Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OK anlaştık,alınganlık söz konusu değil,ben burada bir sürü şey öğreniyorum zaten.

Vestel için aynen öyle düşünüyorum,artık malları belliki daha kalitesiz yerlerden alıyorlar,
    yani eski kalitede olmaığı kesin!

Bugün tekrar geldi servis ve diğer 2 klimayıda elden geçirdi,bana söylediği 4 ündede gaz
    fazlalığı olduğu idi!!gazları olması gereken seviyeye getirdi,bakalım ne olacak ama tabi
    sıcaklar geldiğinde ne olacak Allah bilir,zira ben "ümitsizim"!!!!!!

Ama acelem artık olmadığı içinde ilk etapta alacağım klimaları zamana yayarak satın alacağım.
    Selam
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

OK anlaştık,alınganlık söz konusu değil,ben burada bir sürü şey öğreniyorum zaten.

Vestel için aynen öyle düşünüyorum,artık malları belliki daha kalitesiz yerlerden alıyorlar,
    yani eski kalitede olmaığı kesin!

Bugün tekrar geldi servis ve diğer 2 klimayıda elden geçirdi,bana söylediği 4 ündede gaz
    fazlalığı olduğu idi!!gazları olması gereken seviyeye getirdi,bakalım ne olacak ama tabi
    sıcaklar geldiğinde ne olacak Allah bilir,zira ben "ümitsizim"!!!!!!

Ama acelem artık olmadığı içinde ilk etapta alacağım klimaları zamana yayarak satın alacağım.
    Selam

İyi akşamlar sayın albani bu forumda sizden çok şey öğrenecek almasını bilenler tabiiki,çin konusunda haklısınız çinde iyi malda var kötü malda,millet çin diyince bizim iş adamlarının gazı ile hah kötü diyorlar ama o kötü malları ülkemize bizzat getirenler bizim uyanık iş adamları,sizinde dediginiz gibi çinde her türlü ürün var siz yeterki kalite isteyin,

vestel konusundada haklısınız ilk klimaları dahalen taş gibi çalışır çünkü yerli montaj degil bizzat HAİER di ve harika klimalardı şimdikileri allah bilir ne olduklarını ama hiç bir şey oldukları kesinarçelik klima işini kıvıramayacagını anladı LG ile anlaştı vestelde bir an önce anlasa

• Bakın ÇİN işi bizde ne yaptı??
    Çoğu esnafı/ithalatçıyı/mümessili v.s üçkağıtçı-fetbaz yaptı!!!

Gidip en adi malları getirdiler,hem yerli Saniyiciyi vurdular,batırdılar!!hemde kaliteyi
    düşürdükleri için tüketici mağdur olmuştur!!!!!
    Ülkenin dövizleri heba olmuştur vede olmaya devam etmektedir(özellikle mevcut hükümetin
    bu konudaki, çapsız,basiretsiz tutumu yüzünden TÜRK sanayisi batma noktasına gelmiştir!!)

Elini sallasan "ithalatçıya" çarpıyor!!!!!!!!!!!!!
    Kimse üretmiyor memlekette gidip Çin den alıp satıyor!!!

Bakın en tipik örnek ise şudur;Türkiye nin yaptığı İhracatın içindeki ithal mal girdisi(ham,yarı-mamul ve
    mamul olmak üzere) tam %72 dir,varın siz anlayın bu memleketin halini!!!!!!!

Yani biz ihraç ettiğimiz malın ancak %28 ini TÜRK malı olarak üretiyoruz ve %72 si ise ithal girdili
    ürünlerdir!!!!!!

Türkiye aynı bir Vietnam/Malezya/Tayland/Filipinler (artık Çin gibi değildir!!) gibi "FASONCU" bir ülkedir!
    zaten ithal girdi oranlarına bakınca bunu anlarsınız,ama bu memleketin çok bilmiş bir bakanı var,Tüzmen
    efendi(bu,Saddama da adam gibi adam demişti,savaş öncesi!!!) habire cart-curt ediyor;Türkiye ihracatta
    $ 100 Milyar sınırını geçmiş;!!!ulen birde memleketin ithalat rakamına bak bakalım ne olmuş ve açık
    hangi rakamda!!!

