Bir üste çıkarsak

Mitsubishi Electric Kirigamine Zen

Mitsubishi Heavy ZS-S Premium veya ZSX-S Diamond

Daikin Shira Seasonal,Shira Plus

Sharp Tokyo

gibi cihazları örnek gösterebilirim. Bir üst sınıfa/segmente çıkarsak bu vb. cihazlar karşımıza çıkacaktır. Fiyatları da birbirine yakındır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: evrim3

merhaba, yeni bir daire aldık, salon mutfak ve yatak odası klima tesisatı döşeli durumda, mutfak ev salonunun dış ünite yerini multi split gibi yapmışlar ama üst üste 2 ünite koysak ta sıkıntı olmayacak gibi, biraz fiyat araştırması yaptım multi olunca fiyat ciddi miktarda artıyor, sadece n11 üzerinden toshiba marka multi sistemler uygun geldi fiyat olarak, genel olarak multi önerir misiniz (toshibalar nasıldır bu konuda) yoksa hiç multi işine girmeyip çift dış ünite üst üste koymak daha mı iyi olur?
    Merhaba. Hayırlı olsun.

Toshiba'yı klima konusunda tavsiye edebilirim ancak Multi'sinin ucuzluğu,dış ünitenin küçüklüğünden geliyor.

Örneğin Toshiba'nın multi seçeneklerinden birine bakalım,

21.150 Btu dış ünite

15000+17000 Btu iç ünite = 32000 Btu

Dış ünite 21150 Btu

İç ünitelerin kapasitesi dış ünitenin kapasitesinden büyük. Bu sayede küçük dış ünite ile ucuza geliyor.

Ne zaman tercih edilebilir ?

İç ünitelerden ikisi aynı anda çalışmayacaksa tercih edilebilir. Veya ikiden fazla iç ünite var diyelim,aynı anda birden fazla iç ünite çalışsa bile toplam çalışan iç ünitenin kapasitesi,dış ünitenin kapasitesini aşmayacak.

Aynı anda çalıştırırsanız,yine aynı örnekten gidersek iç üniteler toplamda 32000 btu iken gerçekleşen ısı transferi 21150 Btu olacaktır. Bu da iç ünitelerin kapasitelerinin düşmesine sebep olacaktır.

Bu sarfiyatı arttırır,soğutma ısıtma süresini uzatır. Bu performans kaybı geçicidir,iç ünitelerden birinin kapasite ihtiyacı azaldığında diğer iç ünite tam kapasite çalışabilir.

İç üniteler aynı anda çalışacaksa ve tam performans isteniyorsa dış ünite kapasitesi,iç ünitelerin toplam kapasitelerine eşdeğer veya daha büyük seçilmelidir. Bu da kampanya dışına çıkılacağı için yine bildiğimiz multi sistem fiyatlarına gelecektir.

Multi için döşenmiş tesisata iki ayrı iç ünite+dış ünite bağlantısı yapabilirsiniz,multi sistem kurmak zorunda değilsiniz.

İç üniteler aynı anda çalışmayacaksa veya oluşacak performans kaybı sorun teşkil etmeyecekse Toshiba Multi'yi tavsiye ederim. Aksi halde bireysel split klima bakmak daha uygun olur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Contra07

gittigidiyor'da 4229₺ gibi bir fiyata var. Fiyat performans anlamında uygun bir cihaz diye tercih edip alıyorum
    Merhaba. 24000 Btu cihaz için fiyat gayet uygun. A5 ile aradaki fark gözardı edilemeyecek boyutta. Bu bağlamda A4 serisini tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eupho

Merhaba;
    28m2 toplam alanda( yarı açık mutfak arada kapı yok ) kullanmak üzere Mitsubishi'den fiyat aldım sizce fiyat / perfomans olarak hangisini tercih etmeliyim?

Kirigamine Zen MSZ-EF 14.000 BTU 7800 TL

Legendera 18.000 BTU 12.350 TL

Mitsubishi Heavy SRK50ZSX-W 18.000 BTU 6700 TL

Ayrıca satıcı özellikle Enviro AP serisini tavsiye etti elinde tüm ürünler stokta olmasına rağmen

Sizce bunlardan hangisini tercih etmeliyim? Aralarında ki fiyat farklarını vermeye değer mi 3 ürün arasında? Yoksa biraz daha alt markalarla da aynı performansı yakalayabilir miyim? Bir kez alıp uzun yıllar kullanmayı planlanlıyorum.

Desteğiniz için teşekkür ederim.
    Merhaba.

Legendera ile M.Heavy ZSX-W'yi aynı kefeye koyabiliriz.

Aradaki fiyat farkı da çok ciddi.

Bütçeniz yeterli ise tasarımının güzelliğini,renk seçeneklerini vb. dahil ederek Legendera'yı tavsiye edebilirim.

Aksi halde Mitsubishi Heavy Diamond ZSX-W serisini tavsiye ederim.

3. Sırada da Kirigamine Zen EF serisi tercih edilebilir.

İlk iki cihaz üst segment iken EF serisi orta-üst diye tabir edebileceğimiz bir sınıfta yer alır. AP serisini ise bu serilere bütçeniz yeterli ise düşünmeye gerek yoktur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: hrzkentli

Mehaba

Dış ünite sesi oldukça az. İç ünitede gayet sessiz. Performansı çok güzel. Tam bir fiyat performans cihazı. İnşallah uzun yıllar sorunsuz kullanırız. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim. /// Midea Quattro ///
    Merhaba. Tekrardan hayırlı olmasını temenni ediyorum. İzlenimlerinizi paylaştığınız için ben teşekkür ederim. Güle güle kullanınız.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 21012102210321042105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.