Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.040
Tıklama
Giriş
    5169 Mesaj

Merhabalar. Airfel ile DD A5 hemen hemen aynı cihazlar. Üretici farklı ancak segment olarak aynı. Ancak benim öncelikli tavsiyem DD'dir. A5 Performans serisinin fiyatı çok fazla değilse direkt olarak onu tavsiye ederim. A5 Performans , segment olarak bir kademe üstündür. DD A5 ve Airfel de memnun kalacağınız cihazlardır ancak DD A5'te verimlilik ve performans bakımından daha öndedir. Diğer türlü A5 veya Airfel de gayet memnun edecektir.

Saygılarımla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mek38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    5169 Mesaj

Merhabalar.

Daha uygun fiyata alınabilecek cihazlar olarak

Bölgenizdeki bayide mevcut ise R32 akışkanlı Sigma Plus modelini tavsiye ederim. İklimsa'da bulabilirsiniz.
    Alternatif olarak eşdeğer olan Demirdöküm A5 Performans serisini önerebilirim.
    Bölgenizde servisi mevcutsa York Sierra tercih edilebilir.
    Biraz daha uygun fiyata inersek Airfel klimalar tercih edilebilir. Servisi yaygındır,Daikin servisliğindedir.

Saygılarımla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    T0LKIEN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    476 Mesaj

Bölgem Ankara fakat bu markalar Airfel ve DD den yüksek en makul hepsiburada'dan 2599 TL almak olacak.
    |
    |
    klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. ZSX-S 3600tl olamaz. Multi split iç ünite fiyatına bakmış olabilirsiniz. O da sadece iç ünite fiyatıdır. Duvar tipi split klimalar kategorisinden bakmanız gerekir. ZSP-S serisi yerine de bütçeniz yeterli ise ZS-S serisini tavsiye ederim.
    Sigma Plus modellerinde ise R32 soğutucu alışkanlı olanı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
    Merhababalar belki yanılmış olabilirim mitsubishi fiyat konusunda.Aşağıdaki cihazların ikisini almayı düşünüyorum üç markada Antalya içinde servis sorunu yok.Lakin diğer klimayı alacagım şehirde sadece dd servisi var.En yakın iklimsa servisi ise 60 km ,DD servisi 1 km mesafede.siğma ve a5 performans şeklinde mi mantıklı, yoksa york ve A5 şeklinde mi.İlginiz için teşekkür ederim.

siğma plus 12000 btu r32 gazlı için 3500-3750 tl arası fiyat aldım
    DD A5 performans 12000 btu içinde 3500 tl fiyat aldım.
    York Sierra ELKC-ELJC 12DL A 12000 BTU 2900 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamgibiadam -- 8 Mayıs 2019; 17:7:19 >
    Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkumdurlar.
    Atatürk

• Teğmen
    163 Mesaj
    quote:

Merhabalar. Bu kombinasyon çok daha iyi. İç ünite kapasitelerine eşit dış ünite seçilmiş. Bu da iki cihaz aynı anda çalıştığında herhangi bir kapasite düşüşünün olmaması demektir. 3 kombinasyon seçeneği içerisinden bütçeniz yeterli ise bu kombinasyonu tavsiye ederim. İki iç ünite aynı anda çalıştığında kapasite düşmesi gibi bir durumla aklınız meşgul olmaz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    İlginiz için çok teşekkür ederim.

• Kurmay Yarbay
    5169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mek38

Bölgem Ankara fakat bu markalar Airfel ve DD den yüksek en makul hepsiburada'dan 2599 TL almak olacak.
    Merhabalar. DD A5 ve Airfel ücretine göre gayet memnun kalacağınız cihazlardır. Şimdiden hayırlı olsun.

Saygılarımla...
    |
    |

Orijinalden alıntı: adamgibiadam

Merhababalar belki yanılmış olabilirim mitsubishi fiyat konusunda.Aşağıdaki cihazların ikisini almayı düşünüyorum üç markada Antalya içinde servis sorunu yok.Lakin diğer klimayı alacagım şehirde sadece dd servisi var.En yakın iklimsa servisi ise 60 km ,DD servisi 1 km mesafede.siğma ve a5 performans şeklinde mi mantıklı, yoksa york ve A5 şeklinde mi.İlginiz için teşekkür ederim.

siğma plus 12000 btu r32 gazlı için 3500-3750 tl arası fiyat aldım
    DD A5 performans 12000 btu içinde 3500 tl fiyat aldım.
    York Sierra ELKC-ELJC 12DL A 12000 BTU 2900 tl.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. 3 cihaz da eşdeğer durumda. Soğutucu akışkan tipi sizin için önemli değilse(R32 daha yeni,York R410A kullanıyor.) Fiyatının uygunluğu ile York'u tavsiye ederim. Diğer türlü Sigma ve mümkünse A5 Performans'ı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
    5169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pars35

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Hayırlı olsun.