Yani Çin işi bizi "ahlakende" bozmuştur!!!!!!!!!!

Selamlar

• Mitsubishi Electric MSZ-FA35VA (3412~14000) (3071~20480) 2,676 YTL de karar kıldım.
    Şimdi ne zaman alsam diye düşünüyorum 2,676 YTL ye 31 Ağustos a kadar 12 taksit yapıyorlar.
    Yoksa zaten yaz bitiyor , kışın fiyatı ucuzlar deyip (Bu kesinmi onuda bilmiyorum) hangi ayı beklemeliyim en iyi fiyata istediğim klimayı almak için ???

Forumdan çok şey öğrendim , şimdiden teşekkürler.
  • syn Albani dediklerinize aynen katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stoll -- 17 Ağustos 2007; 12:54:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sakkin

alarko diye bir marka yokki artık. onun sattıkları carrier-toshıba-flair. sadece bayiliğini yapıyor. Birde vestel dersen orda dur. Sana tavsiyem beşdakikanı ayır ver şikayetvar sitesine bi gir.
    quote:

Orjinalden alıntı: senson1c

Alarko ve Vestel kullandım ikiside güzel klimalar ama alarkonun yeri bir başka.
    arçelik klimalarada bi baksan iyi olur.

Flair ALARKO markasının modelidir ve Malezyada Alarko için üretiliyor. Toshiba ve Carrier ile eşit hisseli ortaklığı vardır. Bu iki markayı Türkiye'ye getiren ALARKO'dur. Bu arada Carrierlar da artık Toshiba fabrikasında üretilmektedir. İkisi de çok sessiz ve az elektrik harcayan klimalardır.
    Arçelik ise bir beyaz eşya markasıdır. Klimaları 5 yıl garantilidir. Ancak bir çok tanıdığım var, 7-8 ay içinde 3 kez fan motorunu değiştirmek zorunda kalan ve en sonunda birebir değiştiren. Üstelik çok sesli çalışıyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Şunu da eklemeliyim ki, mitsubishi almayı düşünen arkadaşlar İklimsalarda satılan mitsubishi heavy industry (ağır sanayi) dir. Mitsubishi electric ise 1. kalitedir, tavsiye ederim.

• Uzmanlara bir sorum olacak Benim 2 adet sharp klimam var biri AY XP10ce diğerini yeni aldım sharp 9 luk inverter modeli bunlardan şimdilik memnunum siz den ricam Şu SİGMA dene yeni modelin (markanın)ısı çalışma aralıkların bilen varmı? Nedeni yaşlı bir insana almayı düşünüyoruz (3 )kişi ortak bulunduğu oda 15-20 metrekare arası tavan ve tabanlar ahşap Kışın ısınmak içinde kullansın istiyoruz. Ben 3 senedir Sharp ile ısınıp -serinliyorum.Bulunduğu ortam rüzgar almıyor müstakil çatılı ev ancak kışın dış ısı eksi 2-3 olabiliyor bazen merak ettiğim BU SİGMA nın inverterlisini 10-12 000 btu arası alsak kışın ısıtırmı ve ustulura göre nasıl bir klimadır sizce forum da herkes bir şey söylemiş kafam karıştı çünkü !!!!!!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: telsiz09

Uzmanlara bir sorum olacak Benim 2 adet sharp klimam var biri AY XP10ce diğerini yeni aldım sharp 9 luk inverter modeli bunlardan şimdilik memnunum siz den ricam Şu SİGMA dene yeni modelin (markanın)ısı çalışma aralıkların bilen varmı? Nedeni yaşlı bir insana almayı düşünüyoruz (3 )kişi ortak bulunduğu oda 15-20 metrekare arası tavan ve tabanlar ahşap Kışın ısınmak içinde kullansın istiyoruz. Ben 3 senedir Sharp ile ısınıp -serinliyorum.Bulunduğu ortam rüzgar almıyor müstakil çatılı ev ancak kışın dış ısı eksi 2-3 olabiliyor bazen merak ettiğim BU SİGMA nın inverterlisini 10-12 000 btu arası alsak kışın ısıtırmı ve ustulura göre nasıl bir klimadır sizce forum da herkes bir şey söylemiş kafam karıştı çünkü !!!!!!!!

