Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tembelreis Daha Az
1 Kayıtlı Üye
39.231
Cevap
328
Favori
3.175.504
Tıklama
Giriş
      1603 Mesaj
      27 Mart 2019 16:54:06
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Soğutma amacı için seçim biraz daha rahattır. Isıtma işin içinde olursa daha da önem arz ediyor.

Bu bütçe aralığında genellikle Gree,Midea üretimi cihazları tavsiye ederim. Bu fiyat aralığında alınabilecek cihazlar arasındadır. Daha üste çıktığınızda fiyat bariz yükseliyor. Daha alt segmente inerseniz de bütçenizi aşmamışken alt kategoriye inmek risk almak olur.

18000 btu bir cihaz yeterli olacaktır.

Gree üretimi olarak Sigma Plus serisini önerebilirim. Gree Lomo serisi ile aynı cihazdır.

Giriş sınıfı olarak Gree üretimi Sigma Comfort serisini önerebilirim ancak,mümkünse Plus serisini tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Midea ise Airfel,Daylux,Bosch,Uğur vb. markaların klimalarını üretmektedir. Midea Blanc veya Daikin "servis" güvencesi ile Daylux markasını tavsiye edebilirim. Üretici aynıdır.

LG şu aralar tercih edilebilecek durumda değil. Kronik koku problemi şikayeti vardı.

Bu aralıkta Baymak mevcut ancak bu listenin sonunda tutarım.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      Hocam biraz daha araştırdım da, Demirdöküm A5 A++ 18000 BTU için ne dersiniz? Bir de Demirdöküm A5 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima ve Demirdöküm A5 Performans A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima arasındaki fark nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neverktulu -- 27 Mart 2019; 17:11:42 >

• Yarbay
      2952 Mesaj
      27 Mart 2019 19:23:02
      quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

anladım teşekkür ederim benimde gönlüm zs-s den yana idi sizinde görüşünüzün o yönde olması güzel oldu içim rahatladı..tekrar teşekkürler..
      2019 zs-s ler Nisan ortasından itibaren gelecekmiş, ben de aynı ürünü aldım, konu da bahsi geçti, bayi tarafından sıkıntı yaşadım, henüz Türkiye ye girmediği için beklemedeyim. Yeni gelecek sz-s sanırım hem rs32 hem de r410 gaz uyumlu. klima5505 hocam verdiğim linkte her iki gaz da görünmekte, sizce r32 gazla gelme olasılığı var mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

http://www.mhi-mth.co.jp/en/products/detail/rac_sr_series.html

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      27 Mart 2019 21:28:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

anladım teşekkür ederim benimde gönlüm zs-s den yana idi sizinde görüşünüzün o yönde olması güzel oldu içim rahatladı..tekrar teşekkürler..
      Rica ederim hocam. Hayırlı uğurlu olsun dileklerimle...
      |
      |
      27 Mart 2019 21:29:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

General Electric hakkında ne düşünüyorsunuz? İklimsa 3350 fiyat verdi 12.000 btu için. Daha önce fujitsu general almıştım sessizliği çok iyiydi. Sessizlik takıntım var. General de 20 db e kadar düşüyor. Ne dersiniz me heavy ile çok performans fark ı olur mu?
      Merhabalar. General Electric,General ile karıştırılmamalı. General E. marka klimalar Haier üretimi giriş sınıfı cihazlardır. Fiyatına göre alınabilir ancak İklimsa çatısı altında bakılacaksa Sigma modellerine de bakmanızı tavsiye ederim. Plus serisinin fiyatı çok pahalı değilse onu tercih etmeniz daha uygun olur.

Saygılarımla...
      27 Mart 2019 21:47:17 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: sinem a.