Saygılarımla...
    |
    |

Merhabalar. 3 cihaz da eşdeğer durumda. Soğutucu akışkan tipi sizin için önemli değilse(R32 daha yeni,York R410A kullanıyor.) Fiyatının uygunluğu ile York'u tavsiye ederim. Diğer türlü Sigma ve mümkünse A5 Performans'ı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Kullanıcı açısından R410 yada R32 olması bir fark oluşturur mu? Bu 3 cihazda Dış üniteler birebir aynı mı? Aynıysa sadece r32 için 600 tl fark vermeye değermi?teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamgibiadam -- 9 Mayıs 2019; 13:10:56 >
    Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkumdurlar.
    Atatürk
  • Kurmay Yarbay
    5169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: adamgibiadam

Kullanıcı açısından R410 yada R32 olması bir fark oluşturur mu? Bu 3 cihazda Dış üniteler birebir aynı mı? Aynıysa sadece r32 için 600 tl fark vermeye değermi?teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Cihazlar aynı. Gree üretimi,Lomo serisi. R32 2014 yıllarında uygulanmaya başlandı. Panasonic çok duyuluyordu R32'de. GMCC markası 2011 de R32 kompresör çalışmalarında kendini belli etti. Dış üniteler aynı,fark olarak soğutucu akışkan ve kompresör farkı var. Biri R410A ile çalışan kompresöre sahip,diğeri R32.

Bütçenizi aşmıyorsa R32 olan cihazı tavsiye ederim,buna değer. Ancak R410A eskidir kötüdür diyemeyiz.

Kullanıcı açısından servis hizmetinde fark oluşturur. iyi ustaya,servise denk gelmek lazım.

R410A klimalarda gaz kaçağı olursa,klimadaki gaz tamamen boşaltılıp vakum yapılarak yeniden şarj edilmelidir. R32'de ise eksilen miktar,kaçak giderildikten sonra üstüne eklenebilir. Tamamen boşaltıp yeniden basmak gerekmez. Bu da servis işlemini uzatan bir etkendir. R32 daha verimlidir,ancak arada uçurum kadar bir fark mevcut değildir.

Saygılarımla...
    |
    |

• Yüzbaşı
    554 Mesaj
    Selamlar, portatif klimalarda hangisini öneririsiniz?
    quote:

Orijinalden alıntı: Barerkican

Selamlar, portatif klimalarda hangisini öneririsiniz?
    Aleyküm Selam.

Açıkçası portatif klima yerine en ucuz split klimayı bile alsanız daha memnun olursunuz. Bina yönetimi dış ünite için yasakta bulunmuşsa veya başka bir engel varsa düşünülebilir ancak yatak odası gibi yerlerde hiç verimli olmaz. Çünkü sesinden uyumak imkansızdır. Çok çok sese duyarsız olmak gerekir veya zamanla belki alışılabilir. Normal alanlarda ise yine ses sorunu olacaktır. Yassı aparatı ile pencereden veya duvarı delerek dış ortama boru çıkarmanız gerekir. Portatif klimaların dış ünitesi içindedir. Haliyle ses buradan kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak dışarı çıkarılan boru,ısı transferi için kullanılır. Soğutmada,bu boru ile dış ortama sıcak hava atılır. Bu sıcak hava dışarı atılırken iç ortam havası kullanılır. Yani iç ortamın havasını vakumlamaktadır. Belirli bir süre sonunda ortamı havalandırma ihtiyacı/hissi doğuracaktır. Çift borulu olanları mevcut ancak fiyatı split klima fiyatına yakın ve 1 emme 1 de egzoz için bu sefer 2 boru gerekmektedir. Soğutmada biriken yoğuşma suyunu genelde bir hazneye toplar. Doldukça bu hazneyi boşaltmanız gerekir. Isıtma düşünüyorsanız portatif klima ile mümkünatı yoktur. Isıtma özelliğini çoğu portatif klima rezistans ile yapar,ısı pompası özelliği yoktur. Normal elektrikli ısıtıcı gibi sarfiyatla çalışır.

