Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1624. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: miribute , miribute Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir - 18 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
57.233
Cevap
703
Favori
4.431.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
79. Sırada  bugün en iyi #36
Sayfa: önceki 16221623162416251626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Brüt 215 m2 3+1 bir daireye klima alacağım. Antreye 24lük bir klima alıp tüm odalardan faydalanmayı düşündüm ama verimli olurmu bilemedim. Bulunduğumuz yer itibari ile her odanın soğutulmaya ihtiyacı olacak. Sadece soğutma için kullanacağım. Tavsiyeleriniz nedir. Tek tek odalara mı alsam yoksa tek alsamçyetermi. Yada bi öndeki oda bir arkadaki odayamı alsam. Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tosun911 T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar merhaba , 18000 BTU İşçin mitsubishi diamond zm-s 4400 TL. ve zmx-s 5000 TL serisi ni bayi önerdi. Bu iki modeli tavsiye edermisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Degerli hocam. Biliyorum dunya para verdiniz ve kaliteli birnurun aldiniz. Tabi ki her tuketici gibi verdiginiz paranin karsiligini kaliteli bir iscilik, kaliteli bir urun olarak bekliyorsunuz. Urun kisminda sorun yok zaten caponlar yapmiş ancak iscilik kisminda sizden tek ricam en oncelikli olarak servis elemanlarina hukmedici olmayiniz. Nazen minik bir rica, bazen bir tebessum o kadat olmazinizi oldurur ki inanamazsiniz. Bazen şoyle dusunulebilir " arkadas mecburmuyun rica etmeye, parasini verdim essek gibi yapacak" aslinda haklisiniz oyle ya da boyle yapacak mecbur ama o oktadan sonra o isi artik kimbilir nasil yapacak. Neler anlatirim size ki "YOK ARTIK" dersiniz

Sayin hocam bu, isin insani kismiydi. Gelelim teknik kismina. Teknik detaylarda en onemli kisim vakum olarak anlatilsa da asil onemli kisim boru caplaridir. Ozellikle ankastre tesisatlarda ornek veriyorum insaat asamasinda 1/4 ve 5/8 boru kullanilmiş olsun, sizin klimada ise 1/4 ve 1/2 boru olsun. Şumdi bir acidan bakarsaniz boru borudur arkadaş hem de bakir daha ne olsun der ancak o klima uretim asamasinda basinc degerleri 1/2 1/4 e gire hesaplanip yapilmis ve elbette bu veriler isiginda performans egrileri maksimum duzeyde alinmistir. Peki ornek basma hattinda 1/2 çapta olmasi gereken basinc 5/8 olunca ne olacak? Teknik olarak yine sogutacak veya isitacak ama muhendislik hesaplarinda ve testlerde eldenedilen performansa ulasamayacak. Dikkat edilmeyen ancak cok onemli detaydir. Elbette malum bir aluminyum bakir tartismasi var ve bu konuda fazla elestirliyorum. Evet teknik anlamda bakirin isi iletkenligi elbette aluminyumdan daha iyi seviyede ancak teknik verilere bakildiginda kisa mesafeli yuzeysel montajlarda (alm ile ankastre tesisat olmaz) alm ile bakir arasinda sonjca etki edecek performans farkina rastlanmamistir. Çurumeden bahsedilir ancak bluefin ile bu konu da aslinda asilmistir. Yine de iciniz rahat edecekse elbette siz bakir boru kullaniniz. Meshur vakum konusunhele ki lnv sistemlerde ve hele ki 410 gaz da olmazsa olmaz dir. Montaj sonrasi manometre baglayarak vakum yapilmali, zamana gore degil ibreye gore hareket edilmeli, manometrenin ibresi sifiri gosterene kadar vakum isi sonlandirilmamalidir. Gelen adamin vakum motoru kalitelidir 250 L basinc ozelligi vardir ibrenin sifiri gosyermesi 5 dakika surmustur. Sorun yok. Adamin vakum motoru standatttir, 24 L basabilir o zaman 40 dakika surer bunda da sorun yok. Onemli olan ibrenin sifiri gostermesidir. Bunun disinda duvardan disari cikmak icin delik delecekleri zaman kirici uç yerine punch kullanmalari gerekir. Islem sonrasi acilan deliklerin macun/alçı unsurlari ile kapatilmasi sarttir zira olasi yagmur durumlarinda acik birakilan ve sizin girmediginiz o delikten iceri yagmur suyu girer. Eve sizar duvara sizar sisteme sizar her turlu zarar yani. Islem sonrasi testlerde derece baglamalari ve cikis isisini size gostermeleri tercih edilir. En azindan 10 13 arasi bir deger gormeniz tavsiye edilir ilk calisma zamanlarinda. En son, yapulan isleme dair ve ne yapildigini aciklayan servis formunuzu mutlaka aliniz.