Merhabalar

50 m2 lik üç tarafı kapalı ve pek güneş almayan bir evim var. Klima ile ısınmayı planlıyorum, anladığım kadarıyla soğutma sıkıntı değil ama ısınma biraz daha bilgi gerektiriyor klima seçerken. midea markasını klimaları ciddi bir şekilde araştırmaya başlamadan önce duymamıştım bile, klima piyasası ile ilgili pek bir bilgim yok anlayacağınız... bir sıkıntı çıktığında gerçekten ilgilenen yetkili servisleri olan, uzun ömürlü ve tabi ki özellikle ısınma için kullanacağımdan enerji tasarrufu iyi olan klima marka ve modelleri önerebilir misiniz? Bütçe konusunda kararsızım, saçma sapan özelliklere para vermek istemiyorum açıkçası, cayır cayır ısıtsın diye bir derdim de yok, soğuğu kırsın yeter. gerçekten performans olarak bir fark yapacaksa 7.000 e kadar çıkabilirim. Tavsiyelerinize göre bütçeyi genişletme şansım olabilir.

Şimdiden teşekkür ederim
      Merhabalar.

Midea ; Airfel,Bosch,Uğur,Electrolux gibi markalara klima üreten bir firmadır. Çoğunlukla tanınan beyaz eşya markalarının klimalarından daha iyi ürünler üreten üreticiler arasında yer alır. Tanımamış olmanız normaldir. Zira ülkemizde kendi adıyla pek yaygın olarak bulunmaz. Örneğini vermiş olduğum markalara üretim yaparak piyasada yer edinmişlerdir.

Bu markanın bir tık üstü olarak sayılabilecek olan marka da Gree'dir. Nispeten uygun fiyatlı olarak tercih edilebilecek kaliteli ürün üreten markalara Midea gibi örnektir.

Mitsubishi Electric,Daikin,Fujitsu gibi markaların,sırf tanınmış marka olduğu ve uygun fiyatlı olduğu için alt modellerini tercih etmek markaya para vermek olur. Bunun yerine daha makul olan markaların iyi olan serilerini tercih etmek daha uygun bir eylem olur. Çünkü marka yerine ürüne para vermiş olursunuz.

Bu bağlamda ısıtma ve ısıtma kavramınızdan bekletiniz neticesinde beklentinizin de üstünü sağlayabileceğini söyleyebileceğim bir marka olarak bütçenize göre Gree markasını tavsiye edebilirim.

Gree markasında ise Lomo serisini tavsiye ederim. Bütçenizi de aşmamaktadır.

Gree markasının bölgenizde servis olanağı yok ise,Midea örneğindeki gibi Gree'nin üretmiş olduğu,Lomo serisinin aynı ekipmanına sahip cihazları tavsiye edebilirim.

Bunlar İklimsa'da bulabileceğiniz Sigma Plus modelidir.

Demirdöküm markası ile bulabileceğiniz A5 "Performans" serisidir.

Demirdöküm'ün hatta daha uygun fiyata sahip olduğunu görmekteyim. Bu da avantaj sayılabilir.

Bu örneğini vermiş olduğum Sigma Plus ve Demirdöküm A5 "Performans" modelleri servis olarak da sıkıntı yaşamayacağınız,yaygın olarak bulunan markalara ait modellerdir.

Memnun edecek bir performans sergileyeceğini söyleyebilirim.

Montaj esnasında uygulanması gereken "vakum işlemi bulunmaktadır. Bunu elimden geldiğince hatırlatmaya çalışıyorum. Servisler genellikle bu işlemi yapmadan montajı bitirip gitmek isterler. Bu vakum işlemini montaj esnasında marka vb. ne olursa olsun servise hatırlatmanızı,herhangi bir "gereksiz" sonucuna çıkacak bahaneyi kabul etmeden yaptırmanızı tavsiye ederim.

Midea markası da memnun kalacağınız markalar arasındadır ancak önceliğinizin Gree olmasını tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      27 Mart 2019 21:48:54 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: neverktulu

Hocam biraz daha araştırdım da, Demirdöküm A5 A++ 18000 BTU için ne dersiniz? Bir de Demirdöküm A5 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima ve Demirdöküm A5 Performans A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima arasındaki fark nedir?

