Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1618. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16161617161816191620
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: nightblue07

Merhaba arkadaslar. Bugun itibari ile Ugur Usmartplus 18.000 BTU klimayi gitti gidiyor uzerinden %5 indirim ve 70 TL maksipuan kampanyasina denk getirdim Bana gelisi 2.350 TL oldu. Fiyat ve cihaz icin olumlu ve olumsuz yorumlarinizi bekler saygilar sunarim.

hayırlı olsun arkadaşım.güzel fiyat.aman vakum yaptırmayı unutmayalım es geçmeyelim.

Kesinlike... Uc bes lira fazla vericem gerekirse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

merhabalar,
    bilgili arkadaşlara vakumla ilgili bir sorum olacak.
    klima motoru arıza yaptı ve servis makineyi götürdü yeni motor takıldı, klimanın montajı yapıldı. servis vakum makinesini de getirdi ama hiç gaz basmadı.
    sorduğumda ben zaten serviste 3mt boruya göre gaz basmıştım şimdi ölçtüm gazı iyi tekrar basmama gerek yok dedi.
    bakır boruyu bağladıktan sonra tekrar gaz basması gerekmiyor muydu?
    yoksa servisin söylediği doğru mu?
    (Not:klimanın soğutmasında bir sorun yok şu an)

merhaba arkadaşım.dış üniteyi söküp götürdüyse ve gramajında gazı bastıysa sorun yok.geldiğindede gazı salmadan tekrar vakum yaptıysa gene sorun yok.

vakum makinesini hiç bağlamadı.
    ölçtüm gaz yeterli tekrar gaz basmama gerek yok dedi. bende ısrarla vakum yapmayacak mısın diye sorduğumda bu boru mesafesi için gazı yeterli dedi. bende ok dedim. şu an soğutmada sorun yok.
    bu şekilde olması doğru mu? yoksa boruya da vakum yapılmalı mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cnzrs

Selam,20 m2 olan odaya klima taktırma isteğiyle yola çıkıp 1 haftadır forum gezip sayfalarca okudum ama hala karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim.
    Oda durumu ;
    -Çift cephe görüyo ve sabah güneşi alıyo
    -2 pencere ve 1 büyük transporter kapılı cam mevcut
    -2 katlı evin 2.katı
    -Çatı standart ve yalıtımı var evin ve çatının
    Sadece soğutma amaçlı kullanmayı düşünüyorum ve haftada 1 gün falan kullanıcam evi işimden dolayı
    Bu sebeplerle fazla uçmak da istemiyodum ama işin içine girince yinede oda olsun buda olsuna girince yükseliyo haliyle.
    Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 Btu/h ile yola çıkmıştım yeterli olurmu yoksa Mitsubishi SRK 35 ZMP-S A Enerji Sınıfı 12000 BTU Inverter mı dersiniz?

merhaba arkadaşım.seçeneğinizden baymağı mhı ye göre kesinlikle çıkarın.mhı hertürlü baymaktan çok çok iyidir.

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Ev yeni klimayı müteahhit taktırdIğı için kaça mal etti bilemiyorum.Bir kaç resim ekliyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 15 Haziran 2016; 14:00:58 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar,
    bilgili arkadaşlara vakumla ilgili bir sorum olacak.
    klima motoru arıza yaptı ve servis makineyi götürdü yeni motor takıldı, klimanın montajı yapıldı. servis vakum makinesini de getirdi ama hiç gaz basmadı.
    sorduğumda ben zaten serviste 3mt boruya göre gaz basmıştım şimdi ölçtüm gazı iyi tekrar basmama gerek yok dedi.
    bakır boruyu bağladıktan sonra tekrar gaz basması gerekmiyor muydu?
    yoksa servisin söylediği doğru mu?
    (Not:klimanın soğutmasında bir sorun yok şu an)

merhaba arkadaşım.dış üniteyi söküp götürdüyse ve gramajında gazı bastıysa sorun yok.geldiğindede gazı salmadan tekrar vakum yaptıysa gene sorun yok.