Unittumlarim varsa yine yazarim hocam. Siz de uyarabilirsiniz akliniza gelen bir konu olursa.

bilgiler için teşekkür ederim. doğal olark bir sürü para veriyoruz kaliteli ürün alırken kaliteli işçilikte istiyoruz. yazdıklarınızı gelen servise belirtirim.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Salon ile mutfak yan yana 24.000 le 15 ya da 18 in güçlerini birleştirip serinliği iç kesimlere yaymayı düşünüyorum. Ben bazı klimalara haksızlık edildiğini düşünüyorum,baba evinde mutfakda 9.000 lik Samsung Maldivler var 20 m2 lik yeri 4 senedir canavar gibi soğutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 19 Haziran 2016; 9:19:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alynty: skyskyy

quote:

Orijinalden alynty: Ghostkiller1

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Panasonic Etherea nasyldyr peki hocam mitsubyshy e. göre... daha çok so?utma için kullanaca?ym evde kombi var. sadece tasarruflu olsun ve salona takarken mutfaktada bir serinleme sa?lasyn istiyorum. 18 bine çykynca fiyat 5 bini geçiyor buda beni zorlar. aryca bir yorumda nekadar teknolojik donanym okadar sorun gibisinden bir yorum okudum. etherea da göz felan var arty eksi nasyl de?erlendiriyorsunuz. daikinden uzakla?tym bu arada. te?ekkür ederim

panasonic ethera gerçekten güzel klimadyr.fiyatyylada güzeldir.sf serisine göre bana göre bir tyk önde ve di?er donanymlarlada fark atyyor.siz bütün eve hitap edece?iniz için göz özelli?ini kullanmanyzyn bir anlamy kalmaz.ne kadar özellik o kadar sorun demek her zaman do?ru olmaz.ona bakarsanyz daykyn ururu sarara bir numaradyr bu alanda özellikleri donanymy ile.?imdik bu klimada ne kadar özellik var sorunlaryda çok olur demek yanly? olur.burda üreticisi ve kalitesi önemli rol oynar.etheraya gelir isek panasonic üretimi ve en üst klasman cihazy.buna laf söylemek yanly? olur bana göre.

sizin evinizin durumunu ayny ?ekilde panasoni?e de göstermeniz gerekecek ama.çünki dü?ük btu alyyorsunuz ve yaryn bir sorun kar?ysynda size zorluk çykarabilirler.i?inizi ba?tan sa?lam yapyn sonradan ba?ynyz a?rymasyn .

s.a iyi geceler hocam. öncelikle sycaklar geldi?i için pazarlyk ?ansymyz çok azaldy sanyrym. bu gün etherea için görü?me yaptym bayi ile m.e ye göre bizde göz var insan ve güne? algylar klima ona göre çaly?yr ve daha fazla tasarruf yapar dediler. yaryn ke?ife gelecekler. kararsyzym açykçasy

a.s. arkada?ym.yaz dönemi klima dönemi bayilerin burnu havadadyr ister istemez.daha öncede dedi?im gibi göz olayy size çok gerekli de?il fiyat ne verdiler.me den yüksekmi fiyatlary.

