Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: noqem35, adamgibiadam, sinanadolu Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
39.247
Cevap
329
Favori
3.175.910
Tıklama
Giriş
      4292 Mesaj
      13 Mart 2017 22:29:03
      quote:

Orijinalden alıntı: emin616 Arkadaşlar yeni ev düzüyorum ve oturma odasına klima almak istiyorum. Yaklaşık 20m2 alanım var, oda güney-batı yönüne bakıyor. Yaz aylarında sadece serinlemek için klima düşünüyorum. Bütçem 2500 TL. Sabah 8 ile aksam 18 arası evde kimse olmacak. Yani akşamdan akşama çalıştıracağım. Aşağıdaki linkte 6 tane klima seçtim bunlardan hangini tercih etmeliyim? Kriterlerim az tüketimi olacak ve soğutmasıda iyi olacak.

1-LG Sirius Deluxe Inverter AS-W126J1R0

2-Midea Mission MSMBBU-12

3-Arçelik 12330 AA

4-Baymak Elegant Plus 12

5-Vestel Plazma Inverter 12

6-Demirdöküm A4 12

http://www.epey.com/klima/karsilastir/47189-48501-48892-50111-50463-58827/lg-sirius-deluxe-inverter-as-w126j1r0_vestel-plazma-inverter-12_midea-mission-msmbbu-12_demirdokum-a4-12_baymak-elegant-plus-12_arcelik-12330-aa/
      quote:

Orijinalden alıntı: emin616

Arkadaşlar yeni ev düzüyorum ve oturma odasına klima almak istiyorum. Yaklaşık 20m2 alanım var, oda güney-batı yönüne bakıyor. Yaz aylarında sadece serinlemek için klima düşünüyorum. Bütçem 2500 TL. Sabah 8 ile aksam 18 arası evde kimse olmacak. Yani akşamdan akşama çalıştıracağım. Aşağıdaki linkte 6 tane klima seçtim bunlardan hangini tercih etmeliyim? Kriterlerim az tüketimi olacak ve soğutmasıda iyi olacak.

1-LG Sirius Deluxe Inverter AS-W126J1R0

2-Midea Mission MSMBBU-12

3-Arçelik 12330 AA

4-Baymak Elegant Plus 12

5-Vestel Plazma Inverter 12

6-Demirdöküm A4 12

http://www.epey.com/klima/karsilastir/47189-48501-48892-50111-50463-58827/lg-sirius-deluxe-inverter-as-w126j1r0_vestel-plazma-inverter-12_midea-mission-msmbbu-12_demirdokum-a4-12_baymak-elegant-plus-12_arcelik-12330-aa/

Hangisine karar verdin hocam?

LG sanki içlerinde en iyisi gibi duruyor.

Arçelik dşünüyordum servis yakınlığından dolayı ama LG'de aklımı çeldi.

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      13 Mart 2017 23:24:07

Selamlar hocam. Uzun bir yoldan geldim. Musade edersen sabah sakin kafa inceleyerek cevap yazayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      nerwo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Mart 2017 00:11:14
      slm. arkadaşlar 4000 tl ye kadar 24 btu luk inverter klima tavsiyesi istiyorum bakır borulu. doğrusu tam aradığım klimayı buldum derken, lG Sirius Deluxe Inverter V 24K BTU ne yazıkki satıcı bu klimada aliminyum boru kullanıldığını söyledi 3900-4000 fiyatı ve özellikleri çokii doğrusu.
      FUJIPLUS AKIRA FP-24 3800 tlye medimark da heps. da da 3700 tl ye bu ürün satılmakta yanlız üründe kullanılan bil. arasında bakır gibi bir bilgi yok ( işin kötüsü hiç bir site yazmıyor ) ne yazıkki bu siteler de soru cevap gibi bir şey de yok. bilgisi olan biri bilgi verirse sevinirim.
      LG AS-W2462EA1 MEGA İNVERTER V 24K BTU KLİMA (A++) bu klimada suan vatandahttp://urun.n11.com/klima/midea-modernstar-elegance-msew-24-24000-btu-inverter-duvar-tipi-P167031380http://urun.n11.com/klima/arcelik-24330-aa-inverter-duvar-tipi-klima-P150606139http://urun.n11.com/klima/gree-gwh24kg-24000btu-inverter-duvar-tipi-klima-P167031075

dediğim özelliklerde ve 4000 tl ye kadar kalitelli klima 3400 e düşmüş kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfen.

tavsiyelerinizi bekliyorum, çok şükür bu bölümde uzman çok. şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batar -- 14 Mart 2017; 1:5:14 >

Yıkılmadık yıkılmayacagız özgür KARTAL

acer dizüstü almaz olaydım , kad. viking servisine vermez olaydım.