Alıntıları Göster
      Merhabalar. DD A5 serisi giriş sınıfıdır. Gree Viola serisi cihazdır. A5 Performans ise Lomo ayarındadır,orta sınıftır. Bütçenizi aşmıyor ise A5 Performansı tercih etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...
      |
      |
      27 Mart 2019 22:00:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: proteo

2019 zs-s ler Nisan ortasından itibaren gelecekmiş, ben de aynı ürünü aldım, konu da bahsi geçti, bayi tarafından sıkıntı yaşadım, henüz Türkiye ye girmediği için beklemedeyim. Yeni gelecek sz-s sanırım hem rs32 hem de r410 gaz uyumlu. klima5505 hocam verdiğim linkte her iki gaz da görünmekte, sizce r32 gazla gelme olasılığı var mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

http://www.mhi-mth.co.jp/en/products/detail/rac_sr_series.html

Alıntıları Göster
      Merhabalar. Eğer ki 2019 üretim cihazlar gelecekse R32 yi garanti ederim hocam. Çok saçma bir atılım olursa R410A ile gelebilir. Ancak yeniliklere ayak uyduracak bir politika izleyeceklerini beklersek ki öyle olmalı,bu durumda R32 ile gelecektir. Bu R32 R410A uyumu yanılmıyorsam Mitsubishi Electric'in AP serisi ile başladı. İç ünite hem R410A,hem de R32 uyumlu. Bu da monosplitte R32 ile,multi sistemde R410A ile kullanılabilme olanağı sağlıyor. İç ünite ikisine uyumlu olsa da dış ünite yeni seri ise R32 ile gelecektir diyebilirim.

Saygılarımla...

• Teğmen
      206 Mesaj
      27 Mart 2019 22:56:50
      quote:

Merhabalar. General Electric,General ile karıştırılmamalı. General E. marka klimalar Haier üretimi giriş sınıfı cihazlardır. Fiyatına göre alınabilir ancak İklimsa çatısı altında bakılacaksa Sigma modellerine de bakmanızı tavsiye ederim. Plus serisinin fiyatı çok pahalı değilse onu tercih etmeniz daha uygun olur.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      General 2900 sigma 3000 ve heavy 3750 olduğu düşünülürse aradaki yaklaşık 800-1000 tl fark heavy için değer mi sizce? bie de kağıt üzerinde ses desibeli en az sigma da 26 generalde 20. gerçekte bu veriler doğruyu verir mi? Örneğin samsung klimam iç ünite çok sessiz(kat. verisi 21 db) fakat dış üniteden ses geliyor.

• Yarbay
      2952 Mesaj
      28 Mart 2019 00:50:31
      quote:

Merhabalar. Eğer ki 2019 üretim cihazlar gelecekse R32 yi garanti ederim hocam. Çok saçma bir atılım olursa R410A ile gelebilir. Ancak yeniliklere ayak uyduracak bir politika izleyeceklerini beklersek ki öyle olmalı,bu durumda R32 ile gelecektir. Bu R32 R410A uyumu yanılmıyorsam Mitsubishi Electric'in AP serisi ile başladı. İç ünite hem R410A,hem de R32 uyumlu. Bu da monosplitte R32 ile,multi sistemde R410A ile kullanılabilme olanağı sağlıyor. İç ünite ikisine uyumlu olsa da dış ünite yeni seri ise R32 ile gelecektir diyebilirim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      Teşekkür ederim. Ürün ellerin de yokmuş zaten, Nisan ortası 2019 modelilk parti gelecekmiş,o gün olmayan ürünü satıp, yerine daha ucuz ve bir alt modeli olan zsp serisinden göndermişler di.

• Onbaşı
      32 Mesaj
      28 Mart 2019 12:48:57
      klima5505 merhabalar sivas' ta bulunan evim için sadece soğutmak amaçlı klima almak istiyorum. Ev çok fazla güneş aldığı için oturulmayacak derecede sıcak oluyor.Oturma odası ve yatak odaları için klima tavsiyesi verebilirmisiniz.

:
      28 Mart 2019 13:46:07 Konu Sahibi
      quote:

General 2900 sigma 3000 ve heavy 3750 olduğu düşünülürse aradaki yaklaşık 800-1000 tl fark heavy için değer mi sizce? bie de kağıt üzerinde ses desibeli en az sigma da 26 generalde 20. gerçekte bu veriler doğruyu verir mi? Örneğin samsung klimam iç ünite çok sessiz(kat. verisi 21 db) fakat dış üniteden ses geliyor.