vakum makinesini hiç bağlamadı.
    ölçtüm gaz yeterli tekrar gaz basmama gerek yok dedi. bende ısrarla vakum yapmayacak mısın diye sorduğumda bu boru mesafesi için gazı yeterli dedi. bende ok dedim. şu an soğutmada sorun yok.
    bu şekilde olması doğru mu? yoksa boruya da vakum yapılmalı mıydı?

evt arkadaşım normlade ara tesisatı ve iç üniteyi tekrardan vakumlaması gerekiyordu.ama arkadaş 10-15 dakikasını ayıramamış bu iş için ve gene işine saygı göstermeyen bir kişi daha.bu durumda bu kişiye tekrar giderseniz size gerekli işlemler için biraz daha masraf çıkaracaktır.kendi ayıbımı görmez çünki görürsede takdir edersiniz gerçekten. bu arada klimanızın markası ve modeli nedir.

klimanın markası sharp ae-a9fhr

şimdi servisle görüştüm. iç-dış ünitelerin birbirleriyle yükseklik alçaklık ve bakır boru mesafesine göre gaz basıldığını belirtti.

evimdeki klimada iç ve dış ünite arasındaki yükseklik 2mt bakır boru mesafesi 5mt olduğu için ve serviste zaten 5mt boru için ekstra gaz basıldığından tekrardan gaz basılmamış.
    eğer istersem tekrar kontrole gelebileceklerini (ücretsiz olarak)
    elimdeki servis kağıdıyla herhangi bir sorunda-performans kaybında yaptıkları işlemlere 1 yıl garanti verdiklerini yardımcı olacaklarını belirttiler

• Geçen hafta aldığım klimanın montajı yapıldı. Airfel ltxn35u almıştım.
    Kutu içinden dört metre bakır boru çıktı, daikin servisi kurulumu gerçekleştirdi.
    Vakum meselesini sordum, biz daima vakum yaparız dediler, klima performansını özellikle uzun boru mesafesinde etkiler dediler. Bütün sistemi kurduktan sonra vakum yaptılar.
    Ben servisten gayet memnun kaldım, umarım klima da sıcaklarla başa çıkar. Dış ünite 59 dB yazıyor ama çok sessiz geldi bana.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakanharuny

odam 15 m2 acaba 12 likmi alsam 9 luk mu;?
    bidehttp://www.ereyon.com.tr/urun/mitsubishi-srk35zmp-s1-duvar-tipi-inverter-klima.aspx bu klima nasıl?

merhaba arkadaşım 15 m2 için 12 lik büyük gelir.9 luk rahatlıkla size yeterli gelir içiniz rahat olsun.mhı zmp serisindeki bazı kronik sorunları yazayım.plastik kalitesi zayıf,iç fan sesi kronik iklimsa bunu kabullenmiyor,toz filtresi üstten çıkıyor buda kullanıcı için bir eksi.ama bu klima piyasadaki birçok klimadan iyidir.sizdede sorun çıkar demek yanlış olur.mhı ler netde satılanların montajı konusunu iyi haledin.iklimsa kabul etmiyor bazen.öncelikle alacağınız yerle sonrasında ilinizde ki iklimsa bayisi ile görüşün işinizi sağlama bağlayın.toplarsak klima güzel montajda sorun çıkmazsa fiyatıda güzel

Merhaba mitsubishi nin hangi modelini tavsiye edersiniz. bide daikin nasıl yani bu kadar para verince mitsubishi mi alsam bide şunu soracam hani bizde mantık şudur almışken iyisini alayım aslında mitsubishi yi hanım istiyor yani benim memleket maraş güney illeri kadar sıcaklık uzun sürmüyor acaba 1600 1700 lük bişey alacak olsam neyi tavsiye edersiniz lg bekoyu tavsiye etti arkadaşlar ama bilemiyorum arçelikte olabilir diyorum neyse kafam karışık yardımlarınız içn teşekkürler şimdiden