• Binbaşı
      1068 Mesaj
      14 Mart 2017 00:42:37

LG takibe aldım az düşmesini bekliyorum. Arasıra gittigidiyor ya da n11 kuponlarla indirim yapıyor. Onu yakalarsam LG alacağım. Tüketim ve diğer değerleri çok yüksek. Klima karşılaştırma yaptığımda ME dikin gibi modellerle aynı sırada olduğunu gördüm. Gönül istersi yüksek kaliteli klima almak ama dolar kuru belli. O yüzden orta segment klimalara yönelmek gerek.

Lg İlk serileri normal boruluymuş. Smart inverter olanları almak mantıklıymış. Genel yorumlar hep olumlu sadece servis işk kurulumda sigorta ve elektrik tesisatına para alıyormuş. O konuda şikayetler ağırlıklı. Klima arızası ile ilgili şikayet hiç okumadım. Sanırım LG bu sefer güZel klima yapmış.

|
      |
      Regionella kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Iphone 6S Plus 64GB Rose Gold

İphone 7 PLUS 128 GB Black

Ipad PRO 9.7

Sony KDL-55W805C

DELUXE POWER İNVERTER MSZ-SF35VE Klima

Midea Mission MSMBBU12 Klima

Bosch Condense 2500W Kombi
    • Yüzbaşı
      529 Mesaj
      14 Mart 2017 01:08:29

Sizin söylediğiniz eski seri. Yeni seriler yani "smart inverter" olanlar bakır borulu. İç ve dış ünitede de sağ altta yazıyor zaten smart inverter diye. İnternette satılanların çoğu eski seri. Yalnız 24'lük yeni seri var mı emin değilim, 12'lik gördüm sadece. Kusura bakmayın pek yardımcı olamadım:/ Çevrenizde LG'nin bayisi varsa orayla irtibat kurup cihazın üzerinde smart inverter yazısını görmeden satın almayın.
      |
      |
      batar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Mart 2017 13:22:09

estağfurullah ne müsaadesi

siz yeter ki değerli vaktinizi ayırıp bana bir yol gösterin ben beklerim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerwo -- 14 Mart 2017; 13:23:12 >
      |
      |
      Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Mart 2017 15:55:15
      quote:

Orijinalden alıntı: nerwo estağfurullah ne müsaadesi

siz yeter ki değerli vaktinizi ayırıp bana bir yol gösterin ben beklerim :) Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: nerwo

Hocam Selamlar;

Öncelikle anlayışınız için teşekkür ediyorum, yol yorgunuydum inan hiç yazacak enerjim yoktu o an

Şimdi genel durum itibariyle önce artılarımızı eksilerimizi ve elimizdekileri ortaya dökelim

1- Evin dış cephe yalıtımı ve pvc ısıcam durumları kesinlikle olumlu

2- Sadece soğutma olması büyük avantaj zira soğutma işi kolaydır

3- Montaj noktasında tavsiyeme uyma imkanınız olursa alan hakimiyeti açısından avantaj

Eksilerimize gelince

1- En önemli faktör olan güneş sürekli evinizde

2- Ne kadar iyi izolasyon olursa olsun direkt güneş ışığı dezavantaj

3- Deniz etkisi ve yüksek nem oranı dezavantaj ki nemin acil tahliyesi soğutma için elzemdir

4- Ortamın açık mutfak olması dolayısı ile aspire etkisi ile ocak faktörü dezavantaj (Soğutma olduğu için)

Elimizde ne var? Ne olmalı?

Öncelikle alan hesbaına göre ve standart tavan yapısı doğrultusunda 36.65 i yuvarlayarak 37m2 diyorum

37 / 2.2 x 1000 = 16818BTU klima ihtiyacınız var ki bu doğrultuda elbette tespitiniz doğru yani 18.000BTU klima alacaksınız.