16 bin etherea 4200 18 bin etherea 4900
    16 bin m.e msz-sf 4600 18 bin m.e msz-sf 5400 tabi her bayi kendi ürününe güzel diyor. bahsetmi?tim evde kapylary açynca homojen da?ylym istiyorum. 16 yeter mi acaba

dedi?inize göre daykyn ve me ke?if yapty 16 lyk yeter demi?.bizde onlaryn yönlendirmesiyle yola çyktyk.?imdik birazda ben kafanyzy kary?tyrayym.siz sadece so?utma için kullanacaksynyz yanylmyyorsam.normal?da bu kadar büyük metraja inverter takmakta çok mantykly de?il.non-stop yani klasik klima takylsa tüketim yönünden sizin için daha iyi olur.fakat piyasada pek kalmady klasik klima.

?öyle bir yolda izleyebilirsiniz.bu kadar yüksek mevlayy 16 lyk klimaya ba?lamak yerine ba?ka markanyn 24 lü?üne ba?lamak daha mantykly.çünki 16 lyk orda hiç durmadan fulgaz çaly?acak.tüketim aynyda olabilir azda olabilir onu kestiremeyiz.ama en a**** arada 10000btu fark olmu? olur ve bu da iklimlendirmenizi daha çabuk daha iyi yapar 16 ly?a göre.

s.a hayyrly cumalar. panasonic te ke?fe geldi genel bir da?ylym için 18 bin etherea tavsiye etti ama ekibi pek be?enmedim. Toshiba nasyl acaba ? DAISEIKAI G2KVP Serisi için 18 bin 4500 fiyat aldym

a.s. kardeşim hayırlı cumalar .evt en azından bunlar btu konusunda az daha iyi karar vermişler.toshibanın vermiş olduğunuz kod numarasyna göre en iyi klimasy.kodu doğru yazdığınızdan eminmisinizi.çünki fiyat yarı yarıya liste fiyatlarına göre.eğer böyleyse zaten bir sn bile düşünmeyin direk gidin alın.tam kodu yazabilirseniz daha netleşmiş olur durum.bu klimayı bu fiyata alabiliyorsanız hiç araştyrma zaman kaybetmeye zaman harcamayın derim klimaya söylencek laf yok .

s.a hayırlı pazarlar. toshiba kodundan tam emin değilim hocam. keşfe gelinmedi ama sanırım m.e sf50 alacağım. izmirde tüm bayilerden fiyat alıyorum şu an. işin üstüne olan bir sistem var m.e de gördüğüm kadarıyla.

• OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Gunaydin. multi inverter geldi hemen aklima ama rakamsal degerleri ve bagimsizlarin daha makul oldugunu hatirlayip vazgectim

• aliper A kullanıcısına yanıt
    Elimde imkan olmasi nedeniyle bizzat ddnenmiş ve basarisizlikla sonuclanmis bir uygulamadir hocam. Hem alaniniz cok buyuk hem de TEK ALAN mantiginin disinda kaldigindan havayi sirküle edemezsiniz. "Havayi kirsin yeter" mantigi icin dahi uygunsuz malesef teoriniz.

• Ne alırsanız alın kesinlikle inveerter olsun 3 kuruş fazla verin. Hem konforlu hemde az harcıyor. Kompresor rotary kompresor olsun. Ayrıca hem iç hemde dış ünite içinde bakır boru kullanılmış olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben bu işlerden pek anlamam fakat ablamın eşi çok titizdir bu konularda. Eşi Daikin aldı ve o kadar sessiz çalışıyor ki anlatamam ve inverter olduğu için çok az yakıyormuş. Ama benim odamda 10 yıllık klima var oda cayır cayır soğutuyor markası Duro:)
  • Arkadaşlar merhaba,
    Ben de birçok insan gibi uğur smartplus 18 ve baymak elegant plus 18 arasında kaldım. Baymak AUX adlı bir firmanın üretimi ve montajda bakır boru kullanıyor.
    Uğur da bildiğim kadarıyla midea üretimi, fakat bakır boru kullanılıyormu bilmiyorum. İki klimanın da belirtilmese de wifi kontrol desteği bulunuyor. ve son olarak iki klima da 5 yıl garanti veriyor. Sizce hangisinde tercih yapmalıyım? Bir başka opsiyon ise LG AS-W1862EA1 MEGA İNVERTER V fakat bu klimada garanti 2 yıl ve eski bir model bildiğim kadarıyla. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • eer ve cop değeri yüksek olan klima dahamı iyi?
    birde 2 klima arasında kaldım
    Midea Mıssıon Msmbbu-09
    Alarko Carrier 53 UQV 025H X POWER
    carrier sanırım bir alt modeli evimde 2 adet var
  • Merhaba arkadaslar.
    19 m2 salon icin klima tavsiyenizi bekliyorum.
    Ev toplamda 65 m2 18000btu luk klima alip yatak odasinuda serinletmek istiyorum.
    Aklimda su an uygun fiyatli olarak mide mission var.
    sizin tavsiyeleriniz nelerdir.
  • Klima serinlemek için olmalı bence