Sayın arkadaşım bu marka için acele etmeyin,şimdi bu klimayı iklimsaya sorsanız mükemmel,harika diyecekler ama neden sharp'tan ucuz,neden mitsubishiden ucuz denince mantıklı ne kadar yanıt verecekler merak ediyorum,biraz bekleyin yada ısınmak için kullanılacaksa sanyoya bakın o klimanın da fiyatları iyi düzeydeydi,aman diyim deneme tahtası olmayın.

Buyurun buradan inceleyin

http://www.iklimsa.com/sigma_sayfalar_sirali_a4.pdf

http://www.artassogutma.com/duyuru/show_news.php?subaction=showfull&id=1186151483&archive=&start_from=&ucat=&

buda sanyo

http://www.eltaklima.com/yetkili_bayi.php?iller=35
    http://www.eltaklima.com/split_klima.php?sanyo&duvar#inv

• Herzaman olduğu gibi para kazanmak için Sabancı (İklimsa), Koç (Arçelik,Beko, Demirdöküm, Lorna, Blue Line vd.) türkiyeyi yedielr bitirdiler hiçbiri düzgün üretim yapmıyor hazır alalım hazır satalım, zaten bayi kanalları mevcut. istedikleri markayı çıkarıp satabiliyorlar herkesime hitap ediyorlar, ancak birşeyi düşünmüyorlar milli serveti yabana atılan ekonomik durumu iyi olmayan insanları. Çevreyi Kyoto anlaşmasını onaylamayan sanayicilerin başındalar, çünkü R22 gaz ile donatıyorlar ülkeyi ellerinde stokları patlar ve kar marjları düşebilir.
    Sigmada pazarda payı kapmak için 3.dünya ülkerenin üretimlerinin alınıp bizim gibi 3.dünya ülkelerine getirip sattıkları klimayı, bizden başka üle halkı yemez. Hsalkımızın iyi niyetini istismar eden enerji kaynaklarını verimsiz kullanan ve ileride çocuklarımıza bırakacağımız bu dünyayı sömüren bu anlayışları istemiyorum. Dünya bir kerelik bizim için değil bizden sonrakilerde yaşıyacak,

Sizler evlerinizi, yaşadığınız yerleri kirletiyormusunuz.

Isıtması Soğutması A sınıfı olan klimaları tercih edin, çünkü sadece bir mevsim kullanmıyacaksınız. Isıtacak ve soğutacaksınız.

• Arkadaşlar bir arkadaşım iyi bir klima almak istiyor. Toshiba'nın 18 lik inverter bir modelini düşünüyor. Benden görüşümü sordu ve ben de ona bana göre en iyi 3 markayı tavsiye ettim:
    1- Daikin- diğerlerine göre daha pahalı olduğu için tercih edilmeyecek gibi.
    2- Mitsubishi Electric
    3- Sharp

Bunlar dışında alınabilecek diğer iyi markalar Panasonic, Toshiba,Hitachi,Fujitsu vs.
    Beyaz eşya markalarının ürettiği klimaları yukarıdakilerle kıyaslamıyorum bile.

Ben kendim ona ilk 3 markadan birini almasını önerdim. Ama o Toshiba hakkında çok övgü duyduğu için Toshiba'ya yönelmiş durumda. Sizin görüşünüz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLUESTREAM -- 20 Ağustos 2007; 21:32:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

Arkadaşlar bir arkadaşım iyi bir klima almak istiyor. Toshiba'nın 18 lik inverter bir modelini düşünüyor. Benden görüşümü sordu ve ben de ona bana göre en iyi 3 markayı tavsiye ettim:
    2- Mitsubishi Electric
    3- Sharp

Bunlar dışında alınabilecek diğer iyi markalar Panasonic, Toshiba,Hitachi,Fujitsu vs.

