Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1930. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19281929193019311932
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klima5505

16m2 alan için salon kapısı olmayışı sebebiyle 12000 btu daha sağlıklı olacaktır.

Soğutma amacı kullanılacaksa

Sigma Comfort

Midea Blanc

Baymak Elegant Plus

Arçelik Prosmart

cihazları tavsiye edebilirim hocam. Bölgenizdeki servis yaygınlığına göre de bir sıralama yapabilirsiniz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    İlginiz için çok teşekkür ederim fakat etrafımda ne kadar insana sorsam daikin yada mitsubishi electrik diyorlar bunun sebebi nedir sizce ?

• Arkadaşlar hali hazirda Demir döküm pasific line 12hp klimam var yaklasik 11 yil oldu onceki oturdugum evde yetiyordu ama yeni tasindigim evde gerek isitma gerek sogutmada yetersiz kaliyor. Elektirik tuketimi hakkinda bilgiye ulasamadim fakat faturaya bakarsak cok yakiyor zaten eski bir model. Bu yuzden az yakan en az 18k btu bir klima bakıyorum. Klima dan anlamadigim icin onerilerinizi bekliyorum.

Oturdugum binanin en ust katindayim.

Oda yaklasik 28m².

Günlük 12-16 saat civari çalışacak.

Butcem 4100-4200.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle6774

İlginiz için çok teşekkür ederim fakat etrafımda ne kadar insana sorsam daikin yada mitsubishi electrik diyorlar bunun sebebi nedir sizce ?

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Daikin ve M.Electric markaları bu sektörde nam salmış,herkesin de çoğunlukla bildiği markalar olduğu için akla geliyor. Mercedes ve BMW gibi. Herkesin iyi bildiği markalar olması sebebiyle çoğunlukla tavsiye ediliyor. Ancak fiyatları çok yüksek. Bütçeniz yetiyorsa Japon menşeili "firmalar" tercih edilmeli elbette. Günümüzde "Japon" kısmı marka için geçerli sadece. Bu markaların klimaları ekseriyetle Tayland'da üretiliyor.

Özellikle eskiye bakarsak,M.Electric ve Daikin çok kaliteli klimalar üretmekte. Akıllara kazınmayı da hak ediyor aslında. Günümüzde eksi kaliteleri kalmamış olsa da yine sektörün lider markalarından. Piyasadaki rekabet,her markanın stratejisini değiştiriyor malesef.

Daikin alacaksanız en aşağı Shira serisini almanızı tavsiye ederim.

Daha alt serileri Acson fabrikasında üretilip üzerine Daikin etiketi basılan cihazlar.

M.Electric'te ise AP serisi asgari olarak AP serisini tavsiye edebilirim. Soğutma ağırlıklı ise HJ serisi de iş görecektir.

Saygılarımla...

• Merhaba arkadaşlar , Soruma Cevap verirseniz çok sevinirim

Geçende yazmıştım 2 arkadaş cevap verdi 3 klima hakkında fakat bu 3 klimadan

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000Btu İnverter Klima

SİGMA SGM12INVDMR 12000 BTU İNVERTER A++

YENİ MİTSUBİSHİ SRK35 ZSP-S 12000BTU İNVERTER

mitsubishi ile baymak arasında 1000tl fark var . n11de taksit yaptıgımızda vade farklı alıyor gitti gidiyorda almıyor çok fazla benim kartıma . Sizce 1000 tl farka değer mi mitshubishi almak? ve hangi siteleri öneriyorsunuz.
  • quote:

Rica ederim hocam. Daikin ve M.Electric markaları bu sektörde nam salmış,herkesin de çoğunlukla bildiği markalar olduğu için akla geliyor. Mercedes ve BMW gibi. Herkesin iyi bildiği markalar olması sebebiyle çoğunlukla tavsiye ediliyor. Ancak fiyatları çok yüksek. Bütçeniz yetiyorsa Japon menşeili "firmalar" tercih edilmeli elbette. Günümüzde "Japon" kısmı marka için geçerli sadece. Bu markaların klimaları ekseriyetle Tayland'da üretiliyor.