Genel durum itibari ile her ne kadar BTU anlamında 18000BTU klima yeterli olacak olsa da, ekonomi de düşünmemiz gerektiğinden, aynı zamanda performans da önemli olduğundan dolayı evin içerisine güneş ışığı girmesini ne kadar engeller, mümkünü var ise Cam bölümle ile güneş ışığı arasına bir etken (Panjur gibi) oluşturabilirseniz size muhtemelen 1 senede panjur parasını çıkartacak enerji tasarrufu sağlayacaktır. Binadaki dış cephe izolasyonu duvarlarımızı koruyacak olsa da, evlerimizdeki perde yapılarında maalesef güneş ışığı evin içine kadar girmiş oluyor ve ISI üretiyor. bu nedenle pencerenin dışında iken bunu kesmemiz gerekiyor.

Bunların dışında alanınız ile ilgili ufak bir sorun var.

Eğer mevcut noktaya montaj yaparsanız hava akışınız şu şekilde olacaktır.

Bu montaj şekli ile ALAN hakimiyetinizi kaybeder, yeşil çizgilerin dışında kalan alana soğuk havanın sirayet etmesini beklemek zorunda kalırsınız zira o alan menzilimiz ve hakimiyetimiz dışında kalıyor.

Bunun yerine eğer estetik bir çalışma ile (kendi evimde yapmıştım Kuşadasında) klimanızı köşeli monte ettirirseniz ortaya bu sonuç çıkacaktır.

Çok dikkat edilmeyen montaj noktaları nedeniyle her ay gereksiz onlarca TL elektrik parası ödendiğini biliyor musunuz?

Diyerek konuyu bağlıyorum

Görüşmek üzere

• Yüzbaşı
      341 Mesaj
      14 Mart 2017 17:47:04
      arkadaşlar selamlar ..

geçen sene ağustos ayında evlendim klimaya sıra gelmemişti (maddi açıdan) önümüzün yaz olması nedeniyle hem salon+mutfağa hemde yatak odasına klima ihtiyacım var .. salon ve mutfağım bir yani toplamda 40 metre kare diyebilirim, yatak odası küçük sanırım oraya küçük bişeyler iş görür ..

önceki sayfaları okuyamadım kusuruma bakmayın, klimalarla ilgilide hiç bir fikrim yok sadece arkadaşım mitsubişhi iyi ben onu kullanıyorum dediği için bugün bulunduğum ilçedeki şubesine gittim 16btu luk bir model gösterdi sanırım 2016 modeldi ve 3700 lira dedi..

soğutma için kullanmayı düşünüyorum ama zamanın ne getireceğini bilmediğim için ilerde olursa belki ısıtma içinde kullanabilirim..almışken kaliteli birşey olsun güçlü olsun uzun seneler kullanacağım birşeyler olsun istiyorum ..

iki klima için 7000 liraya kadar çıkabilirim, şimdi siz değerli ve işini bilen arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum ..yardımcı olursanız çok sevinirim ..

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      14 Mart 2017 18:03:51

Selamlar hocam;

BTU tespiti yapılmış, marka konusunda da bahsettiğiniz markanın üzerine marka yok. Bu durumda aslında sorunu zaten çözmnüşsün

Bütçe elverişli ise üzerine yapacak yorum yok. Hayırlı olsun demek düşer bizlere

Yine de naçizane tavsiyem, 40m2 alan için 16.000BTU klima konusunda, markaı Mitsh dahi olsa bir düşünmek lazım derim zira 40 / 2.2 x 1000 = 18181 BTU ihtiyacınız var. Açık mutfak demek aspire etkisi ve yemek yaparken ısı yayacak olan ocak demektir, bunların da etkisi ile 19000BTU ihtiyaç doğar. Hani marka kalitesinden dolayı 19000 yerine 18000 sorun olmaz diyebilecek olsak da, 19000 ihtiyaç olan bir alana 16000 benim şüpheli bakmama neden oldu.