Ben kendim ona ilk 3 markadan birini almasını önerdim. Ama o Toshiba hakkında çok övgü duyduğu için Toshiba'ya yönelmiş durumda. Sizin görüşünüz nelerdir?

Toshibanın süper daiseka modeli iyidir ama aşırı pahalıdır yani siz daıkın pahalı derken dahada pahalısına göndermeyin arkadaşınızı,daıkın sadece ururu sarara modeli aşırı pahalı,o yüzden daıkın alsın rahat etsin,bu bir kere alınacak bir şey

• arkadaşlar henüz klima alma konusunda karar verme aşamasındayım ya mit.electric invertersiz 9000'lik alıcam ya da kesemi düşünüp Haier standart seri alıcam biri az elektrik yakıyo r410gazlı filan ama ötekide 770milyon lira siz ne düşünüyorsunuz bu ikisine alternatif bi klima var mı high-life'ı da çok sevmişler forumda hatta BİMlerde bu klimadan var koca marketi buz gibi yapıyo ama desibellerine baktım çok yüksek 35 db yazıyo sitenin birinde haier 30db mit.electric de 25db kafam allak bullak bana yardımcı olurmusunuz bi de çok üzüldüğüm bir durum var forumda bize yardımcı olan arkadaşlar birer birer banlanıyor gerçekten çok üzücü bir durum bence bundan sonra üye'nin banlanma sebebi bir topic'te duyurlsun daha şeffaf bir site yönetimi talep ediyorum herkese saygılar..........
  • Bluestream arkadaşım Daıkın 18000 BTU İnverter modelinin fiyatı, 3.325 YTL'dir. Kredi kartına 12 taksit uygulanmaktadır. Ayrıca nakit ödemede 2.800 YTL yaparım fiyatta.
    Bu arada Mitsubishi Electric ile aramızda fazla bir fiyat farkı yok bildiğim kadarı ile ama siz bir araştırın.
    Bunun dışında ben Fujitsu da satıyorum ama Fujitsu'nun İnverter fiyatları Daıkın'dan pahalı blginiz olsun.

Saygılarımla
    EDDA KLİMA
    info@eddaklima.com

quote:

Orjinalden alıntı: NE-sin

quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

Arkadaşlar bir arkadaşım iyi bir klima almak istiyor. Toshiba'nın 18 lik inverter bir modelini düşünüyor. Benden görüşümü sordu ve ben de ona bana göre en iyi 3 markayı tavsiye ettim:
    2- Mitsubishi Electric
    3- Sharp

Toshibanın süper daiseka modeli iyidir ama aşırı pahalıdır yani siz daıkın pahalı derken dahada pahalısına göndermeyin arkadaşınızı,daıkın sadece ururu sarara modeli aşırı pahalı,o yüzden daıkın alsın rahat etsin,bu bir kere alınacak bir şey

• Bir acemi olarak yaşadıklarımı anlatmak istiyorum...

Öncelikle salona (25m²) bir klima almaya karar vermiştik. Ardından modelleri incelemeye başladık. Babamın nefes darlığı çekmesi nedeniyle filtreler, negatif iyon jenaratörü vs'yi inceledik. Ancak memur işi, fiyatı yüksek olmayan modeller arasında özellikleri iyi bir klima arıyorduk aynı zamanda da A sınıfı olmasına dikkat ediyorduk.

Araştırdıktan sonra Vestel'in bir modeli hoşumuza gitti. Özellikleri iyi gibiydi.

Yaşadığımız yer Ankara. Alınacak oda 25 m², yani küçük sayılabilecek bir salon. Tavan yüksekliği oldukça düşük (2.30). Camlar pimapen ve kapısı sürekli kapalı olan bir salon. Sadece akşam güneşini alıyor. Amacımız sürekli kulanmaktan öte bunaltıcı günlerde ferahlayabilmek idi. Ayrıca ailede sıcağa karşı rahatsızlığı nüksedenler olduğu için de acil durum sibobu gibi alma zorunluluğumuz oluşmuştu.