• asdfg112 kullanıcısına yanıt
    Ben şu işi bir daha kurcalayayım bakayım, AİRFEL alan kim varsa ''bakır boru çıktı'' diyor, halbuki DAIKIN bana ''Alüminyum çıkıyor'' demişti. Acaba eski üretim yeni üretim farkı mı var? yani eskiler bakır boruluydu sizlerin aldıkları da önceden sahada olan veya depoda bekleyen ürünlerdi de ondan mı böyle yoksa başka bir sebebi mi var öğrenmek lazım. Bir arkadaşımız da yazmıştı ltxn ler komple bakır boru diye. Hayır yani ''madem işi olması gerektiği gibi yapıyorsun reklamını neden alüminyum diye yapıyorsun?'' demezler mi adama

Önemli olan siz aldığınız üründen memnunmuşsunuz gerisi hikaye artık. Güle güle kullan dostum

• Ado kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam iyi dilekleriniz için.
    Airfel klimanın servisini her ne kadar daikin yapsa da aslında midea tarafından üretilmiş, kullanım kılavuzunda da yazıyor. Servise sorduğumda hem daikin hem de airfel için sadece bakır boru kullandıklarını söyledi, zaten boruyu onlar getirmiyor, kutu içinde çıkıyor 4 metre standart. Ekstra her 1 metre boru için 14$ + kdv ödemek gerekiyormuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: skyskyy

Panasonic Etherea nasıldır peki hocam mitsubıshı e. göre... daha çok soğutma için kullanacağım evde kombi var. sadece tasarruflu olsun ve salona takarken mutfaktada bir serinleme sağlasın istiyorum. 18 bine çıkınca fiyat 5 bini geçiyor buda beni zorlar. arıca bir yorumda nekadar teknolojik donanım okadar sorun gibisinden bir yorum okudum. etherea da göz felan var artı eksi nasıl değerlendiriyorsunuz. daikinden uzaklaştım bu arada. teşekkür ederim

panasonic ethera gerçekten güzel klimadır.fiyatıylada güzeldir.sf serisine göre bana göre bir tık önde ve diğer donanımlarlada fark atıyor.siz bütün eve hitap edeceğiniz için göz özelliğini kullanmanızın bir anlamı kalmaz.ne kadar özellik o kadar sorun demek her zaman doğru olmaz.ona bakarsanız daıkın ururu sarara bir numaradır bu alanda özellikleri donanımı ile.şimdik bu klimada ne kadar özellik var sorunlarıda çok olur demek yanlış olur.burda üreticisi ve kalitesi önemli rol oynar.etheraya gelir isek panasonic üretimi ve en üst klasman cihazı.buna laf söylemek yanlış olur bana göre.

sizin evinizin durumunu aynı şekilde panasoniğe de göstermeniz gerekecek ama.çünki düşük btu alıyorsunuz ve yarın bir sorun karşısında size zorluk çıkarabilirler.işinizi baştan sağlam yapın sonradan başınız ağrımasın .

s.a iyi geceler hocam. öncelikle sıcaklar geldiği için pazarlık şansımız çok azaldı sanırım. bu gün etherea için görüşme yaptım bayi ile m.e ye göre bizde göz var insan ve güneş algılar klima ona göre çalışır ve daha fazla tasarruf yapar dediler. yarın keşife gelecekler. kararsızım açıkçası

• hocam tekrar rahatsız ettim. 2 model arasında kaldım biri dediğim gibi me'nin srk 45zmp ve diğeri Panasonic kit-ue18rke modeli

Panasonic 18000btu 3600tl
    Mitsubishi 16000btu 4.560tl

daha önce de dediğim gibi oturduğum sitede, sistem önceden döşenmiş. 15-18 metre gibi bir mesafeye takılacak dış ünite. Panasonic'i siz çok övdünüz. aralarında çok bir fark yoksa me'nin yerine tercih edilebilir mi? dediğim gibi boru uzunluğunu hesaba kattığımız zaman

teşekkürler
  • Bu yeni Daikin N serisi klimalar nasıl?