Özellikle eskiye bakarsak,M.Electric ve Daikin çok kaliteli klimalar üretmekte. Akıllara kazınmayı da hak ediyor aslında. Günümüzde eksi kaliteleri kalmamış olsa da yine sektörün lider markalarından. Piyasadaki rekabet,her markanın stratejisini değiştiriyor malesef.

Daikin alacaksanız en aşağı Shira serisini almanızı tavsiye ederim.

Daha alt serileri Acson fabrikasında üretilip üzerine Daikin etiketi basılan cihazlar.

M.Electric'te ise AP serisi asgari olarak AP serisini tavsiye edebilirim. Soğutma ağırlıklı ise HJ serisi de iş görecektir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    tekrardan çok teşekkür ederim hocam.
    ARÇELİK PROSMART 12340 MODELİNİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. DAHA ÖNCEDEN KULLANAN ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ NELERDİR ?

• quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle6774

tekrardan çok teşekkür ederim hocam.
    ARÇELİK PROSMART 12340 MODELİNİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. DAHA ÖNCEDEN KULLANAN ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ NELERDİR ?

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Hayırlı uğurlu olsun dileklerimle.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yauselimm

Merhaba arkadaşlar , Soruma Cevap verirseniz çok sevinirim

Geçende yazmıştım 2 arkadaş cevap verdi 3 klima hakkında fakat bu 3 klimadan

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000Btu İnverter Klima

SİGMA SGM12INVDMR 12000 BTU İNVERTER A++

YENİ MİTSUBİSHİ SRK35 ZSP-S 12000BTU İNVERTER

mitsubishi ile baymak arasında 1000tl fark var . n11de taksit yaptıgımızda vade farklı alıyor gitti gidiyorda almıyor çok fazla benim kartıma . Sizce 1000 tl farka değer mi mitshubishi almak? ve hangi siteleri öneriyorsunuz.
    Merhabalar. Bütçenizi zorlamıyorsa 1000tl farka değer. Daha memnun kalacağınız bir cihazdır. Site olarak ise yine n11 ve gg'yi tavsiye edebilirim ben de.

Saygılarımla...
  • 3 yil sonra bu konudayim yine
    3 yil once daikin tegora srisi bir klima akmistim 3 yildir her kis araliksiz calisiyor gayet guzel isiniyoruz
    Bu sene bebek oldu evde dogalgaz var ama bebek uzerini aciyir oncelikle aklima mobil klima almak geldi ama isitma konusunda nasillar bilmiyorum eger olmazsa
    Sonrasinda baymak dusunuyorum zaten cocuk odasi olacagi icin ikinci el bile olabilir ama mobil klimalar isitma ve gurultu konusunda nasillar

• gördüğüm kadarıyla internetten klima alıyorsunuz. bende internet alışverişini sıkça yapıyorum gelen kargolara kırık mı ezik mi bakıp öyle telim alıyorum ama klima gibi büyük detaylı bir araç riskli değil mi?açıp kurcalamak çok zor açsanız bile dışarıdan normal görünmesi herşeyin normal olduğu anlamına gelmez ki?
    klima5505 den de bilgi aldım kendsini teşkkür ederim.. bulunduğum yerde MEelctric, daikin, midea markalarını satan bir bayii bana Diamond electirc arakawa modelini satmak istedi. deyim yerindeyse sadece bu model üzerinde durdu. açık söylemek gerekirse cihazın iç ünitesi, kumandası çok güzel gerçekten işçlilk çok güzel ve malzemesi kaliteli ve de sağlam. iç üniteyi çokk rahat çıkarıp temizleyebiliyoprsunuz içindeki bakır borular görünüyor ve taş gibi.iç ünitenin işçiliğide çok güzel özenli görünüyor. cihazı orada çalıştırdılar çok iyi ısıtıyor yanında durunca gerçekten etkileyici. dış ünitenin kendini temizleme fonksiyonu güzel çalışıyor.kısacası güzel makine. satıcıya sorduğumda net bir şekilde bana cihazın midea nın ürünü olduğunu söyliyemedi.hatta mitsubishi electiric ile ortak yada aynı gibi kelimelerle gizlemeye çalıştı..bu cihazı ""midea üretiyor ama firma 20 yıllık burada 7 tane servisi var "" diyemedi. sadece""20 yılık firma 7 servisi var 2 si resmi sertifikalı..burada bir çok yere klima veriyorz"" dedi hatta ben midea yı da almayı düşündüğümü belirterek midea battı " dedi.
    bu klima nın 12000 lik olanı için 4000 tl istedi.bu markayı kullanan deneyen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sunyy2003