• Arkadaşlar Baymak elegant plus ve Uğur usmartplus arasında kaldım, baymak'ın internetteki yorumları epey olumlu gözüküyor, siz hangisini önerirsiniz ? 5 yıl garanti olayı mevcut iki üründe de. Varsa başka önerebileceğiniz inceleyebilirim.
  • BiG_mAsTeR B kullanıcısına yanıt
    şu an canlı canlı bir denem yapıyorum. yatak odasındaki 12000BTU klimayı çalıştırdım. evin tüm kapı pencerelerini kapattım sadece yatak odası ve salon kapısı açık, arada da 4 metrelik koridor var. biraz L tipi olduğundan klimanın tek başına salona ulaşmasını bekleyemezdim, çare olarak koridorun yatak odası tarafıjna, salona bakacak şekilde vantilatör koydum. etki ediyor mu ediyor, şu an çocuklar biraz '' baba salonun kliması neden kapalı? sıcak oldu'' diye mızıldansa da eğer yeterli zaman beklenirse gerçek etkisi görülecektir diye düşünüyorum, çalıştıralı 35 dakika oldu sadece 2 derece inebildi yan daha önce de savunduğum gibi çok çok başarılı bir uygulama olması zamanın da uzunluğuna bağlı, ve tek başına klima bu işi çözemiyor mutlaka havaya aktarma organı olarak bir vantilatöre ihtiyaç duyuluyor. Olması gerekenden çok fazla enerji tüketimi (turboda çalıştırıyorum klimayı) ve olması gerekenden çok daha uzun bekleme süresi.

• Bosch B1ZMI 12915 Bu modeli kullanan arkadaşlar var mı, varsa fikir paylaşırlarsa çok memnun kalırım.
  • Arkadaşlar bu Daikin N serisi klimalar hakkında bilgisi olan var mı. Fiyatının diğer Daikin serilerine göre baya bir avantajlı olması şüphe uyandırdı bende kalite konusunda. Sizin bir fikriniz var mı? Sanki diğer Daikin serilerinin aksine, bu seriler ucuz olsun diye Çin'de yapılmışta piyasaya sürülmüş ürünler gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcuscamby -- 19 Haziran 2016; 21:42:24 >
  • Arkadaşlar şu an saat 21:20 ve 37.6 derece evin içi rekor bu daha önce bu kadar yüksek olmamıştı. Bu arada yalıtımsız son kat.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 19 Haziran 2016; 21:24:10 >
  • Arkadaşlar, Mitsubushi zmx-s ve Panasonic etherea arasında kaldım. hangisini tavsiye edersiniz?
    37 m2 alan için 18000 btu bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurmert

Arkadaşlar merhaba , 18000 BTU İşçin mitsubishi diamond zm-s 4400 TL. ve zmx-s 5000 TL serisi ni bayi önerdi. Bu iki modeli tavsiye edermisiniz?

Hocam m heavy hakkında pek bilgim yok ghostkiller hocaya sormak lazım onu. Ama o kadar para verdikten sonra ben m heavy almazdım şahsen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 16221623162416251626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.