Dipnot olarak klimanın montaj yapılacağı yer oldukça zor bir nokta idi. Dış ünite montajı oldukça zorlayıcı görünmekteydi.

Kısaca 12.000 btu'luk bir klimanın bile iş göreceğini düşündüğüm bir kullanım alanı vardı. Ancak belki biraz daha yüksek orana ihtiyaç duyulabileceğini düşünüyorduk, dolayısıyla vestel'den servis istedik.

Vestel servisi geldi ölçtü ve 24.000 bile yetmez dedi. Aynı apartmanda daha fazla güneş alan cephede 12.000'lik klima ile sorun yaşamayan komşumuzun varlığını düşününce şaşkına döndüm. Ayrıca standartların altında bir büyüklüğe sahip, az güneş alan salonuma bile 24.000 yetmiyorsa kime yetecek o zaman diye düşündüm.

Servise o ölçüde klima alamayacağımızı belirttiğimde gelen yanıt şuydu. Daha düşük ölçüde bir klima alırsanız bri onaylamayız, dolayısıyla garanti kapsamı dışında kalır.

Servis gitti. Yazdıkları kağıdı inceleyeyim dedim. Benim 25 m²'lik salonum 45 m² olarak yazılmış. Tavan yüksekliği 3,5 metre olarak işlenmiş. İzolasyonsuz, güneş gören katsayısı belirtilmiş. Benim odamın metre küp cinsinden alanı 2 katına çıkarılmış ve her şey abartılarak not edilmiş.

Vestel merkez'i arayarak servisten şikayetçi oldum. Yeni bir servis geldi. Ancak gelen servis hatayı düzeltmeye değil şikayette bulunduğumuz için kavgaya gelmişti. Önceki servsi savundu. Neden metrekareyi, tavan yüksekliğini değiştiriyorsunuz dediğimde aldığım cevap, üst modellere tutturmak için bunu yapmak zorunda oldukları. Peki bunu niye yapıyorsunuz dediğimde, aksi halde verim alınmıyor ve motor yakıyor cevabını aldım. Kısaca vestel alma hevesimiz bu servisleri gördükten sonra bitti.

Ardından beko'ya yöneldik. Ve beko'dan servis istedik. Çok düzgün insanlardı. Belki abartı gelebilir ama içeri girdiklerinde bile farklı olduklarını hissettiriyorlardı. Hesapladılar ve 12.000'in olmayacağını, hesaplamada 14.000 btu civarı bir değer çıktığını belirttiler. 18.000 alırsak limitte olmayacağını ancak isteğe bağlı oalrak 14.800'lük de alabileceğimizi belirttiler.

Biz de kullanım isteğimiz uyarınca 14.800'ün limitte olsa bile bize yeteceği düşüncesi ile gittik ve aldık. Çok zor yerde olmasına rağmen gayet güzel montaj yaptılar. (3. kata dışarıdan merdiven dayayarak ve acil durum kemeriyle)

Servisten o kadar memnun kaldık ki, beko merkez'i arayıp servis'den memnuniyetimizi bildirdik.

Ardından benim çalışma odama da bir klima ihtiyacı doğdu. Ancak ikinci klima için elde hiç para kalmamıştı. Dolayısıyla en ucuzlardan bir tane seçmek durumundaydım. İnternette yaptığım ufak bir araştırma sonucunda demirdöküm servis güvencesindeki blueline 9000btu klimayı almaya karar verdim.

Migros'a gittim söz konusunu klimayı akşam 21:20 de aldım. Kendi aracımla götürmek istediğimi belirttim ve eve getirdim. Sabah 8'de servisleri aramaya başladım. Çok yoğun olduklarını ancak bir gün sonra gelebileceklerini belirtiyorlardı. Ancak iki ayrı servis ricalarıms onucunda araya ıskıştırmaya çalışacaklarını, ve telefonla haber vereceklerini söylediler. 9 gibi demirdöküm servis aradı. 9:30'da servis geldi ve 10'da klima çalışır durumdaydı. Kısaca gece aldığım klima sabah çalışır durumdaydı.