3 yil sonra bu konudayim yine
    3 yil once daikin tegora srisi bir klima akmistim 3 yildir her kis araliksiz calisiyor gayet guzel isiniyoruz
    Bu sene bebek oldu evde dogalgaz var ama bebek uzerini aciyir oncelikle aklima mobil klima almak geldi ama isitma konusunda nasillar bilmiyorum eger olmazsa
    Sonrasinda baymak dusunuyorum zaten cocuk odasi olacagi icin ikinci el bile olabilir ama mobil klimalar isitma ve gurultu konusunda nasillar
    Merhabalar. Mobil klimadan kesinlikle ve kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim. Çoğu mobil klima rezistans ile ısıtma yapar. Isı pompası özelliğini kullanmaz. Kullananlar da zaten soğutmada olduğu gibi aşırı sesli ve vibrasyonludur. Müthiş derecede ısıtsa bile ki,mümkün değil. Ses konusunda aşırı rahatsız edecektir. Allah bağışlasın hocam,bebek de var ise mutlaka rahatsız eder uyutmayabilir. Ayrıyetten tek borulu mobil klima ise aynı zamanda iç ortamın havasını dışarı taşıdığı için odada vakum etkisi oluşturacaktır. Yani odayı belirli sürelerde havalandırmanız gerekecektir. Çift borulu ise 2 tane boru dış ortama salınacak vs vs. derken duvar tipi split bir klima çok daha iyi bir tercihtir. Baymak klimayı tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

gördüğüm kadarıyla internetten klima alıyorsunuz. bende internet alışverişini sıkça yapıyorum gelen kargolara kırık mı ezik mi bakıp öyle telim alıyorum ama klima gibi büyük detaylı bir araç riskli değil mi?açıp kurcalamak çok zor açsanız bile dışarıdan normal görünmesi herşeyin normal olduğu anlamına gelmez ki?
    klima5505 den de bilgi aldım kendsini teşkkür ederim.. bulunduğum yerde MEelctric, daikin, midea markalarını satan bir bayii bana Diamond electirc arakawa modelini satmak istedi. deyim yerindeyse sadece bu model üzerinde durdu. açık söylemek gerekirse cihazın iç ünitesi, kumandası çok güzel gerçekten işçlilk çok güzel ve malzemesi kaliteli ve de sağlam. iç üniteyi çokk rahat çıkarıp temizleyebiliyoprsunuz içindeki bakır borular görünüyor ve taş gibi.iç ünitenin işçiliğide çok güzel özenli görünüyor. cihazı orada çalıştırdılar çok iyi ısıtıyor yanında durunca gerçekten etkileyici. dış ünitenin kendini temizleme fonksiyonu güzel çalışıyor.kısacası güzel makine. satıcıya sorduğumda net bir şekilde bana cihazın midea nın ürünü olduğunu söyliyemedi.hatta mitsubishi electiric ile ortak yada aynı gibi kelimelerle gizlemeye çalıştı..bu cihazı ""midea üretiyor ama firma 20 yıllık burada 7 tane servisi var "" diyemedi. sadece""20 yılık firma 7 servisi var 2 si resmi sertifikalı..burada bir çok yere klima veriyorz"" dedi hatta ben midea yı da almayı düşündüğümü belirterek midea battı " dedi.
    bu klima nın 12000 lik olanı için 4000 tl istedi.bu markayı kullanan deneyen var mı?
    Rica ederim Hocam. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• Selamlar yeniden bir sual sormak durumunda kaldım. Bütün beyaz eşyaları Bosch aldığım için Bosch'un bir modeli ve görece daha uygun fiyatlı iki model arasında kaldım.

