Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1645. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16431644164516461647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anladim, sagol cevap icin
  • Hocam bu konuda ciddiyseniz (yani traktör boyutundaysa) cross fan montaj esnasında kasılmış ve bir yere sürtüyor olabilir. yeni üründe rüzgar sesi dışında duyduğunuz hemen her ses fiziksel temas veya montaj hatası olarak temkin listemize eklenmelidir. Servis kontrolü istemiş miydiniz?
  • the-music kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam ne kusuru

Biz bu sohbetlerle önce birbirimizi anlayıp sonra da birlikte hareket etmeye başlayacağız zaman ile
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Ben oturma odasındaki Samsung aq12t ile kıyaslayınca ses fazla ama sıkıntı o değil hiç durmaması mesela bu Samsung eco modunada 2-3dk çalışıp 6-7 dk tamamen susuyor böyle bir özellik olmaması sıkıntı yarattı yatak odasından söktürüp salona taktırmayı düşünüyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iç ünitenin hiç durmaması sorun değil, zaten enerjiyi tüketen iç ünite değil, önemli olan dış ünitede devir değişikliği olup olmadığı aslında ama bunu gözlemleyebilme şansınız var mı bilmiyorum.

Diğer klima için hocam beni yanlış anlamayınız ama bu işin en kötü yanı zaten sistemin dur kalk yamasıdır, inverter klimaların biz bu yüzden aslında durmasını istemeyiz, minimal döngüye girsin, en alt frekansa geçsin, çok az enerji tüketsin ancak içerideki edinilmiş havayı kaybetmesin. ana amaç bu aslında. bana göre sizin samsungun yaklaşık 5 dakikada bir durması sorun gibi geliyor.
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    22 m2 yatak odası ve 6 m2 giyinme odası olan bölüm için herhalde sf35 uygun karar verdim btu olarak hocam siz ne düşünüyorsunuz ? 9000 lik can sıkabilirdi
    Şimdi sağlıklı olan ekonomik olan sistem ben tam olarak bilmiyorum benim anladığım işte duruyor sessiz falan ben aslında buna bakıyorum uyurken bu dur kalk sistemi daha rahatsız ediyor onu söyleyebilirim cevaplar için teşekkürler ben onu salona aliyim en iyisi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,
    Klima alacağım ama neye göre alacağım bilmiyorum, klima bir odayı soğutmak için mi kullanılır yoksa tüm evi mi?
    Salona takarsam diğer odalarda faydalanır mı?
    25 m2 oda için nasıl birşey lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 25 Haziran 2016; 19:50:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

iç ünitenin hiç durmaması sorun değil, zaten enerjiyi tüketen iç ünite değil, önemli olan dış ünitede devir değişikliği olup olmadığı aslında ama bunu gözlemleyebilme şansınız var mı bilmiyorum.

Diğer klima için hocam beni yanlış anlamayınız ama bu işin en kötü yanı zaten sistemin dur kalk yamasıdır, inverter klimaların biz bu yüzden aslında durmasını istemeyiz, minimal döngüye girsin, en alt frekansa geçsin, çok az enerji tüketsin ancak içerideki edinilmiş havayı kaybetmesin. ana amaç bu aslında. bana göre sizin samsungun yaklaşık 5 dakikada bir durması sorun gibi geliyor.

Hocam bizim klimada da aynı sorun sözkonusu...
    Klimayi 27 ye ayarlıyoruz,odayı bir alt sıcaklık olan 26 dereceye getirip termostat yapiyor.
    Hep bi şekilde..
    İnverter ama hep dur kalkla çalışmakta..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam iş yüzünden normal zamanlarda yazamıyorum, evdeyken de sıcaklarda bilgisayara gidip yazması zor geldiğinden zor anca arada telefonla baktıklarıma cevap yazabiliyorum, teşekküe ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: sykra

sf35 12000 btu karar verdim yatak odası için çünkü 9000 yetmiycek gibi duruyordu , 3500 tl de fiyat aldım klima işini bitirdim , bir tek mutfağa 9000 lik bi uğur smart plus alıcam ileride o kadar :)

hayırlı olsun kardeşim.pişman olmayacağınız bir karar vermişsiniz.zaten me kullanıcısısınız nasıl olduğunu biliyorsunuz.

Bugün gidip 25 m2 alana SF35 aldık.
    Bayi SF42 önermesine rağmen özellikle SF35 aldık sürekli kullanımda problem olacağıni sanmıyorum.
    Güneş sabah vurur akşam batana kadar.
    Evde yalıtım yok sıfır yalıtım.
    Montaj sonrası resim ve tüketim videolarını paylaşacağım.