İki klimayı karşılaştırırsam. Soğutma konusunda her ikisinden de memnunum. Beko'da blueline da istediğimin üzerinde performans gösterdi. Her ikisinin de servisinden memnunum ancak beko'nun servisi ciddi anlamda öne çıkıyor. Blueline'ın bana göre dez avantajı tüm ekranın kumandada olması. Dolayısıyla cihaz acaba kumandada gösterilen derecede mi çalışıyor, yoksa kumandayı görmedi mi diye endişe ettirebiliyor. Beko klimanın iç ünitesinden rüzgar sesi biraz fazla çıkıyor. Dış ünitenin ise varlığından bile habersiziz. Blueline ise iç ünite olarak beko'dan çokd aha sessiz. Ancak dış ünitesi hafif ses yapıyor. Ancak bu ses rahatsız edici boyutta değil. (ığğ,ığğ,ığğ şeklinde dönüş sesi, ancak dediğim gibi rahatsız edici bir ses değil, çok dikkat eidlirse duyulabiliyor)

Tamamen acemi olarak başladığım klima yolculuğuna yaptığım alışverişlerden şu anda son derece memnunum. Sadece soğutma amaçlı kullanacağım için de ısıtma performansları beni ilgilendirmiyor.

Son söz olarak. Yaşadıklarım bana şunu gösterdi.
    1. Vestel'den uzak durun. Servisleri insanın asabını bozabiliyor.
    2. Ucuz klimalar da gayet iyi soğutuyor.
    3. Beko servis olarak (her yerde aynımıdır bilmiyorum ama) mükemmel.

• carpe noctem biz de salonumuzda 2 yıldır beko24000btu klima ile serinleyip ısınıyoruz açıkçası gürültü yapsada iç ünitesi,ben klimanın performansından memnunum.yalnız klima'da şöle bi sorun var klimanın lcd ekranı bozuldu yani bekonun o çok şirin lcd ekranları direk ayvayı yiyebiliyor..bir de arkadaşımın evinde bizimkisinin 12000btuluğu(neoplasmalıdır) var tam anlamıyla fiyasko bir klima ne ısıtıyor ne seriletiyor klimayı çalıştırıyorsun aradan 5-10 dk geçene kadar dışarının sıcağını içeri üflüyor onlar bizden 1-1-5 yıl kadar sonra aldılar acaba beko kaliteyi mi düşürdü diyorum kendi kendime bakalım şimdi çalışma odama bir klima düşünüyorum sitedeki experlerden de yardım istiyoruz yeri geldikçe
  • @desmodus84

Sanırım elektronik eşyada şans olayına arkadaşına denk gelmiş. Bizim klima da neoplasma 9450D (14800 btu). 18000 alsanız iyi olur denmesine rağmen 14800btu'luk bu klima fazla bile geliyor. Isıtma performansını bilemiyorum ancak soğutma performansı ile cidden başarılı. Ses konusu da beni rahatsız etmiyor, iç ünite üfleme sesi motor sesi vs gibi olmadığı için insana iyi geldiğini bile söyleyebilirim. (Psikolojikman rüzgar var gibi hissediyor insan)

Şaka bir yana beko neoplasma serisinden (A sınıfı olanlardan) memnunum. Aklıma gelmişken uyarayım aynı kasay asahip B sınıfı Bekolar da varmış. Model sonundaki harf değişik. ;Yine neoplazma. Ancak aldığımız yer özellikle uyardı ve biz de dikkat ettik. B sınıfı neoplazmaları bilemiyorum. A sınıfı olandan memnunum.

Umarım bizimkinin LCD'si sorun çıkarmaz. Servis lcd konusu ile ilgilendi mi, bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.

Dipnot : Klimanın kumandası çok pahalı imiş ve düşmelere karşı oldukça hassas imiş. O nedenle aman kırmayın dedi servis bize. Bunu da belirteyim. Diğer markalarda kumanda fiyatı ve veya dayanıklılığı nedir bilmiyorum.