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000
    DemirDöküm A5 A++ 12000 BTU
    Bosch B1ZMI12604 12000 BTU A++

Şimdiden çok teşekkür ederim değerli yorumlar için..
  • Merhabalar. İzmirde güney cepheli, orta yalıtımlı bir daire ve 16 metrekare odası için ısıtma amaçlı f/p oranı yüksek klima tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Rica ederim Hocam. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    ABİ MERHABA.DAHA ÖNCE SİZDEN TAVSİYE ALARAK ALORKO MARKA KLİMA ALDIK ÇOKDA MEMNUNUZ.ŞİMDİ ANAMURDA KULLANMAK ÜZERE SADECE TATİLLERDE YILDA MAKSİMUM 1-.1 BUÇUK YADA EN FAZLA PARÇA PARÇA 2 AY KULLANACAĞIMIZ BİR KLİMA ALMAK İSTİYORUZÇKLİMAYI 3,20 METREYE 4,20 OLAN SALONA KURACAZ AMA EV TOPLAMDA 90 METRE KARE.BİZE NASIL BİR KLİMA TAVSİYE EDERSİNİZ SOĞUTMA AMAÇLI KULLANACAZ..SALON İÇİN ALACAZ AMA DİĞER ODALARA DA FAYDASI OLMASI İÇİNDE KULLANMAK MANTIKLI OLURMU?DURUM BUNDAN İBARET HOCAM TAVSİYELERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TŞK EDERİM.HÜRMETLER.

• Antalya da 100 m2 lik dairem de 8 yıl önce aldığım Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 050M 20500 BTU Inverter klima var. Yaz boyu kurulu olduğu 25 m2 lik salon yeterince soğuk olmak koşulu ile diğer odalar da hafif serinlik verebiliyor. ev de terlemiyorsunuz, aslın da çok daha sağlıklı bir ortam oluyor. Bunun bir büyük modeli daha iyi olabilir. Bu arada ev güney batı cepheli, gün boyu güneş alıyor. Klima ayarını 26 derecenin altına düşürmüyorum, sıcaklık 45 de olsa, 30 da olsa 26 derece de sabit ayarlı. Yalnız ev de ki odalar kare için de toplanmış, her oda kapısı salona bakıyor, bu da bir etken olabilir.
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Hem ısıtma hem soğutma için Baymak nasıldır? Baymak ile Demirdöküm arasında kaldım.
    Baymak daha sessiz gözüküyor ve filtreleme sistemi Demirdöküme göre iyi gözüküyor.

Baymak Filtreleme:
    Ionizer
    Gümüş İyon
    Aktif Karbon Filtre

Demir Döküm Filtreleme:
    Hava Filtresi
  • geçen yaz 12000 btu beko 31225 aldım odada takılı ekim ayında salona 18000 btu lg dual eco aldım, haliyle en çok lg kullanılıyor neredeyse hiç kapatmıyor gibiyiz arada sırada nadiren kapatıyoruz, iki klimanın da ısıtması güzel, lg de diğer kullanıcıların şikayet ettiği yanık kokusu gibi bir sorun asla yok, elektrik faturalarından yana da şikayetim yok,

gelelim asıl şikayetlere lg'de yaklaşık 1,5 ay önce başlayan düşük fan hızında 6 ve 5 in altında çalıştırınca iç ünitede takırdı sesi gelmekte tahminimce fanın takıldığı yuvalardan veyahut iç ünitenin plastik aksamının yapısından kaynaklanmakta bu gürültü, beko'da ise 2 ay önce flap salınımında tık tık diye hafif bir ses gelmeye başladı,bunlar çok ciddi bir şikayetler olmasa da klima almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem daikin,mitsubishi,toshiba,panasonic almaya gücünüz yetmiyorsa, en azından gidin alarko,uğur,bosch,demirdöküm gibi markalardan klima alın arçeliğin üretimine bulaştığı marka ve ürünleri tavsiye etmiyorum.

• palio1.6 P kullanıcısına yanıt
    Klima şart değilse, 2000 watt Nobo tavsiye ederim. Sessiz çalışır.
  • Ne kadar ekmek o kadar köfte maalesef. Giriş ve orta segment ürünlerde ince detaylara plastik kalitesine önem vermiyorlar.

• celalsungur kullanıcısına yanıt
    12 metrekare civarı olan odamı radyatörün 1. Kademesi 800 watt ile ısıtıyorum. Elektrikli ısıtıcılar arasında en iyi ve tasarruflusu bence elektrikli radyatör.

• 
Sayfa: önceki 19281929193019311932
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.