Isıtma konusunda ''Kesin kullanmam'' diyebilecek olsanız ''bu paraları vermeye gerek varmı?'' diye de düşünürüm (Şahsi tarzımdır, fikriniz yanlış demiyorum) 7000TL ye ben bütün eve klima taktırırım
      |
      |
      unusual_pscho kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      73 Mesaj
      14 Mart 2017 18:18:28

Kaliteli klima diyorsan en kalitelisi mitsubishi electrictir marka olarak ama senin sorduğun mitsubishi değil,senin sorduğun mitsubishi heavy klimadır ki ben şahsım olarak o modeli kullanıyorum ama mitsubishi elektiricle tamamen ayrı firmalardır heavy nin yetkilisi Türkiye'de İklimsa en iyisini alayım diyorsan (mitsubishi electric) markasıdır şahsım olarak msz-sf deluxe power inverter modelini öneririm; ki genelde mitsubishi electric yaz dönemine girerken ülkemizde güzel kampanyalar yapıyor mayıs ayları gibi kampanya yapmasını beklerim yerinde olsam m.elektrik alacaksan fiyat/performans ürünü dersen Midea markasıdır bana göre, ucuz olsun uygun olsun işimi görsün servisi yaygın olsun yerli olsun dersen en kötü airfel al derim

|
      |
      14 Mart 2017 18:24:29

çok saolun arkadaşlar dediğim gibi bir bütçem var ve kaliteli birşey olsun istiyorum .. sorarken mitsubişhi heavy mi yoksa elektrik mi dikaat etmemiştim birdahakine ona dikkat ederim ..

vermiş olduğunuz bilgiler dahilinde me ve 18 btu luk bir ihtiyacım olduğuna kanaat getirdim ama satıcı 18 değilde senin 16 btu ya ihtiyacın var demişti onuda belirteyim ..

yorumlarınız doğrultusunda me 18 btu alacağım bunun herhangi bir modeli var mıdır yoksa me 18 btu direk işimi görür mü ?

birde yatak odam var arkadaşlar oaraya nasıl bişi bakmamı önerirsiniz ?

tekrardan çok teşekkürler ..
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado , Akdenizz07
      14 Mart 2017 18:38:45

En yukarıdaki en üst seviyesi bi altındaki bi alt modeli onun altındaki de biraz daha alt modeli ki Fiyat olarak benim favorim olan en alttaki seriler fiyatına göre yukarıdakilerden çok farkı yok bu 3 farklı seride alanları üzmez çok memnun eder

|
      |
      14 Mart 2017 18:41:59
      quote:

Orijinalden alıntı: Akdenizz07

En yukarıdaki en üst seviyesi bi altındaki bi alt modeli onun altındaki de biraz daha alt modeli ki Fiyat olarak benim favorim olan en alttaki seriler fiyatına göre yukarıdakilerden çok farkı yok bu 3 farklı seride alanları üzmez çok memnun eder Alıntıları Göster
      quote:

En yukarıdaki en üst seviyesi bi altındaki bi alt modeli onun altındaki de biraz daha alt modeli ki Fiyat olarak benim favorim olan en alttaki seriler fiyatına göre yukarıdakilerden çok farkı yok bu 3 farklı seride alanları üzmez çok memnun eder

hocam emeğine sağlık .. ne kadar bunların fiyatları biliyomusun acaba ?

• Çavuş
      73 Mesaj
      14 Mart 2017 18:55:41

Valla güncel fiyatları Hakkında hiçbir bilgim yok internetten bunların fiyatlarını öğrenme şansında yok internetten satışları yasak bayilere sorman gerekiyor bayilerden Fiyat al araba gibi bu klima :D bayilere soracaksın ama dünyanın en iyi klimaları olduğu için pahalıydı fiyatları hele son döviz kuruyla baya pahalanmıştır dediğim gibi 3 seride çok iyi makineler parana göre 3 üde memnun eder illa en yukarıdakini alayım diye zorlamana da gerek yok yani diğer 2 seride çok farklı değil yani elektirik sarfiyatı farkları var biraz kapasite/btu seçimine gelince İnternet'te klima hesaplama yazınca hesaplama yapabileceğin siteler var ayrıca mitsubishi elektrik ekipleri ücretsiz keşif hizmeti yapıyorlar işin uzamanına klimayı kullanacağın odayı göstermen daha sağlıklı olur onlar sana gerekli olan kapasiteyi söyleyeceklerdir dediğim gibi acelen yoksa her yaz başında Türkiye'de güzel kampanyalar yapıyor mitsubishi electric o zaman fiyatlar daha makul oluyor mayıs gibi oluyordu genelde bayileriyle bi görüş kısacası sana yok kampanya bu sene olmayacak falanda derlerse inanma bence her sene oluyor belli aralıkta