Portatif klimaları yerin dibine sokmuş gibi bir yorumda bulundum ancak,malesef ki uygulamada ortaya çıkardığı sonuçlar bunlar.

Ancak yine de tavsiye olarak

Delonghi Pinguino serisini tavsiye edebilirim. Portatif modellerde gayet memnun kalacağınız cihazlardan biridir.
    Alternatif olarak da geriye Arçelik kalıyor. Delonghi'den sonra tavsiye edebileceğim bir cihazdır.

Saygılarımla...

• Teğmen
    111 Mesaj

hocam tekrar merhabalar. araştırmalarım sonucunda gree satış ve servisinin ikamet ettiğim Aydın merkezde olmadığını ilçelerinde olduğunu öğrendim. Genel merkezin aydın merkezde dediği servis ilçesinde çıktı o yüzden profesyonellikte sınıfta kaldılar gibi. Servis sıkıntı yok merkeze de geliriz dedi ama kafamda soru işaretleri var.

Almayı planladığım Gree Lomo diğer tavsiye ettiğiniz Midea Blanc, DD A5 performans, baymak vb eşdeğer klimalardan çok daha kaliteli mi? Gree servisi sıkıntı yok merkeze de geliriz dedi ama Gree Lomo'nun buna değecek kadar kalite farkı var mı diğer bahsettiğim klimalara oranla onu öğrenmek istiyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: rebelpirate

hocam tekrar merhabalar. araştırmalarım sonucunda gree satış ve servisinin ikamet ettiğim Aydın merkezde olmadığını ilçelerinde olduğunu öğrendim. Genel merkezin aydın merkezde dediği servis ilçesinde çıktı o yüzden profesyonellikte sınıfta kaldılar gibi. Servis sıkıntı yok merkeze de geliriz dedi ama kafamda soru işaretleri var.

Almayı planladığım Gree Lomo diğer tavsiye ettiğiniz Midea Blanc, DD A5 performans, baymak vb eşdeğer klimalardan çok daha kaliteli mi? Gree servisi sıkıntı yok merkeze de geliriz dedi ama Gree Lomo'nun buna değecek kadar kalite farkı var mı diğer bahsettiğim klimalara oranla onu öğrenmek istiyorum.
    Merhabalar. DD A5 Performans,Gree Lomo seviyesindedir. DD A5,Midea Blanc eşdeğerdir. Baymak ise yakındır.

Alternatif olarak Demirdöküm A5 "Performans" bulabiliyorsanız onu tavsiye ederim. Başka bir alternatif olarak da yine eşdeğer olan R32'li Sigma Plus cihazları tavsiye ederim.

Midea Blanc,DD A5, Gree Viola ile eşdeğer seviyededir. Lomo'dan bir alt segmenttedir.

Saygılarımla...
    |
    |

• Yüzbaşı
    554 Mesaj

Eyvallah hocam, çok sağol detaylı açıklaman için..

Açıkçası kiralık dairede oturuyorum ve bu kış veya en geç önümüzdeki bahar evden ayrılmayı düşünüyorum..Muhtemelen taşınacağım bina da yeni olacak ve hemen hemen hepsinde klima oluyor yeni binaların. Diyelim ki taşındığım yeni binada oturma odasında klima var, yatak odasına takabilir miyim duvar tipini, dış üniteye izin olur mu binanın o kesiminde, hep soru işareti..

Ama bu yazı da klimasız geçirmek istemiyorum, geçen yaz berbattı çünkü..Istanbul kadıköyde oturuoyrum, ve daire gün boyu güneş alıyor.

Bundan dolayı portatif düşündüm, ama hem hortum olayı hem de ses olayı çok can sıkıcı.. en kötü yine duvar tipi alıp, bir sonraki daireme taşıyamazsam memlekete gönderme opsiyonunu düşünecem..
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Barerkican

Eyvallah hocam, çok sağol detaylı açıklaman için..

Açıkçası kiralık dairede oturuyorum ve bu kış veya en geç önümüzdeki bahar evden ayrılmayı düşünüyorum..Muhtemelen taşınacağım bina da yeni olacak ve hemen hemen hepsinde klima oluyor yeni binaların. Diyelim ki taşındığım yeni binada oturma odasında klima var, yatak odasına takabilir miyim duvar tipini, dış üniteye izin olur mu binanın o kesiminde, hep soru işareti..