Alıntıları Göster
      Merhabalar.

Heavy'in modeli ZMP-S ise değmez.

Sigma ve ardından General electric'i tercih etmek uygun olur.

Katalog verisi ile gerçekteki performansı birebir olmuyor ses konusunda.

Ayrıca bunlar dediğiniz gibi düşük fan hızında geçerli. Orta ve yüksek fanda iş değişiyor.

Bu fiyat aralıkları hangi modellere ait acaba ? Piyasada fiyatlar birbirini tutmuyor. Ona göre daha kesin bir yorum yapabiliriz.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      28 Mart 2019 13:46:44 Konu Sahibi
      quote:

Teşekkür ederim. Ürün ellerin de yokmuş zaten, Nisan ortası 2019 modelilk parti gelecekmiş,o gün olmayan ürünü satıp, yerine daha ucuz ve bir alt modeli olan zsp serisinden göndermişler di.

Alıntıları Göster
      Rica ederim hocam. Bu durumda R32 ile gelmesi en kuvvetli ihtimaldir. ZPS'den vazgeçmeniz iyi bir tercih olmuş.

Saygılarımla...
      28 Mart 2019 13:48:11 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: sefxx

klima5505 merhabalar sivas' ta bulunan evim için sadece soğutmak amaçlı klima almak istiyorum. Ev çok fazla güneş aldığı için oturulmayacak derecede sıcak oluyor.Oturma odası ve yatak odaları için klima tavsiyesi verebilirmisiniz.

:
      Merhabalar.

Odalarınızın alanlarına göre 9000btu'luk bir klima yeterli olacaktır. Her ne kadar aşırı sıcak olsa da alan 9000'e uygundur. 12000 tercih edilmesi konforu ortadan kaldırabilir.

Klima başına max. bütçeniz nedir acaba ?

Saygılarımla...

• Yarbay
      2952 Mesaj
      28 Mart 2019 15:30:46
      quote:

Rica ederim hocam. Bu durumda R32 ile gelmesi en kuvvetli ihtimaldir. ZPS'den vazgeçmeniz iyi bir tercih olmuş.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
      Tekrar merhaba hocam, klimayı kurdurma dan önce son bir kez daire planı ile ilgili size danışmak istediğim bir nokta var. Ev yaklaşık 150 m2, klimalardan alarko nun, xpower gold serisi 20500 btu luk modeli 47 m2 lik salona kurulacak, yeni aldığım MHİ zs-s 12000 BTU modeli de daire girişinin sağında ki küçük odaya kurdurmayı düşünüyoruz, şekil de kurulacak duvarları yeşil renkle belirttim. Sizce Antalya için, iki klima hafif de olsa serinletme de fayda sağlar mı. Ayrıca 12000 lik olanı daire girişin de mutfak kapısı üstüne, koridora bakan kısıma da kurdurma imkanım var, sizce hangisini tercih etmeli, koridora mı yoksa odaya belirttiğim yere mi. Güney batı cepheleri, mutfak,yanında ki oda ve salonun yarısı, öğleden sonra, tepeden içeri 2 metre girecek kadar güneş alıyor. Büyük olasılıkla güneş alan bölgelere tente yaptıracağız. Bir nebze güneşin içeri girmesini de önlemiş olacağız. Bu biraz fark ettirir mi.

