Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1881. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18791880188118821883
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klima5505

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana Hocam. Şimdiden hayırlı olsun. Izlenimlerinizi belirtirseniz şahsım adına çok sevinirim.

Saygılarımla...
    hocam lg dual plus var buna iyonizer mekanızması sonradan takılabılır mı? İyonızersız bir klima bu . Ucuz baymakta bile iyonızer var buna koymamaışlar :D
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Opsiyonel özellik olarak koymamış ise mümkün değil hocam. Ayrıyetten ionizer göründüğü gibi iyi bir özelllik değildir aksine zararı vardır.

Saygılarımla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    sende dual plus var bende beko. iyonizer bekoda var lgde olmaması çok ilginç. iyice baktın mı belki başka isimde vardır.
  • quote:

Opsiyonel özellik olarak koymamış ise mümkün değil hocam. Ayrıyetten ionizer göründüğü gibi iyi bir özelllik değildir aksine zararı vardır.

Saygılarımla...
    zararı varsa neden satılsın ama hocam? İyonızerlı modele 1500 tl fark ıstıyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shifisitert -- 8 Ağustos 2018; 16:13:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

sende dual plus var bende beko. iyonizer bekoda var lgde olmaması çok ilginç. iyice baktın mı belki başka isimde vardır.
    sadece en pahalı modellere koymuslar onlarda 4 bın tlden baslıyor . Bekoya koyup lg lerde koymmamasına anlam veremedim bende
    https://forum.donanimhaber.com/klima-vs-cihazlarda-ionizerlerin-zararlari-hakkinda-onemli-tespitler--75106257#mess_75129883

Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim Hocam. Hepsi pazarlama taktiği. Mitsubishi'de vb. İonizer hiç görmedim. Bu tıpkı çevre dostu diye lanse edilen ama çevre dostu olmayan ve ona rağmen kullanılan R410A gibi.

Saygılarımla...

• 9.000 Btu için hala klima konusunda karar veremedim. F/P oranı yüksek, kaliteli birşey arıyorum, bu fiyat skalasında kafama yatan cihazlar olarak bunları buldum. Sizce hangisini almalıyım? Farklı önerileriniz var mıdır?

Not: Yatak odasında kullanılacak.

1) Samsung AR9400 Windfree AR09NSJXCWK A++ -- 2.900 TL ** 3 Yıl cihaz + 10 yıl motor garanti

https://shop.samsung.com/tr/ar09nsjxcwksk-9000-btu-wind-free-ruzgarsiz-serinlik-teknolojisine-sahip-duvar-tipi-klima

2) Beko 31845 Pro Smart Wifi A++ (R32) -- 2.600 TL ** 3 Yıl cihaz + 10 yıl motor garanti // +4 yıl ek garanti imkanı.

https://www.beko.com.tr/split-klima-31845-prosmart-klima.html

3) Vestel PLAZMA INVERTER 9 Wifi A+++ -- 3.100 TL ** 3 yıl cihaz + 7 yıl motor garanti // +4 yıl ek garanti imkanı. // 9.1 SEER değeri.

https://www.vestel.com.tr/vestel-plazma-inverter-9-a+++-wifi--klima

4) Panasonic KIT-E9-QKE Etherea Econavi 9000 BTU A++ -- 3.200 TL ** 2 yıl cihaz + 5 yıl motor garanti

https://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-ETHEREA-KIT-E9-QKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-68.html?ref=akakce&v=1.10.5

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam peki R32 gerçekten çevre dostu mu? Bunun ölçütü var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    31845 değil 30945 o

Beko güzel alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

31845 değil 30945 o

Beko güzel alın.
    Evet yanlış link ve isim yazmışım. 30945 olucak.

Benimde aklımdan geçen o modeldi.

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Distribütör ve servis sorunu yaşamayacaksanız,bölgenizde servisi vb. yaygın ise Panasonic Etherea modelini tavsiye ederim.

• hector81 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Hocam. R32,sera etkisi (yapay iklim) çok az olan bir akışkandır. R410A ise sera etkisi yüksektir. Burada önemli olan ölçüt,atmosfere karışması halinde oluşturduğu sera etkisi değeridir. R32 de bu az değerlere sahiptir.