Ama bu yazı da klimasız geçirmek istemiyorum, geçen yaz berbattı çünkü..Istanbul kadıköyde oturuoyrum, ve daire gün boyu güneş alıyor.

Bundan dolayı portatif düşündüm, ama hem hortum olayı hem de ses olayı çok can sıkıcı.. en kötü yine duvar tipi alıp, bir sonraki daireme taşıyamazsam memlekete gönderme opsiyonunu düşünecem..
    Sizler de sağolun hocam. Uygun fiyatlı Altus marka cihazı önerebilirim duvar tipinde. Bu "dandik" tabiriyle alakalı değildir,fiyatına göre güzel bir cihazdır. Fiyatı makul seviyede olan cihazlardan biri olduğu için tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    Merhaba. Ev için klima almak istiyorum. Önceliğim salona almak yönünde. Fakat apartman sakinlerinin yazın çok sıcak oluyor telkinleri üzerine yatak odasına da klima alıp almama konusunda kararsız kaldım. Yaklaşık olarak salon 30m2, yatak odası 20 m2. İstanbulda ikamet ediyorum. Aklıma takılan soru şu. 2 ayrı klima almak yerine 18000 btu iki iç üniteli bir multi split klima alsam, gündüz salondaki gece yatak odasındaki çalışacağı için yeterli olur mu ? aynı anda ikisinin çalışmasına hiç ihtiyaç olmayacak neredeyse. Klimalar hakkında pek bir bilgim yok malesef. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Teşekkürler, sanırım sigma alacağız.
    https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-sgm24invdmg-plus-serisi-a-enerji-sinifi-24000-btuh-inverter-klima

Bunu önerir misiniz? R32 dediğiniz teknoloji de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T0LKIEN -- 11 Mayıs 2019; 18:23:55 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: zdgn

Merhaba. Ev için klima almak istiyorum. Önceliğim salona almak yönünde. Fakat apartman sakinlerinin yazın çok sıcak oluyor telkinleri üzerine yatak odasına da klima alıp almama konusunda kararsız kaldım. Yaklaşık olarak salon 30m2, yatak odası 20 m2. İstanbulda ikamet ediyorum. Aklıma takılan soru şu. 2 ayrı klima almak yerine 18000 btu iki iç üniteli bir multi split klima alsam, gündüz salondaki gece yatak odasındaki çalışacağı için yeterli olur mu ? aynı anda ikisinin çalışmasına hiç ihtiyaç olmayacak neredeyse. Klimalar hakkında pek bir bilgim yok malesef. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Merhabalar. Multi split klimalar mono split klimalardan daha pahalıdır. Kampanya vb. yoksa montajı da ücretlidir. Bakır boru,kablolama,işçilik ayrı fiyatlandırılır. Multi splitlerde düşündüğünüz gibi,dış üniteyi daha küçük seçme imkanı var. Multilerde genellikle bu %130-150 şeklinde oluyor. Yani dış ünite kapasitesinin %130-150si kadar kapasitede iç ünite bağlayabilirsiniz. İç ünitelerin aynı anda çalışması halinde iç ünitelerin kapasitesi düşük olacaktır. Dezavantajı budur. Ancak aynı anda çalışmayacağına eminseniz bu durumda dış ünite küçük seçilebilir.Normal şartlarda pek ihtiyaç olan bir şey değil ancak yine de belirtme gereği duyuyorum ; Multi sistemlerde iç ünitelerden biri soğutmada/ısıtmada çalışırken diğer iç ünite ısıtmada/soğutmada çalışamaz. Çalışma konumları aynı olmalıdır. Genel anlamda multi sistemi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
    5169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: T0LKIEN

Teşekkürler, sanırım sigma alacağız.
    https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-sgm24invdmg-plus-serisi-a-enerji-sinifi-24000-btuh-inverter-klima

Bunu önerir misiniz? R32 dediğiniz teknoloji de var.
    Rica ederim. Bu Plus serisi yeni gelen seri. R32 akışkan ile çalışıyor. INVDME ise R410A ile çalışıyor. Sigma'da,R32 gazlı plus serisi satışa başladığı için artık INVDME yerine INVDMG serisini tavsiye ederim.

Saygılarımla...
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
google reklamları
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.