• Teğmen
      206 Mesaj
      28 Mart 2019 15:53:53

Zsp_s modeli bahsettiğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      28 Mart 2019 20:10:16

Merhabalar bütçe önemli değil sizin önereceğiniz cihazı alabilirim.
      |
      |
      28 Mart 2019 20:20:26 Konu Sahibi
      quote:

Tekrar merhaba hocam, klimayı kurdurma dan önce son bir kez daire planı ile ilgili size danışmak istediğim bir nokta var. Ev yaklaşık 150 m2, klimalardan alarko nun, xpower gold serisi 20500 btu luk modeli 47 m2 lik salona kurulacak, yeni aldığım MHİ zs-s 12000 BTU modeli de daire girişinin sağında ki küçük odaya kurdurmayı düşünüyoruz, şekil de kurulacak duvarları yeşil renkle belirttim. Sizce Antalya için, iki klima hafif de olsa serinletme de fayda sağlar mı. Ayrıca 12000 lik olanı daire girişin de mutfak kapısı üstüne, koridora bakan kısıma da kurdurma imkanım var, sizce hangisini tercih etmeli, koridora mı yoksa odaya belirttiğim yere mi. Güney batı cepheleri, mutfak,yanında ki oda ve salonun yarısı, öğleden sonra, tepeden içeri 2 metre girecek kadar güneş alıyor. Büyük olasılıkla güneş alan bölgelere tente yaptıracağız. Bir nebze güneşin içeri girmesini de önlemiş olacağız. Bu biraz fark ettirir mi.

Alıntıları Göster
      Merhabalar. 12000btu cihaz için tek seçenek 2. tercihiniz olan mutfak kapısı üstüne takılmasıdır. 12m2 alanda 12000btu dur-kalk'lı olarak çalışır anlamı kalmaz. 2. tercih ile daha verimli şekilde mümkünse ikisi eş zamanlı çalışırsa serinlik sağlayabilirsiniz. Tüm evi iklimlendirirken klimalar mümkün mertebe hiç kapatılmadan çalıştırılırsa hem tasarruflu,hem de daha verimli olacaktır.

Tente iyi bir fikir olabilir. Maliyet farkı ile birlikte hafif siyah cam filmi de düşünmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
      3977 Mesaj
      28 Mart 2019 20:22:37 Konu Sahibi
      quote:

Zsp_s modeli bahsettiğim.
      Merhabalar. ZSP-S için de görüşüm aynıdır. ZS-S olsa ki o fiyata zor,düşünülebilirdi ancak Sigma'nın özellikle Plus serisi ise daha memnun kalacağınız bir cihazdır.

Saygılarımla...
      |
      |
      28 Mart 2019 20:29:05 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: sefxx

Merhabalar bütçe önemli değil sizin önereceğiniz cihazı alabilirim.
      Merhabalar.

Yatak odaları ve oturma odası için 9000btu yeterli olacaktır.

Fiyatları biraz yüksek olsa da bütçenizi aşmıyor ise

Mitsubishi FH Krigamine serisini tavsiye edebilirim. Legendera'da var ancak görsellik ön planda ve fiyatı gereğinden fazla şahsi fikrimce.

Daikin'de ise Emura ve Shira Plus serilerini tavsiye edebilirim,daha aşağı modellerine bakmaktansa farklı bir markaya yönelmek uygun olur. Shira'nın teknik verileri biraz daha iyi. Emura ise tasarım olarak önde.

Yine de fiyatları yüksek gelirse daha uygun alınabilecek alternatiflere yönelebiliriz. Bu listelediğim cihazlar gayet memnun kalacağınız cihazlardır. Servisi de yaygın durumdadır.

Modeller arasındaki seçim konusunda ise görsel olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onu tercih etmeniz uygun olur. Teknik veriler arasında fazla fark bulunmamaktadır.

Saygılarımla...

• Yarbay
      2952 Mesaj
      28 Mart 2019 20:39:36

Merhaba hocam, yanıt için teşekkür ederim. Klima, yazın 26-27 dereceye ayarlanıp, neredeyse 18 - 20 saat hiç kapanmadan bir fiil çalışacak. Güney ve güney batı da ki kapıların camları füme renkli camlarla değiştirildi. Mutfak kapısının üstündeki yer de, mutfak içerisine bakacak şekil de klima için hazır tesisat var, bu boruları arkaya hole bakacak şekil de alırken bir problem olur mu. Ayrıca 12000 BTU yerine 18000 BTU olanı ile mi değiştirsem, keza 12000 BTU luk zs-s lerin 18000 BTU yakın verimli çalıştığını duydum, ne derece doğru bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 28 Mart 2019; 20:53:22 >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,374
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.