|
      |

• Yüzbaşı
      341 Mesaj
      14 Mart 2017 19:40:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Akdenizz07 Valla güncel fiyatları Hakkında hiçbir bilgim yok internetten bunların fiyatlarını öğrenme şansında yok internetten satışları yasak bayilere sorman gerekiyor bayilerden Fiyat al araba gibi bu klima :D bayilere soracaksın ama dünyanın en iyi klimaları olduğu için pahalıydı fiyatları hele son döviz kuruyla baya pahalanmıştır dediğim gibi 3 seride çok iyi makineler parana göre 3 üde memnun eder illa en yukarıdakini alayım diye zorlamana da gerek yok yani diğer 2 seride çok farklı değil yani elektirik sarfiyatı farkları var biraz kapasite/btu seçimine gelince İnternet'te klima hesaplama yazınca hesaplama yapabileceğin siteler var ayrıca mitsubishi elektrik ekipleri ücretsiz keşif hizmeti yapıyorlar işin uzamanına klimayı kullanacağın odayı göstermen daha sağlıklı olur onlar sana gerekli olan kapasiteyi söyleyeceklerdir dediğim gibi acelen yoksa her yaz başında Türkiye'de güzel kampanyalar yapıyor mitsubishi electric o zaman fiyatlar daha makul oluyor mayıs gibi oluyordu genelde bayileriyle bi görüş kısacası sana yok kampanya bu sene olmayacak falanda derlerse inanma bence her sene oluyor belli aralıkta Alıntıları Göster
      quote:

Valla güncel fiyatları Hakkında hiçbir bilgim yok internetten bunların fiyatlarını öğrenme şansında yok internetten satışları yasak bayilere sorman gerekiyor bayilerden Fiyat al araba gibi bu klima :D bayilere soracaksın ama dünyanın en iyi klimaları olduğu için pahalıydı fiyatları hele son döviz kuruyla baya pahalanmıştır dediğim gibi 3 seride çok iyi makineler parana göre 3 üde memnun eder illa en yukarıdakini alayım diye zorlamana da gerek yok yani diğer 2 seride çok farklı değil yani elektirik sarfiyatı farkları var biraz kapasite/btu seçimine gelince İnternet'te klima hesaplama yazınca hesaplama yapabileceğin siteler var ayrıca mitsubishi elektrik ekipleri ücretsiz keşif hizmeti yapıyorlar işin uzamanına klimayı kullanacağın odayı göstermen daha sağlıklı olur onlar sana gerekli olan kapasiteyi söyleyeceklerdir dediğim gibi acelen yoksa her yaz başında Türkiye'de güzel kampanyalar yapıyor mitsubishi electric o zaman fiyatlar daha makul oluyor mayıs gibi oluyordu genelde bayileriyle bi görüş kısacası sana yok kampanya bu sene olmayacak falanda derlerse inanma bence her sene oluyor belli aralıkta

eyvallah hocam eksik olma çok saolasın dediğin modellere bakacağım çok uçuk değilse alırım artık ..
      |
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      14 Mart 2017 23:31:26
      satıcıya mesaj attım kullanılan borular hakkında üründen bakır yada aliminyum boru çıkmıyor , servis geliyor takıyor dedi. şimdi servis her modele göre mi seçiyor yoksa kendi kafasına göremi seçiyor. ( bi standart varmı yokmu bilmediğim için soruyorum ) standar sa abi farkını vereyim bana bakır tak denilebiliyormu :)))) cehalet kötü bir şey gerçekden :) neyse yukarıda yazmıştım kimse cevap vermemiş ne yazıkki

LG AS-W246K1R0 24000BTU Sirius Deluxe İnverter V Klima

LG MEGA İNVERTER 24.000 BTU KLİMA

FujiPlus Akira FP-24 CHSA/KAI A++ 24000 Btu/h DC Inverter Klima

ne yazıkki bu moddeler arasında kaldım 24 lük ve 4000 tl civarında ne yazıkki bir üst marka olan daikin veya mits. gibi markaların fiyatları 6000 den başlıyor nerdeyse . yani fiyat performans ürünü arıyorum. şimdiden tşk. marka model vermekden çekinmeyin lütfen.( kullanılacak yer istanbul )
      |
      |