Saygılarımla...

• Şu anda Arçelik web üzerinde çok güzel bir indirim var. Sitede gezerken bir şey farkettim bilmiyorum daha önce paylaşıldı mı. Arçelik ekolojik klima aynı isimle iki farklı model aslında sonunda 20 olan r410 gaz var fiyatı daha uygun. Sonunda 25 olan model r32 gaz var Max soğutma ve ısıtma BTU daha yüksek ve verimliliği de daha yüksek.

12325 ekolojik r32

12320 ekolojik r410

Arçelikten fiyat alırken de buna dikkat etmek gerekir.

https://www.arcelik.com.tr/urun-karsilastirma.html/8866291100/8860561100

• 18000lik klima almam gerekiyor. Okuduklarımdan Gree lomo veya amber serisi klimalar uygun gibi gelmişti. Bir yer hitachi marka R32 gazlı modeli var, yeni tip, ona da bak dedi. Bulamadım. R410 da olur, hangisi daha iyi olur bilemediğim için:)
    Uzun ömür, sorunsuz verimli kullanım açısından siz ne tavsiye edersiniz?
    Bu fiyat bandında farklı tavsiyelere de açığım.
    (ilçede lg, demirdöküm servisleri yok. 5o km mesafedeki şehirde var)
  • lomo size uygunsa alıp geçin başka düşünmeyin.
  • quote:

https://forum.donanimhaber.com/klima-vs-cihazlarda-ionizerlerin-zararlari-hakkinda-onemli-tespitler--75106257#mess_75129883

Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim Hocam. Hepsi pazarlama taktiği. Mitsubishi'de vb. İonizer hiç görmedim. Bu tıpkı çevre dostu diye lanse edilen ama çevre dostu olmayan ve ona rağmen kullanılan R410A gibi.

Saygılarımla...
    nasıl hocam mıtsubishiler hep iyonizerli

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/mitsubishi-srk35zmp-s-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-367746026?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249527*22324001967*58375853367*%7btype%7d*367746026*pla-375618680381&gclid=EAIaIQobChMIgOTLscLf3AIVqLftCh1oKwe5EAQYAyABEgKxbfD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0#product-catalog

O konuda ozondan bahsedilmiş ama öyle sağlığa zarar verecek ozon üretecek olsa zaten ab standartlarına uymaz ve üretilmezler diye düşünüyorum yani o konu pek bilime dayalı değil malesef. Lg de iyonızer yok ama iyonizerli modeli 1500 tl fark koymuş mesela birsuru reklamını da yapmış. Bu klimalarda iyonızer sağlığa zarar verecek olsa tüm dünyada yasaklanır diye düşünüyorum

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Yanlış bir bilgiyi düzeltmeliyim. Toshiba multisplit klimalarda R32 gazı henüz yok. Satın alırken internet sitesinden satın aldım ve detay kılavuza bakmadım. Ana sayfasında R32 yazmakta idi. Ama bugün kuruluma geldi arkadaşlar ve sorduğumda gazın R410A gazı olduğunu söylediler.

Bilginize. Yanlış yönlendirmiş olmayayım. :)

M.electricten bahsettim Hocam yok demedim görmedim M.e'de

• kutri K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Hocam. Ben Daikin'den başka markada görmemiştim. R32 malum yanıcı olduğu için büyük sistemlere adapte etmeleri,riski vb. derken biraz zaman alacak gibi görünüyor.
    Teşekkür ederim bilgilendirme için

• İzmir Mavi kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Lomo ile amber serisinin teknik özellikleri aynı. Amber serisinin görünüm olarak farkı mevcut. Hitachi ise ısıtmadaki performansı ile ünlüdür. Ancak diğer markalar gibi yaygın değil. Hitachi,Sharp,Panasonic iyi bilinen ancak kullanıcı sayısı nispeten az olan ürünlerdir. R32 daha yeni,herhangi bir kaçak vb. durumunda daha az işçilik gerektiren bir akışkandır(karışım gazlarda kaçak olması halinde gaz tamamen boşaltılıp yeniden gaz basılır. R32 karışım değildir.) Bu tür avantajları mevcut.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 18791880188118821883
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.