• Selamlar, 35-40 m2 salonu soğutma amaçlı bir klima araştırıyorum. Forumu ve bir sürü farklı yorumu okudum. Benim merak ettiğim şu arkadaşlar, işin ustaları; servislerde 2. el klimalar var 1500-2000 tl. civarı . Klima kolay bozulan bir alet değil sanırım, yıllarca kullanılabiliyor. Aynı paraya 2.,3. sınıf bir marka alacağıma iyi bir markanın 2. elini alsam diyorum servisten. Bazı servisler 1 bazıları 2 yıl garanti veriyorlar. Ne dersiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoveHentai

hocam tekrar rahatsız ettim. 2 model arasında kaldım biri dediğim gibi me'nin srk 45zmp ve diğeri Panasonic kit-ue18rke modeli

Panasonic 18000btu 3600tl
    Mitsubishi 16000btu 4.560tl

daha önce de dediğim gibi oturduğum sitede, sistem önceden döşenmiş. 15-18 metre gibi bir mesafeye takılacak dış ünite. Panasonic'i siz çok övdünüz. aralarında çok bir fark yoksa me'nin yerine tercih edilebilir mi? dediğim gibi boru uzunluğunu hesaba kattığımız zaman

teşekkürler

merhaba arkaşım.estağfurullah ne demek.benim şahsi fikrim panasonicten yanadır.zmp kronik sorunlarıda göz önünde bulundurur isek panasonic daha iyi bu durumda.ikiside markaların alt seviyeleri ama panasonic benim gözümde daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: katara1

Selamlar, 35-40 m2 salonu soğutma amaçlı bir klima araştırıyorum. Forumu ve bir sürü farklı yorumu okudum. Benim merak ettiğim şu arkadaşlar, işin ustaları; servislerde 2. el klimalar var 1500-2000 tl. civarı . Klima kolay bozulan bir alet değil sanırım, yıllarca kullanılabiliyor. Aynı paraya 2.,3. sınıf bir marka alacağıma iyi bir markanın 2. elini alsam diyorum servisten. Bazı servisler 1 bazıları 2 yıl garanti veriyorlar. Ne dersiniz acaba?

merhaba arkadaşım.şöyleki ikinci el klima işine hiçbir zaman güvenmem.nasıl sökültü,başına ne geldi,neyi değişti ne durumda gibi birsürü sorular çıkar işin içinden.ama servis garantisi var ise garanti sonrası olabilecekleri göze alıyorsanız neden olmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Bu yeni Daikin N serisi klimalar nasıl?

daıkının yeni çıkarmış olduğu alt kalite bir klima daha verilere bakarsak.hersene meşhurlar zaten değişik isim üretmede.yada var olanın isimlerini değiştirmede.piyasayla mücadele edeceğim,piyasayı kıracağım düşüncesiyle kalitesinide adınıda bana göre ayaklar altına aldı.bu klima piyasasını maddi anlamda karıştıran daıkındır.
  • Sigma comfort 12000 btu inverter. 9 taksit 1600 liraya aldim

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Hocam biz mutfak balkonunu bildiğiniz ytongla kapatıp kiler yaptık fakat içerde klimanın motoru kaldı. 100 lük pimaş koyduk fayda etmedi. Motorun sıcağını nasıl dışarı atabiliriz. Banyo havalandırmaları işe yarar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Hocam biz mutfak balkonunu bildiğiniz ytongla kapatıp kiler yaptık fakat içerde klimanın motoru kaldı. 100 lük pimaş koyduk fayda etmedi. Motorun sıcağını nasıl dışarı atabiliriz. Banyo havalandırmaları işe yarar mı?

durumunuzu gösteren bir foto atabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karaçay

Sigma comfort 12000 btu inverter. 9 taksit 1600 liraya aldim

hayırlı olsun Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.yorumlarınızı bekliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 16161617161816191620
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.