Yıkılmadık yıkılmayacagız özgür KARTAL

acer dizüstü almaz olaydım , kad. viking servisine vermez olaydım.
    • Yüzbaşı
      543 Mesaj
      14 Mart 2017 23:32:37
      Selamlar 26 m^2 için ısıtma amaçlı klima tavsiye edebilir misiniz? ev antalyada odanın ufak bir kısmı yalıtımsız (2 m^2 kadar). Ev 1 nci katta odanın ufak bir kısmının altı boş.Cephe olarak kuzey batı cepheli. Mantosu pvcsi falan var ama altı boş olan kısımdan dolayı odayı ısıtmak sorun olur mu?
      |
      |

İmam Süleyman Yakub <> Molla Mustafa Mansur

DH Programlama Kulübü

DH HP ProBook Kullanıcılar Kulübü

• Yarbay
      3648 Mesaj
      15 Mart 2017 08:32:24
      Sağlam bir kampanya denk gelecek unuduyla bekliyorum halen .

Havalar ısınıyor.

|
      |
      15 Mart 2017 11:51:38

quote:

Orijinalden alıntı: Ado
      quote:

Hocam Selamlar;

Öncelikle anlayışınız için teşekkür ediyorum, yol yorgunuydum inan hiç yazacak enerjim yoktu o an

Şimdi genel durum itibariyle önce artılarımızı eksilerimizi ve elimizdekileri ortaya dökelim

3- Montaj noktasında tavsiyeme uyma imkanınız olursa alan hakimiyeti açısından avantaj

Eksilerimize gelince

3- Deniz etkisi ve yüksek nem oranı dezavantaj ki nemin acil tahliyesi soğutma için elzemdir

4- Ortamın açık mutfak olması dolayısı ile aspire etkisi ile ocak faktörü dezavantaj (Soğutma olduğu için)

Öncelikle alan hesbaına göre ve standart tavan yapısı doğrultusunda 36.65 i yuvarlayarak 37m2 diyorum

37 / 2.2 x 1000 = 16818BTU klima ihtiyacınız var ki bu doğrultuda elbette tespitiniz doğru yani 18.000BTU klima alacaksınız.

Genel durum itibari ile her ne kadar BTU anlamında 18000BTU klima yeterli olacak olsa da, ekonomi de düşünmemiz gerektiğinden, aynı zamanda performans da önemli olduğundan dolayı evin içerisine güneş ışığı girmesini ne kadar engeller, mümkünü var ise Cam bölümle ile güneş ışığı arasına bir etken (Panjur gibi) oluşturabilirseniz size muhtemelen 1 senede panjur parasını çıkartacak enerji tasarrufu sağlayacaktır. Binadaki dış cephe izolasyonu duvarlarımızı koruyacak olsa da, evlerimizdeki perde yapılarında maalesef güneş ışığı evin içine kadar girmiş oluyor ve ISI üretiyor. bu nedenle pencerenin dışında iken bunu kesmemiz gerekiyor.

Bu montaj şekli ile ALAN hakimiyetinizi kaybeder, yeşil çizgilerin dışında kalan alana soğuk havanın sirayet etmesini beklemek zorunda kalırsınız zira o alan menzilimiz ve hakimiyetimiz dışında kalıyor.

Bunun yerine eğer estetik bir çalışma ile (kendi evimde yapmıştım Kuşadasında) klimanızı köşeli monte ettirirseniz ortaya bu sonuç çıkacaktır.

Çok dikkat edilmeyen montaj noktaları nedeniyle her ay gereksiz onlarca TL elektrik parası ödendiğini biliyor musunuz?

Görüşmek üzere Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: Ado

quote:

Hocam Selamlar;

Eksilerimize gelince

Görüşmek üzere

bilmem kaç senedir bu forumdayım

ben böyle cevap, böyle özen görmedim

çok teşekkür ederim!
      |
      |
      Bahsedilenler: Ado

• Emekli Yönetici
      9417 Mesaj
      15 Mart 2017 12:48:57

Rica ederim hocam, zaman sorunum nedeniyle çok detaya giremedim kusura bakmayınız.

Görüşmek üzere.
      |
      |
      nerwo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.