• Hocam klimalar TEK ALAN mantığı ile çalışır, yani 1 klima ile tüm ev soğumaz.
    Detaylı bilgi için imzamdakikonuyu okuyabilirsiniz lakin sizin 25 m2 alan için
    25 / 2.2 x 1000 = 11363BTU ya ihtiyacınız var demektir ki bu aslında kaba bilgidir, gerçek bilgi için detaya ihtiyaç vardır.
  • hunter87 H kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı diyelim artık, yine de mümkün olduğunca görmek isteriz
  • Ben Samsung ile baymak arasında kalmıştım, Samsung un ar5500 modeli 500 lira pahalı olduğu için baymak aldım. Samsungun sessiz olduğunu biliyordum. Baymakta şüphelerim vardı. Bayağı araştırdım kullanma kılavuzlarinda ses olarak yakın değerler yazıyor. Şuan çok memnunum bence siz teknik servisi bir arayın
  • Klimanın çalışma mantığı tek odaya dayalıdır. Çoklu alanlarda konfor azalır ve enerji sarfiyatı artar. Evinizin durumu farklı alanları iklimlendirme için çok müsait değilse hiç girmemek daha mantıklı. Beklentilerinize de bağlı bir durum bu tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter87 -- 25 Haziran 2016; 20:01:50 >
  • Serhat6363 kullanıcısına yanıt
    Olmaz hocam, inverterin çalışma mantığı, klima sürekli dur kalk yapıp her kalkışta demeraj akımı ASILMASIN üzerine kurulmuştur. on/off sistem klimaların enerjiyi asıl harcama şekilleri kalkış anında çektikleri yüksek akımdır, normalde hiç durmasa saatte 1.6kx harcayacak olan kompresör aynı zaman diliminde sürekli dur kalk yaparak 2.2 kW harcamaktadır. bu saatlik değer ise bunu bir de gün ve ay ile çarpın sonuç facia olur.
    İnverter klimalarda da kompresör elbette zaruri durumlarda durur lakin bunu da easy start özelliği ile şebekeye ASILMADAN yapacak sisteme sahip üretimler söz konusudur. kompresör 48hz olan en alt frekansa geçmeli ama, ayarlanan dereceye her ulaşıldığında kapanmamalıdır.
    Hocam Beko'nun bir klimasını aldım. Servisin çok sıkışık olduğunu, ancak bayramdan sonra montaj olabileceğini söylediler. Ancak 200 Tl karşılığında özel servise taktırabilirsiniz dediler, biz sizi yönlendiririz dediler. Garanti işini sorduğumda sıkıntı yaratmayacağını söylediler. Böyle bir özel servis olayı mümkün mü? Özel servis garanti başlatabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Olmaz hocam, inverterin çalışma mantığı, klima sürekli dur kalk yapıp her kalkışta demeraj akımı ASILMASIN üzerine kurulmuştur. on/off sistem klimaların enerjiyi asıl harcama şekilleri kalkış anında çektikleri yüksek akımdır, normalde hiç durmasa saatte 1.6kx harcayacak olan kompresör aynı zaman diliminde sürekli dur kalk yaparak 2.2 kW harcamaktadır. bu saatlik değer ise bunu bir de gün ve ay ile çarpın sonuç facia olur.
    İnverter klimalarda da kompresör elbette zaruri durumlarda durur lakin bunu da easy start özelliği ile şebekeye ASILMADAN yapacak sisteme sahip üretimler söz konusudur. kompresör 48hz olan en alt frekansa geçmeli ama, ayarlanan dereceye her ulaşıldığında kapanmamalıdır.

Hocam maalesef öyle ..
    Oda 19 m2 ..12000 BTU aldık.
    Set edilen değerin bir alt sıcaklığına gelir gelmez klima duruyor 5 dakika sonra yine çalışıyor.
    Klima kumandadan 27 dereceye ayarlı.
    Odayı bir alt sıcaklığa getirip termostat yapiyor.
    Kumanda neye set edilmişse,bir alt sıcaklığa getirip dış ünite kompresörü kapatıyor.Star stop çalışıyor hep.
    Yüksek watt çekmesi çabası.
    Wattmere anlık 650-850 watt değişken.
    Dur kalk yaparak 27 dereceye ayarlı cihaz saatte 570-600 watt tüketim yapıyor hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 25 Haziran 2016; 21:00:27 >

• Serhat6363 kullanıcısına yanıt
    Aldığınız klimayı bilmiyorum ama cihazın minimum kapasitesi fazla geliyor demek ki fakat durumnuz geeçekten ilginç zira ben 13.5 m2 odada 12k klima kullanıyorum ve sezon geçişleri haricinde bahsettiğiniz durumu yaşamıyoruz izmir de.

• Bugün uzun araştırmalar sonrası n11 sitesinden midea blanc 18.000 btu olan modeli sipariş etdim. 3000 e 250 indirim kodu kullandım ve paraf kartla 9 taksitle aldım.ayrica parafin haftasını elektronikte puan kampanyasında 60 tl geldi.2550 tl ye malolmus oldu.suan kargoda haftaya montaj olucak muhtemelen.insallah memnun kalirim.arastirmaya devam eden arkadaşlara Allah kolaylık versin.
    Netden almak isteyenler n11 v.b siteleri mutlaka takip etsin.benim aldığım modelin liste fiyati 3000 tl uzeri idi.bence guzel fiyata geldi
    undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager_71 -- 25 Haziran 2016; 21:41:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 16431644164516461647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.