• Bugün bende arçelik 12000 btu klimam için servis yazdırdım,6 aylık bakımını yaptırayım diye(gerçi her 6 ayda yaptırdıgımız yokda)ben kendim inceledim klimayı çok kötü koku geliyordu içinde faremi öldü acaba diyerek bir baktım fan kısmına resmen fanı beyaz beyaz bir şeyler sarmış galiba mantar,küf tarzı bir şeyler,hemen sevisi dün yazdırdım bugün geldiler 16:00 civarı dedim 19:00 civarı geldi,ler temizleyecekjlerinden pek umudum yoktu ama bendede bir inat varki sormayın adamlara klimayı parçe pinçik ettirdim verdiğim 60 ytl'nin hakkını alabilmek için en girilmez noktalara kadar kimyasalla yıkatıp temizlettim,o rezalett görüntülü fan gitti yerine yenisi geldi sanki ve klima yeni alınmış gibi oldu ne koku kaldı nede başka bir şey servise buradan teşşekkür ediyorum bana katlandığı için.

Gelelim arçelik klimam hakkında düşüncelerime yazın serinletiyor ama kışın 4-5 derece oldumu çuvallıyor sıkı sık defrosa giriyor,sesi fazla gece uyurken baya duyuluyor,yatak odanıza sakın alıp takmayınelektrik sarfiyatı fazla buna dikkat edecekler yanaşmasın insanın kullanasa gelmiyor ama aldık bir kere,ama 5 sene sonra ömrünü doldurursa bu evime giren son arçelik olacak

• sayın carpe noctem biz servise herhangi bir bilgi vermedik üstelik de karşı apartmanda oturuyor klimayı takan servis ne diyeyim bizde bi Türk üşengeçliği var işte belki de klimanın beyni bozuldu haberimiz yok :) ama klimanın ısıtma ve soğutma performansı gayet güzel bizim klima A sınıfı değil zaten biz aldığımızda sadece 14000btu'larda A sınıfı vardı şimdi her btu'ya A sınıfı koydular mı bilmiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: CarpeNoctem

@desmodus84

Sanırım elektronik eşyada şans olayına arkadaşına denk gelmiş. Bizim klima da neoplasma 9450D (14800 btu). 18000 alsanız iyi olur denmesine rağmen 14800btu'luk bu klima fazla bile geliyor. Isıtma performansını bilemiyorum ancak soğutma performansı ile cidden başarılı. Ses konusu da beni rahatsız etmiyor, iç ünite üfleme sesi motor sesi vs gibi olmadığı için insana iyi geldiğini bile söyleyebilirim. (Psikolojikman rüzgar var gibi hissediyor insan)

Şaka bir yana beko neoplasma serisinden (A sınıfı olanlardan) memnunum. Aklıma gelmişken uyarayım aynı kasay asahip B sınıfı Bekolar da varmış. Model sonundaki harf değişik. ;Yine neoplazma. Ancak aldığımız yer özellikle uyardı ve biz de dikkat ettik. B sınıfı neoplazmaları bilemiyorum. A sınıfı olandan memnunum.

Umarım bizimkinin LCD'si sorun çıkarmaz. Servis lcd konusu ile ilgilendi mi, bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.

Dipnot : Klimanın kumandası çok pahalı imiş ve düşmelere karşı oldukça hassas imiş. O nedenle aman kırmayın dedi servis bize. Bunu da belirteyim. Diğer markalarda kumanda fiyatı ve veya dayanıklılığı nedir bilmiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: CarpeNoctem

@desmodus84

Sayın carpenoctem bahsettiğiniz klimalar neo -plasma serisi değil standart serisidir, elektrik tüketimi ise
    neo-plasmalara göre biraz daha yüksektir:
    http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductList?Category=STANDARTSERIES_(397)

• @desmodus84

Şu anda beko'nun neo plazmalarında tüm btu'larda A sınıfı olması lazım. Model numarası D ile bitenler A sınıfı. B sınıfı oalrak 14500 modeli vardı mesela en son. Temmuz ayı itibariyle o model de 14800btu şeklinde A sınıfına dönüştü. Haziran broşürü ile temmuz broşürü karşılaştırıldığında bu değişim görülebiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.